home
Obvyklí podezřelí

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Loď. Podezřelí. Keyser Söze.

Tomuhle filmu zásadním způsobem škodí jeho reputace, protože jakkoli se člověk vyhýbá všemožným zdrojům spoilerů, nečekaný závěr prostě očekává... Jinak slušný kriminální film, u kterého jsem se sice bavila, ale zdaleka tolik, jako bych mohla, kdyby neměl svůj kultovní status.

24. února 2013
avatar uživatele
60 %

Tohle je film, který stojí celý na závěrečné pointě a jen díky ní má tak vysoké hodnocení. Jinak je to řekla bych naprosto průměrná kriminálka, kde se hodně střílí a mluví sprostě. Navíc tím, že jsem věděla, že film má překvapivou pointu, nebylo vůbec těžké domyslet si hned ze začátku, jak to asi celé zhruba bude. Předčasné odhalení "šokující" pointy už mi zkazilo dojem z Fight Clubu, teď i z Usual Suspects. A je to způsobeno tím, že jsem oba tyto filmy viděla moc pozdě - dlouho po tom, co vznikly a s podobnými pointami jsem se již dřív setkala u novějších snímků. Ale tady pro mě nebyl problém pouze v pointě, prostě mě to nijak zvlášť nebavilo. Zklamání.

27. června 2012
avatar uživatele
30 %

Nebudu to detailně rozpitvávat, je to jen další hyperpřechválená nuda v řadě, která neohromí naprosto ničím. Filmařské řemeslo samotné je na nejnižší, až seriálové úrovni jednoho průměrného kriminálního dílu. Zase se všude velebí jakýsi zvrat na konci... jaký zvrat? Columbo měl v každém díle lepší zvrat než tohle. A stejně nepředvídatelný. Kdo je kaizr soze, kdo je kaizr soze? Kaizr Soze je ďábel, exituje, neexistuje? Nakonec film dávno dopředu prozradí, kdo to asi tak bude a jak se krásně promění jeho chůze. Ach, to je dokonalé. Ale koho to zajímá? A že si to podruhé člověk užije ještě víc? Ano, mnoho věcí mu možná docvakne, jelikož se tam pořád mluví o nějakých veledůležitých jménech, všichni se tváří jako největší gangsteři, kteří pronášejí hlášky o honění per a úzkých prdelích, ale celé jejich snažení stojí za starou bačkoru poprvé a zřejmě i podruhé. To už ale nezjistím. Není důvod, je čas vrátit se k pořádným filmům.

22. července 2011
avatar uživatele
80 %

Must see

Film jsem si vyhlédla díky pověsti, vysokému hodnocení a taky uvedení v seznamu goldies. A nelituju ani náhodou. Poctivá filmařina, to už tu sice někdy zaznělo, ale prostě se musím opakovat. Mám ráda chytré filmy s šokující pointou, tady se to vyplnilo. Sice jsem si asi půl hodiny před koncem říkala: "Ha, teď jsem na vás vyzrála, už mi to došlo." A pak přišly poslední minuty, hrnek vyšetřovatele se roztříštil o zem a já si jen s úsměvem a uznáním, že mě dostali, v duchu říkala: "No jasně! Já byla ale blbá!"

24. února 2011
avatar uživatele
70 %

Kevin Spacey

Děj filmu má vzrůstající napětí, kdy je postupně odhalován kriminální příběh, který je úplně vysvětlen až v samém závěru. A strhující konec dá zapomenout na hlušší místa tohoto zajímavého thrilleru.

21. října 2010
avatar uživatele
100 %

Obvyklí podezřelí

Kevin je proste třída.Jen mi vadí,že v popisu filmu je zprvu nazván Virgilem-coz mne zmátlo---nebo mu tak říkali také?Kevina Spacey můžu vidět ve všech filmech*H*

