home
Obecná škola

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Jsem netušila, že tenhle film natočil Jan Svěrák. Vím to teprve od včerejška, co jsem to viděla v televizi. A musím říct, že mě film bavil. Pěkný děj, dobří herci a vtipné hlášky. A chválím Zdeňka Svěráka, napsal skvělý scénář.

26. listopadu 2011

Filmy pana Svěráka zrovna moc nemusíl-ani tenhle mě nezaujal. Proč ho tak protěžují ve školách, nechápu.

21. října 2010
avatar uživatele
70 %

Další z filmů, který mi nesedl do noty. Jediný důvod, proč jsem se ho donutila zhlédnout, byl, že jsme ho probírali během přípravy k maturitě v otázce film.

18. září 2010
avatar uživatele
80 %

Film je sice dobře natočený, ale znovu vidět nemusím. Puberťáci ve škole je prostě nezajímají. Igor Hnízdo-nezapomenutelný.

13. května 2010
avatar uživatele
90 %

Klasika, klasika a ještě jednou klasika... Skvělí herci, skvělý scénář. Co by si česká kinematografie počala bez Zdeňka Svěráka?

27. července 2009
avatar uživatele
100 %

super

film od Honzy Svěráka nikdy nezklamal....a Obecná škola to opět potvrdila. na tenhle film se vždycky ráda podívám....

23. května 2009

Fakt dost dobrej čekej film..Podle mě je to klasika.Je tam hodně humoru takže hlavně proto se mi to hodně líbí.Zdeněk Svěrák se mi tam moc líbil hrál perfektně.Ikdyž sem už tenhle film vyděla hooodněkrát ráda se na něj podívám znovu a znovu a znovu:-)

31. prosince 2008
avatar uživatele
80 %

...

Joo tak tenhle film nemá chybu. Hlavně byl natáčenej v místech, kde máme chatku, takže i proto mě zaujal.:) A jsou tam také úsměvné situace, takže prostě fajn film...:)

13. listopadu 2008
avatar uživatele
60 %

Klasika

Tohle je prostě stará česká klasika. Neznám snad nikoho, kdo by neznal jméno Igor Hnízdo. Školní prostředí a typické zážitky a lumpárny nezbedných školáků přivodí divákovi určitě úsměv na rtech.

29. října 2008
avatar uživatele
90 %

....

Skvělá česká komedie, která patří k těm NEJlepším:-)Výborné herecké obsazení, Bolek Polívka má fajn roli:-DČlověk se zasměje a musím říct, že v tomto filmu je pravý humor:-)

27. října 2008
avatar uživatele
100 %

Tento film mám od Svěráka nejraději. Vždy mě skvěle pobaví :-D. Postava učitele Hnízda je bezkonkurenční. Celkově je to určitě za 100.

6. července 2008
avatar uživatele
90 %

Moc pěkný český film od panů Svěráků s výborním Janem Třískou hrajícího učitel Igora Hnízda (skvělé jméno a skvělá postava).

29. listopadu 2007
avatar uživatele
90 %

Určitě jeden z nejexcelentnějších československých / českých filmů. Skvělé a taky místy nadstandartní výkony herců - Svěrák, Tříska a vůbec celý film. Určitě to stojí za shlédnutí - velmi vřele doporučuji.

15. listopadu 2007

100%

Skvěleuj českej film, pokaždý se u něj fakt zasměju a moc moderních komedií na něj nemá. Prostě Svěrákovina jak má být XD

3. září 2007
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Skvělý film s atmosférou. Svěrák měl prostě styl... Mě se tenhle film líbí nejvíc ze všech, kde on hrál (snad víc než Kolja). Rozhodně stojí za to ho vidět. A to i opakovaně. I když film není tak starý, tak dnešní filmy jsou od něj jakoby vzdáleny stovky let. Něco takového už se dneska nedělá. To je škoda. Obecná škola je jeden z našich nejlepších filmů. Za to dám ruku do ohně.

1. září 2007
avatar uživatele
100 %

100%

Včera jsem se po letech na tento film znovu podívala a musím uznat, že je to jeden z nejlepších českých filmů. Člověk ho může vidět 1000x a stejně se u něj zasměje...

