home
Neopouštěj mě

NÁZORY K FILMU

zajimavý příběh

film se zajímavým nápadem...líbil se mi výkon Andrewa a Keiry...Carey mi nevadila...líbila se mi myšlenka ohledně vychovávání dětí a následné využívání k darování orgánů...donutí se to člověka zamyslet nad situací ve společnosti...jsem ráda, že jsem film shlédla

24. května 2017
avatar uživatele
60 %

Bohužel na mě film nezapůsobil tolik jako na ty, co tu píší jak u toho brečeli. Ať už to je nazajímavý milostný trojúhelník, nebo dle mého názoru nepřesvědčivá Carey Mulligan, která si po celý film vystačila s jedním výrazem. Prostě mi tu něco chybělo, něco co by mě na tom snímku zaujalo, jelikož jsem několikrát myslel, že usnu jak jsem se nudil. Příběh je zajímavý, to, že jsou odložené děti "pěstováni" pro budoucí dárcovství orgánů a následně umírají, ale tak špatně zpracovaný, že tenhle snímek padá do průměru. Nedivím se, že jsem na film narazil náhodou a že jsem o něm nikde předtím neslyšel, jelikož za zmíňku moc nestojí.

7. prosince 2014
avatar uživatele
80 %

Carey Mulligan

Je to poutavý příběh z anglické internátní školy, která je na první pohled idylická, ale postupně děj filmu stále víc šokuje.

30. března 2011
avatar uživatele
80 %

Od začátku až do konce tento film působí na emoce diváka a citlivou duši zajisté zlomí. Depresivní až na půdu. Snímek jako celek je ovšem povedené dílko. Zamyšlení nad tím, kam jednou můžeme dospět. Co bych vytkla je smíření postav se svým osudem.

31. ledna 2011
avatar uživatele
Meky
...
80 %

****

Bezpochyby smutný příběh bermudského trojúhelníku (trojice postav), který je vyplněn silným přátelství od útlého dětství, nenaplněnou láskou, či rivalitou a závistí, které většinou tyto situace doprovázejí. Hlavní linií je ovšem krutý osud, který zkouší, co kdo vydrží a jak se s tím vyrovná. Pochopím situaci, kdy někdo z rodiny dobrovolně obětuje orgán pro svého blízkého, ale kdyby to fungovalo jako ve filmu, tak bych se jen zhnusil, jak to společnost vůbec může dovolit. Není to sice tak silné, jako v "Je to i můj život" (kde emoce přetékají, jak z "hrnečku vař!"), ale díky výbornému obsazení ústřední trojice, si vás jednotlivé postavy dokážou získat. Keira a Carey sypmaťačky jak se patří a Andrew opět příjemným překvapením. Jeho kariéra teprve začíná a myslím, že se máme na co těšit! Velice jsem spokojený s Rachel Portman, která prostřednicitvím hudby dokáže tahat velice citlivě z diváka emoce! Závěr? Ač má toto drama hořkou příchuť, najdou se i místa, která si opravdu vychutnáte. 70/80%

21. ledna 2011
avatar uživatele
70 %

A.G.

Never Let Me Go je zvláštní film. Film o životě, smrti, lásce... Na jednu stranu chladný, odtažitý, na druhou stranu v několika momentech neskutečně citlivý, emotivní. Režisér podle mě dostatečně nevyužil potenciálu silného námětu morálního úpadku lidstva. I vztahy mezi postavami či motivy jejich chování mi přišly takové nedotáhnuté, nedostatečně vykreslené. Pravděpodobně je to i těmi časovými posuny. Jakmile je ve filmu věta typu „o deset let později...“, je to pro mě problém, jelikož to, co se do té doby ve mně budovalo, to vžití se do příběhu, pochopení postav atd jako by se náhle přerušilo a musím začít budovat zase od začátku. Řekla bych, že film na takové téma potřebuje i delší stopáž, aby na to dostatečné budování byl dostatek času. Jedním z nějvětších plusů NLMG je herecké obsazení. Především musím zmínit A. Garfielda. V průběhu filmu jsem si několikrát říkala „jak já toho chlapa nenávidím“, jelikož právě díky jeho hereckému umu dostaly mé slzné kanálky několikrát pořádně zabrat :). Taky je hlavním aktérem jedné z nejemotivnějších a nejsrdceryvnějších filmových scén, co jsem měla možnost vidět. Brr ještě teď mi běhá mráz po zádech, když si na ni vzpomenu. Co dodat na závěr? Never Let Me Go není špatný film, jen není (podlě mě) režijně úplně zvládnutý a dotažený. Jen tak ho z hlavy ovšem nedostanu.

20. ledna 2011