home
Ong Bak

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

To má grády... :)

Prostě nářez....

Tak tenhle film je skutečně nářez a Tony Jaa v hlavní roli je neuvěřitelný. Scénář není nijak komplikovaný a není důvod proč by měl být. To hlavní o čem Ong Bak je, jsou souboje v thai boxu a ty jsou prostě dokonalé. Tohle se prostě jen tak nevidí a žádnej fanoušek martial arts filmů by neměl Ong Bak minout.

19. února 2010
avatar uživatele
100 %

Ong Bak Vs. Ong Bak 2

Ong Bak 2
Mladý Thajec Kam se vydává na cestu do Austrálie, aby získal nazpět svého ukradeného slona. S pomocí vychytralého policejního detektiva brzy zjišťuje, že pachatelem je tajemná žena vlastnící obchod pojmenovaný Tom Yum Goong. V nerovném měření sil s mnoha protivníky se Kamovi hodí jeho vynikající bojové schopnosti.

- Prečo tu nenájdem nič z Ong Bak 2?
je to iná pecka !

8. července 2009
avatar uživatele
40 %

Už je to vskutku hodně dlouho, co jsem viděl nějaký ryzí akčňák, proto Ong Bak vypadal docela slibně. Tedy alespoň jsem čekal, že se bude moci vyrovnat Obávanému bojovníkovi s poněkud známějším hercem Jet Li, jenomže zklamání je naprosto na místě a nechápu, jak může mít takováhle ubohost na webu víc jak 50% a stejně tak se tomu divím v případě imdb, kde je hodnocení sice nižší, ale pořád vysoké. Jediné, k čemu se dá film přirovnávat, je akční žánr plný bitek a tak podobně, ale vůbec jsem nenašel ve filmu duši. Vše začalo velmi vtipně, když tam lezli po stromě, vzájemně se schazovali a tak podobně, ale jakmile došlo k rádoby „zápletce“, šlo to najednou ráz na ráz. Někdo se měl vydat něco hledat a můžete hádat, kdo. Všechno se proměnilo na neuvěřitelně přímočarou rychlokvašku, která postrádala jakýkoliv zvrat, nebo snad dějovou odbočku. Hrdina slíbil, že vůbec nebude bojovat, a co myslíte, že jsme tu celou dobu viděli? Nepřetržitou bezduchou akci, která tvořila asi hodinu ze 100 minut. A ani mi to nepřišlo příliš efektivní. Nejhorší na tom bylo, že když hrdina provedl kombo, většinou ho ještě dvakrát po sobě přehráli nebo zpomalovali, což by stačilo párkrát ve filmu. Navíc všechna komba se dokola pořád opakovala, vždy útočil kolenem do těla a lokty do hlavy a co jsme měli z protivníků? Jedině sekanou, ač říkal, že nebude bojovat. Každý protivník, ať byl jakkoliv silný, nesahal hrdinovi ani po kotníky, všichni do jednoho, ať byli ve dvacetinásobné přesile, nakonec leželi na zemi. A hlavní hrdina? Naprosto nesympatický mladík s vždy stejným výrazem na tváři si mě nezískal ani na jednu vteřinu. Filmu všichni nadržují nejspíš jen proto, že je thajský, ale je asi na stejně ubohé úrovni jako většina jemu podobných filmů.

