home
Na samotě u lesa

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Doporučuji. Zbytečné popisovat.. Tady platí tak nějak, že kdo je schopný a vybavený vidět, uvidí. A k vidění a vnímání je toho v tomhle filmu skutečně mnoho. Ti ostatní ať zajdou na Avatar. Není totiž nad to, vidět skutečnou třetí dimenzi.

26. ledna 2011
avatar uživatele
90 %

Skvělá komedie ze které mezi lidmy funguje abnormálně mnoho hlášek. Od hlášky pana Kemra: Chčije a chčije...až po slogan: to jsou blechy psí, ty na člověka nejdou.
Takové filmy by se měli natáčet i v dnešní době. Ale bohužel, už se asi nerodí autoři ani režiséři, kteří by to dovedli.

26. ledna 2011

Proč tenhle film patří do sekce komedie? Asi jen kvůli panu Smoljakovi a Svěrákovi. Pan Kemr jakoby hrál sama sebe. Děj je nudný a zdlouhavý.

21. října 2010
avatar uživatele
50 %

Tenhle film jsem viděla jednou a znovu nemusím. Ne že by bycl špatný, ale vtipy ani hlášky se mi nelíbí a Josef Kemr už vůbec ne.

13. května 2010

Půvab a poetika českého venkova, zemitost a životní moudrost prostých lidí v konfrontaci s natvrdlostí a přechytralostí Pražáků (ty méně natvrdlé zde zastupuje Jan Tříska), kouzelný slovní humor, hlášky, které nestárnou. Ve své době osvěžující obsazení Daniely Kolářové do partnerství s někým jiným, než byl tehdy zaškatulkovaný Jaromír Hanzlík. A perlička na závěr - Zdeněk Svěrák dostal za scénář k tomuhle filmu omylem dvakrát vyplacený honorář. V barrandovském účetnictví na to přišli při revizi až po několika letech a tehdy Svěrákovi dali na vybranou. Buď neprávem inkasované peníze vrátí nebo napíše další scénář s podobnou tématikou. Svěrák volil druhou možnost a vznikl další klenot - Vesničko, má středisková. Ale to už je jiná kapitola.

14. července 2009
avatar uživatele
70 %

Jak už dozajista každý ví, a taky nikoho nezajímá, tak právě české filmy jsou podle mého názoru velkou osinou v řadě těch zahraničních filmů, ale to jsem musel zapomenout na pár vyjímek, takže jsem určitě neměl urážet svazek českých filmů jako celek. Nejsem si docela jistý, jestli se vyrovnají klasicky americkým filmům, ale ty nové české převyšují. Na samotě u lesa je jedním z nich a produkce a scénář dvou hlavních představitelů divadla Járy Cimrmana Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka hodně překvapil. Jsem totiž zvyklý na jejich činohry, takže mi normální obyčejný film bez smíchu od diváků (Ani náhodou nesrovnávám se sitkomy) tak dobrý nepřišel. Tak trochu jsem zde tento smích potřeboval, abych věděl, kdy se mám smát, protože tento film je nostalgií těch starších a všechen humor zde nemá pro mě takovou hodnotu. Není to tak příšerný problém, ale filmy tohoto typu nemají nikdy žádnou pointu, stejně tak tomu bylo zde, a hodně se to vleklo. Příběh mi zde velmi chyběl a jen jsem sledoval škálu různých událostí s většinou vtipným zakončením. Ano, nejsem takový ignorant, abych nerozuměl vůbec ničemu. Některé vtipy byly fakt vtipné, jako třeba neustálá snaha tatínka o to, aby vypadal před dětmi co nejchytřejší, nebo scéna s historkou o vodníkovi, kterou vždy chtěli posluchači slyšet ještě jednou. Výkony všech herců jsou velmi uspokojivé, kamerování je mistrovským dílem, a k těm výkonům, jak jinak může vypadat výkon Svěrákův nebo Smoljakův? Jak jinak než bezvadně. Jenom se mi zde nelíbila postava maminky, která vše jenom ztěžovala. Jinak end, který nebyl zrovna happy, se taky povedl.

26. února 2009

Komedie, na kterou se můžu dívat znovu a znovu a stále mě rozesmívá. Má nejlepší, nezapomenutelné hlášky :-)

20. prosince 2008
avatar uživatele
70 %

Příjemná letní komedie, i když jsem od Menzela a hlavně od scénaristického dua Svěrak-Smoljak čekala trochu víc. Lepších 70

6. července 2008
avatar uživatele
100 %

Krásná česká klasika z dílny Svěráka a Smoljaka, u které se bavím pořád, i když to vidím už bůhví pokolikáté.

