home
Noční můra v Elm Street

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Amanda Wyss

Je to starý dobrý hororový příběh s Freddy Kruegerem, ale i přes výbornou hudbu postrádá napětí a lekací scény příliš nevyděsí.

19. května 2014
avatar uživatele
60 %

Další z tak oslavovaných hororů, který jsem chtěla vidět, abych nebyla neznalec, a opět mě zklamal. Fajn, tady jsem se už aspoň trochu bála, ale i tak to bylo divné. Vím, že je to starý film, takže ta umělá krev co tam mají je na tu dobu asi hodně velký dílo, ale mě to akorát pobavilo. Fredy mi nepřipadne moc vtipný. Celkově nechápu, co je na tom filmu tak vtipného, jak plno lidí tvrdí (kromě provedení a přehrávání herců). Johny tady byl tak mladej, až jsem ho málem nepoznala. Jeho smrt byla asi ta nejbizadrnější, co mohla být. No, celkově to tedy bylo lepší jak Halloween, ale stejně mi to připadá slabé... asi nebudu zastánce strarých klasických hororů, no :)

30. dubna 2013
avatar uživatele
50 %

Asi takhle...

Freddy Krueger je výborná postavička, která je tristně nevyužitá. Navíc pohyby Roberta Englunda působí značně rozpačitě. Pár dobře natočených scén (doslova dvě), dobrý námět. Ale zbytek? Nuda, šeď, žádné strašidelné scény a kopec legrace. Jenomže srandovní vyvražďovačky mě nikdy moc nebavili. Carrie nebo Moucha, tak vypadá řemeslně zvládnutý old school horor!

28. dubna 2013
avatar uživatele
100 %

Nej. můra

Tohle totálně povedené,skvělé,fascinující,úžasné,strašidelné, a znovu to samé dílo je prostě bomba líbilo se mi hned po prvním shlédnutí a to je co říct.Líbil se mi hlaně ten příběh.Myslel sem že další díly se mi líbit nebudou protože se vše vyplítvalo ale tato serie mě ještě překvapila.Velice doporučuju.

20. června 2011
avatar uživatele
100 %

Klasický horor. Dnes už legendární zabiják Fredy. Je to dlouho, co jsem tento film viděl poprvé a už tehdy se mi líbil, jako celá serie. I teď po letech je to klasický dobrý kousek a mohu jen doporučit.

19. dubna 2010
avatar uživatele
90 %

Tak se mi konečně povedlo skouknout tenhle film. Na rozdíl od spousty dnešních hororů sem se chvílema i trochu bála (teda největší leknutí byli, když se mi co 10 minut vypnul počítač xD) Podle mě docela zajímavej námět-vraždění ve snu, dobře udělanej, dobře zahranej. Johnny byl ještě totální ucho xD ale fakt moog good

14. března 2009
avatar uživatele
50 %

Tak jsem se chtěl znovu přesvědčit, že ty horrory starší dvaceti let jsou lepší než ty nový. Vetřelec mě přesvědčil na 100% a i ten nebyl svým způsobem tak geniální, ale Noční můra v Elm Street... řekněme, že i česká černá hororová komedie Otesánek byla strašidelnější než tohle. Námět byla jedna velká hovadina. Začal tak strašně rychle, film se ani pořádně nerozjel, neseznámili jsme se vůbec s ničím a hned tu byla "strašidelná scéna". Hned na začátku se mluvilo jenom o blbym strašákovi a vůbec o ničem jiným, jenom "Mě se dneska zdála hrozná noční můra...." atd. Celý film dlouhý ani né hodinu a půl tu byla jedna a ta samá scéna. Nebyla tu ani jedna odlišná scéna, kde by nebyl slyšet hlasitý smích příšery a kde netekly potoky neli řeky krve. Ale co mi na tom přišlo asi nejhoršího a nejtrapnějšího, byl neuvedený a hodně důležitý fakt, jak se vlastně záporák vlastně do snů dostal a kde vzal tu svoji moc. Johnnyho Deppa jsem ze začátku nemohl vůbec poznat a když se tak stalo, málem jsem se rozesmál, protože ve starším filmu jsem ho ještě neviděl. A rozhodně nevím, proč si zasloužil takový věhlas. Hlavní hrdinka a vůbec všichni herci působili nepřesvědčivě. Je to taky možná tím, že hudba zde doprovázela pouze strašidelné scény a jinak nic. Atmosféru film měl, to jo, ale proč si nedal záležet aspoň na scénáři, který byl úplně o ničem. Ani na tu svou dobu mi přijde divný, že film zachránil New Line Cinema, ale nadruhou stranu jsem převelice šťastěn, jinak by jsme se nikdy nedožili mistrovsky zfilmovaného Pána prstenů. Už mi naskakuje husí kůže, když vím, že bude ještě mnoho pokračování. Na první pohled to vypadá jako hloupý žert malého dítěte, ale možná, že se stane zázrak.