18. dubna 2009
avatar uživatele
50 %

No teda. Film je pro mě dost podstatné zklamání, ale také i překvapení. Zklamání jednoznačně proto, že je to neuvěřitelně jednoduché. Celé se to odvíjí od toho, co je schopen člověk udělat pro kamennou hlavu. Námět je vážně dost ohraný a přitroublý. Také rozvíjející děj mě vůbec nenadchl. Žádné velké zvraty, všechno je dost očekávatelné, po téhle stránce jasný propadák. Teď se dostanu k tomu překvapení, tím je jednoznačně boj. Vážně neuvěřitelné. Hollywoode třes se hrůzou. Lepšího bojovníka jsem ještě neviděl! Tony Jaa dokáže neuvěřitelné věci, nad kterými se pozastavuje rozum. Bojové umění v Equilibriu je proti tomu zábava pro dětičky. Ale zase, nějak si to pokazit prostě museli. Nelíbilo se, že opakovali scény. Někdy bylo zajímavé podívat se na něco z pohledu jiné kamery, ale až tak moc to tam cpát nemuseli. Působilo to jako, že už neví co vymyslet a tak nám jeden kop zopakují hned 3x. Další zklamání pak byli herci. Ne že by mi záleželo, jestli je znám, to vůbec ne, ale jejich role byly příšerné. Třeba ten hlavní padouch byl nejtrapnější ze všech. No, on hlavní hrdina taky nezůstal moc dlužný. Hned totiž přispěchal s dementskou hláškou: "Jsi v pořádku". Po tom, co jeden maník skopal a zlomil ruku jeho bratranci. Já vážně nevím. Boje byly parádní, ale ostatní obsah stál za zlámanou grešli. I hudba se mi moc nezamlouvala, což je u podobných bojovek dost důležité. Takže dávám 45% a to jenom za rvačky a podobné vylomeniny, které zde ukazovali. Jestli bude Ong Bak 2, jako že jo, tak jsem vážně zvědavý, co si pro nás připraví. Možná že pro změnu Budhově soše ukradnou ruku :-D.

2. března 2009
avatar uživatele
80 %

Bitky v Thajsku

Kdyby byl děj tak propracovaný jak bojové sekvence a scény, tak by sklidil daleko více úspěchů. Ale i tak se zadařilo, protože zaujal samotným talentovaným bojovníkem, který tomu dodal na tvrdosti svými technikami muay-thai. Film je vhodný pro bojové nadšence právě tohoto umění.

16. ledna 2009

Muay Thai

Tenhle film opravdu nemůže uspokojit někoho kdo by zde hledal nějakou zápletku nebo děj, potom pochopím když mi pak někdo napíše proč sem tomuto filmu dal 80%! Ano už jak zde bylo zmíněno kvůli bojovým scénám, a jelikož thaibox trenuji tak je umím myslím ocenit ikdyž je tam plno "matrixovských" prvků které v ringu neuvidíte ale rozhodně tento film je určen pro především fightery a uznejme že v Thaisku je muay-thai něco jako u nás hokej nebo fotbal co se týče popularity a proto tam je úspěch zaručen, stejnak tak jako když u nás když někdo natočí "komedie" s herci typu Kotek-Mádl! Takže kdo čeká kvalitu jako ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank tak se nedočká ani za mák!

19. listopadu 2007

:(

Děj byl o ničem místy až nudný, herecké výkony pak hrozivé až strašné. Souboje byly dobré, ale jen kvůli soubojům ... to asi nestojí za to. Místy byly řekl až zbyteně drsné i když některé zpomalené záběry byly udivující svoji realističností až mě to někdy zabolelo za herce se na to jen dívat. Na zkouknutí to celkem ušlo, hlavně kdyby to bylo tak o hodinu kratší, ale kdybych to neviděl, tak se vůbec nic neděje, podruhé to určitě neuvidím, takže jen 20% za akční scény, jinak děs a hrůza.

10. října 2007
avatar uživatele
100 %

ong bak

Hodně drsné, už jsem o tom filmu četl dost chvály, ale až když jsem se na něj podíval, pochopil jsem o čem se psalo... Akce, rychlost, dobrá zápletka a určitě jeden z nejbojovnějších filmů posledních dob. Nápadité takové azijské bez krve ale hlavně až do konce s energií skoro jako nějaké Muy Thay stroje...

15. září 2007
avatar uživatele
90 %

Výborná záležitost. Ještě že si tohohle všimnul Luc Besson a nezůstalo to jen pro asijské očka. Tony Jaa ukazuje, že se může měřit se všemi velikány, jako je Jet Li, Jackie Chan či Donnie Yen. Děj je opravdu prostinký, ale mě to netrápilo, když jsem viděl co Tony umí, byl jsem v sedmým nebi. Možná mě časem trochu začlo štvát dvojnásobné zpomalené opakování všeho akčního, ale i to se dalo překousnout. Bitky jsou opravdu té nejlepší úrovně. Hodně zajímavý je taky dokument o natáčení. Jestli bude Tony každý film natáčet dva roky, nebo víc, moc toho jeho filmotéka obsahovat nebude. Snad se dočkáme nějakého kvalitnějšího filmu po dějové stránce. Ong Bak 2 to ale podle mě nebude.

