NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Trochu strašidelný, vážně se mi nezamlouval ten mrtvý chlapec se ztracenou žákajdou a také scéna, kdy stojí hlavní hrdinka u zrcadla a roztahuje si oční víčka. Viděla jsem i horší horrory, aspoň starší sestra se tady u tohoto bála. Když hl. hrdinka přišla znovu o zrak, přišlo mi to docela absurdní. Ale člověk dělá blbosti, takže to vlastně bylo docela věrohodné.

2. května 2010
avatar uživatele
70 %

Jessice Albe moc takéto role nepristanú. Aj ked musim priznat ze si svoju rolu dokonale zahrala. O filme samotnom, prvá hodina bola o ničom, potom sa konecne zacalo niečo vysvetlovat a az na konci sme zistili prečo mala svoje vidiny. Záver dosť prekvapivý - zasa oslepnut to je sila.

7. března 2010
avatar uživatele
50 %

Jesicca Alba je herečka, která se hodí do komedií a filmů ze života a tance, ale role v tzv. hororu jí vůbec nesedla. Jelikož je to remake japonského hororu, dovedu si to živě představit. Tyhle filmy nejsou horory, jejich hlavní nevýhodou je, že divák se už nemá na čen vylekat. Stejné lekací scény, tajemná hudba, moment překvapení a bohužel počítačové efekty, které to všechno zkazí. Asi nejvíce se mi "líbila" scéna, ve které znovu přišla o zrak. Každý normální člověk by běžel co nejdál a nedíval se na blížící se explozi, ještě ke všemu přes sklo, ale budiž, scénáristé to tak jednou napsali, tak to tak je.

7. listopadu 2009
avatar uživatele
80 %

Původní verzi jsem neviděla, a tudíž nemohu srovnávat. Ale tento film se mi docela líbil. Zajímavý námět, herecké výkony sice nijak oslnivé, ale přesto uvěřitelné. Film dokáže udržet napětí, což oceňuju asi ze všeho nejvíc (nesnáším, když se uprostřed filmu začnu nudit:-))

20. června 2009
avatar uživatele
80 %

Pěkný film u kterého jsem někdy měla i husí kůži. Sice takovej horor patřící mezi takovéty mírnější, ovšem alespoň smysluplnější s nějakým dějem. Film se mi líbil. Zaujmul mě zajímavou zápletkou. Navíc J. Albu mám ráda, takže film byl opravdu dobrý.

9. dubna 2009
avatar uživatele
80 %

---Oko---

Je to spíš horor, kde konec nění moc děsivý, čekal jsem víc strachu (na konci), ale začátek a celý průběh nahání strach. Muzika se mi docela líbila a efekty byly dobře propracovaný. J. Alba se do téhle role hodí, ale zahrála jí né-tak dobře, ale na malinu to není.-----80%

3. března 2009
avatar uživatele
80 %

Fajn

Japonský roigiánlní film jsem bohužel neviděl, tak nemůžu srovnávat. Tenhle film se mi ale sám o sobě docela líbil. Bylo tam moc skvěle strašidelných situací, při kterých vám doslova běhal mráz po zádech. Sice mi to připadalo, jako kdyby to byl skloubený Šestý smysl a nezvrazný osud dohromady, ale nevadí. Jak už jsem řekla, pěkný tajumlný filmek. Určitě doporčuji těm, kdo se rádi bojí.

1. března 2009
avatar uživatele
Budy
...
100 %

Oko

Japonské Oko jsem neviděl, a proto to nebudu posuzovat s tímto filmem. Tento film byl dobře natočený, hlavní roli hrála sympatická představitelka a celý film byl doprovázen tajemnou hudbou. V napětí jsem byl od začátku až po titulky, protože jsem nevěděl jestli na mě někdo nevyletí nebo mě prostě nevystraší. Dokonce mě dděsil i malý kluk v pláštěnce, co pořád hledal "žákajdu". Dobrý děj, který mi ke konci připomínal Nezvratný osud 2. Ale to na mém dojmu z filmu nic nemění.

5. února 2009
avatar uživatele
100 %

Líbilo se mi to moc! Jessica byla supr. Připadalo mi že se to strašně podobá filmu Gothika jako ne strašně ale trochec jo. Naštval mě ale ten konec

30. ledna 2009
avatar uživatele
Meky
...
70 %

No takové průměrné drama/thriler s pár lekačkama ale celkové mě to moc nevzalo, asi hodina filmu nic moc, až pak tek konec mě strhnul a nebylo to zas takové strašne. Ja na to koukal spíš kvůli Jessice :-D ptz je to v současnosti nejkrásnější herečka...

15. června 2008
avatar uživatele
40 %

Japonský originál jsem bohužel neviděla, ale tenhle film je nudný, bez atmosféry a nevyleká. Zvrak ke konci film sice oživí, ale je dost hloupý. Takže Oko se přežít dá, ale je to nuda.

26. dubna 2008
avatar uživatele
50 %

nic moc

Začalo to dobře, chvílema jsem se lekala pořádně, ale postupně děj upadal a konec byl úplně pitomej. Mrtvá nebožačka, která někoho vede k něčí záchraně - to už tu bylo mockrát.
Alba se mi taky nelíbila, trochu připomínala robota.

