home
Nesmrtelná teta

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Opravdu zvláštní pohádka, ale ráda se na ni dívám. I když až po pár letech jsem jí přišla opravdu na chuť. Herecký výkon Jiřiny Bohdalová mě upoutal už jako malou. I ostatní výkony herců se mi opravdu líbily. Ale k příběhu samotnému bych pár výtek našla. Ač jde o pohádku, místy je opravdu nepohádková.

17. února 2013

Dost podivná pohádka, je temná, vtip nic moc. Rozum a Štěstí-to bylo točeno už tolikrát, že už to unavuje.

21. října 2010
avatar uživatele
30 %

Tuhle pohádku nemám ráda. Je taková dost temná. Na bodch jí nepřidá ani Jiřina Bohdalová-profláknutá herečka. Zaujal mě jen pan Hanzlík.

18. května 2010
avatar uživatele
80 %

Štěstí pomine,..

Bohdalová to řekla naprosto správně - jenom závist je věčná a tisíc podob má. A i když v téhle pohádce se kolem ní točí vše, stojí za zhlédnutí. Nesmrtelná teta mění převleky rychleji než já ponožky, král lítá s vyplazeným jazykem po zámku, takže by potřeboval palicí přes palici, jak radí moudří rádcové a šašek má víc rozumu než král, i když neprávem. Jedna z relativně novějších pohádek, jenž mám ráda.

25. prosince 2009

Moje zamilovaná

Nechápu,jak se některým lidem tahle pohádka může nelíbit.Je to velmi vychytaný děj,konečně dobrá inspirace,že v pohádce je záporák jedna z lidských vlastností.Bohdalová jako vždy podává skvělý herecký výkon a Šafránkové to tady jako vždycky sluší.Tuhle pohádku jsem si zamiloval už od 8 let a i dnes si jí pouštím.Vychytané hlášky,napínavý děj,skvělá hudba,dobré speciální efekty-je to skutečně skvělé dílo

28. září 2009
avatar uživatele
100 %

Moc pěkná česká pohádka. Mám jí ráda už od dětství. Pan Hanzlík úžasně zahrál hloupého krále. Princezna byla krásná jak obrázek.Přestože nemám v oblibě Libuši Šafráýnkovou, v roli Štěstí se mi líbila. Ale když bych měla popisovat všechno co se mi na týhle pohádce líbí, byla bych tu do soudnýho dne.

27. září 2009

Jo tak tahle pohádka nemá chybu.Je to povedený a podle mě je to klasika.Je to i myslim že oblíbená pohádka tak že ok.:-)

28. prosince 2008
avatar uživatele
70 %

Fajn

Myslím, že je to krásná pohádka. Děti se nad tím aspoň trochu zamyslí a budou vědět, že závist není dobrá. Jinak paní Bohdalová se mi do role závisti skvěle hodila. Jako malá jsem z ní také měla strach. Pod mě tenhle snímek určitě stojí za shlédnutí.

18. srpna 2008

Nesmrtelná teta

Mně se tahle pohádka strašně moc líbí, patří k mým nejoblíbenějším. Asi proto, že se inspiruje starším motivem, ale je vlastně nová. Vtipné scény taky obsahuje a proto se na ní vždycky ráda kouknu.

26. května 2008

tuhle pohádku opravdu,ale opravdu nesnášim...jako malá sem se Bohdalový dokonce bála:D...jinak děj nic moc;viděla jsem to jednou a bohatě mi to stačilo

28. dubna 2008
avatar uživatele
20 %

Některé české pohádky jsou dobré...některé ne. A tohle je jedna z těch která se prostě moc nevyvedla. Na to že to je pohádka je tam až moc "strašidelných" scén a není to ani moc chytlavý příběh. Ani Bohdalová to nezachránila i když její výkon byl nejlepší.

11. dubna 2008
avatar uživatele
70 %

Další dobrá česká pohádka. Závist v podání Jiřiny Bohdalové byla fakt geniální. Nezaostával ani Rozum a Štěstí. I Matěj a Pavlínka byli sympatický a vedle sebe se výjmali. No a zaručeně nejlepší byl král bez rozumu. Byla s ním strašná legrace. Tato pohádka je podle mě taková že dokazuje že i když je někdo moc inteligentní bez štěstí by taky daleko nedošel. A spátky k pohádce. Jiřina Bohdalová v tomto filmu jako závist byla opravdu dobrá.

2. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

pohádka

jo celkem dobrá pohádka.znám už ji hodně dlouho ale v tomhle filmovém spracování jsem ji viděla poprvé.nejvíc se mi líbil nakoci rozum, když přišel o rozum a seděl tam na tom stromě!:-D

11. února 2007
avatar uživatele
60 %

Bylo to dobře trhlý, nic jinýho se snad ani napsat nedá. Tak jednou se to dalo vidět dalo, ale jinak to teda nebylo k přetrhnutí. Blažek i Bohdalová zahrály skvělě své role a kloubouk dolů... i když ten rozum, přece jen mohl zařídit vše jinak :)

10. února 2007
avatar uživatele
80 %

Tuhle pohadku miluju! Moc se mi libi, jak pani Bohdalova zahrala roli Zavisti, fakt ji to docela sedlo... Urcite si to nenecham ujit!