5. září 2010
avatar uživatele
80 %

Jak už uvedl AdiegoA, jen těžko v paměti hledám lepší ukázku >>poctivé filmařiny<<. Se začátkem prázdnin mě napadaly takové myšlenky, že bych snad napsal cosi jako knihu nebo pokus o filmový scénář (což kladu za vinu smrtícímu vedru, které mi pomalu začíná lézt na mozek), ale tohle mě vrátilo nohama na zem. Jasný důkaz, že už na papíře museli vypadat Obvyklí podezřelí neskutečně lákavě. A když má dílo bytelné základy (právem zasloužený Oscar pro scénář pana McQuarriea), to by bylo, aby se režie neujal nějaký šikulka a nepovznesl ho do nebeských výšin. Opravdu, Obvyklí podezřelí jsou jedním slovem - "sví", těžko by se mi je porovnávalo s ostatními… Mají vlastní vypravěčské tempo, stylovou atmosféru a dovedou připoutat k obrazovce už od zmatenějšího počátku… Čas rychle kvapil kupředu a já se nepřestával divit. Tenhle film šlape coby kriminálka jako hodinky. Moc se mi líbila vytvořená partička zločinců… Žádná klišé banda profesionálních nájemných borců, kteří vystřílí budovu, seberou zlaté cihly a diamanty a večer jdou na večírek plných vnadných striptérek. Normální chlápci, ke kterým máte často lidsky blízko a do jednoho si vás brzy získají. V tomto ohledu je skvěle pojata postava Deana od Gabriela Byrnea. V určitých ohledech zaujal i netradiční Kevin Spacey, u kterého jsem pořád nechápal, čím si toho Oscara vysloužil… nějaké podezření na rozuzlení jsem měl, ale tajemno okolo (ne)existujícího Kaisera Sozeho bylo vytvořeno bez jediné chybičky. Lví podíl na tom měl úchvatný flashback laděný do uměleckého hávu... Ale abych to zbytečně neprotahoval, Obvyklí podezřelí pověsti o skvělém konci skutečně dostáli. I když jsem ho tak říkajíc znal půlhodiny dopředu, úskočné manévry od režiséra, které nás měly na oko zmást, moje přesvědčení úspěšně nahlodávaly do doby, než bylo konečně jasno. Takže ve stručnosti bych ještě rád poblahopřál k prvotřídní podívané se sladkou třešničkou na vrch v podobě závěru. Slovní hodnocení -- jedno z nejpovedenějších krimi, jinak 84% v řeči čísel. „Nejlepší trik, který ďábel kdy předvedl, bylo přesvědčit svět, že neexistuje.“

2. července 2010
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Všechny šokující pointy a nečekané zvraty blednou před NeObvyklými podezřelými. Ovšem tenhle film není jen o geniálním zvratu na konci. Je i o skvělé atmosféře, bezchybných hereckých výkonech a skvělému stupňování děje. Velmi zábavný, napínavý a překvapivý film, který mě dostal po všech ohledech a já se jen těším, až si ho zopakuju.

27. prosince 2009
avatar uživatele
90 %

Musím přiznat, že zpočátku mě Obyklí podezřelí příliš nebavili. Postupem času jsem se však dostala do děje a po závěrečném vyvrcholení se nedivím, že má tak vysoké hodnocení.

18. srpna 2009
avatar uživatele
90 %

Veľmi dobrý film. Herec Kevin Spacey mal v 90-tych rokoch podla mna svoje zlate obdobie. Velmi dobra myslienka filmu, pre ktoru sa urcite oplati vidiet tento film. V dnesnej dobe je podla mna potrebne kazdy naznak kreativnej myslienky ocenit, aby filmy neboli stale o tom istom.... Btw Benicio Del Toro bol tiez dobry :D

