home
Devítky

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
50 %

The Nines

No nežeby jsem tomu nerozuměl, ale určitě by se dalo s tímhle námětem skutečně udělat hodně... všechno co je o Bohu a hlavně ve filmu o Bohu naskýtá nekonečné pole možností a neuvěřitelně variace neomezené fantazie... tady šlo síš jen o TO ukázat se jak by TO třeba chtěl autor vidět a taky nám TO dal patrně i najevo,,, jenže jak ?!

15. června 2010
avatar uživatele
60 %

The Nines

Ke shlédnutí tohoto filmu jsem se dlouho neměl a musel jsem se k němu dosti přesvědčovat a nutit. Až včera jsem konečně podlehl nátlaku mého filmového alterega a pustil si tento film. Potřeboval jsem něco neznámého a moc nediskutovaného, protože už mi všechny ty letní blockbustery a různé megalomanské filmové projekty lezou na mozek. "Devítky" byl přesně ten typ filmu jaký jsem hledal. Moc se o něm neví, ale přitom má divákovi co nabídnout. Velice zajímavý námět, který se ještě více zajímavěji prolíná. Zkušený scénárista John August ve svém režíjním debutu pracoval s rozhodně zajímavou hereckou sestavou. Tenhle film Vás prostě zaujme. Přinutí Vás myslet si, že ho zkrátka musíte vidět i když vlastně víte, že asi o moc nepříjdete. Celý film obsahuje tři příběhy z nichž každý Vám poodkrývá kousek skládačky. August to vymyslel dost šikovně a celý příběh spojil s číslem devět. (Řekl tady někdo slovo "Carrey" a číslo "23"?) První příběh je asi ze všech nejlepší. Nejvíce tajemný, atmosféra nabírá až skoro klaustrofobických prvků a celé to dohromady docela zvyšuje divákovi tep. Příběh postupně graduje, číslo devět se ukazuje čím dál, tím častěji, ale samotné vyvrcholení na mě zprvu bylo až moc přitažené za vlasy. A na konci prvního příběhu také nastává zlomový okamžik. Buď se začnete na film dívat z jiného pohledu a začnete ho úplně jinak brát a nebo se jen divně ušklíbnete, řeknete si: "wtf?" a začnete dál (už trochu nuceně) sledovat druhý příběh. Jestli jsem jako já a reagovali jste na film tím prvním způsobem, film se Vám líbil. Jestli jste na film reagovali druhým způsobem, stal se přesný opak. Druhý příběh byl asi ze všech nejnudnější. August experimentoval co se týče stylu vyprávění příběhu a někomu se to líbit nemusí (jako mě). Ovšem celý koncept filmu se hezky a pomalu uzavíral a závěr mě docela dostal a dost se mi líbil. Třetí příběh slouží už vlastně jen k uzavření příběhu, takže tady taky nečekejte nějakou větší filmařskou zábavu. Vysvětlení celé pointy je následně velmi zajímavé, ale ne každý jej dokáže překousnout. U mě si August svým nápadem rozhodně připsal pár plusových bodů, ale to nic nemění na tom, že film většinu svého trvání spíše nudí. Ryan Reynolds stále více a více dokazuje, že umí hrát. Je sympatický (to byl vždycky) a poslední dobou si vybírá samé zajímavé role. Tady hraje tři různé charaktery a každý jinak a dobře. Hope Davis má image typické mrchy a August ho zde do poslední kapky využil. Však také proto jsem jí její role ve filmu pokaždé věřil. Melissa McCarthy mi tady moc neseděla. V prvním příběhu se ještě snést dala, protože právě tam se svou rolí nejvíce pracovala, ale v ostatních už byla sotva jen průměrná. Jedním dechem: "Zajímavý nápad, zajímavé vyvrcholení celého filmu, ale přesto většinou nudné provedení. August by se měl nadále věnovat psaní a režírování by měl nechat zkušenějším. Reynolds a Davis tenhle film dost zachraňují!" Dávám tomuto filmu 60 %.

3. června 2010
avatar uživatele
100 %

prvá časť filmu bola výborna, alebo možno až genialna 90%, Ryan Reynolds bol v nej vynikajúci ALE zvyšne dva časti boli úplne odradzajuce 30%- nezaujimave, nudne, zbytočne. Takže vysledok slabých 60%

19. listopadu 2008
avatar uživatele
50 %

musim sa pridat..ako napad a namet to nebole, ale nudil som sa. dej bol vlekly a niekedy som nechapal o com to chcelo byt..neviem, vidim to tak na 50 na 50.

22. března 2008
avatar uživatele
40 %

Tak jsem po třech dnech, které jsem si vzal na rozmyšlenou, došel k vyřknutí ortelu - ne, nelíbilo se mi to. Lehce experimentálnější pojetí a roztříštění příběhu do tří partů sice znělo fajn, ale ve finále mě to prostě nabavilo. Celé to provázání všech částí jakž takž funguje, ale k tomu není vůbec třeba ta devítka, ve které má být vše skryto. Ryan Reynolds se vůbec, ale vůbec nehodil do prostředního příběhu. Vprvním byl dobrý a ve třetím také. Jeho ženské protějšky na tom byly však daleko hůř, a to jak v případě vizáže (no dobrá, ne tak důležité) a hlavně hereckých dispozic. Pointa na konci se mi zdála nezajímavá.

16. února 2008