home
Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta

NÁZORY K FILMU

Noční nuda

Film s poněkud bezzubým a nudným dějem. Ze začátku se skoro nic neděje, a když už konečně přijde nějaká ta akce, tak to celé stojí za pendrek. Postavy, kromě starého dobrého Freddyho, také žádný zázrak. Dvojka mi oproti dalším Nočním můrám (snad jen kromě Freddyho smrti) přijde trochu pozadu.

20. prosince 2016
avatar uživatele
40 %

Jedním slovem blbost.

Šance se musí občas dát i dvojce, i když byla jednička příšerná. Někdy od toho stejně očekáváte míň, ale já si přál převratný zlom v dění série, a že se to tentokrát napodruhé povede. Ale nicméně to bylo zase hodně naivní. A co jsem měl asi čekat od pokračování takhle starého horroru... Průběh děje byl naprosto ale do tečky stejný. Opět film začal jako na formuli jedna a skončil dokonce ještě stejněji než v jedničce. Ani tentokrát se scénáristé nevyvarovali stále se opakujících vět jako neustlé mluvení jenom o noční můře a době na obrazovce, kde běžela celou dobu opět ta samá scéna, která se objevila hned na začátku. Nejvíc mě překvapily i svým způsobem nepřekvapily výkony žádného z herců. Hlavní role byla opět nepřesvědčivá bez elánu. Brada Pitta v té době začínající kariéra byla zachráněna od naprostého propadáku, takže díkybohu konkurs nedal. Kompars, který se přetvařoval jen co je pravda stál za prd a když začal předstírat strach, pohřbil si film svou pověst. Tentokrát už dokonce žádná pořádná atmosféra, hudba stále ta samá jen v brutálních scénách, žádná originalita, špatný hudební efekty... Freddy Crooger pár minut na obrazovce, jenom zabíjel a chechtal se pořád dokola, do toho změněný dabing na Pavla Rímského úplně změnil dojem k horšímu. Skoro mě přešla chuť na další díly, protože vzhledem k nulového celkového dojmu z děje filmu není možné, aby si další díly našly něco originálního. Stejně si myslím, že sem dají dalšího teenagerovského "hrdinu" s děvčetem a že tu nebude nic jiného než jatka a stále opakující se atmosféra.

4. ledna 2009
avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Naprostá hloupost scénáře tenhle film zoufale kazí. Hrdina běhá polonahý po městě a s rukama od krve všem říká, koho zabil, ale nikdo mu nevěří a nechá ho klidně jít. Freddy Krueger to sice zachraňuje, protože tenhle chlápek má charisma, ale vše ostatní je zoufale špatné. Navíc děj skončí přesně tak jak v minulém dílu. Tenhle film se nepovedl. Jenom prostě nedokážu dát Freddymu podprůměrné hodnocení, takže mu k úpřímným 40% dávám 10% navíc, aby na ten průměr dosáhl.

27. prosince 2008
avatar uživatele
40 %

Noční můra v Elm street 2

Tak trošku nechápu, jak může mít tento díl tak vysoké hodnocení. Druhý a šestý díl jsou suveréně podprůměrné horory, které navíc uráží Fredy Krugra! Nikdy jsem se do tohoto hororu nedostal tak, jako do ostatních dílů. Prakticky jsem v něm nenašel nic, z čeho bych měl strach. Hodnocení je pouze na Robertovi, který zahrál Fredyho jak nejlépe mohl, bohužel, tady to ani tak moc nepomohlo.

24. června 2008
avatar uživatele
10 %

Hodnocení

Tenhle díl je upe nejhorší zcelé řady, chybí mu napětí, síla na velice strašidelné atmosféře, mno je to starší film ví, ale i přes to.

27. prosince 2007
avatar uživatele
30 %

Klasický příklad totálně nepovedeného druhého pokračování. Špatný děj, špatní herci a dost nudné zpracování. O původu Freddy Kruegera a jeho důvodech vraždění se nedovíme nic podstatného. Režisér Jack Sholder prostě pouze posunul dějově film o pět let dopředu po událostech prvního dílu a opět se vraždí o sto šest. Tento velmi nekvalitní snímek málem způsobil zánik celé série. Freddy Krueger tu nevraždí v snech, ale zhmotňuje se do hlavního hrdiny. Jediná věc, která tento díl nějak spojuje s filmovou sérií je v osobě Kruegera, jinak nemá dějově ani samotným pojetím s ní mnoho společného.

10. září 2006