1. září 2007
avatar uživatele
100 %

no tak tohle je skvělá česká klasika,škola jak má bejt:p...herci byli taky skvělý,..já tomu nemam co vytknout....jasná stovka

1. září 2007
avatar uživatele
100 %

Ani se nedivím, že je to jeden z nejlépe hodnocených filmů na českém internetu... . Z filmu je cítit atmosféra tehdejší doby. Sice nemám filmy se Svěrákem moc v oblibě, ale tohle je vyjímka, škoda, že film nezískal Oscara.

30. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Tohle se pánům Svěrákům moc povedlo. Je z toho cítit atmosféra té doby a dokáže to člověka úplně pohltit. Citlivé, vtipné, záživné.

23. srpna 2007

Dobrej filmík! Klasika mno! Mno mě se teda rozhodně líbí. Viděla jsem ho už několikrát, ale stejně ho můžu vidět ještě mockrát a stejně se mi bude líbit moc a moc a moc! A možná ještě čím dál víc! Jako malá jsem ho moc nechápala, ale čím jsem byla starší a chápala ho, tak se mi líbil víc a víc! Prostě bomba film!

20. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Toto je podľa mňa najlepšia česká komédia, aspoň mne sa najviac páčila. Nechcela by som však žiť v tej dobe.

17. srpna 2007
avatar uživatele
70 %

Poměrně zdařilá komedie odehrávající se po konci druhé světové války. Vtipy jsou poměrně slušné, Igor Hnízdo dokonalý, ale celkově mě film nijak nezaujal. Oproti dnešním českým filmům jde ale o perfektní dílo.

7. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Velmi velmi skvělý český film

Jj velmi moc dobrý.Nechala bych ho nominovat na oskary:-)za vše možný.Je to česká klasika ,bez které by česká filmová kultura byla strašně chudá.

20. června 2007
avatar uživatele
100 %

Něžný, milý, poetický...

Krásný film od nepřekonatelného romantika Svěráka. Nevím, co pochválit dřív - jestli úžasné výtvarné zpracování, to jest kostýmy a dekorace, nebo výběr hudby obsahující část Dvořákovy Deváté... O výkonech jednotlivých herců ani nemluvím. Byli jednoduše úžasní, a pod taktovkou Zdeňka Svěráka to nemohlo dopadnout jinak než skvěle. Dávám sto procent a ještě se mi zdá, že je to málo. Tolik na mě tenhle film zapůsobil...

7. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Tenhle film přímo miluju.. a na pana učitele Hnízda nikdy nezapomenu.. o tom budu jednou vyprávět svým vnoučatům.. jako o kultovním hrdinovi.. :-)

29. března 2007
avatar uživatele
100 %

Tak tohle je pravý český film. Nezapomenutelný učitel Igor hnízdo je je fakt úžasný. Ale ke konci se mi zdá, že děj ztrácí na dynamice... ale na věci to nic nemění... Je to prostě skvělej film...

10. března 2007
avatar uživatele
100 %

Česká klasika, kterou každý z nás uvidí určitě ještě mockrát, když ne v televizi tak jinde. Jan Tříska alias Igor Hnízdo je nezapomenutelný stejně jako Libuška Šafránková a Zdeněk Svěrák

4. března 2007
avatar uživatele
100 %

dobrý, dobrý

Jo - docela dobrej film - zvláště pak IGOR HNÍZDO.
Líbí se mi taky hlavní hrdinové a přimrzlé jazyky na zábradlí !!! =)

20. února 2007
avatar uživatele
100 %

Tomuto filmu nelze nic vytknout (tedy možná jsou odborníci, kteří určitě něco najdou). Ale myslím, že pro většinu českých diváků je to film zajímavý, už proto, že se odehrává v našem prostředí, které důvěrně známe (i když o několik let nazpět). A nejsou tam žádné "nadpřirozené" a nereálné scény. Je to oddychový film, nic pro příznivce akčních "supertrháků" , ale přesto chvílemi napínavý.

