home
Oko dravce

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Tak pro mě je to jasných 100%. Akční scény krásně zapadaly do děje, děj neměl slabá místa. I když bych řekla, že jsem o trochu napětí přišla už skoro na začátku, kdy mi došlo, kdo je tajemný hlas v telefonu. Ale na druhou stranu mi to moc nevadilo. Na film jsem narazila úplně náhodou při přepínání, takže jsem neměla tušení o co má jít. Děj se mi líbil, i hlavní zápletka, na kterou narazil už scénárista Jeff Vintar (kdybych uváděla přesněji, prozradila bych moc z děje). Co se týče hereckého obsazení, Shia LaBeouf se do takových to rolí hodí. Ale asi proto, že ho mám zafixováného z Transformerů. Ale pokud máte zájem o akční drama, mohu vám film jen doporučit.

20. ledna 2013
avatar uživatele
40 %

Eagle Eye

Uprimne, jedinym duvodem, proc jsem tenhle film chtela videt, byl Shia LaBeouf. Na jeho vek je to dost dobry herec a, opet uprimne, fyzicky na tom taky neni zrovna spatne. Necekala jsem ale, ze se mi bude libit dej filmu, protoze takovehle hodne technicke filmy mi proste neprijdou moc zajimave. A nespletla jsem se. Zacatek me zaujal a myslim, ze kdyby na konci nevyslo najevo, ze to je nejaky robot, ktery chce znicit lidstvo, tak by me tenhle film i hodne bavil. Ale bohuzel, jakmile se ozvalo slovo "robot" cely film byl pro me u konce. Uznavam ale, ze akcni sceny byly povedene a napeti vladlo docela dobre. Caruso toci dobre filmy, ale tenhle neni jednim z nich. Znam i horsi filmy, urcite, ale tenhle nebudu vyhledavat. Takze dam 40% za akci a za Shiu.

7. února 2011

Nemůžu si pomoct, ale zdá se mi, že na toto téma bylo už natočeno spouta filmů, ale přesto se točí a točí stále dokola ta samá kravina o tom, jak stroj chce zničit lidstvo, pardon menší kosmetická oprava. Zde se nejedná o zničení lidstva ale hlavních představitelů americké vlády. Což je pro lidi za "velkou louží" vlastně jako konec světa. Je to dost naivní film. A i když zde hrál sem tam nějaký ten trošičku slavnější herec, stál celý film za nic. No jo, asi si lidé co dělali tento film mysleli, že když tam hodí nějaké ty drahé, pěkné auta, hezké hl. představitele s kupu svých problémů, že lidé přehlédnou tu stále dokola hranou písničku o stroji, který jedná na svou pěst. Pak se velice pletli...

2. dubna 2010
avatar uživatele
Meky
...
50 %

***

Hodně, ale hodně naivní film, který se snaží oblbnout diváka, ale vůbec se mu to nedaří. Námět je určitě zajímavý, ale po shlédnutí mi dáte za pravdu, že to není takové horké, jak se může zdát. Vzhledem k všemocnému Oku dravce má snímek širokou škálu možností, tak oslovit diváka, ale díky tomu spíše vznikají úplně stupidní momenty, které podlamují nohy celkovému vzezření! SPOILER! Úplně nejlepší je konec, kdy vše dobře dopadne, hlavní postava se stane hrdinou a Američané se dmou pýchou a bijí u srdce, jací to jsou vlastně borci! KONEC SPOILERU! Tohle nesnáším!! Když mají příležitost, nikdy si to neodpustí a vytvoří tak patos největšího kalibru! Shia LaBeouf se vrací k dobrému výkonu z filmu Disturbia, ale zkažený výsledný dojem stejně nenapravil. Jediné plus je, že se divák nenudí. Závěr? D.J. Caruso umí točit dobré filmy, ale tenhle si za rámeček nedá!

