home
Nebe a dudy

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Jeden z mých nejoblíbenějších starých českých filmů. A velice ráda si jeho děj připomínám opakovaným zhlédnutím.

18. září 2010
avatar uživatele
90 %

Tohle je další z mých oblíbených filmů pro pamětníky. A na Nebe a dudy se dívám obzvláště ráda. Jak je továrník Bartoš na každého zlý, ale po několika prožitých dnech s jedním z jeho zaměstnanců, se změní v hodného beránka. No co vám budu vykládat, prostě nebe a dudy. Kdo tento film ještě neviděl, tak by si měl udělat čas a skouknout jej.

10. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších filmů pro pamětníky, mimo jiné kvůli pěkným exteriérům kolem Vltavy. Líbí se mi, že se nejedná o typickou "salónní" komedii. Plachta a Marvan jsou výborní, opravdový herecký koncert. 100%

29. listopadu 2008
avatar uživatele
80 %

Jindřich Plachta

Je to hodně příjemný starý černobílý film, kde skvěle ztvárnil dobráka Fáberu Jindřich Plachta a v ničem za ním nezaostal ani výborný Jaroslav Marvan.

22. listopadu 2008
avatar uživatele
joda
...
80 %

Příjemný film

V mladším věku jsem filmy pro pamětníky a vůbec černobílé filmy neměla vůbec ráda. A dneska na ně koukám a dokonce mě dost baví, asi fakt stárnu. Tohle byl hodně příjemný film, kde se vyskytuje spousta dobrých, hodných lidí a protivný, bohatý muž, který je v jádru také dobrák... Malí kluci byli vtipní, Marvan, Plachta a slečna Anička moc dobří. A ten konec.....:-)

22. listopadu 2008
avatar uživatele
80 %

Paráda

Parádní česká a neotřelá klasika. Tenhle film mám moc ráda a s bráchou se vždycky podíváme, i když ho uvidíme třeba poněkolikáté... Výteční herci, poučení a zároveň lehkost sdělení, sranda a legrační scény, oživení v podobě dvou malých uličníků... Prostě když slyším název Nebe a dudy, objeví se mi na tváři přiblblý sentimentální úsměv, a to myslím hovoří za vše.

18. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Nejnádhernější dílo, kde se opět sešli J. Marvan a J. Plachta. Těžko říct kdo z nich zahrál lépe. Nejsuverénější jsou ovšem malí Fáberovi synovci, kteří jsou absolutně nenahraditelní. Film je klasicky výchovný, udělán tak, aby se divák nad tím pousmál a a řekl si, že všechno dobře dopadlo.

30. prosince 2006
avatar uživatele
60 %

Myslím že na tu dobu dobrý a poučný film, ale dnes nemá v takovéto formě význam. Filmy jako takové se už dnes netočí, resp. točí, ale trochu jinak. Jak předělat zpupného člověka v člověka dobrrotivého je věčné téma. Takže 60

25. prosince 2006