home
O princezně Jasněnce a létajícím ševci

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
10 %

pohádka?

Nemám tuto pohádku vůbec ráda. Do té doby, než Jasněnku unesou čarodějnice, to opravdu pohádka je, ale pak je to spíš horor. Samý křik a pláč, bití nebohé Jasněnky, strašidelný zabiják z koštěte s obrovskou nablýskanou dýkou. To mi pohádkové fakt nepřijde a dle mého soudu se to panu Troškovi vůbec nepovedlo.

3. července 2012
avatar uživatele
70 %

Yvetta Blanarovičová

Film má spoustu vtipných průpovídek a hlášek, které z této pestré pohádky udělají zábavnou podívanou.

23. srpna 2011

Je to dost temná pohádka. Nějak k pohádkám Zdeňka Trošky nemůžu najít cestu a tahle mi rozhodně nepomáhá.

21. října 2010
avatar uživatele
70 %

Trochu méně vydařená česká pohádka, občas dokonce až nepohádková. K ní se opravdu vracet už nemusím.

18. září 2010
avatar uživatele
0 %

Tahle pohádka se mi vůbec nelíbí. Je strašně ponurá, tmavá. Nechápu, proč je tak často vysílána v TV, jsou mnohem lepší.

18. května 2010
avatar uživatele
90 %

Švec prťavec!!!

Jasněnku mám ráda, i když pravda, ponurosti je v ní dost a jako malá jsem se u ní bála, stačilo, aby se objevil temný hrad s padouchem Ševčíkem a dravým ptactvem a můj tep se zrychloval. Dneska se pro změnu výborně pobavím při hláškách dvou čarodějnic a pokochám pohledem na okolí Bouzova. Určitě lepší výtvor Trošky než Z pekla štěstí.

28. října 2009
avatar uživatele
60 %

Musím přiznat, že tuhle pohádku opravdu nemusím. Je taková zvláštní a moc ji nepřidá to, že jí opakují dvakrát do roka v televizi. Nepatří zrovna mezi mé oblibené

25. března 2009

Tak tuhlenstu totálně nepodařenou pohádku fakt nemusím. Kromě kostýmů na ní nevidím, nic pozitivního!

14. března 2009
avatar uživatele
90 %

Jedna z klasických pohádek, které mám ráda. Objevuje se romantika, láska a také čarodějnice se jsou výborné (když jsem byla malá, tak jsem se jich bála :-D).

6. července 2008
avatar uživatele
50 %

Tahle pohádka je taková vrtkavá. Líbila se mi, ale není to že bych jí musela vidět pořád. Není hrozná, má dobrý námět a zámek Bouzov je absolutně parádní, ale i tak tomu něco chybí. Taková ta jiskra.

11. dubna 2008
avatar uživatele
40 %

Nevím proč, ale tahle pohádka se mi moc nelíbí. Možná to bude tím, že mi Michaela Kuklová do role princezny prostě nepasovala. Jinak čarodějnice v podání Heleny Růžičkové a Ivety Blanarovičové neměly chybu. Teď navíc budu deset minut přemýšlet jestli mám dát této pohádce 50 a nebo 40%, uvidíme pro co se nakonec rozhodnu. :o)

6. dubna 2008

Tahle pohádka se mi taky moc nelíbila, asi už začínam bejt na pohádky alergická! :D Mno, je jich prostě už trošku moc, teda aspoň na mě! :/

27. prosince 2007
avatar uživatele
90 %

Tohle je první pohádka, kterou si pamatuju z dětství, takže proto se mi moc líbí a navíc Michaela Kuklová je skvělá.

25. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Film O princezně Jasněnce a létajícím ševci je pohodová a hezká pohádka.Čarodějnice se moc povedli a i příběh je zajímavý.

30. listopadu 2007

omg klasická pohádková blbina:D...tenhle typ "filmů" fakt nemam ráda...úchylný...chudý cosi a princezna se do sebe zabouchnou...plus nějaký rádobymystický/okultní postavičky...nic moc

5. září 2007
avatar uživatele
30 %

No nic moc, tahle pohádka je dost trapná, nelíbila se mi, ani když jsem byla malá, nelíbí se mi ani teď. Kuklová je tam strašně trapná a uječená, celá pohádka je nějáká divná.