13. března 2010
avatar uživatele
50 %

Hrůza, kterou jsem díky názoru své milované sestry docela očekávala, se opravdu nekonala. Další důkaz rozdílného vkusu. Samozřejmě nemůžu v žádném případě tvrdit, že by to byl bůhvíjaký úžasný a báječný snímek, ale rozhodně vím o mnoha daleko horších. Námět mi docela připomněl hlavní zápletku filmu Já, robot. Pokud nějaká umělá inteligence myslí za lidi, nikde není psáno, že nemůže mít i vlastní rozum a začít jakoukoli situaci řešit na vlastní pěst. V případě Oka dravce mi zpočátku nebylo vůbec jasné, o co tedy jde, jakmile jsem ale začala tušit, že za vším je právě ona „umělá inteligence“, v tu chvíli ze mě opadlo to napětí a už mě samotný film i docela přestal bavit. To je tak vždycky, zpočátku, když divák neodhadne kde je zakopaný pes, je napjatý jako malé trenky a hltá každý moment filmu, pak jak už ví, nebo tuší, v tu chvíli napětí opadá, v duchu si říká, že by sám mohl psát scénáře, přečte závěrečné titulky a za pár hodin si už ani nevzpomene, jak se film vůbec jmenoval. Je to tak, málokterý film je nezapomenutelný v tom pravém slova smyslu a dovede diváka doslova a do písmene vtáhnout do děje příslovečnou dravčí silou. Jednoznačně se mi líbil herecký výkon Shii LaBeoufa (jménem se mu rodiče pomstili na celý život a nám, divákům, také, jelikož jen málo z nás ví, jak se to jeho jméno vůbec vyslovuje)! Tohoto mladého herce opravdu nemusím, nevidím na něm nic, co by mě zaujalo, ale tahle rolička mu sedla. Navíc díky nepříliš hladkému oholení vypadal místy jako chlap a ne jako usmrkanec. O zbytku hereckého osazenstva necítím potřebu se jakkoli vyjadřovat, v podstatě žádné extrémně báječné herecké výkony se nekonaly a téměř na všechny obličeje se dalo relativně dívat. Příběh tedy zpočátku napínavý, ale po setkání se tváří v tvář s Ariou už musel každý tušit, stejně jako já, pak už mě to nebavilo ani co by se za nehet vešlo. Jsem tedy poněkud na rozpacích co si o tomto filmu myslet, zdali to byla či nebyla alespoň z části kopie Já, robot nebo snaha o natočení dobrého akčního filmu, která se moc nevyvedla. Abych zase nebyla příliš zlá, 50% za tu první část filmu a překvapivý zjev hlavního hrdiny, ale zbytek opravdu nestál ani za zlámanou grešli.

25. února 2010
avatar uživatele
70 %

Shia LaBeouf je můj oblíbený herec, takže jsem se na tento film docela dost těšila. Čekala jsem víc. Akční scény byly dobré, herci taky, ale něco mi tam pořád chybělo. Dávám 70%

10. ledna 2010
avatar uživatele
90 %

good

Dříve než jsem do DVD přehrávače vsunul DVD s filmem „Oko dravce“, přečetl jsem si několik recenzí. Zhrozil jsem se. Našel jsem jen málo kladných názorů a tak není divu, že jsem k filmu přistupoval s určitým despektem. Ale po úvodní znělce ze mne pocit děsu opadl a já se připnul k obrazovce a už nepustil. Oko dravce si po celé dvě hodiny udržuje stále stejné hektické tempo, které vás nenechá ani na minutku oddychnout. N, možná nechá, ale opravdu jen tu minutku. Nápad s počítačem, jenž ovládá vše kolem? Nemohu si pomoc, ale připomíná mi to Minority report. A po celou dobu, co jsem seděl u filmu, jsem se tohohle srovnání nemohl zbavit, takže jsem ho neustále porovnával. Další snímky podobné „Oku dravce“ je Nepřítel státu a svým způsobem také trochu Transformers. To bylo asi to jediné, co mi kazilo výborný dojem z filmu. Ale pokud se od tohoto srovnání oprostíte, Oko dravce si užijete plnými doušky.

Herecké obsazení je výborné. Shia LaBeoufa je mi coby herec sympatický a jeho filmy se mi líbí. Spousta názorů na tento film si stěžovala na hollywoodský styl. Film je prý klišovitá nafouknutá bublina, která si jen bere inspiraci ze slavnějších snímků. Ano, nejspíš tomu tak je. Souhlasím i s tvrzením, že Oko dravce nemá co nového nabídnout. Že jde pouze o jakési deja vú – o něco, co už jsme zkrátka zažili, nebo máme alespoň ten pocit. Jenže někdy je potřeba shlédnout i takovéhle filmy. Odpočinout si od svých vlastních myšlenek a úvah. Říká se, že podobné scénáře ničí fantazii diváka. I to je možné. Ale jak říkám: Někdy je dobré podívat se na snímek, na něhož brzy zapomenete. Zkrátka se jen tak uvolnit, nic neřešit, nepřemýšlet a film si prostě užít.

