home
Nedotknutelní

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
60 %

Osobne ma film nebavil a nič ma na ňom extrémne neohúrilo. Taký priemer, oddychovka, ale nič čo by som pozerala druhýkrát.

21. června 2016
avatar uživatele
100 %

Super film!

Zcela ojedinělý film. Příjemně vám to zvedne náladu a uvědomíte si, že v životě řešíme zbytečné malichernosti...
Skvělá hudba od Einaudiho, hlavní soundtrack Fly je naprostá fantazie.
Dobrý humor v podání Drisse. Takových filmů bych chtěla více:)

https://www.youtube.com/watch?v=Ikc91f8qNq4

31. října 2014
avatar uživatele
100 %

Konečne dobrý film

Skvelé a jedinečné. Film, ktorý vo Vás vyvolá dobré pocity a nechá Vás chvíľu v tom, že na svete sa dá žiť aj príjemnejšie a bezproblémovejšie. Nenechajte sa zmiasť negatívnymi recenziami, pozerajte a relaxujte. Nie vždy sa podarí natočiť film, ktorý Vám vyčarí úsmev na tvári a vyvolá vo Vás pozitívne emócie, ktoré budú vo Vás rezonovať aj po skončení filmu.

21. listopadu 2013
avatar uživatele
90 %

Pohlazení po duši

Existují filmy, u kterých si uvědomíte, že vaše problémy ani problémy nejsou, spíš takové mušky a pak následují 2 možnosti, buď vás film dokope ke smutku nad osudy ostatních nebo k euforii spojené s tím, jak se lidé skutečnými problémy rvou se životem. A asi to mi na Nedotknutelných sedlo nejvíc, ta touha užívat si života navzdory okolnostem a je sice pravda, že když máte miliony na kontě, je to o něčem jiném, ale pořád z filmu něco čiší a ať je to cokoliv, je to velmi optimistické, sympatické, přirozené a nečekaně zábavné. Ušetřeni srdceryvných scén užijme si film i ty naše životy s pár kačkama v ruce

17. května 2013
avatar uživatele
50 %

Hm...

Francouzské filmy mám ráda. Jsou krásně jiné než filmy americké provenience, připadají mi většinou více poetické a nevtíravé. Ovšem tady je toho nějak příliš. Nechápu ten obrovský ohlas a je mi to líto. Ano, herci výborní, hudba také, příběh je dojemný, ale já jsem asi čekala víc. Není to nic, co by mi rozzářilo večer. (A opravdu to není jen tím, že mi ten primitiv lezl na nervy.)

27. března 2013
avatar uživatele
70 %

Optimistické. Nekonfliktní. Milé.

Nedotknutelní nejsou žádný filmový ani jiný zázrak a mám dojem, že se o to ani nesnaží. Strčit k sobě postaršího invalidu a příslušníka jedné z početných francouzských menšin a čekat, co z toho vznikne, prostě není originální. Tihle dva si ovšem rozumí hned od začátku, takže k sobě nehledají cestu, jen si vzájemně ukazují své světy. Není to o moc více nerealistické než filmy, kde si dvě postavy zákonitě k sobě cestu najdou přes počáteční neshody a odmítám kritizovat film za to, že není realistický. Film je film, ne osvětová příručka. V Nedotknutelných se vyskytuje dost vtipných situací, nezdravě optimistická nálada a iluze o lepším světě, který existuje jen v umění či naší hlavě. Nemám z toho žádný velký intelektuálně-filosoficý zážitek, ale pobavila jsem se dostatečně.

13. ledna 2013
avatar uživatele
90 %

Ukázkový příklad prakticky dokonalého filmu, kterému nechybí v rámci jeho žánru prakticky vůbec nic. Tam, kde chybí příběh, si to film Intouchables kompenzuje naprosto brilantním výběrem ústředních postav předvádějících nevídané výkony, perfektní hudbou Ludovica Einaudi, a především naprosto dokonalým humorem. Jestli se divákovi líbil humor ve filmu Drž hubu!, jakožto explicitní komedii, pak ten se nemůže svou hodnotou rovnat té „smršti“ v Intouchables, jakožto biografickém dramatu. Tento důkaz, že se dají vytvořit filmy, které dokážou z naprostého minima vytěžit naprosté maximum, si rozhodně nenechte ujít.