3. ledna 2009
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Skvělý atmosférický horor, od kterého se bude v dnešních vyvražďovačkách opisovat ještě dlouho. Originální nápad a hlavně sám Freddy tomu dodávají dokonalou šťávu a jediné co filmu chybí k dokonalosti je, pro tyto filmy typické, nelogické chování hrdinů. (Zvoní telefon, který není v zásunce? Tak ho přece zvednu! Kdo mi asi může volat?) To už ale k žánru patří. Nezajímá mě počet míň vydařených pokračování. Tohle je prostě skvělý horor.

27. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Noční můra v Elm street

Fredy je jednou z nejznámějších filmových postav, co je tak trochu paradox, že není vůbec žádný kladný hrdina. První díl byl a je jedním z nejlepších teenagrovských vyvražďovaček, ostatní vrahouni jsou jen bezduší maniaci. Fredy tomu dává silnou dávku 'jeho' černého humoru, ale i přesto umí pekelně vystrašit. Zcela zaslouženě si tak odnese plný počet, už jen za to, že dodnes umím tu říkanku.

24. června 2008

dobré staré časy

Z mé generace není nikdo, kdo by si před spaním na Kruegera alespoň nevzpoměl. Ono smát se tomu před kamarády je jedna věc, vzpomenout si na to sám a potmě v posteli, je věc druhá. A to mám na Noční můře rád. Atmosféru.

16. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Dobré horrory

Nebudu psát názory na jednotlivé Noční můry v Elm Street, napíši tento jeden a bude platit pro všechny díly. Viděl jsem zřejmě všechny, ale nerozeznám moc jednotlivé díly dějově. Tím v žádném nesnižuji hodnocení, jsou to dobré horrory a když je na sledování horroru chuť, je možné vybrat jakýkoliv díl a pobavit se. Dobré triky, "lekavé okamžiky", ponurá atmosféra, prostě vše co k horroru patří. Takže dávám všem těmto dílům - kde hlavní slovo má Freddy Krueger - sto procent. Horrory jsou můj oblíbený žánr už dlouhá léta.

28. září 2006
avatar uživatele
100 %

Klobouk, šíleně popálená tvář, červený pruhovaný svetr a rukavice opatřená čtyřmi noži, to není nikdo jiný než Freddy Krueger, který napadá své oběti ve snech. Vedle Jasona Vorheese další kultovní vraždící maniak. Režisér Wes Craven přivedl na svět opravdu drsného zabijáka. Navíc se nezaobíral na začátku filmu dlouhým a nudným vysvětlováním, kdo je Krueger, odkud se vzal, proč vraždí, ale rovnou na diváka vybalil jednu morbidnější vraždu za druhou. Film těží převážně z originálních vražd a fantazie tvůrců. To, že Freddy je nesmrtelný a že ve snech může dělat co chce, dodalo tvůrcům velkou dávku svobody. Ve filmu jsou využity na svou dobu perfektní speciální efekty a atmosféra je vybudovaná geniálně, od počátečních žertů o nočních můrách až po závěrečný pocit beznaděje proti Fredymu. Ve filmu se mihnul tehdy začínající herec Johny Depp. Slávu a zároveň prokletí přinesl film Robertu Englundovi, protože při vyslovení jeho jména mě napadne vždy a jen Freddy Krueger.

10. září 2006
avatar uživatele
90 %

Vynikající

Ve své době horor, kvůli kterému jsem hodně nocí nespala - co kdyby? Freddy je prostě nezapomenutelný a ještě dnes, když tou svou rukavicí škrábe po železe, tak mi běhá mráz po zádech.

9. června 2006
avatar uživatele
90 %

Najlepšia hororová sága všetkých čias. Klasika. Naozaj som sa bála. Wes Craven dokázal vytvoriť dokonalú atmosféru, dnes to vie málokto. Ajked jeho sériu Vreskot zrovna nemusím. Posledný diel Freddy vs. Jason bol síce úplný prepadák ale staré časti sú super.

15. dubna 2006
avatar uživatele
TJ
...
90 %

...

Vynikající hororová série, po které asi jen málokdo dokázal usnout. Velký plus je pro záporka - charismatický Robert Englund zamaskovaný do Freddyho Kruegra dokázal přivodit mraz běhající po zádech i nejotrlejším divákům. Vřele doporučuju všem těm, kdo už mají dost dnešních „nehororů“.

9. dubna 2006

...

Naprostá klasika v hororech. Noční můra jednička je naprosto originální, dokázala mě vtáhnout a prožívat děj. Craven patří mezi mistry hororu tomu se to nedá upřít. A mladičký Johny Deep je naprosto dokanalej, svoji najivitou!:-) Ale stejně nejlepší je Freddy ! Naprostá jedenička. :-)

3. dubna 2006