4. září 2009
avatar uživatele
80 %

Trochu mě to vyděsilo, dokonce jsem měla tendence odhodit svůj mobil, na kterém jsem tak trochu závislá, v dál...to jsem samozřejmě neudělala:) Pak mě teda zamrzela pointa, která nebyla nijak originální...zase, na druhou stranu, co je dneska originální, že:) Až tak moc mi to nevadilo, jelikož Shia je Shia...i když s tou bradkou působil poněkud komicky:) Po dlouhé době jsem také zahlédla Thorntona, který mě dojal... Mně se prostě Oko dravce líbilo. Bylo to akční, já byla napjatá...nic víc jsem ani nečekala:)

10. srpna 2009
avatar uživatele
70 %

Velice se mi to líbilo, opravdu až do konce jsem si pořád říkala kdo za tím sakra je? Kdo viděl musí souhlasit že filmu já robot se to podobá. Když jsem to viděla podruhý, už to postrádalo to napětí, protože jsem věděla jak to dopadne

19. července 2009
avatar uživatele
50 %

Oblíbila jsem si Shiu a taky mě nezklamal. Zamrzela mě ale pointu filmu, která odpovídá Já robotovi apod. Stačilo mi vidět jednou, myslím, že se bez něj také obejdete.

14. července 2009
avatar uživatele
20 %

nuda

Na to že je to "akčný" film tak je to veľmi nudné, chaotické a vôbec....je to blbosť. Niektoré scény som dokonca preskakoval. Navyše mi to pripadá ako keby kopírovali film od S. Kubrick-a 2001: A Space Odyssey.

15. dubna 2009
avatar uživatele
Arka
...
60 %

ehm...

Jak už tu padalo - neoriginální zápletka, neoriginální akční scény (tunel atd.)... Navíc já mám Shiu neustále zafixovaného jako patnáctiletého (fakt tak vypadá), takže i když podal pěkný výkon, spíš mi v té roli vadil. A páni režiséři se na konci moc nevyznamenali co se týče logiky - víte, jak špatně trubka zní, když si do ní trumpetista jen naprská? Kdybyste do ní nacpali cosi, co zaplní téměř celej její průměr, nedostanete z ní ani tón... Ale jinak to byla příjemná podívaná, pěkně to šlapalo, zkrátka příjemný béčkový film a typicky americkým happy endem.

6. dubna 2009
avatar uživatele
joda
...
70 %

Eagle Eye

Oko dravce je opravdu plný akce. Nemyslím si však, že by to byl špatný film. První polovina je hodně dobrá, ale bohužel postupem času se z toho stává až moc velké sci-fi. Shia LaBeouf je sympaťák a baví vás. Thornton mi nijak nevadil, ale moc mi tu neseděla Rosario Dawson, nic moc nepředvedla. Akční filmy mám ráda, ale tím sci-fozním koncem si to u mě Oko dravce pokazilo. Nicméně, jako oddechovka dobré a myslím, že větší ambice tu nebyly.

20. března 2009
avatar uživatele
30 %

špatné

Velice slabý kousek. Ne, je to úplná kravina, která mě před obrazovkou neudržela ani po celou dobu svého krátkého trvání. To jsem od tak krátkého filmu vůbec nečekal. Ještě k tomu od režiséra výborné Disturbie. Ale stalo se a vznikla tato ubohá slátanina, která je pořád o tom samém a nebaví v žádném ohledu. Schématická jízda v rozložení - telefon, běh, telefon, běh. V žádném případě to není nadupaný akční film. Velkolepá akční scéna tu není žádná a když už dojde snad na jedinou automobilovou honičku, je to k breku. Superpočítač, ještě k tomu s červeným „okem“ je skutečně převzat z odyssey, jinak to ani vidět nemůžu. Ale je to ubohost. Dobře to vystihli martin a vjera pode mnou. Chápu nekonečnou snahu varovat nebo poukázat na ohrožení svobody pomocí odposlechů a dalších zásahů do soukromí, ale tady tomu se může člověk jen vysmát. Není třeba dodávat víc.