26. července 2007

Velmi moc pěkná pohádka,ale myslím si ,že ji máte rádi jen do chvíle než jste dospělý,pak vám to přijde jako nějkaý nesmyslný film.

20. června 2007
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

Taky taková ta jedna z těch uklidňovacích pohádek. Michaela Kuklová se mi velice líbila a Helena Růžičková jako čarodejnice byla ůžasné

18. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

všechny pohádky pro mě představují klasiku pokud to není z mého dětství ale to je skoro každá až na ty nejnověší.Takže i tohle je taková moje klasika.

16. dubna 2007
avatar uživatele
70 %

Tahleta pohádka se mi jeví různě ze dvou úhlů pohledu. Začátek je přímo perfektní, opravdu se na to dá dívat - idyla. Ta druhá půlka, a hlavně ten konec se mi ani nechce věřit, že to je tatáž pohádka. Je to úplně něco jiného, nepovedeného. Kdyby ten konec byl stejně tak dobrý jako začátek, tak je perfektní.............

14. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Tuhle pohádku jsem nikdy neměla moc ráda. Snad proto, že byla místy až moc drastická a hodně se děj pohyboval na hradě té čarodějnice, kde mi všechno přislo hodně ponuré a depresivní. Pokud ale pomilu tuhle věc je to hezká pohádka, kde samozřejmě musí zvítězit dobro nad zlem. Jako malá jsem vždycky obdivovala ty létající křídla, vždycky jsem je chtěla mít!

12. října 2006
avatar uživatele
80 %

I když nejsem velký fanda pohádek, nemůžu nic vyčíst. Je to jen jedna z mnoha krásných Troškových pohádek, která určitě pobaví nejen malé diváky ale i vás...

5. října 2006
avatar uživatele
80 %

jedna z nejoblíbenějších

pohádek dětství.. čarodějnice s dcerou ( černavou tuším ) byly po revoluci následovány postavou o něco ztřeštěnějšího čertíka, ale to poukazuje na to, jak kvalitním materiálem stále jsou.. uklidíme stoleček... osolíme kašičku... jasněnka je prostě srdeční záležitost ( příběh; kuklová mi jako princezna vadila už tehdy )

19. září 2006
avatar uživatele
80 %

...

pohádka o princezně jasněnce a létajícím ševci je naštěstí z období, kdy troška ještě uměl točit filmy.. .jasněnka patří mezi moje nejoblíbenější pohádky a to i přesto, že jsem se ji jako malej i tak trochu bál ..souboj mezi čarodějnicovým poskokem a ševcem jírou je skoro jak z hororu..:) jinak se mi moc líbí hudba, krásný obrazy bouzova a spol., výborná helena růžičková a pro mě snad jediná snesitelná role michaely kuklové..

17. září 2006
avatar uživatele
80 %

Jedna z posledních zajímavých a kvalitních českých pohádek, od té doby se natáčí jen samé blbosti. Zpracování má ještě onen "nádech pohádkovosti", což mě se osobně moc líbí, a proto se se na tuto pohádku podívám vždy rád znovu. Jedním slovem: pěkná pohádka

15. září 2006
avatar uživatele
50 %

Divné ...

Nemůžu si pomoct, ale při sledování téhle pohádky mi běhá mráz po zádech... Nikdy mě nijak nezaujala a nepatřila mezi mé oblíbené. Ale vždycky mě dostane ta atmosféra a koukám se na ni až do konce... Zajímavé :)

15. září 2006
avatar uživatele
80 %

Hezká česká pohádka s dobrými herci a zajímavým námětem. Na druhou stranu může být pro děti místy moc strašidelná. Ale rozhodně stojí za to se na ni podívat.

14. září 2006
avatar uživatele
60 %

Jen tak...

Jedna z mála pohádek, která mě zaujala. Nevím čím to, ale celkem se mi líbila, ale že bych na to koukala denně to zas ne...tak jednou za rok stačí =) 60%

14. září 2006
avatar uživatele
60 %

Miluju pohádky - skoro všechny. o této pohádce sice pokaždé řeknu, že mě nebaví nebo že se mi nelíbí, ale nakonec na ní stejně vždycky koukám. je pěkná

14. září 2006