home
Zprávy ze světa

RECENZE FILMU

Kina stále zejí prázdnotou, ale naštěstí streamovací platformy jedou na plné obrátky. Nyní si na gigantovi mezi nimi, Netflixu, můžete pustit novinku Zprávy ze světa. Film se vás bude snažit nalákat na drsné chlapy, kteří nosí kolty proklatě nízko, dechberoucí rozlehlé prérie a nebezpečí na cestách mezi městy a osadami, které všudypřítomně ohrožuje cestující. A k tomu si přidejte sympaťáka Toma Hankse, který s vousy a s kloboukem vypadá fakt skvěle.

Hanks zde hraje veterána z občanské války, který jezdí po zemi, město od města, a za peníze čte zprávy z okolního světa z novin. Jednou na cestě za prací najde osiřelou holku, která mu nerozumí ani slovo. Po nezdaru najít někoho, kdo by dívku odvezl za její rodinou, se odhodlá sám a podnikne s ní nebezpečnou cestu za domovem.

Možná to je tím, že jsem už měsíce nebyl v kině a díky tomu mi stačí fakt málo, ale já jsem byl nadšený. Rozhodně nečekejte nějaký skvělý příběh, v tomto směru jde film na jistotu. Sám o sobě to ví a proto se divákům spíše snaží dokonale nastínit atmosféru, příběhy lidí, a naservírovat vám emoce. A to vše funguje tak skvěle, že jsem byl odrovnaný. Tom Hanks, vlastně jako vždy, hraje na jedničku a rád jsem ho viděl. Věříte mu všechno, co na plátně (ehm, na monitoru) udělá, nebo řekne.Ale nejen Tom pozvedá film výše. Musím pochválit kameru, vizuál, kulisy, či tempo vyprávění. Po dlouhé době jsem byl opět vtažen do filmu. A i když jsem věděl, což asi budete i vy, jak to celé skončí, protože zápletka je průhledná jak čistě umyté okno, užil jsem si to. Užíval jsem si celou cestu, písečnou bouři, nehodu s povozem, nebo přestřelku ve skalách. A scéna s trpícím koněm, která sice byla rychlá a účelná, mě dokázala rozebrat.

Ano, musím přiznat, že ze začátku mi malá dívka přišla poněkud otravná a trochu jsem se šklebil, pak jsem ji přišel na chuť. A když jsem na konci pochopil, jak to celé je, vlastně jsem si ji oblíbil. Mimochodem, Helenu Zengel dle mne čeká velmi slibná kariéra.

Zprávy ze světa vlastně nenabízí nic nového. Šablonovitý příběh až běda, žádné velké zvraty či momenty, které by přinesly osvětu do filmového průmyslu; přesto to nenudí a dokáže to po celou dobu zabavit. A hlavně, je to western, kterých už je dnes jak šafránu, a těch dobrých ještě míň.


hodnocení
90 %
jedním dechem
Nebojím se dát skoro maximální hodnocení, protože film mne bavil, a to je podle mě základní myšlenka filmového průmyslu. Příběh je jednoduchý, průhledný, ale vlastně ho takový chceme. Kamera je skvělá, příroda okouzlující a k tomu všemu je zde sympaťák Tom Hanks.
Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.