25. února 2009
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Hloupé, nesmyslné, neoriginální. Prakticky vše v tomhle filmu je okopírované odjinud. Nejvíc asi z Vesmírné odysey a Já robot. Shia je navíc neuvěřítelně nesympatický a jeho kukuče už můžou zaujmout jen jeho fanynky. Každý zvrat je vykonstruovaný a jeden je hloupější než druhý. Přes to všechno film docela drží pohromadě a docela rychle ubíhá. To jinak otřesnou slátaninu zachraňuje od podprůměrného hodnocení. Pokud chce LaBeouf odstartovat svojí samostatnou hereckou kariéru, měl by doufat, že se na tohle brzy zapomene.

19. února 2009
avatar uživatele
70 %

Eagle Eye

Nová a nadupaná akční řežba stylizovaná do světa počítačů. To už tu jednou bylo v Die Hard 4.0 jsem si říkal. Tehdy Bruce Willis všechny pozabíjel svým chladným stylem a ještě k tomu hláškoval, takže jsem si tenhle nový typ akčních bijáku užil, ale jak obstojí Oko Dravce a Shia LaBeouf, kterého jsem si ve filmu nemohl představit. Ono osudné mínus tohohle toho je, že se opravdu podobá hodně takovým filmům. Nedivil bych se, kdyby se profláklo, že to je remake. Ano, film se jakoby opičí a to nejen v námětu, ale i co se týče akčních scén, jako například jak Billy Bob Thorton setřelil v tunelu letadlo, nepřipomíná Vám to něco??? :D Ale abych zase tomuto filmu nekřivdil, tak musím říct, že i když jsem měl někdy pocit, že se dívám občas na film se scénama, které už jsem viděl, tak i přesto jsem se nenudil. Film měl slušné akční tempo, hodně dobré automobilové honičky a slušné momenty překvapení. A myslím si, že kdyby tvůrci s tímto námětem přišli o pár roků dřív, tak by se Oko Dravce hodnotilo o hodně lépe a to jak u kritiků, tak i u diváků. Shia LaBeouf už nám dospěl a vybírá si takové role aby jeho fanynky šíleli a malé děcka měli na zdi jeho plakát. :D V tomto filmu obstál dobře, ale ve srovnání s jinými akčními herci musí ještě hodně pracovat, ale jak říkám mohlo to dopadnout o hodně hůř. Michelle Monaghan i když to je podle mě dobrá herečka, tak se do tohoto filmu podle mě nehodila neboť bych si představoval do dvojice k Shiovi někoho mladšího. Kdyby si třeba prohodila roli s Rosario Dawson bylo by to o lepší. Billy Bob Thortona jsem tady skoro ani nepoznal, došlo mi kdo to je až asi v půlce filmu a on už je podle mě herecké eso, takže tuhle roli zvládl s nadhledem a byl taková světlá stránka filmu. A teď k režisérovi. O.J. Caruso rozhodně všechny překvapil se snímkem Disturbia. Tehdy si ho všiml i Steven Spielberg a přenechal mu režii tohohle díla. O.J. přišel a zhostil se toho dobře až na to, že si neuvědomil, že kopíruje Mission Impossible a Die Hard 4.0. No, jo já vím že už se opakuju, ale když si představím co z toho mohl udělat Spielberg a nakonec z toho je spíš remake než originální příběh, který opravdu mohl být originální, vře ve mně krev. Jedním dechem: Zkoukněte tuhle akční pecku s parádním tempem a promakanými scénami, ale proboha nedívejte se potom na Die Hard 4.0. Jediné štěstí tkví v tom, že tyhle typy filmů jsou neokoukatelné. Dávám 70 % a přeju LaBeoufovi role stejného nebo lepšího kalibru.

