home
Návrat idiota

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Šustí to papírem až běda, ale jinak jde o docela pěkný film. Jednoduchý, ale i v tom může být síla. Mezi českými filmy rozhodně to lepší.

11. září 2011
avatar uživatele
80 %

Zdařilý český film s posléze omílající se apokalypsou čtyř kamkoli obsazovaných herců, kteří zde ovšem ještě fungují režisérsky nezprzněni. Povedený scénář i herecké výkony a celkový koncept. Nejvíc mi utkvěla scéna z vlaku s ubíhající krajinou.
Pavel Liška jakožto herec ještě charakterově nepostižený, zde podobně netradičně /a velice osvíceně/ obsazený do své nešaškovské polohy, asi jako Bolek Polívka v zapomenutém světle. Celé je to povedené, ucelené, mající svůj křehký smysl. Dílo se zde v žádném okamžiku netříští do dějově bezvýchodného kolotoče a papundeklové emocionality jako všechny další naše filmy s těmito herci v čele.

25. ledna 2011
avatar uživatele
80 %

Návrat idiota

Některé filmy jsou postaveny na hercích, jiné na scénáři nebo příběhu. Tento má však všechny vlastnosti. Ať po herecké stránce, či stránce scenáristické. Příběh je tak krásně zamotaný, ale přitom do sebe logicky zapadá ve všech směrech. Hádat se jestli to je jistý druh komedie nebo dramatu nemá smysl, protože obsahuje obě vlastnosti. Bohužel jsem se chvílemi nudil a odvracel pozornost jinam.

24. června 2008
avatar uživatele
konz
...
70 %

...

Macháčka mám rád a tenhle film se mi taky celkem líbil. Zajímavé hůmorné scény u kterých jsem se i trochu zasmál. Jinak že je to český film a dostal tolik ocenění tak si zaslouží i nějaké to procento navíc.

16. dubna 2008

Kdo má rád Jiřího Macháčka, určitě se mu film bude líbit. Proč zmiňuji právě jeho, když má pouze vedlejší roli? Protože je tu ten správný "macháčkovský humor";-) Když jsem film viděla poprvé, líbil se mi. Když jsem ho viděla podruhé, viděla jsem, že je v tom něco hlubšího. A teď kdykoliv se film podívám, vychutnávám si ho. Má na mě zvláštní vliv, už se směju i v pasážích, které možná ani vtipné být nemají, ale znáte to ne?:-D Herecké obsazení mi opravdu sedlo. Scénu "kolik si měl piv....s Olinou" mám v hlavě pořád.:-) Saša Gedeon zasadil děj do období Vánoc, protože právě v té křehké vánoční době si uvědomujeme naše city. Zároveň vykresluje klasické vztahy v rodinách, připomíná, že každý je ve svém nitru osamocen a záleží na každém z nás, jak moc si pustí ostatní k tělu. Kdo viděl Film o filmu, tak od samotných tvůrců ví, že idiot je vlastně každý, kdo se zajímá o potřeby druhých a snaží se řešit jejich problémy. Dobrejch 94,4%!

21. listopadu 2007
avatar uživatele
70 %

Anna Geislerová

Příběhem mě film nijak zvlášť nezaujal, ale je to jeden z prvních filmů, který spojil tyto mladé herce a ve filmech se na delší dobu usadili Pavel Liška, Anna Geislerová, Tatiana Vilhelmová a Jiří Macháček.

18. listopadu 2007
avatar uživatele
90 %

Určitě jeden z těch lepších, až skoro nejlepších českých filmů, které stojí za to každopádně shlédnout. K velmi zdařilému námětu přidaly další kus do plusu perfektní výkony herci i herečky a celkový dojem z filmu hodnotím vysoko.

12. listopadu 2007
avatar uživatele
80 %

Docela povedený film - na to, že je český je opravdu povedený. Námět je skvělý, obsazení je také perfektní - Liška, Vilhelmová, Geislerová i Langmajer se mi ve filmu moc líbili. Chvílemi jsem se sice trochu nudila, ale celkový dojem je vážně dobrý.

27. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Hodně dobrý

Zase jeden povedenej českej film, výkony herců byly excelentní, super nápady a povedené myšlenky. Pavel Liška byl dokonalý, stejně jako Táňa Vilhelmová. Aňu Geislerovou a Jiřího Langmajera moc nemusím, ale přesto se do rolí hodili. No a nejlepší myšlenka byla jak mu furt tekla krev z nosu... tenhle nápad mě asi nejvíc uchvátil.

23. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Moc už si film nepamatuju, ale nijak mě neoslovil, i když ho zná - už podle názvu - každý. Akorát P.Liška tu vrcholil svým hereckým stylem hrát vždy nechápající a omezené lidi. Spíše citový film, s trochou romantiky.

15. března 2007
avatar uživatele
dris
...
100 %

Pavel Liška

Musím říct. že tent film mě zaujal hodně. Co je na něm tak dobré? No tak hlavně samý skvělý herci, kteří hrajou exelentně Anna Geislerová, Tatiana Vilhelmová, Jiří Macháček tihle hrajou uchvatně, a cele to tahne Pavel Liška, který hraje naprosto bezkonkurenčně. Ano chybí mi v hlavní "pětce" Jiří Langmajer, který hraje dobře, ale já ho prostě nemusím, takže mi tam spíš vadil. A děj byl naprosto perfektní, některe scény byli tak absurdní, když už to bylo na hraně s nepovedenou komedii, ale smál jsem sem se tomu myslím, že Saša Gedeon v žádnem případě nepřekoročil tu "hranici" a nedostal se do fáze kdy bych si říkal, " Vždyt to je uplně absurdní jak vždyt tam o nic nejde" Abych uvedlo případ o kterých scénách mluvím např: Když všichni obědvali i s matkou..... Já myslím, že je to hodně povedená film. I když označení drama mi moc nesedí, jelikož jsem se u toho i dost zasmál, myslím, že je to hodně povedená černá komedie s prvky dramatu. Ale rozhodně se na tenhle film podívejte, protože ve vás něco nechá a místy vám vyrazí dech, a uvidíte spoustu skvělých hereckých výkonů. A to myslím stojí za to......

10. března 2007
avatar uživatele
80 %

Liška, Aňa, Táňa...

Na film jsem se těšila. Ne, že by mě přímo nadchnul, ale rozhodně se mi líbil! Všichni herci byli dokonalí. Počínaje Aňou, Táňou, ale i oběma Jirky... a konče samozřejmě u Pavla Lišky, ten byl totiž doslova dokonalý! Svou postavu zahrál tak věrohodně, že od té doby je zaškatulkován jako idiot. Příběh je spletitý, možná se v něm při troše nepozornosti můžete ztratit. Ale jako film je to moc hezký, postava Františka je tak nějak krásně čistá a neposkvrněná, zatímco ostatní mají plno problémů a zkušeností... Zkrátka hezký obrázek o životě.

4. března 2007
avatar uživatele
100 %

Teď jsem ho dokoukala na ČT 1 a musím říct, že mě naprosto nadchnul, naprosto souhlasím s předchozím příspěvkem a kdybych prezentovala svůj názor, jen bych opakovala co již bylo řečeno.

3. března 2007
avatar uživatele
90 %

Zisk neznamená myšlenku

Jsem ráda, že česká kinematografie nekopíruje zahraniční filmy a tvoří své věci. Takové, nekomerční filmíky. Návrat idiota považuju z hlediska námětu za jedinečné dílko. Takové tragično, spojené s psychologií postav. Film je určen jen pro úzskou skupinu lidí. A o tom to je, důležitější je myšlenka filmu a ne kasovní trhák. U americkejch filmů to je bohužel naopak.....Mrzí mě, že některým lidem je tenhle film k smíchu...

4. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

...

návrat idiota mě nadchnul už když jsem se na něj díval poprvé... .je to výbornej příběh, kterej ještě víc vyzdvyhujou skvělí herci.. .jediný mínus je, že od tý doby co tenhle film existuje, berou všichni lišku za idiota a dávaj mu i takový role (viz. pupendo, horem pádem, divoký včely), chudák kluk už může hrát pořád stejně..:) ale snad to zlepší a bude na role "štěstí":)

27. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

...

Určitě jeden z nejlepších českých filmů.. Působivý a správně poťouchle zamotaný příběh určitě nebude nudit nikoho..

26. listopadu 2005