home
Odvážní mužové / Sanjuro

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Problém s Kurosawou je, že vidět od něj jeden film je jako vidět všechny. Jakékoliv dva-tři první kousky jsou špičkové, ale pak to jde kvůli své monotónnosti dolů.

2. ledna 2012
avatar uživatele
90 %

Zajímavé, jaký se z Mifuneho během těch osmi let, co uplynuly od Sedmi samurajů stal cvalík! Nicméně působí opravdu seriózně a ač je jeho hrdina oproti pošukovi ze 7S opravdu uplně jiný, rychle jsem si zvykl! Do toho devět perfektních zbrklých troubů, dokonalou naivní (spíš blbou) paní správcovou a protivník, který si uvědomuje, že stojí na straně hloupého zla, uznává a váží si sruhé strany, ale ví, že jemu to do budoucna přinese ovoce!Prostě spousta nádherných postav a momentů! No, jestli další Kurosawovi filmy co uvidím budou podobně kvalitní, bude mít Scorsese zdatnou konkurenci (v mých očích)! Prostě dokonalost! 9,5/10! O malinký chloupek méně úchvatné než 7S!

9. ledna 2008

Odvážný Kurosawa.

Mistr řemesla Akira Kurosawa, (Ran, Yojimbo, Sedm Samurajů) natočil pokračování také výtečného Yojimba. V čele s Toširem Mifunem a dalšími herci, rozpoutal skvělou filmovou řezbu, kterou bohužel utne v nejlepším, někdy v polovině filmu. Ale komu to vadí, komu budou scházet akční scény (alá Sedm Samurajů) může se pokochat nad opět skvělém scénáři, nebo hereckým výkonem Tošira Mifuneho.
tentokráte se naštěstí nedočkáme tak protahovaného děje jako tomu bylo u Yojimba a nijak to filmu neubližuje, ba naopak, minuty utečou jako voda a člověk nakonec bude spokojen.

16. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Kurosawa!

Další skvělý snímek z dílny filmového génia a ViolenceMana :-)) Akiry Kurosawy... Který se opět vrátil k třicetiletému Sanjurovi z Kaméliové zahrady, společně se skvělým Toshirem Mifunem a řadou dalších výborných herců, výbornou hudbou, kterou opět složil mistr Sató... A s velice zvláštní kamerou, která sice občas zakolísá, ale vynahrazuje nám to ten fakt, že film není tak zdlouhavý, jak tomu je u Yojimba. Naopak, co je horší... je zase to, že u Yojimba nám dává Kurosawa možnost nahlédnout do tábora obou stran... To znamená, že jednu stranu prostě znáte nazpamět, ale to není vůbec nic důležitého - je to jen fakt změny, která mi přiliš nevyhovuje. Je sice pravdou, že se o Sanjuru, jako celku mluví jako o horším filmu, než je Yojimbo, ale mě to tak nepřipadá... Opět hýří ćhytrým vtipem - na tehdejší dobru naprosto neobvyklým a je stejně, a možná i více nebojácný a odvážný - v oblasti násilí... Skvělý scénář a naprosto dokonalý závěr... který by Hollywoodští cenzurańti asi nestrávili... nic strašného, ale napětím vážně přestanete dýchyt!85%...!

2. srpna 2006