home
Na ostří nože

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Aljašská příroda je nádherná a medvěd naprosto okouzlující, jenže ani tahle nadpozemská podívaná nezachrání průměrný příběh. Dobře, ztraceni, sami a co dál? Já bych chtěla mnohem víc dramatických a vyhrocených momentů, strhující záběry, to mi tady chybělo. Hopkinse mám hodně ráda, ale ani kvůli němu nevyženu hodnocení do hvězdných výšin.

18. září 2012
avatar uživatele
70 %

Anthony Hopkins

Drama v krásné přírodě Aljašky má hned několik zápletek, ale přesto zůstává děj bez napětí a celé to dobrodružství příliš nezaujme.

15. dubna 2012
avatar uživatele
70 %

Film Na ostří nože jsem měl to potěšení dnes vidět poprvé a příliš jsem si od něj nesliboval. Obsah děje zde na webu mě příliš nepřesvědčil, moc se mi do filmu nechtělo. Popisoval děj trochu špatným způsobem. Já měl hned pocit, že bude jednat o kýčovitou komedii, nebo něco v tom smyslu, kde dva chlápci si trapně nadávají. Jenže to by asi k Antonymu Hopkinsovi asi moc nesedělo, a plakát také říká své. Když jsem se dozvěděl o účasti medvěda Bárta, začal jsem mít pochybnosti ještě více. Není to tím, že by se mi toto úchvatné zvíře nějak příčilo, ale bál jsem se, že zápletka se nezmůže na nic víc, než na trapný boj o přežití. Příliš filmů jsem s medvědy zabijáky jsem neviděl, ale přišlo by mi to jako neoriginální nápad. A trapný boj o přežití byla pochopitelně z mé strany nadsázka, to jsem ještě film neviděl. Občas si ztěžuji na to, že film začal velmi rychle. V tomto případě je tomu tak napůl, ale nevadilo mi to. Hlavní zápletka podle mě nevyužívá povrchního záměru obrany před medvědem, spíš mi to přišlo jako obyčejné přežití v divočině. Myslím si to takhle, a proto se mi takhle film líbil. Role Hopkinse mě fascinovala. Chytře je využit nápad o člověku, který ve společnosti toho hodně ví, a je mu to k ničemu. Když ztroskotal v letadle, nastal jeho boj o přežití, kde jsem se dozvěděl z jeho strany spoustu věcí. Podle mého se dají všechny ty chytrosti považovat za věrohodné. A další skvělá věc, která mě plnila optimismem, byl právě jeho optimismus a kreativita. Díky tomu se pořád něco dělo, a já se zásadně nenudil. Aleca Boldwina si nepamatuji z žádného filmu. Zní to strašně hloupě, ale jakmile jsem viděl jeho jméno v počátečních titulkách, zaradoval jsem se, že konečně uvidím hrát člověka, jehož osoba byla v jednom díle Simpsonových. Jeho výkon se mi líbil, ale určitě se mi příčilo to, jak všechna řešení dával na starost roli Hopkinse. A dál bych se dostal k medvědovi. Bárta si pamatuju z toho filmu o malém méďovi, jenže zde je jeho „role“ pojata daleko realističtěji, a po tom, co jsem o něm četl si ho vážím. Film má dobrý děj, ale poněkud se opakuje.

14. září 2009
avatar uživatele
80 %

Na ostří nože se dá označit za film mého raného mládí. Předtím jsem ho viděl už nejmíň dvakrát a sem si jist, že na mě měl blahodárné následky, protože díky němu jsem začal brát přírodu za krásnou leč nebezpečnou a náležitě si jí vážit. Film jako takový není nějak geniální, ani se nedá řadit mezi absolutní špičku, ale i tak mě po letech překvapuje. I když jeho hlavní síla tkví v boji o holý život, který zaplňuje 80% stopáže, věci okolo přesto nejsou k zahození. Dali si záležet prostě i na méně důležitých okolnostech. Takže jste už od začátku naladěni na tu správnou vlnu a když očekávaně dojde k havárii, nadšení ještě výrazně graduje. Nevím jak je to u vás, ale já přímo miluju thrillery z drsné přírody, kdy jde více méně každý sám za sebe a musí si poradit beze všech vymožeností počínaje GPS a konče toaletním papírem. Teprve pak se ukáže, jaký člověk je silný a jaký je srab. A přesně takhle to bylo i na obrazovce. Bylo by divné pozorovat jenom vyškolené skauty, kteří by se dostali za dvě hodinky domů a spokojeně usnuli v teple rodinného krbu. Proto hrdiny menší i větší strasti neminou. Nutno podotknout že za valnou většinu problémů nese zodpovědnost Alec Baldwin, chová se totiž jak největší trouba, avšak je nasnadě se zamyslet, jak bychom se zachovali v krizi vlastně mi a to je ono… film reálně zachycuje přežití se vším všudy, nic prostě neopomíjí. Není jenom plochý, má hloubku a přitom nemá zapotřebí strašit lidi, aby se už ani neodvážili do lesa na houby. Takový medvěd totiž hrůzu nahnat dokáže a ne že ne. I přesto ho nevykreslují jako tu nejhorší bestii, medvěd je jenom zvíře. A že má chuť zrovna na maso, kdo by mu ho odpíral… bohužel pro někoho zrovna zatoužil po člověčině. Tím nabral film na ještě větších obrátkách. Méďa byl jednoduše skvostný, předvedl bez nadsázky pozoruhodný herecký výkon zastiňující i lidské kolegy, ale vlastně u něj nic výjimečného, hereckých zkušeností měl už předtím na rozdávání, viz „PS“. Taktéž závěrečná část vkusně navazuje a zkrátka se tam hodí… Na ostří nože je bez diskusí parádní film. PS: http://www.csfd.cz/herec/14356-bear-bart-the/