8. února 2009
avatar uživatele
80 %

LaBeufovi jsem vůbec nevěřil do té doby, co jsem viděl Disturbiu, která mě jeho rolí úplně ohromila. Naštěstí jsem Disturbiu viděl dřív, takže jsem Oku dravce věřil mnohem víc. Nicméně, určitě se zařadí mezi ty nejkomplikovanější. Né, že by zde byly potíže s porozuměním děje, ale celý film proběhl jako na Formuli 1, protože to byla jedna akční scéna za druhou. Něco jako Transformers s lidmi. Styl kamerování byl někdy tak zmatený, že jsem měl potíže poznat, co se vůbec děje. Ale na každém filmu je vždy nějaký nedostatek, takže pár věcí mi tu zrovna nesvědčilo. První velké mínus byla umělá inteligence, která dělala skoro to samé jako V.I.K.I. v Já robotovi, tedy že se vzbouřila proti lidstvu a dělala to co si myslela, že je pro jejich dobro. A ta další věc je ovládání systému jako by nic. Zase napodobenina z Die Hard 4 nebo Bournovy trilogie, kde se monitorovalo, ovládalo a řídilo všechno, na co si vzpomenete. Ale situace hlavních postav byla úplně jiná, děj měl pořádnej spád a furt se něco dělo, takže zábava jako dělaná pro ty, co maj rádi pořádnou akci. Shia LaBeuf se mi začíná libit čím dál víc. Pořád dokazuje, že z těch vedlejších rolí vyrostl a že je to pochodeň nové generace herců. Neříkám, že je lepší, ale do jejich úrovně se už blíží. Michelle Monaghan se k filmu moc hodila, sice jsem jí v mnoha filmech neviděl, ale v takhle složitým filmu si poradila dobře. Trochu mě mrzí, že jsem na tom nebyl v kině, zklamán bych určitě nebyl, protože skoro dvě hodiny kvalitního a rychlého filmu se uplatní na plátně podstatně víc.

2. února 2009
avatar uživatele
100 %

Bomba

Keby že si mám vybrať medzi Wanted a Oko dravce tak jednoznačne by som volil pre Oko dravce.Shia je podla mňa omnoho talentovanejším hercom ako James Mcavoy.No to je ale jedno,celkovo toto je najlepší akčný film minulého roku,a to bezkonkurenčne.Jediné čo sa mu dá vytknúť je,že dej ohladne počítača čo si robí čo chce,je trochu otrepaný,ale tomuto filmu to sedelo,aj tak dávam 100.Herci boli všetci perfektný takže nebudem o nich viac písať.

1. února 2009
avatar uživatele
90 %

SUPER! Našlapaný dej s vynikajúcou akčnou gradáciou, stále sa niečo deje, žiadne hluché miesta. Až na trochu neprehľadné automobilové naháňačky nie je filmu čo vytknúť. 90%.

1. února 2009

...

Vzhledem k tomu, že Shiu jsem objevila v Disturbii a od té doby se k němu modlím, nemůžu jít s hodnocením pod devadesát procent :o) Michelle Monaghan je ovšem taky dobrá, to jí upřít nemůžeme.
Celý ten film je postaven na vratkých základech, přesto jako odpočinková zábava posloužil dokonale.P.S: Nepřipomíná vám Aria VIKI z filmu I, Robot? Mně tedy ano.

29. prosince 2008
avatar uživatele
70 %

Michelle Lynn Monaghan

Je to vydařený thriller, který má napětí i zajímavou zápletku. Sice ničím zvlášť nevybočuje z té spousty sci-fi thrillerů, ale aspoň nenudí.

17. prosince 2008
avatar uživatele
70 %

Příjemně našlapaný thriller, který se dopředu valí jako buldozer a ani na chvíli se neotáčí zpět. Akční scény vypadají dobře, zvlášť automobilová honička je slušně nastříhaná a vcelku originálně vedená. Celkově největší devizou filmu je výtečný soundtrack, příjemná vizuální stránka a Shia, který dorostl do role hitmakera, jenž v akčních pasážích nevypadá blbě, hlášky mu jedou z pusy samy a charakterní herectví pro něj není problém. Na druhou stranu Michelle Monaghan není pro Shiu důstojnou partnerkou, Thornton má čas jen na pár drsných kukučů a hlavní přednost Rosario Dawson, krása, je utlumena téměř na maximum. Logika si se scénářem také ruku nepodala a Caruso nenašel odvahu nechat Shiu umřít v jednom filmu dvakrát. Škoda. Přesto solidní zábava, která při vypnutém mozku a reproduktorech na plno tvrdí muziku.