5. července 2008
avatar uživatele
90 %

Klasika

Pohodová klasika, jedna z výborných českých "citlivých" komédií, skvelá práca Svěráka a Smoljaka. Film určite nielen na jedno pozretie.

3. července 2008
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Příjemný film. Jedna z nejlepších československých komedií. Opravdu moc povedené a plné dobrých momentů. Není co vytknput. Je to zkrátka pohodový a povedený film. Nemůžu si stěžovat.

27. května 2008
avatar uživatele
80 %

docela hezký český filmeček, Josef Kemr byl fakt úžasnej herec a jeho hláška "chčije a chčije" je kultovní:)

28. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Na samotě u lesa je jedna z nellepších českých komedii ktere nelze nic vytknout.Skvěle herecky obsazení a dobré téma děla z tohoto filmu skvělou záležitost na kterou se vždy rád podívám.

29. listopadu 2007
avatar uživatele
ozy
...
100 %

paráda

Tenhle filmeček plný nezapomenutelných hlášek typu:"Pane Lorenc, uvezu to?" ... je to úžasná komedie, kterou si pouštím vždy, když se potřebuju odreagovat, nebo když jsem naštvanej na celej svět... a pomáhá to

15. listopadu 2007
avatar uživatele
90 %

Asi jeden z kultovních československých filmů, teda spíš komedií se skvělým hereckým obsazením a nejen to i se skvělými hereckými výkony. Film jsem viděl několikrát a vždycky jsem si oživil hlášky, které už dávno zlidověly. Film si zaslouží téměř absolutorium.

7. listopadu 2007
avatar uživatele
70 %

Tati je žížala had?....

Na tenhle film se vždycky ráda podívám. Na hlášky jako "chčije a chčije", nebo "umřel pan Petřina, nebo pan nebožtík?" se nedá jen tak zapomenout. Všichni herci zvládli své role na výbornou. Jen doufám, že někdy konečně uslyším onu známou pověst o vodníkovi. :D

6. listopadu 2007

je to super česká komedie...hláška "chčije a chčije" je fakt skvělá nic inýho už k tomu nemůžu říct už jen to že je to skvělíí...:-)

27. října 2007
avatar uživatele
90 %

Děda Komárek...

Jeden z mých neoblíbenějších českých filmů! Pan Kemr zahrál nezapomenutelnou roli, Svěrák s Kolářovou byli taky vynikající... Film má spoustu skvělých, nezapomenutelných hlášek...

7. října 2007
avatar uživatele
80 %

A chčije a chčije

Legendární český film, u jehož sledování mé srdce vždycky zaplesá. Jiří Menzel je sice fajn režisér, ale k jeho filmům podle Hrabalovy předlohy jsem si nenašla cestu. Zato tady přímo válí! Tohle je podle mě jeho nejpovedenější film. Úžasná atmosféra, nepřeberné množství hlášek, které zlidověly a doma si je recitujeme pořád dokola (samozřejmě ale máme v repertoáru i další filmy:-). Duo Svěrák+Smoljak je jako scenáristické duo (i herecké...) naprosto geniální. Prostě takové situace a scénky snad můžou vymyslet jedině oni. Kemr, Kolářová, Tříska, roztomilé děti - to vše jen dokresluje ten úžasný film, na který se člověk může dívat pořád dokola a stejně se bude od srdce smát.

2. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Josef Kemr

Zábavná československá komedie už z roku 1976 se spoustou vtipných hlášek a situací. Kreré ostatně nabízí jakýkoli dlouhodobější pobyt pražáku na venkově. A navíc herci jako Kemr, Svěrák, Kolářová, Smoljak, Tříska a další.

1. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

No jo, další skvelá česká komedie. Nic se mu nedá vytknout, dobrá komedie na večer. Hezka panoráma a dobre odvedené herecké výkony. Skvelý hlašky.

31. července 2007
avatar uživatele
80 %

Pěkná česká komedie s prvky dramatu... :-) Kemr se do role, jako vždy, vžil. Zdařilý je i příběh, ale občas se mi to celé zdá až příliš natáhlé, ale to je detail.

17. června 2007
avatar uživatele
90 %

Nějak zvlášť jsem tento film nikdy nemusel v porovnání s jinými českými komediemi, ale je to suprová česká komedie s typickým svěrákovským humorem s neustále se opakujícími hláškami. Tak jako Marečku, podejte mi pero. Z. Svěrák to zahrál skvěle.

16. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Já tenhle český filmeček zbožňuju, zvláště některé jeho nezapomenutelné hlášky. "To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou!"

5. února 2007
avatar uživatele
80 %

Moc peknej filmek. Je to samozrejme uz klasika, a ja se na to vzdycky rada podivam. Moc se mi libyl vykon hercu. Proste peknej film!

27. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

považuji to za starou českou klasiku,která je pohodová,klidná a v našem věku trochu divná,jako ostatně spousta podobně rozotomilích filmů strší doby...

11. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Tak tenhle film nemá chybu. Pohodová česká komedie s dědou Komárkem. Mám ji ráda...trošku mi to připomíná doby, kdy jsem trávila prázdniny na naší chajdě a jak ji taťka s dědou opravovali...taková pěkná nostalgie :) A navíc, co tomuto filmu vytkount? Nic! Za sebe dávám 100%

24. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Skvělý Menzel

To snad není třeba ani komentovat... Klasika českého filmu tehdejší doby. Menzel jako režisér v popředí, dvojka Svěrák a Smoljak... A navíc vynikající Josef Kemr, jehož děda Komárek je jedna z mých nejoblíbenějších postav. Film je prošpikovaný krásným humorem a veselou atmosférou, která se drží, ať Na samotě u lesa sledujete poprvé či podesáté... A typická komediální herečka Daniela Kolářová samozřejmě zabodovala i tentokrát, bez její postavy by film těžko byl čím je, tedy další nápaditou a skvělou komedíí Jiřího Menzela.

14. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Co je české to je pěkné. Celkem oddechový film i s hlubším námětem k přemýšlení. Problémy a situace z typicky českého prostředí, takže každému českému divákovi důvěrně známé problémy. Tím se stává tento film divácky vděčným, takže jsem se u něj dobře bavil i po několikátém sledování.

4. října 2006
avatar uživatele
90 %

Jen tak...

Chčije a chčije. Tak tohle je snad nejznámější česká filmová hláška =), která mýmu spolužákovi dokonce prošla i v hodině češtiny =) Ale k filmu: Výborný film u kterého sem se celkem dost zasmála. =) 90%

19. září 2006
avatar uživatele
90 %

dobrá podívaná

tak tenhle film je klasika, ve které je hodně a hodně vtipných hlášek a film má i skvělé herecké obsazení a určitě se na něj zase rád podívám

2. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

:-)

Neznám nikoho, kdo by tento film neviděl... a když viděl, aby řekl, že se mu to nelíbilo. Všichni tuto rodinu obdivují... Patří mezi české filmy, které se jen tak někomu neohrají a to je hlavní.

23. července 2006
avatar uživatele
100 %

U tohohle filmu se musím smát, i když ho vidím třeba už podesátý. Skvělá komedie se skvělými herci a vděčným tématem- prázdninami, dovolenou, létem...

23. května 2006
avatar uživatele
100 %

Kouzelný film z dílny Svěrák-Smoljak. Tahle dvojice nikdy nezklame.. nezapomenutelné hlášky typu: "hu hu hu hu - vejš Radime" a "Jitkoooo kráávoo" již zlidověly.. alespoň u nás doma stoprocentně:)

7. května 2006
avatar uživatele
100 %

Česká klasika, kterou člověk prostě musí milovat. Celý film znám sice nazpamět, ale kdykoli to dávají v televizi, musím se na to podívat. Spousta okamžiků ve filmu je skvělých a exestuje snad nic, co by se dalo filmu vytknout.

20. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Úžasný český film s bezvadnýma hláškama. Když je, tak se na něj většinou podívám. Možná ne na celej, protože mi to taťka přepne, ale když je možnost, tak na celej.

16. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Tak tohle patří mezi nejlepší český komedie. Je to vážně skobrej film a strašně vtipnej =). Herecký obsazení taky patří mezi plusy tohodle filmu.

16. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Na Samotě U Lesa

Typický český komediální film. Každý člověk, bez ohledu na věk, se u toho musí upřímně zasmát a pobavit.

11. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Výborná česká komedie, která se točí kolem "samorostlého" dědy Komárka ála Kemr a naivního tatínka ála Svěrák. I když se na tuto komedii podívám vždy rád znovu a znovu, znám i lepší a tak nejde hodnotit lépe.

10. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Jedna z mnoha českých komedfií ispirovaných obyčejným životem a neobyčejnými příhodami. U tohohle filmu se musím smát, i když ho znám dávno na zpaměť.

10. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

žúžo

Moc krásný a půvabný český film. Opravdu se člověk zasměje a zároveň ve filmu objeví kus životního moudra, které mnohé nebo spíš téměř všechny filmy postrádají. Já musím dát plný počet:-D

10. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Výborný

Je to výborný český film, typické obsazení herců, Somr...
HOdně jsem se u něj nasmál.Všem doporučuji. (Chčije a chčije)

9. dubna 2006