home
Návrat

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Ľudia by mali oceňovať vynikajúce neamerické filmy. Je škoda, že v dnešnej dobe sa bežný človek k takým filmom dostane len ťažko a zriedkavo. Film je spracovaný naozaj výborne a svedčí o vysokej kvalite režiséra. Film ktorý je dokonalý najmä vďaka svojej autentickosti a "nedokonalosti". Mnoho prvkov vo filme bolo chtiac vykreslených "nedokonalo" a toto sa mi veľmi páčilo, pretože v živote je fakt málo vecí, ktoré sú dokonalé (mám na mysli zábery na hercov, práca s kamerou a také detaily). Film je mimoriadne dojemný a drží diváka v napätí. Musím povedať, že mám veľmi rád filmy, v ktorých ma divák určitú voľnosť, s ktorou môže pracovať vo filme a vysvetľovať si určité nezrejmé fakty. No v tomto filme by pomohlo, keby tu bol aspoň nejaký náznak, alebo nejaké vodítko. No keďže mal režisér trošku inú predstavu, výsledok je taký, aký je. Predsa len keby všetko bolo jednoznačné, tak by film nevyvolal toľké diskusie. Film je skvelý z mnohých aspektov a vyrovnáva sa najlepším nekomerčným neamerickým filmom. Film bude aktuálny určite aj po mnohých rokoch. Vrelo doporučujem vidieť.

17. listopadu 2010
avatar uživatele
Meky
...
70 %

****

S ruskou produkcí mám málo zkušeností, ale proč to nezkusit že? A Návrat rozhodně nebyl špatnou volbou... možná bych dokonce mohl říct, že takhle extrémně reálně natočený film jsem už dlouho neviděl! A to je právě výhoda evropské produkce, kteří to dokážou natočit jakoby srdcem! Zvlášť, když jde o takhle krásný příběh otce a dvou synů! Příběh je nečekaně jednoduchý, ale zvýraznění prostých, lidských rysů všech tří aktérů je tím nejkrásnějším na celém filmu a přidávají příběhu jakoby na složitosti. Herecké výkony všech tří aktéru jsou báječné! Mladí kluci hrajou spontáně, přirozeně! Jak říkal režisér, popustil jim uzdu a přesně tohle od nich očekával! Díky dokonalé přírodě vypadá každý záběr jako ze škatulky a tohle divák ocení nejvíc! Je to tak průzračně čisté, reálné, syrové, až z toho přechází zrak, bez počítačových efektů a podobných vymožeností současné doby! Ale vše dokonalé rozhodně není, přemýšlím nad tím, co mi vlastně film nabídnul, kromě již výše zmiňovaných kladů.... neustále hledám pointu, myšlenku! Proč to vlastně bylo natočeno? Kam to vyústilo? Nacházím prázdnotu! Nechci říct, že ten příběh je o ničem, to ne, ale smysl jsem nějak nepochytil...

1. března 2009
avatar uživatele
80 %

Tak tenhle film jsem před nedávnem viděla a moc na mě zapůsobil. Dojemný a taky trochu surový. Ti kluci byli skvělí. Kluci i otec se mají vlastně navzájem rádi (nebo se to učí), ale otec to dává najevo poněkud svérázným způsobem a kluci (zejména Ivan) ho za to i trochu nenávidí. Už se těším, až se na to dneska podívám znovu.

30. dubna 2008