8. června 2009
avatar uživatele
80 %

Jak jsem si film pořídil, hned jsem se na něj musel podívat. Dostal jsem se k němu prostřednictvím filmografie Kevina Spaceyho, jelikož za roli v tomhle filmu dostal oskara a po celou dobu trvání mi dělalo potíže najít nějaký důvod proč. Vždyť takový výkon to zase nebyl, ale jakmile jsem zhlédnul úplný konec, hned jsem to věděl, páč filmy s naprosto nečekanými závěry se mi hodně líbí. Je pravda, že kdyby dostal tuto roli někdo jiný, měl by za ní jistě také úspěch, protože scénář je skvěle napsaný. Dlouho jsem opravdu netušil, oč tu běží, film byl hned od začátku takový hodně zmatený, zápletka mi byla jasná, vždyť film byl vlastně vyprávěn. A to je další bod k úspěchu, protože mi to dělalo iluzi o více příbězích, i když byl vlastně jeden, jen vyprávěn nepravidelně. Když nám Spacey vyprávěl, bylo mi všechno jasné, ale to o čem vyprávěl, takový smysl zase nedávalo. Pětice hlavních hrdinů mi hodně připomínalo Dannyho parťáky, protože tu šlo zase o přepady, peníze, dokonce drogy apod., ale na důmyslné vykrádačky můžeme rovnou zapomenout, páč ty provedli tak obyčejně, že v tom hrála hlavní roli spíš klika. Po celou dobu mě hodně deprimovala atmosféra, protože do toho nám film nabídl velké množství postav a svět podvodů a drog, což z něj dělá takový gangsterský film. Ovšem herci tak deprimující nebyli, protože v dobrém filmu jsou i dobří herci. Gabriel Byrne, Benicio Del Toro, Pete Postlethwaite a samozřejmě Kevin Spacey jsou pro film více než dostačující společně s dabingem, který mě v podání Vlasty Zavřela u vyšetřovatele dokázal i rozesmát, páč na nás mluvil Homer. Jak jsem už říkal, konec je ze všeho nejlepší, protože nejdřív si myslíte, že se podařilo záhadu Kaisera Sozeho vyřešit, ale pak náhle další nečekaný zvrat, kde se všechno vysvětlí.

12. dubna 2009
avatar uživatele
Meky
...
90 %

*****

A safra! Proč musí být všechny ty krimi dramata tak vynikající? Já je moc v lásce nemám, ale koukat na ně musím, protože mi to nedá, nechat si je ujít. A Usual Suspect je další povedené dílko, které svým finišem nemá obdoby...Scénáře u krimi filmů jsou většinou fakt našlapané, ale čím to je? Samozřejmě u tohoto filmu je to bezdebat! Především mistrné vyprávění přeživší postavy a vracení se zpátky do minulosti dělá scénář tak úchvatným! Jako nutno říct, že během filmu mi to až tak nepřišlo, ale teprve závěrečné odhalení a vynikající skloubení s realitou tomu dodalo přívlastek VYJÍMEČNÉ!! Chtěl bych vyzdvihnout celou základní pětici herců, kteří měli na tom největší podíl. Ale přece jen jeden mezi nimi vynikal. V průběhu filmu to vypadalo na Gabriela Byrna (Dean Keaton), ale zdání klame. Kevin Spacey (Verbal Kint), ano ten chorý a hloupý zlodějíček, který byl vlastně jen do počtu, to všem natřel!! Klaním se jeho hereckému umění. On ani tu sošku plešouna nepotřebuje, protože už každý dávno ví, že je to jeden z nejlepších herců vůbec!ávno ví, že je to jeden z nejlepších herců vůbec!

14. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

Úžasný film a jedno z nejlepších krimi v historii. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Kevin Spacey v roli Verbela nemá chybu a konec filmu je snad nejlepší jaký sem kdy viděl. Jestli jste film ještě neviděli, určitě si ho zkoukněte.

25. října 2008

Obvyklí podezřelí jsou dle mého názoru film který jde svou vlastní cestou a po celou dobu se snaží být originální!Co je na tomto snímku zcela jistě to nejlepší je ten scénář.Scénář který má tu sílu udržet vaší pozornost až do konce a co více je tak vybroušený, že si s vámi pohrává až do vrcholného závěru této strhující mozajky!!Navíc je zde celý encábl světových herců kterým vévodí jak jinak než dokonalý Kevin Spacey!Jeho postava byla zajímavá a v jeho podání dokonale charismatická!Co víc k tomu říci?Snad jen, že Obvyklí podezřelí jsou snímkem který se bude líbit každému!

