home
Opilí láskou

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Velmi netypický a svou netypickostí příjemný film. Dlouho jsem tomu nevěřil a měl jsem problém vplout do příběhu. Anderson to ale opět dokázal a zvládnul i ukočírovat Adama Sandlera, což si samo o sobě zaslouží obdiv.

25. prosince 2012
avatar uživatele
60 %

Opilým láskou jsem pro jistotu věnoval dvě zhlédnutí v širokém časovém rozmezí a stejně nevím, jak se k tomu filmu mám postavit a co přesně napsat. Je to totiž zvláštní romantická podívaná, která se jen tak nevidí. To, že je Anderson génius jsem už poznal. To, že je Sandler dobrý a sympatický herec, jsem tak nějak také poznal už v Kliku a i tady zahrál roli s velkou pečlivostí. Postava Barryho Egana je velice složitá na pochopení. Společnost jeho sedmi sester ho z(de)formovala tak, že je nejistý, napjatý, nervózní, uzavřený, psychicky labilní, těžko navazuje citový vztah a špatně se mu komunikuje. Zdá se, že se mu nejsnadněji mluví po telefonu. Jeho běh s utrženým sluchátkem u ucha a hovor na Havaji leccos ukazuje. Chvilkové zabavení a psychický odpočinek nalézá v nalezeném harmoniu, na které se učí nenápadně hrát, a v hromadném nákupu pudinků, za jejichž čárové kódy dostává volné míle při cestě letadlem. Nalezení partnerky mu ovšem dodá, jak sám řekne, neuvěřitelnou sílu, a vše najednou získá smysl a nový směr. Má s kým létat za volné míle, může předvést svou hru na harmonium někomu, na kom mu záleží. Do celého filmu hraje příjemná hudba, kamera je také velmi neotřelá a vše pod taktovkou Paula Thomase Andersona, který už je pro mě pojmem a který i tady vymyslel zajímavě stylizované, a někdy nepochopitelné a absurdní scény. Stejně jako v Hříšných nocích, i tady mě to bohužel celkově neohromilo a všechny naděje tudíž vkládám do Magnólie, na kterou si už brousím zuby. Přesto se na tento film hrozně dobře dívá, je snadno stravitelný a dokáže navodit příjemnou atmosféru, jejíž chuť si zase někdy rád zopakuju.

28. března 2009
avatar uživatele
70 %

ano, bolo to vsetko pekne a mile.sandler vyborny ako vzdy.ale nazvat to komediou??iste,boli tam zablesky humoru a vtipu a vzdy, ked bol zaber na sandlera,cakal som,ze co zase z neho vyjde,alebo aky fejs spravi..no ak to mam hodnotit ako komediu,tak to bolo trosku slabe.tvorcom sa podarilo ale paradne vystihnut,co dokaze urobit s clovekom,ked sa zalubi,ked najde tu pravu osobu..

17. října 2008
avatar uživatele
80 %

Tak tenhle film mě doslova citově rozmašíroval na kaši. Potom, co jsem tak nějak proplul Magnólií, aniž bych jí úplně porozumněl a pronudil se až na konec Hříšné noci, jsem P.T. Andersonovi moc nevěřil. On sice dokáže navodit úžasnou atmosféru a má hodně zajímavé režijní nápady, ale ty scénáře mi nějak nesedí. Opilí láskou je úplně něco jiného. Hodnotím sice stejně, ale tenhle film pro mě má daleko hlubší význam. Navíc bych nikdy nevěřil, že v Sandlerovy je až takhle velký herecký potenciál. Prostě váborné.

24. února 2008
avatar uživatele
80 %

Věřím, že Adam Sandler jednoho dne stane na podiu se zlatým plešounem v ruce a pronese děkovnou řeč. Je to skvělý herec, který je přímo stvořený pro smutné drama a roli prostého dobráka, který sbírá kupony z obalů díky kterým mlůže létat po celém světě. Andersson velmi pomalým tempem vypráví příběh dvou milenců, kteří nezapadají do našeho zbrklého světa. Rozvážné posouvání děje umocňuje neobvyklost obou milenců a jejich uvažování. Film je skvělý na první shlédnutí, ale už mě neláká pustit si ho znovu, myslím že bych se nudil!!

21. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Važně pěkná romantická komedie a divim se že na něj je zatim napsany jenom jeden nazor!

12. února 2006