home
Operace Silver A (TV)

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
30 %

Tak nevím.Jako snímek pro laiky je to určitě zajímavé,ale pro ty kteří se o historii zajímají, je to jen
"film inspirovaný skutečnou událostí .Výběr a výkony herců jsou skvělé,ale takhle převracet historii je zločin.Navíc se nejmenovali Kroupovi,nýbrž Krupkovi(což nechápu jak můžou takhle zkomolit jméno)
Co však mohu připsat k dobru je že se někdo začal o tuto problematiku zajímat.

22. června 2009
avatar uživatele
90 %

Tenhle film na mě moc zapůsobil, ještě dlouho po jeho skončení jsem o něm přemýšlela. Nejsem odborník na historii a o skutečné akci Silver A jsem až do skončení filmu neměla ani ponětí, takže jako jako laik hodnotím film velice kladně, ale chápu, že odbojáře kteří si tu dobu zažili naštvalo, že z Bartoše udělali ve filmu donchuána (ale zas na druhou stranu režisér Strach řekl, že všechno bylo konzultované s historikem a čerpali také ze soukromých archívů) a některé skutečnosti si upravili, ale je to film, a kdyby to natočili ryze po válečné stránce, asi by to nepřitáhlo k televizní obrazovce tolik lidí, jako když se do toho zamotá vztah. Souhlasím s názorem, že první část byla slabší a těch erotických scén mohlo být míň, protože se furt opakovaly, a z tohohle filmu udělaly na chvíli spíš válečnou romanci, čímž opravdu trochu shodili vážnost celé doby a problému, ale druhá část to vyvážila a film pozvedla. Já myslím, že celkově se to povedlo - i když jsem doufala aspoň v trochu dobrý konec, ale to je život.

21. března 2009
avatar uživatele
80 %

Zvláštní pohled na zoufalou dobu. Jiří Dvořák mě poslední dobou přesvědčuje o tom, že je dobrý herec, i když je asi nějak předurčen k rolím pošuků a protivných chlapů. Táňa i Klára byly přesvědčivé, ale přiznám se, že Táni už je na můj vkus všude trochu moc. Hezký scénář, prostě zajímavý snímek. Jirka Strach umí, i když novější Ďáblova lest teda byla ještě lepší :-) 80%

21. března 2009
avatar uživatele
80 %

Podle názvu to mohl být velkofilm, ale je to jen televizní freska. Herci a jejich výkony ničím nevynikají a v první části filmu mi nic nepřipomínalo něco válečného, spíše soukromý tuctový život několika rodin (viz Medvídek). Konec ale zachránil zčásti to, co na začátku bylo laciné a nicneříkající. Zatýkání, mučení, záchrana. To byla jediná spása tohoto snímku.

16. srpna 2008
avatar uživatele
90 %

Miroslav Táborský

První část filmu byla hodně zajímavá a dokonce i zábavná. Ve druhé části už šlo do tuhého a humor nahradilo napětí. Také škoda že se film více nezaměřil na samotný atentát, ale i tak se bylo na co koukat.

12. května 2007
avatar uživatele
40 %

Zas ten Dvořák...

Film se mi nelíbil, shazoval vážnost celého atentátu, vypadalo to jako kdyby to byla jen taková bokovka. Nějaké řešení a popisování vztahů mně přišlo dost ubohé, znám mnohem poutavější a zajímavější filmy. No a co u mě úplně odrovnalo celý film, tak to byl herec Jiří Dvořák, kterého opravdu nesnáším a nemůžu ho vystát. Těžko jsem se na něj koukal, zvládl jsem to snad jen díky Táně Vilhelmový, kterou mám naopak rád. Takže nějaké klady tam byly, ale hlavně dost záporů. Rozhodně z filmu nemám dobrej pocit. Vlastně z toho mám hroznej pocit. Takže na to ani nekoukejte. Ztráta času.

12. května 2007