home
Nepříjemná pravda

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Al Gore je očividně zapálený pro věc, ale bohužel se mu nedaří přesvědčit mě, že má pravdu. Už jen proto, že se pouští do tak průhledných nesmyslů jako tvrzení, že když ve skleničce roztaje led, přeteče... Když ukazuje tabulku ročních rozdílů, má u něj rok 250 dní, aby byla čára strmější a mám takový pocit, že argument pro jeho pravdomluvnost má být i "Al Gore je hodný člověk = mluví pravdu". Jako přednáška zapáleného zeleňáka slušné a funkční (až na ty výřezky z Alova osobního života), ale jako dokument to nemá žádnou výpovědní hodnotu. Je to prostě pro lidi, kteří raději přitakávají, než myslí.

27. února 2011
avatar uživatele
100 %

Al Gore

Tak tohle byla naprostá špica.Člověk si ani neuvědomuje,jak málo stačí k sebedestrukci a zničení veškeré přírody.Když se jen povídá o globálním oteplování,sice si to člověk představuje,ale moc si neuvědomí katastrofické následky (nebo ano,ale nedokáže si to představit).Ale když to vidí na názorných příkladech a fotografiích,tak z toho běhá mráz po zádech.Když ve filmu zazněla věta o statisících uprchlících ze zatopených zemí,hodně mě to šokovalo.Film byl velice poučný a měl by se na školách pouštět v hodinách Ekologie.

18. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Nepříjemná pravda je prostě bez debat nejlepší dokument jaký jsem kdy viděl!Je to zábavný, poučný, velice profesionální, v některých chvílích i docela mrazivý a v neposlední řadě musím říct, že v podání Ala Goora který je vážně charismatický chlapík to dostalo i tu potřebnou štávu a humor!A víc k tomu nemám co dodat!

19. března 2008
avatar uživatele
e.kd
...
100 %

opravdu nepřijemné pravda

Tento film jsem viděla ve škole a myslela jsem že to bude jen nuda, kterou si vymyslel nějaký učitel. Prvních pár minut tomu trochu nasvědčovalo, ale když Gore začal pořádně mluvit a vše doplňoval grafy, které každé jeho slovo podporovali, zůstala jsem ohromená - hlavně myšlenkami a fakty

28. prosince 2007
avatar uživatele
pier
...
100 %

Nepříjemná pravda

Nepříjemná pravda je dokument který se zabývá problémem globálního oteplování naší planety. Opravdu drasticky vylíčená pravda. Já sem si ani nebyl vědom že jsme na tom tak špatně...ale pravda je jiná, jsme na tom ještě hůř. Al Gore je naprosto přesvětčivý, asi ví o čem mluví :) Těd na sebe budu dávat pozor ohledně ochrany naší přírody a budu vyprávět a poučovat lidi co dělají špatně...nechalo to ve mě opravdu moc...sem toho opravdu plný!!!!!

5. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Tohle asi není nejděsivější film, jaký jsem kdy viděl, ale následky toho, o čem Gore přednáší by takové zřejmě byly. Gore se na problém dívá z více pohledů, srovnává ropnou lobby s tabákovou lobby (viz. reklama „více doktorů kouří Camel“.), nelibost ke snižování energetické náročnosti, je stejná jako bývala a je nelibost rozhlašovat, že kouření zabíjí. Tekdy šlo ovšem jen o zdraví lidí, kterých je dost, ale dnes se jedná o zdraví Země, která je jen jedna. A je naprostá pravda, že změny, které se jednou stanou už nevrátíme a pěkně to ukázal na roztávajícím Grónsku a Antarktidě, které vlastně fungujou, jako velká zemská klimatizace a zároveň odráží sluneční světlo jako zrcadlo. Však i OSN už vydala tři varování o tom, že do deseti let k tomu bez omezení emisí dojde. Rovněž vtipně vyvrátil i fámu, že jde jen o přirozené cyklické oteplování, které probíhalo na Zemi i v minulosti. Jezdit v osobním náklaďáku a stát každý den v zácpách a nadávat na špatně propustné silnice je asi hrozně in, zvláště ve vyspělé Americe (ale také po celém světě) a ropné společnosti a automobilové giganty typu General Motors mají z nenažraného a líného lidského stáda radost. Továrna světa-Čína už to taky pěkně rozjíždí a až se plně motorizuje spolu s Indií a bude jezdit cca 700 milionů řidičů navíc, ropa bude nedostatková a přibude další problém. Jednou mě dostala odpověď v souvislosti se zdražováním ropy a obav z nedostatku jednoho 200 kilového vyžraného Američana na to, proč má tak velké a neúsporné auto. „No přece proto, že jsem velkej chlap, ne?“. Výsměch skeptikům a vyvrácení fámů o tom, že vědci ve skutečnosti nejsou v pohledu na tento globální problém jednotní, umlčování ekologů, kteří hlásali nevhodná varování, prostě spousta myšlenek. Vše předkládá často na grafech (ale nejen na nich), které jsou vesměs všechny stejné a můžou začít trochu štvát a nudit, protože všechny většinou ukazují vesměs stejným směrem. CO2 nahoru, teplota nahoru. Občas se navíc pokouší být moc zábavný, až si myslím, že se koukám na nějakou přiblblou zábavnou šou, ale po nějakém čase si opět uvědomím, že to myslí skutečně vážně. Nevím. U politiků člověk nikdy neví, ale ve svých přednáškách se snaží vystupovat jako obyčejný člověk, což je plus a je dobře, že to dělá s takovým nasazením po celém světě. Doporučuji a udělejte si na to vlastní názor. Se změnou životního stylu musíte začít od sebe a nečekat na politická rozhodnutí. Ti jsou často pod vlivem peněz a velkých společností.

11. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

musím říct, že je to fakt mazec, chvílema mi ouplně běhal mráz po zádech, byly jsme na tom se školou a byly jsme z toho všichni ouplně hotový, vždycky jsem ten problém vnímala, ale po tomhle filmu to vnímám mnohem víc

6. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Tenhle film jsem sledovala s otevřenou pusou. Mrazí mě, že je to natočený podle skutečnosti a vřele doporučuju jak ekologicky založeným lidem, tak i těm druhým. Věřím, že si všichni prožijí šok, jako já.

22. července 2007
avatar uživatele
100 %

Je to tak. Američani jsou jedni z největších znečišťovatelů ovzduší... . Ale stejně si nedaj říct. Jednoduché na pochopení, hodně věcí ve velmi slušné délce. Určitě 100%. Taky, jak Al Goro vypravoval něco o svý minulosti, přišlo mi trochu ujetý to, že vedl volby nad Bushem, ale vyhraje ten, kterej vyhraje na Floridě. Myslím, že by byl mnohem, mnohem lepší než Bush.

17. června 2007
avatar uživatele
100 %

co k tomu dodat?? Snad jen-úžasné a zároveň strašné. Tenhle film by se měl pouštět povinně každému člověku a nedovedu si představit, co by to muselo být za tupce, kterej by nad tím mávl rukou. Veškeré problémy shrnuty do hodiny a půl a podány nejen stravitelnou, ale i jednoduchou a zábavnou formou. Docela mě to vyděsilo, ale přesto, stálo to za to.

29. května 2007
avatar uživatele
100 %

Není to klasický film, není to ani dokument ve stylu Michaela Moorea, je to spíš jen nafilmovaná přednáška Ala Gorea. Ale stojí za to. Všichni stále slyšíme o globálním oteplování, ale nikdy jsem netušil, že tento problém je TAK MOC závažný. Nejsou to jen teplotní rekordy v posledních letech, ale souvisí s tím skoro všechno. Al Gore varuje před záhubou naší planety velmi poutavým stylem. A když jsem ho sledoval a poslouchal, přišlo mi líto, že ty volby v Americe nevyhrál.

27. listopadu 2006