27. března 2007
avatar uživatele
100 %

Akce!!!Nic víc než akce ... !!!

Toto je podle mě jeden z nejbrutálnějších akčních kousků...nad bojovými scénami jsem jen kroutil hlavou a litoval jsem protivníky mladého, maličkého AI BAK TIMa.Jeho přesné údery lokty a koleny do hlav protivníků - bolelo to i mě u televize :@)
Nemá smysl se zabývat pointou filmu (je-li nějaká), prostě se jen bavte perfektním TONY JAA a obalte se chrániči :@)

15. února 2007
avatar uživatele
90 %

Tleskám

Proč Hollywood nedokáže natočit takovýto film? Plný akce, soubojů a bez kamerových efektů!! Skvělý zážitek po celou dobu filmu, dokonalý soundtrack a skvělé souboje. Tony Jaa je určitě ten pravý nástupce Jackieho Chana... Pokud máte rádi akční bojové filmy, určitě se podívejte

5. února 2007
avatar uživatele
90 %

:P

Veľmi dobré spracovaný film. Nie ani tak dejovo, i keď aj ten tam bol docela zaujímavý ale dosť slabý. To skôr vie tento film nadchnúť bojovými scénami, ktoré sú naozaj veľmi podarené. Dá sa povedať, že je to film o bojovom umení. Rozhodne stojí za to si ho pozrieť.

12. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Veľmi dobrý film, herec podal dobrý výkon. Malo to dej a originálnu myšlienku. Pekné akčné scény. Páčilo sa mi, že sa scény opakovali z pohľadu rôznych kamier, len to filmu pomohlo

1. listopadu 2006

Vzadu na obalu jsem se dočetla, že při bojových scénách nebyla použita žádná lana ani nic podobného a pokud je to pravda a hlavní aktér opravdu zvládal všechno sám, tak smekám, smekám a zase smekám. Bojové scény byly naprosto dokonalé, měly šmrnc, rychlost... no prostě všechno, co by taková bojová akční scéna měla mít. Jinak příběhově mě moc nezaujal , ale každý má jiný názor. Jinak se mi zde líbila hudba.

5. září 2006
avatar uživatele
40 %

Tož toto dílo som viděl na dopurečení kamaráda a ještě teď mám z teho zážitku šoky no přiznejmesi herci nic moc děj voničem jediná náplň toho filmu je mlácení a to jim tam jde

18. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Made in Thailand

Skvělý zážitek!Při sledování dobrých filmů s bojovým uměním mi u některých scén poklesne čelist v údivu nad schopnostmi aktérů.U Ong-Baka jsem jí celý film lovila pod sedačkou.Děj byl velice jednoduchoučký,ale to pranic nevadí,nebot´,upřímně,kdo chodí na podobné filmy kvůli ději?To,co činí Ong-Bak nezapomenutelnou podívanou je představitel hlavní role,Tony Jaa.Směle to natírá každé dosavadní Hollywoodské i HongKongské akční hvězdě.Tento mladík z Thajského venkova má přes sebou velkou budoucnost.Nezastaví ho totiž ani lednice.

18. srpna 2006
avatar uživatele
50 %

Film bez děje s příšernými "herci" a "hereckými" výkony, nicméně s nejlépe natočenými souboji jaké jsem měl tu čest vidět. Jedním slovem: půl na půl

15. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

OngBak

Tak tenhle film je prostě boží! Muay thai je naprosto dokonlaý bojový umění a na Tonym Jaa je vidět, že tomu rozumí. Pravda, děj nic moc, ale to není nevadí , protože o zajímavost filmu se postaral právě Tony, jeho dokonale ohebné, vypracované tělo a právě Muay Thai. Zkrátka a dobře, pro milovníky akčních filmů a bojových umění je Ong Bak to pravý.

10. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Ong Bak

Prostě skvělej film.Úžasné akční scény a Tony Jaa prostě k nakousnutí.Tenhle má sice jednoduchý děj, ale akční scény to vynahradí.Užasla jsem nad tím, když jsem viděla film o filmu, že všechny bojové scény tony dělal opravdu sám.Hlavně to jak přeskakoval auta.Říkala jsem si, že tam má určitě trampolínu, ale fakt je přeskakoval sám.Prostě super film.

27. července 2006
avatar uživatele
80 %

Po hodně dlouhé době film, který staví jen na akčních scénách. Ty jsou skvěle a to, že jsou dělány bez jistících lan a všelijakých vychytávek je naprosto genialní. Ve filmu byla taky hodně povedená hudba a kamera, na které se mi líbily zpomalené vracečky! Příběh nehraje roli ...

16. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Podle mě výborný film, žádný zdlouhavý začátek naopak právě pořád je tam nějaká akce, zajímavá byla honička po ulicích Bankoku. Nejlepší film svého žánru!!

1. března 2006
avatar uživatele
90 %

Ong Bak!

Pokud je někdo fanda bojových umění a rád sleduje filmy s touto tématikou, tak tudy vede cesta! Výborný film s akcí, která není umělá! Je vidět, že lze natočit i bez triků a speciálních efektů! Thajci nasadili vysokou laťku!

11. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Thajsky trhak

Nadupaný film plný skvelého bojového umenia. Jednoducho konečne film bez akýchkoľvek špeciálnych efektov.A tie súboje sú proste skvelé. Ked som to pozeral strácala som dych.

30. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Perfektny

Skvely film s vybornymy bojovymy scenamy.Musim uznat konecne film bez efektou,a pocitacovych trikou.

20. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Original

Ong Bak je film druhu: “Jsem hodný, nic nechci. Vy jste mi to ukradli, to jste neměli dělat. Já vás teď zmlátím novým úžasným stylem. Vezmu si co jste mi ukradli. Jdu domů a jsem opět hodný. Ale i tak se na to dá dívat."

25. října 2005
avatar uživatele
60 %

Netradičné bojové umenie

Film má premiéru v čechách za 172 dní ale ja som ho videl už asi pred pol rokom ako inak na PC. Pravdepodobne import priamo z thajského čierneho trhu :) Zápletka ... v dedine je ukradnutá hlava akéhosi budhu (Ong Baka) a dedinčania sa boja, že im toto zneuctenie prinesie nešťastie ... tak vysielajú jedného z osadníkov túto hlavu nájsť a priniesť späť. Od toho momentu sa začína hľadanie tejto cennosti a zistenie, prečo sa tak vlastne stalo .. ale dôvod je veľmi zvláštny = scenár je veľmi slabý. Film je však plný akčných scén, ktoré su veľmi netradičné preto, že ide skutočne o thajský box. A tak nie je problém vidieť údery ľakťom alebo kolenom, a to často priame údery do hlavy. Užijeme si aj klasický zápas muža proti mužovi v ilegálnych zápasoch, bitky muža proti 10 nasobnej presile :) ... jednoducho, čo sa jedná akčných scén je ich dosť. Herci sú neznámi (teda aspoň v našich končinách) a ani na seba nestrhnú veľkú pozornsť ... ide čisto o zábavu, síce dosť tvrdú ale exotickú

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

...

Nevim jaká je dějová linie (tu sem přetáčel), ale ty souboje stojí za to vidět. Už dlouho nebyl v kinech kung-fu film (nebo co to bylo). Vřele doporučuji!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Nářez

Tak tenhle film je skutečně nářez a Tony Jaa v hlavní roli je neuvěřitelný. Scénář není nijak komplikovaný a není důvod proč by měl být. To hlavní o čem Ong Bak je, jsou souboje v thai boxu a ty jsou prostě dokonalé. Tohle se prostě jen tak nevidí a žádnej fanoušek martial arts filmů by neměl Ong Bak minout.

Kdysi dávno