9. února 2007
avatar uživatele
90 %

Jaromír Hanzlík

V pohádce je několik dobrých herců, kteří drží úroveň hodně vysoko a má také pár zajímavých a vtipných nápadů. Ale jsou tam bohužel i slabší momenty, jako třeba závěr.

9. února 2007
avatar uživatele
100 %

Tahle pohádka patří mezi moje nejoblíbenější, hlavně výkonem Hanzlíka ale ještě víc Bohdalky, která to zahrála dokonale. Mimochodem všimli ste si té podobnosti závisti a té zakleté postavy z pohádky O statečném kováři? jsou si uplně totožné v jednom záběru. jinak je dobrá i k zasmání a není ponurá ve svých částech, jako jiné pohádky.

9. února 2007
avatar uživatele
100 %

žůžo

Tuhle pohádku mám děsně ráda, protože mám ráda pohádky a filmy s hezkejma hercema. A Filípek je děsně krásnej!!!!!

5. února 2007
avatar uživatele
50 %

Tohle ne

Tak tuhle pohádku jsem opravdu nikdy neměla ráda. Připadala mi taková jiná a vůbec ne pohádková, spíše jako normální film. Co si pamatuju, byl mi docela dost protivný Filip Blažek. Prostě celkově, tohle mě nikdy nezaujalo a myslím, že máme daleko lepší pohádky. Ale třeba Bohdalová je i tady dobrá...

26. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Vcelku povodená česká pohádka, ze které je asi enjznámější písnička "láska a nenávist". Člověk se u ní dobře pobaví, hlavně když se dívá na postavu krále. Jako vždy boj dobra proti zlu, kráse proti nenávisti. Vždycky se mi hrozně líbily postyvy Rozum a Šťestí, hlavně jejich kostými.

30. září 2006
avatar uživatele
90 %

Jiřinka forever :)

Naprosto souhlasím s HIM.kou. Jedna z nejlepších českých pohádek. Jsem jí doslova odkojená :) Skvěle poukazuje na lidský vlastnosti, důležitost spravedlnosti a skromnosti... Jiřina Bohdalová i páni Hanzlík a Blažek podali nezapomenutelné výkony. Proč se takových pohádek netočí víc?!
PS- Závist vyhnali jsme z domu a šťastni jsme ještě k tomu, že jsme zase všichni spóóólu ... :)

11. září 2006
avatar uživatele
100 %

Naprosto nej...

... česká pohádka, na kterou se dívám doted´a nikdy se nenudím! Sympatický Filip Blažek, který svým úsměvem rozehřeje každou malou slečnu, záporácká, ale skvěle hrající Jiřinka Bohdalová v roli závisti (Český lev) a vůbec to, jak byl ztělesněn Rozum a Štěstí s tím, že jeden bez druhého nemohou být...Nádhera. K tomu ta krásná hudba, ale i scény, u kterých se budete bát. Samozřejmě opět zvítězí dobro nad zlem a vy od televize odsedáte se slastným oddechnutím a pocitem štěstí...Nádhera

21. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Krása

Nesmrtelná teta patří mezi moje nejoblíbenější české pohádky, a to hlavně výkonem Jiřiny Bohdalové, která tady byla naprosto úžasná. Velké plus má i za to, že byla natočená venku v přírodě, umělé kulisy totiž nesnáším. No a samozřejmě titulní písnička je taky skvělá, takže doporučuju jak malým dětem, tak i rodičům.

9. června 2006
avatar uživatele
90 %

Moje oblíbená pohádka. Jiřina Bohdalová se mi líbila, snad poprvé a naposled ve mě vyvolala pocit strachu (jako malé:))Moc se mi líbil Jaromír Hanzlík jako hloupoučký král. To vše s krásnou závěrečnou písničkou. Co víc člověk může od pohádky čekat. Super!!

8. května 2006
avatar uživatele
80 %

Bezvadná česká pohádka. Když se mi chce, tak se na ni ráda podívám. Jsou tam dobré hlášky a jako v každé pohádce láska vítězí.

12. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Krásná novodobá pohádka, ve které exceluje Jiřina Bohdalová. Určitě příjemné překvapení mezi soudobě točenými českými pohádkami. Jedním slovem: vřele doporučuji

10. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

...

nesmrtelná teta je taková správná komediální variace na známý pohádkový téma.. .rolí se zhostili výteční herci a zaručili, že se všichi dobře pobaví...

6. dubna 2006