14. dubna 2008

U tohoto filmu se musím vyloženě odprostit od toho, že takovýchto filmů bylo natočeno mraky a mají předvídatelný, jak příběh tak konec...ovšem konkrétně tento snímek mi přišel natočen vyloženě řemeslně a kvalitně tudíž jsem se nadmíru bavil!!Trošičku mi to něčím připomínalo Nezvratný osud který byl taky o odvrácení nečí smrti.Ovšem zde k tomu byl přidán vcelku kvalitní nápad a hlavně velice hutná atmosféra!Co se režisérovi také jednoznačně podařílo...byli úžasné lekačky kterých tam je vcelku hodně, ale já jsem si při každé dával ruce před oči tudíž se fakt povedli ikdyž jsem na ně nadával celý film..."sakra já se tak lekl":D.Navíc Jassica Alba...mno nebudeme si říkat, že předvedla nějaky bůhví jaký výkon, ale povětšinou je snadno uvěřitelná takže mě oproti mému očekávání při sledování vůbec nerušila!Takže závěrem řeknu, že jsem šel na film z velkou skepsí, ale dostalo se mi velice kvalitní béčkové zábavy čeho se, ale vůbec nebojte!Bude Vás to bavit...film pro všechny.

30. března 2008
avatar uživatele
LOST
...
60 %

Oko

S remaky je to těžké. Většinou jen okopírujou originál a tím to zkončí. Nic proti japonským hororům, ale i přesto, že jsou nejspíš kvalitnější vždy se radši kouknu na americký remake. Je fakt, že se s horory a jejich remaky v poslední době roztrhl pytel a tak tu máme další duchařinu, které sází hlavně na napětí a atmosféru. Ze začátku jsem filmu moc nevěřil a musí se uznat, že moje očekávání byli nulové. Nemusím ani americký Kruh nebo Nenávist takže důvodů proč se netěšit bylo víc. I přesto jsem byl celkem mile překvapen. Nejedná se o nic převratného, všechno na co v Oku narazíte už bylo tísíckrát viděno, ale není to tak špatné jak jsem všude četl. Horory musí mít pár bodů, které mě dokážou zaujmout, za 1) musí být strašidelné - a v tom má odemě Oko pár procent navíc. Některé scény jsou vážně strašidelné, pár lekaček se taky najde a je jen velká škoda, že ač je první polovina filmu vzkutku strašidelná a uznám, bál jsem se, tak druhá polovina všechno ztrácí, není se čeho bát a už vůbec to není tak dobré jako první polovina. za 2) když už né kvalitní herci tak aspon pěkný herci nebo spíš herečky, nevím ale Jessica Alba nikdy nebyla můj typ a ke všemu její herecké výkony jsou čím dál tím příšernější. Je až s údivem, že tady mě nevadila a i když předvedla spíš průměrný výkon (stejně jako třeba Hayden Christensen v Jumperovi se do této role Alba hodí spíš jen vzhledově), určitě se zlepšila třeba od Fantastické Čtyřky. a za 3) horor nesmí nudit - a tady je to taky na chválu jen v první polovině filmu. Když Alba objevuje to, že s jejími očima to není v pořádku, je to zajímavé, zábavné a prostě dokáže vás to udržet v pozornosti. když se v druhé polovině vydá hledat pravdu je to spíš nesmyslné a oproti první půlce to působí lehce směšným dojmem. Ani očekávaný závěr se tvůrci nerozhodli změnit a tak se jedná prakticky o přesnou kopii původního Oka. I přes skutečnost, že se jedná o horor na jedno podívaní jsem se nenudil. U Oka jsem strávil příjemnou hodinu a půl a po většinu času jsem se solidně bavil.

26. března 2008
avatar uživatele
40 %

Ne, remake Oka opravdu není dobrým filmem. Prkenná Jessica Alba se celým snímkem potácí s jedním zkroušeným výrazem, pronáší "chytré" monology a je strašně zábavné se na ni koukat. Těch pár strašidelných scén, které byly v původním filmu, je zde naprosto znehodnoceno a zadupáno do země. Zkrátka Oko podle mne není dobrá volba, a to jak americké, tak i původní hongkongské.

25. března 2008
avatar uživatele
100 %

good

Fak dobrej film ale abych pravdu rek tak sem uz v pulce filmu doufal ze to skonci sem tech mrtvol uz mel dost :D:D:D ale na odreagovani je to uzasnej film

20. března 2008
avatar uživatele
90 %

myslím že tento filmeček se docela poved....(je to můj názor;).... připadalo mi to jako film s Ríšou Gere...proroctví z temnot...nebo nezvratný osud....ale tak to neva:) ja myslím že to byl a ja fajn film (tedy horor)...někdy jsem se lekla ale někdy i dost nasmála:) prostě 95%

7. března 2008
avatar uživatele
40 %

....

Nejsem příznivcem filmů podobného stylu, a ani po zhlédnutí tohoto filmu, názor nezměním. Celkem slušné efekty, ale na zakrytí nezáživného a dopředu předvídatelného děje, to bohužel nestačí. Pár momentů, kdy se leknete se tu skutečně najde.
Jinak co se týče děje, nic moc. Tedy lépe řečeno, námět je spíš pohádkový. A tak nevím, jestli to byl záměr a nebo jen nedostatek tvůrčího zápalu.
Filmu jsem nedokázala uvěřit. Nebylo nad čím se zamyslet. Dávám mizerných 40 %. A přeceňuji to...

26. února 2008