2. září 2009
avatar uživatele
100 %

Na ostří nože je podle mě jeden z nejlepších filmů vůbec. Herci předvedli opravdu bravurní výkony (medvěd není vyjímkou :D ). TAké prostředí Severní Ameriky s medvědem lidožroutem působí velmi přirozeně a lepší si snad ani tvůrci pro natočení tohoto dobrodružství vybrat nemohli.

15. března 2009
avatar uživatele
80 %

Anthony Hopkins je jeden z mých oblíbenců a tenhle filmeček se vyloženě povedl:),Alec Baldwin byl taky dobrej...navíc divočina,akce..fakt super

28. dubna 2008
avatar uživatele
90 %

The Edge

Veľmi dobrý film odohrávajúci sa v peknej prírode s dobrými hercami. Páčila sa mi tam hlavne bojovnosť človeka a prežitie v prírode a hlavne dobrá hudba .

31. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

skrátka paráda

Tento film by som vedel sledovať každý deň. Velmi sa mi páči a A. Hopkins tam nemá chybu. No a jeden z NAj plusov filmu je hudba ta parádne dotvára atmosféru.

13. prosince 2007
avatar uživatele
60 %

:/

Skvelé herecké obsazení, i dej filmu ušel. Konec byl moc uspechanej. Hopkins nemel chybu. 3koda, že tenhle film nedostal žádneho Oscara, za výpravu by si ho určite zaslouzil.

6. července 2007
avatar uživatele
100 %

úžasné

Tenhle film je pro mě naprostá jednička. Skvělé herecké obsazení a výborné výkony. Nechybělo tu napětí až do poslední minuty. I přesto, že jsem tenhle film viděla už 4x, pokaždé se na něj s radostí kouknu znova. A to se mi moc často nestává.

6. července 2007
avatar uživatele
90 %

Další z vynikajících filmů

Skvělé herecké obsazení, perfektní zápletka a dokonalé ztvárnění. Tak tyto parametry má podle mě právě tento film. Jeho ztvárnění mě přímo vtáhlo do děje; bolest, utrpení člověka a následná výhra přírody mně připadá více strhující, než kdejaká akční střílečka. Dávám 90%.

3. února 2007

Filmy takového typu jako jako je tento mám moc rád.Baví mě se dívat,jak se dva lidi nebo i jeden či skupina octnout někde sami a musí se o sebe postarat.Na povrch vyjde celý jejich charakter a začnou různé konflikty atd. Něco ve stylu Trosečníka.

28. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

spolu na lovu

Zajímavý film po psychologické stránce. Určitě tam nechybí akce, ani vyhrocené situace. Ale myslim, že víckrát než jednou-dvakrát to vidět nemusim.

19. září 2006
avatar uživatele
70 %

Fajn film o dvou silných mužích v ještě silnější přírodě.. Konec bych těžko předvídala a to je dobře:) mám ráda Anthonyho Hopkinse a tady byl za hodného pána, takže hodnotím kladně:)

7. května 2006
avatar uživatele
90 %

c(_)

Takovýhle filmečky jsou podle mého gusta. Exteriér úžasný, herecké výkony taky, zápletka sice malinko nakopčená, zato dobře zpracovaná...nejlepší byl méééďa!!!!

5. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

juch!

Mám moc ráda A.Hopkinse,protože je to supr herec kterej umí skvěle zvládnout jakoukoliv roli a v tomdle filmu to opět platí...Chvílema je to nechuťárna,ale ta je zakončená aspoň částečným happy endem=o)

20. listopadu 2005

film

film ktorý ma jednoduchý dej ale je vzláštny nie len tím že má super herecké obsadenie. skvelá scenária

17. listopadu 2005
avatar uživatele
70 %

Zaujimavy dej

Tento film ma vskutku zaujimavy pribeh dvoch muzov pritom ma kazdy svoj plan ako prezit.Herecke obsadenie bolo tiez velmi dobre

13. listopadu 2005