14. října 2012
avatar uživatele
70 %

Fajn

Záživný snímek o vzniku přátelství mezi dvěma zcela odlišnými lidmi. Skvělé momenty plné humoru a překvapení a těžký život fyzicky handicapovaných. Film určitě nenudí, ani neurazí.

6. září 2012
avatar uživatele
90 %

Skvělý snímek. opravdu povedený film, který ve vás zanechá pocit příjemného zážitku. Takový pocit, jaký by měl film zanechat, ale ne každému se to povede :) Má tam ale jeden prvek, kterej se poslední dobou čímdál častěji objevuje ve filmech. Na začátku ti ukážou něco, co uvidíš podruhé na konci. Není to žádnej thriller a tohle tam nemá co dělat. Jen se ti snaží dopředu říct, že tam bude nějaká změna. Zrovna tady se to ale trochu nevyvedlo. Už v půlce filmu víš co ten začátek (resp. konec) asi bude zač :) jediná má výtka, jinak naprosto špicózní film ;)

27. dubna 2012
avatar uživatele
90 %

Omar Sy

Film má výborný začátek, který zaujme a příběh o překvapivém, ale hlubokém přátelství už nepustí. Situační humor pramení hlavně z živelnosti mladého ošetřovatele, díky kterému je děj zábavný.

15. dubna 2012
avatar uživatele
80 %

Líbívý film pro každého

Je pravda, že to skutečně není moc originální a objevný film. Vlastně se nejedná ani o nic kontroverzního, pouze o líbivý skoro až americký film (i když z Francie) se silným příběhem, který nešokuje žádnými syrovými záběry, i když by klidně mohl. A i když to je „pouze“ dobře odvedená filmařina, silný příběh a uvěřitelné herecké výkony posouvají tento film na špici. A Omar Sy hraje postava, kterou musíte milovat, i když je to vlastně klasický násoska sociálních výhod. V tomto ohledu velmi aktuální téma nejen pro Paříž plnou přistěhovalců, ale i pro nás.

7. dubna 2012
avatar uživatele
80 %

Intouchables

Na tenhle film jsem se těšila, říkala jsem si, že mám loňskou zahraniční filmovou sezonu v malíčku, a přece přišel snímek, který mě zaujal, na něhož mě všichni upozorňovali. Intouchables v podstatě naplnil má očekávání. Francouzi umí zahrát na citlivou strunu tak, že film nespadne do škatulky laciných slzopudných dramat. Kdyby se to samé natočilo v Hollywoodu, nejsem si tak jistá výsledkem. Herecké duo se parádně doplňovalo a celý film byl prodchnut neuvěřitelným množstvím cynického humoru, což mám ráda. Já si na tohle dílo stěžovat nemůžu, v podstatě není nic, co bych nějak extra vytkla. Příjemný film a příjemný zážitek z něj.

1. dubna 2012
avatar uživatele
70 %

Francúzi dokážu niekedy naozaj pekne zachytiť takéto citlivejšie témy. Miestami mi však film pripomínal Skafander a Motýľ. Neviem, na koľko samotný film je autentický, ale to by nemal byť taký veľký problém. Film obsahuje veľmi príjemný humor, ktorý je niekedy aj ostrejší a dá sa na ňom celkom slušne zasmiať. Popri hlavnej dejovej línii film načrtáva aj ďalšie problémy, ktoré sú ukázané len povrchne a rovnako sú aj vyriešené. Mimoriadnym pozitívom bola pre mňa hudba, ktorá niektoré scény krásne umocňovala. Samotný film je celkom silný a človek má z neho hneď po pozretí veľmi silné pocity. No postupne upadajú a s odstupom času som si uvedomil, že film mi nedal nič nové. Film je to určite pekný, ale opäť by som poznamenal, že sa nejedná o nič úplne výnimočné, ale prinajmenšom je to pekná zmena v porovnaní s tým, čo sa točí v Amerike. 75%...

24. března 2012
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Maximálně neobjevný, i když docela příjemný film. Ostatně dostaneme i francouzský klon Dustina Hoffmana! Jen není moc důvodů to vidět...

11. března 2012