1. prosince 2008
avatar uživatele
pier
...
70 %

Pier

Oko dravce je neskutečně rychlý film, hravě předčí i letošní hit Wanted...Honičky v dálkově ovládaném autě skoro jako z Transformers, honičky po nádraží a městě jako z Nepřítele státu...Oko dravce je klasická vykrádačka snad všech filmů které mají podobnou tematku...Ze začátku filmu jsem nemohl uvěřit co je ta za pecku, opravdu jsem seděl v křesle a ani nedutal, škoda že ve stejném tempu se snímek nedrží těch slabích 100 minut...Velkým plus je pro film vynikající výkon Shii LaBeoufa který se konečně dočkal vlastního filmu kde hraje hlavní roli ( v Trasnformesr jsem si všímal spíše robotů než jeho talentu )...Docela mě zklamal scénář, tento postrádal ten pravý šmrc ktrerý u podobných filmů má být...Film má bohužel zásadní nevýhodu v gradaci, protože rozjezd je naprosto skvělý a při poslední třetině už vše mírně upadá až k slabému konci, což je opravdu velká škoda...Není to ale takové, že by to naprosto zkazilo výsledný dojem...Několikrát jsem seděl jako přibitý k sedačce a opravdu prožíval, co se děje na monitoru...Moc příjemná, bohužel kvůli poslední třetině trochu popcornová, podívaná!!!

29. listopadu 2008
avatar uživatele
80 %

vymakana akcna vecicka. niekedy som si musel sice pretriet oci, ci nevidim nahodou tommy lee jonesa a harrisona forda alebo morphea a nea, ale aj napriek tomu sa mi to pacilo.zo shia som mal pocit,ze mi v poslednej dobe vylezie aj z chladnicky,tolko ho bolo,ale tu sa mi celkom hodil. aj ked mi stale pripada ako nejaky teenager a kazda zena pri nom o dost starsia. zaver mohol byt o nieco menej gycovy ale v poriadku, vynahradili to super efekty,nahanacky a skvely zvuk.

29. listopadu 2008
avatar uživatele
80 %

Film měl opravdu hodně svižné tempo a utekl velmi příjemně, takže relativně spokojený divák i přimhouří očko nad hodně neoriginální zápletkou, která připomíná mix seriálu 24 hodin a filmu Já, robot.

25. listopadu 2008
avatar uživatele
80 %

Orlí "kyber" oko

Celkem překvapivě povedená akční podívaná o tom, v jak nebezpečné informační společnosti to žijeme. Že už tu náměty s podobným (rozuměj stejným) námětem byly - ano, že místy se v akčních "napětovkách" ztratíte - ano. Jenže právě ten chaos k ladění filmu perfektně sedí. Uteč-střílej-vyskoč z okna... pro pořádek a chladné myšlění nějak nezbývá místo.
Herecké obsazení je také velmi sympatické. Často obsazovaný, ale stále ještě neokoukaný Shia se skvěle cítí v rolích outsiderových výrostků a zajímavá Michelle mu k tomu bezproblémově sekunduje.
Takže tedy za mě palec vzhůru. Tenhle filmový počin rozhodně není žádná ztráta času. A kdo si neodnese příjemný pocit z akční "odreagovačky", může mu film nabídnout i intelektuálně morální téma k zamyšlení.

24. listopadu 2008
avatar uživatele
30 %

Nic moc teda...

Pokus o další hollywoodský akční film, ale bohužel ne moc zdařilý. Místy opravdu chaos a až tak, že to svým hezkým ksichtíkem nezachránil ani Shia. Z tak dobrého námětu se dala vyždímat daleko lepší podívaná. Škoda.

20. listopadu 2008
avatar uživatele
60 %

Kompromis mezi Junem a Zrcadlama. Oko dravce. Musim říct, že asi nejvíc se mě líbil začátek filmu. To sem ještě nevěděla co a jak, to mě bohužel po půlce filmu, ale stalo se to možná i dřív, došlo. Díky hlavnímu záporákovi mě to připomnělo Já, robot. Ani bych se vlastně nedivila, kdyby tohle v usa měli. Akce dobrá, i když občas trošku zmatená. "Hrdinové" v poho a konec... vim ještě o jednom co mohl umřít a rozhodně na to i aspiroval. Rozhodně to není nejhorší, ale k těm vrchnním to má docela daleko.