10. července 2008
avatar uživatele
pier
...
100 %

Obvyklí podezřelí

Snad žádný jiný film mě nedržel v tak dokonalém napětí a na konci mě tak dokonale nepřekvapil...Originální příběh, skvělé herecké výkony, mrazivá atmosféra, dechberoucí finále...Tohle je úžasný případ jevu, který fascinuje snad každého filmového maniaka...Dílko, založené jen na samotném příběhu, který mě přesto dokonale strhne a jsem z něj unešen...Proč to? V tomto případě jde o to, že režisér Singer prostě dokáže vyprávět způsobem, který člověka drží v neustálém napětí, a ve stavu nejvyšší pozornosti...Nikdy neřekne všechno najednou, ale zahaluje děj do temné roušky tajemství a divák nemá nejmenší tušení, co, proč a jak se stane.... Skvělý scénář vrcholící v šokující pointu, a suverénní představení Kevina Spaceyho, který si za toho přehlíženého pajdavého troubu pozásluze odnesl Oscara...Výkony všech herců byly opravdu skvělé a je vidět že vynikající herec nemusí mít na kontě žádné filmové trháky!

12. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Suhlasím zo všetkymi. Je to fakt najlepšia kriminalka ak nie rovno jeden z najlepších filmov vôbec. Kevin Spacey bol taký perfektný, že by si zaslúžil nie jedneho, ale dvoch za to perfektné starnenie Verbela Kinta. No a ten záver to je kapitola sama o sebe. A kto ten film ešte môže velmi ľutovať.Fakt to treba vidieť.

29. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Co dodat ke geniálnímu dílu? Brian Singer natočil nejlepší kriminálku všech dob, která o prsa poráží i Sedm. Do puntíku promyšlený scénář dává vyniknout mnoha postavám, které jsou bez výjimky zahrány perfektně a většina zúčastněných zde předvedla životní výkon.

17. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Pořádný kus podstivé filmařiny se skvěle budovanou atmosférou, výborným scénářem, skvělou pointou (nechápu proč každej, kdo ji odhalil v půlce filmu machruje jak na lesy) a brilantním Kevinem Spaceym. Singer se při své teprve druhé filmové zkušenosti ukázal ve skvělém světle a jako dosti vyzrálá osobnost a z herců vymačkal mnohdy i víc, než by mohl kdo čekal. Pro Stephana Baldwina to byla jistě životní role a celkem by mě zajímalo, jak se k ní dostal. Naopak Del Toro se k lepším zítřkům teprve polehoučku dostával. Na víc než 80 % to nevidím, ale jedinečná záležitost to je, minimálně na poli kriminálek.

12. září 2007
avatar uživatele
60 %

Nemůžu si pomoct, ale tohle byl podle mě prostě pořádný krok vedle. Buďto jsem Podezřelé nesledoval v tak dobré formě, abych vše detailně pochopil nebo to bylo opravdu až tak překombinované a komplikované, že jsem jaksi ztrácel hlavní notu filmu. Ano, ano, herci hráli dobře a všechno ostatní taky sedělo, ale tam, kde mi chybí děj je to všechno ku ničemu. Zatím nechávám 60 a pokud se někdy donutím shlédnout znovu film, u kterého jsem usnul, a změním svůj názor, tak to tu pečlivě zreviduji.

30. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Mr. Film

Tak tady není co řešit, tohle je film, díky kterému bych stál i několik hodin na dešti na lístky do kina. Super zápletka, super zpracování, super zašmodrchání případu, super vyprávění děje a HLAVNĚ ta pointa a rozuzlení, to je něco geniálního. Vážení pánové - ANO! Jedním slovem: 200%

22. března 2006
avatar uživatele
100 %

podla

mna jeden z najpesich filmov poslednych rokov..scenar nema najmensiu chybu, a ten koniec ? ten podla mna patri ka absolutnej spicke, co som doteraz videl...zatial kazdemu sa ten film pacil, a kazdy si ho potom pozeral este raz....a to je v dnesnej dobe skor vynimka

30. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Vynikající krimi!

Skutečně temný, drsný snímek s řadou hereckých vynikajících výkonů a výtečnou atmosférou. Bryan Singer tady získal svou reputaci, kterou jen potvrdil X-Meny - Obvyklí podezřelí patří ke špici nejen svého žánru

17. listopadu 2005