home
Nesnesitelná lehkost bytí

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Příjemné překvapení

Literární předlohu jsem zatím nečetla, takže nemůžu srovnat. Snímek byl velmi povedený a nabízel spoustu námětů k zamyšlení. Atmosféra Pražského jara a sovětské okupace byla skvěle vykreslena, stejně jako lehké erotické jiskření mezi hlavními hrdiny. Film pobavil i varoval, a proto ho musím hodnotit 80%.

25. dubna 2013
avatar uživatele
80 %

Jednou, dvakrát...

Velmi náročný příběh ke sledování. Ne toliko kvůli zpracování ale temnosti děje. Záleží dost na lidském rozpoložení před začátkem filmu. Připouštím, že při rekostruovaném příjezdu Rusů mi skřípaly zuby hněvem a to jsem ještě ani tehdy nebyla na světě.
Hodně sexuálně otevřený film. Ale rozhodně nemůžu říct, že by znechutil nebo byl vulgární. Celkem přirozený obraz sexuality, který unese i nějaký náchylnější divák. Nevím proč ale otravovalo mě napodobování českého akcentu v anglickém znění, je to trochu výsměšné a nedává to smysl, zvlášť,když představitel Tomáše byl am. nebo angl. původu.
Přesto dost přijatelný obraz podmínek doby před i po šedesátémosmém.

16. května 2009
avatar uživatele
70 %

Moc mě to nedostalo, je to takový ponurý děj, který mě prostě nezaujal. Nic tak přesvědčivého, aby to stálo za to.

23. února 2007
avatar uživatele
70 %

Ale jo...

Nejdřív se mi to zdálo dost dlouhý, někdy byl děj opravdu nudný. Ale nakonec se to začalo všechno rozvíjet a byl to fakt skvělý film. Oba titulní herci byli výborní a záběry z Prahy přidaly na romantice. Velice povedný film, jen konec mohl být lepší.

2. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Výborné

Výborné zpracování knižní předlohy. Setkáváme se zde pouze s menšími nepřesnostmi, ale na kráse to filmu nikterak neubírá. Tento film je skvěle natočen i herecky obsazen. Navíc působí velmi realisticky, tedy alespoň na mne.

26. listopadu 2006