3. listopadu 2008
avatar uživatele
90 %

Eagle Eye

Na film jsem šla aniž bych od něj cokoliv čekala prostě jen zaplnění prázdného času a musím říct, že mě hodně překvapil. Jistě hodně lidí si řekne, že je to přitažené za vlasy, ale kerý film v dnešní dově není. Oko dravce mi přijde jako pěkná akční podívaná u které jsem se rozhodně nenudila. Má pointu, děj a Shia Labeouf podle mě za pár let "pan herec".

31. října 2008
avatar uživatele
50 %

?????

Tak tedy nevím nevím, akčňák to byl každopádně, ale tak šíleně přitažený za vlasy, tolik sešrotovaných auťáků a přehnaných akcí, že mě to až otrávilo. Navíc při těch akcích tolik světelných efektů, že by to málem vyvolalo epileptický záchvat. Ve mě to vyvolalalo takřka nechuť na delší dobu pro takovéto akční filmy. Myšlenka a dějová osa byla docela zajímavá a v dnešní době určitě i možná, ale nic se nesmí tak děsně přehánět - ani ty akčňáky. Ještě, že tam byly i momenty a hlášky mezi hlavními postavami, při kterých jsem se i zasmála.Takže tentokrát jen 50%.

28. října 2008
avatar uživatele
90 %

Milé překvapení

Nejsem zastánkyní akřních filmů, hororů nebo trillerů, přesto jsem šla do kina na Oko dravce, tedy akční triller. Od filmu jsem nic nečekala a ani jsem nevěděla o co jde.
Začáteční rozjezd nic moc...moji pozornost upoutal až ženský hlas volající hlavnímu hrdinovi. Pak už jsem se do děje naprosto ponořila a fascinovaně pozorovala, co všechno dokáže technika. Chvílema mě až děsilo, že by jednou (možná) mohla nějaká taková mašina opravdu existovat.
Film se mi líbil. Po počátečním rozjezdu už to frčelo až do naprostého vyvrcholení děje. Vytkla bych jenom některé přehnané akční scény, které se mi zdály opravdu nereálné.
Film byl milé překvapení a dávám tedy 90%.

17. října 2008
avatar uživatele
100 %

Oko dravce

Konečně se mi podařilo dostat se po delší době opět na film do kina.Musím říct že film mě mile překvapil.Do kina jsem šla jen s malým očekáváním že by se mi film mohl líbit.O to víc jsem z filmu byla nadšená.Začátek byl pozvolný ale i tak zajímavý a velmi brzy jsem se vžila do děje.D.J. Caruso natočil parádní thriller ze současnosti o tom jak se dá dnešní moderní technika použít proti nám.Musím se ale přiznat že jsem se přistihla že u některých scén jsem hořečnatě přemýšlela kde jsem je už viděla a od kud jsou mi povědomé.Přesto si myslím že film je natočen vcelku dobře a originálně.Ve filmu taky dost zazářil Shia LaBeouf tady dostal hlavní roli a vyplatilo se.Už není ten přisprostlý puberták z Já robot nebo druhořadý vymýtač z Constantina Shia dospěl a stal se z něj skvělý herec se skvělou budoucností.Michelle Monaghan která ve filmu stvárnila hlaví ženskou postavu byla skvělá a skvěle se Shiem doplnovaly.Film Oko dravce má vše co má správný film mít a určitě se na něj podívejte protože stojí za vidění.

5. října 2008
avatar uživatele
100 %

Hollywood vs. předlohy

Nápad i námět pochází od úspěšného amerického spisovatele Jefferyho Deavera z knihy Modrá sféra (vydáno 2001). Film je OK, ale než jej shlédnete, zkuste si ji nejdříve přečíst, a pak porovnat :o)

5. října 2008
avatar uživatele
Vuci
...
100 %

bomba

Moc napínavej a propracovanej film. Ty dvě hodiny uběhly ani sem nevěděla jak. Příběh byl super, akce tam byla, logika tam byla, prostě luxusní!:) A jako perla navrch - Shia LeBeouf:)

3. října 2008