home
Naqoyqatsi

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Koyaanisqatsi si mě získalo maximálně. Powaqqatsi už tak ne, protože nabízelo jen opakování sebe sama. Naqoyqatsi je ale opravdové zklamání. Zmizeli úchvatné scenérie a vizuální nápady a nahradily je hrátky počítačů, které stárnou každou vteřinou a film už dnes povětšinou vpypadá doslova ošklivě. A ani ta Glassova hudba už není, co bávala. Z úcty k předchozím dílům 50%. Ale víc ani omylem.

6. května 2010
avatar uživatele
0 %

PARADOX

Podle mého názoru je tento film ztráta času!!! Já osobně jsem od toho čekal více, ňákou novou řečnickou otázku!!!
Myslím že tvůrci se moc nudily...až jim to vlezlo na mozek, protože takovou blbost dlouho nikdo nenatočil!!! Neřekl bych kdyby tenhle film zkrátili do 20 minut možná by stál za shlédnutí!!!! Možná že nám tvůrci chtěj ukázat co se děje se světem, ale je to naprosto zbytečné!!! tento film vidělo asi tak 0.5% lidí na celém světě! :D je to uplná ztráta času a peněz! doporučuji se podívat jenom na thriller !!! protože je to fakt úplna hovadina!
Neodsuzuji ty kteří u toho 90minut sedí u koukají na snímky (se zbytečný skrytým významem) a se sloučenou hudbou která akorát deprimuje!

I když tento film poukazuje na všechny problémy světa tak je to zbytečné, protože stím nikdo nic neudělá!!! OPAKUJI ZTRÁTA ČASU.

3. února 2009

V zajetí 21. století

"TICHÁ VODA BŘEHY MELE." Vnímáme vůbec, co se děje kolem nás? Jsme slepí? Můžeme s tím ještě něco udělat? "POMALU, ALE JISTĚ." Pomaloučku po kousíčkách si na sebe šijeme bič. Vždyť..."KDO JINÉMU JÁMU KOPÁ, SÁM DO NÍ PADÁ." "LEŽ MÁ KRÁTKÉ NOHY." Už si nebudeme lhát. Alespoň to si přeje režisér, který promlouvá k lidem srdcem. Nač slova? Film, který nám má otevřít oči a především donutit nás k zamyšlení, je nepotřebuje. Je smutné pozorovat, jak člověk zabíjí člověka, matku přírodu a naději na smír. Všechno je uspěchané a tak nějak v pohybu. Naše vnímání se tomu podřizuje, způsobuje, že tato neovladatelná rychlost obrušuje naše senzory, které ještě dokáží zachytit zbytky toho přírodního krásna. Ve všem je řád a tak to má být. Vypadá to, že svět je pohlcen jakýmsi multisystémem řízeným odněkud z vesmíru. Nebo se na tom všem podílí i člověk? Proč si ještě nepřiložit polínko do ohně? Film je věru bohatý, i když vlastně neodhaluje nic nového. Je až strašlivé, když někdo shromáždí tolik záběrů vypovídajících o dnešní době, slepí je k sobě a bez servítků postaví přímo před diváka. Chybí-li slova, zaplní je hudba. Naprosto dokonale spřízněná s každičkým detailem na obrazovce, neuvěřitelné! Většina záběrů je silně pošramocena moderní grafickou úpravou. Myšlenka, že bez technologie by takový film přece vůbec nemohl vzniknout, jen předhazuje mocný kruh ironie osudu....pohlcení - zkáza - síla - moc vs. bezmocnost - rychlost - pohyb....a v tom víru se zmítá člověk. Procentuálně opravdu nevím, jak tento nádherně realistický, moderním způsobem naturalistický, umělecký film ohodnotit. Jsem ráda, když se něco nekonvenčního objeví na obrazovce a z této mozaiky mám opravdu smíšené pocity. Myslím, že přesně to bylo cílem tvůrců. Jedná se o velmi kvalitní film na úrovni.

28. prosince 2007