13. února 2007
avatar uživatele
80 %

Opět jeden z nejlepších českých filmů. Občas si u něj říkám, jak by podobná výchova dopadla v dnešní době? Určitě nevalně.......Každopádně Igor Hnízdo nemá chybu.

5. února 2007
avatar uživatele
90 %

Jeden z nejlepších českých filmů, má podmanivou atmosféru, kvalitní scénář a naprosto bezchybné obsazení. "Jen si pískej, fašisto."

27. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Tenhle film patří skoro mezi klasiku. Pan Tříska v roli učitele Igora Hnízda je nezapomenutelný stejně, jako jeho hláška "jmenuji se Igor Hnízdo. Prostě je to jeden z mála českých filmů, který můžu vidět stále dokola a neomrzí se mi

15. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Opět další skvělý český film. Pan Tříska jako Igor Hnízdo je skvělý. Nevíte, jetsli se ho máte bát, nebo se mu smát :-) A role Zdeňka Svěráka je taky výborná. Je to film z nelehké doby, přesto tak milý a úsměvný!!

13. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Sice starší filmek, ale myslím, že je to jeden z prvních českých klasik, které je nutno ocenit. Skvělé podání čekých herců, zajímavý příběh a hlavně dobrodružství...

5. října 2006
avatar uživatele
90 %

Jen tak...

Velice zajímavý film, s perfektním dějem. České filmy moc nemusím, ale tenhle je perfektní. I když každý den na něj koukat nemusím, ráda se k němu vracím. 90%

16. září 2006
avatar uživatele
100 %

České filmy nejsou vždy brilantní, ale tenhle mám ráda. Ani nevím proč, prostě se mi líbí a ráda na něj kuknu!

16. září 2006
avatar uživatele
100 %

:)

Mám ráda české filmy a Obecná škola je vážně skvělá. I kdybych ji viděla snad milionkrát, tak věřím, že se mi nikdy neokouká. Jako by pokaždé tento film měl přijít s něčím novým. A učitele jako je Igor Hnízdo bysme potřebovali i v naší třídě:)

11. září 2006
avatar uživatele
100 %

Igor rulez

Na to, jaká to mudela bejt doba.... Film je úplně skvělej, nedá se mu nic vytknout. Fyzické tresty jsou sice zakázané, ale děti by se být měli... A pan učitel Hnízdo, to byla autorita

4. září 2006
avatar uživatele
100 %

Diktátor..:-)

Jednoducho výborný film, nemôžem inak. Síce nemám rada takéto filmy, ani neviem prečo, ale tento ma chytil za srdce. Myslím, že je lepší aj ako niektoré americké veľkofilmy. Jedine 100%.

2. září 2006
avatar uživatele
90 %

Je to vynikajúci film so skvelým hereckým obsadením. Jedna z najlepších českých komédii a postava Igora Hnízda sa stala kultovou. Jednoducho SUPER!

2. září 2006
avatar uživatele
100 %

dobrej českej film, starej ale nikdy nestrácí své kouzlo a i diváky, dávám 100% protože je to bezva film. :)

2. září 2006
avatar uživatele
90 %

Jmenuji se Igor Hnízdo

Toto je první film,na kterém jsem,se svou mámou a ségrou,byla v kině,takže s ním mám spojené jisté sentimentální pocity:-)Právě ted´jsem ho už asi po iksté dokoukala a znovu jsem si připomněla,jak dojemné,vtipné a přitom neokázalé dílo to je.Je skutečně s podivem,jak to režisér ustál a nepřekročil hranici laciné ždímačky slziček.Mě osobně se Obecná Škola líbí ještě víc,než slavnější Kolja,ale to bude asi kvůli tomu,co už jsem předeslala v úvodu.Z filmu úplně dýchá český duch a maloměstská atmosféra.Můžu vidět naprosto kdykoli a v jakékoli náladě a stejně budu mít po skončení na rtech široký úsměv.Velmi podmanivé!

2. září 2006
avatar uživatele
90 %

Skvělé!!!

Jeden z nejlepších Svěrákův film, když jeho filmi jsou vždy vydařené. Nebudu psát jak je tento film úžasný, jen zmíním hudbu. Ta je v tomto filmu opravdu výborná. Velmi kvalitní film na naše české poměry.

19. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

skvělé

K Obecné škole se neustále rád vracím. Je to výborný film, kde je plno přirozeného humoru a Jan Tříska a jeho herecký výkon je prostě nezapomenutelný.

1. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Skvělý film, u kterýho se Češi zase předvedli, že UMÍ točit skvělé komedie. Vždycky se skvěle bavít, ať jde o jakoukoliv část filmu. Někdy se zastihnu, že nechtěně použiju některou hlášku právě z tohohle filmu.

19. května 2006
avatar uživatele
100 %

Nezapomenutelný film s nezapomenutelný Janem Třískou. Příběh trochu jako z pera Bohumila Hrabala. Mnohé scény mám vryté natrvalo do paměti. Určitě si ho příště v televizi nenechám ujít. Doporučuji..

8. května 2006
avatar uživatele
100 %

Bezkonkurenční film, na který se člověk může dívat znovu a znovu a nikdy ho to neomrzí. Humor, který je ve filmu použit je skvělý.

6. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

První film, který vysílala nova. A ani se nedivim, je to naprosto perfektní film. I když je starý, tak tam ani přesto nechybí skvělé hlášky a spousta humoru.

6. dubna 2006
avatar uživatele

...
100 %

Není co dodat

K téhle suprové komedii není co dodat. Takhle to prostě na základkách ale i na vyšších školách chodí. A někdo by měl odsouhlasit tělesné tresty.

2. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Ano ano ano!!! To je ta pravá komedie, to je ten správný film pro každou chvíli. Kdo neviděl, ať to rychle napraví, protože tento film stojí za (určitě nejedno) shlédnutí! Jedním slovem: Jmenuji se ...!!!

21. března 2006
avatar uživatele
100 %

drsný

Naprosto úžasná česká komedie, která má sice už nějakej ten pátek za sebou a je trošku okoukaná,přesto ale stojí za to a je opravdu nadupaná pravým českým humorem=)

15. března 2006
avatar uživatele
90 %

Jooooo

Igor Hnízdo - legendární hláška. Celé se mi to líbilo, suprová česká komedie a opět exceluje Zdeněk Svěrák, ten je prostě boží. Je to vtipné, svěží, něco vypoví o lidských charakterech... Prostě good good good!

26. února 2006
avatar uživatele
dris
...
90 %

6. února 2006

Naprostá

česká klasika.Bezvadný obsazení, bezvadný příběh. Všem vřele doporučuju. U filmu jsem se dost nasmál a pobavil. Igor Hnízdo je klasa. :-)

25. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Igor Hnízdo..nezapomenutelný to člověk. Nádherný film, nemá chybu. Opravdu pěkný, některé hlášky jsou opravdu hustý a scény kolikrát taky.

25. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Naprosto dokonalý český film. postava igora Hnízda je nezapomenutelná. Svérázný humor, osudy lidí, hlavně dětí a jejich pohled na svět, vylomeniny a následné tresty. Jen tak dál ! :-)

21. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Naprosto skvělej film, na hlášku jmenuji se Igor Hnízdo se jen tak nezapomíná. Bylo to prostě úžasné.

1. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Jan Tříska

Je to úžasný český film se spoustou humoru a výborným Třískou. Zábava se točí předevšim kolem něj a chlapecké třídy. Nezapomenutelné.

1. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Igor Hnízdo

Jmenuji se Igor Hnízdo! Tak to je hláška! Vynikající film, který se Svěrákům opravdu povedl! Suprová školní hlášení! Ten film musíte vidět! Doporučuji!

4. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Supr

U takovýhle filmu už se zapomínají určitý věci a už žijou jenom ty hlášky a geniální scény. Jinak to snad ani nejde. Já tenhle film viděla ani nevim kdy už a nikdy nezapomenu na to jak kluci olizovali zamrzlý zábradlí.To bylo prostě ze života. Když někdo řekne nedělej ty to uděláš. Prostě život.

13. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Jmenuji se...... Igor Hnízdo

Kdo by neznal Igora Hnízda???
Je to opravdu dobrý český film, ráda se na něj vždy podívám.... je pěkně spracován...

5. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Klasika

Starý, ale stále dobrý film. Je reálný, ani ne moc přehnaný, všeho je tak akorát. Igor hnízdo je nezapomenutelná postava a nejen on, ale i celý film, takže 90procent.:)

26. října 2005
avatar uživatele
100 %

Dobrý

film, český k tomu... .o) Igor Hnízdo byl správný přísný¨učitel, neboť lízat zábradlí je strašnéééééé .o)) JJ, taky můj oblíbenec-myslím film...Jinak JAn Tříska to zahrál pěkně...

10. října 2005
avatar uživatele
90 %

WOW

Naprosto super film, opet se potvrdilo, ze ac doba byla velice tvrda, dokaze si z ni cesky film delat legraci... vyborny Sverak se Safrankovou a samozrejme nezapomenutelny Igor Hnizdo :) film obsahuje velke mnozstvi pamatnych vet typu Kde sou me kruhy , nebo Kdo chce videt Idiota necht se zastavi v reditelne :)) proste super...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

super

jeden z mála nejlepších filmů české tvorby u kterých se skvěle pobavím a na něž stále vzpomínám zvlášť na prásknutí do ruky a kluci na to děkuji to je fakt super

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Nej Svěrák + Svěrák

Pro mě dosud nepřekonaný film dvojice Svěrák st. + ml. Narozdíl od všech následujících je ještě krásně česky nekomerční, hřejivý, poetický, vtipný a dojemný zároveň. Svým stylem - řada hlášek, gagů a postaviček - mi velice připomíná můj další velice oblíbený film, Vesničku... Jiřího Menzela. Tyhle dva filmy tvoří vrchol "novodobé" české/československé kinematografie, jež si myslím už bohužel nenajdou rovného.

Kdysi dávno
avatar uživatele
Lush
...
90 %

Nepochybně...

Velmi vtipný film s herci, kteří ho dělají ještě vtipnější (Svěrák, Vetchý aj.). Z první poloviny 90. let asi můj nejoblíbenější.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

:-)))

Skvělá česká komedie, která se dá srovnávat s těmi nejlepšími!! Moc se mi tento film líbí a rád si na něj udělám čas nekolikrát za rok!! :-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Moc príma...

Strašně hezkej film...Hrušinský,Tříska a Svěrák, nezapomenutelná trojice...zábavnej filmeček kterej každýho potěší...Nádherný hlášky a humor povzbuzující..

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Klasika

Je to krásnej film a jsem ráda že někdo takovýhle filmy natáčí. Hlavně je to zásluha herců, scénáristy a režiséra.
Je to taková obecná škola

Kdysi dávno
avatar uživatele
keps
...
100 %

Perfektny film

Slovaci Vam tento film mozu iba zavidiet!Mate aj ine super filmy ale tento je klenot!Sverak je premna najlepsi reziser a myslim ze by mal co povedat aj do svetovej kinematografie!Excelent!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Nádhera

Krásný a strašně pěkně natočený film. I když je tak starý, pořád má co říct. Navíc skvělé výkony u herců, kteří se mi ve svých dalších filmech už tolik nelíbili. Prostě film pro všechny.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Klasika...

nás nikdy nezklame. Starší kousek za to ale povedený. Prostředí s tehdejší dobou je maximálně vytiženo a učitel Igor Hnízdo je perfektní. Tenhle film nemůže nikoho zklamat.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Igor :)))

tak tenhle film vůbec nebyl špatný a myslim si, že se bude pouštět ještě hodně dlouho, nezapomenutelné výkony, hlášky, herci,...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

:0)

Rozhodně skvělý český reálný film...Postava profesora, který dokonale zvládne svou třídu...nechybí ani typičtí čeští kluci "rebelové" ... Doporučuju každému. Toto dílo je opravdu vzácným kouskem české kinematografie!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

:)

Tenhle film nebyl rozhodne spatny,naopak myslim si ze jde o docela povedenou komedii.Jmenuju se.....Igor Hnízdo.

Kdysi dávno