home
Na Hromnice o den více

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
70 %

Solídna komédia. Príjemná, vcelku inteligentná oddychovka, ktorá spája síce mnohé klišé ale aj mnohé fajn veci svojej generácie filmov. Vrátane hereckého obsadenia.

15. března 2020
avatar uživatele
90 %

Opravdu povedený film, takže pokud se chcete pobavit, rozhodně doporučuji. Prožívat jeden den pořád dokola a dokola a dokola. A kupodivu hlavní hrdina z toho nezešílí, ale naopak to z něj udělá lepšího člověka. Jak by také ne, měl opravdu hodně času na změnu. Bill Murray se jako představitel hlavní role dokonale hodil.

17. února 2013
avatar uživatele
70 %

Hodně bláznivý film se zajímavým dějovým nápadem. Při prvním koukání jsem propásla pár okamžiků a děj mi zčásti unikal. Ale to jsem napravila hned při dalším shlédnutí. Teď můžu zhodnotit, že je to příjemný film na odreagování.

2. února 2013
avatar uživatele
70 %

Opakování. Náprava. Sníh.

Na Hromnice o den více vypráví v zásadě jednoduchý příběh, který má ovšem nápad a skvěle funguje. Opakování jednoho dne (s tím nejotravnějším zimo-jarním počasím vůbec) v životě narcistického hlasatele směřuje k nevyhnutelné nápravě a obsahuje spoustu milých detailů a neotřelých způsobů, jak naložit se dnem bez zítřka. I když místy ztrácí rytmus a opakování se občas přece jen zasekne trochu moc, stejně se jedná o pěkný filmový zážitek.

24. října 2012
avatar uživatele
100 %

SKVELÉ A JEDINEČNÉ

Nie je mnoho filmov, v ktorých sa scenár, profilácia hlavných postáv, herecké výkony či fantasy myšlienka filmu zladia do jedného komatibilného celku. Film Na hromnice o den více patrí k tomu najlepšiemu, čo v kinematografii vzniklo. Príbeh protivného a egocentrického TV moderátora počasia je nielen vtipný, ale nesie v sebe veľkú myšlienku o jedinečnosti dobrých medziľudských vzťahov a kladného prístupu k riešeniu problémov života. Doporučujem ako hlavný pokrm pre romantikov a vyznavačov ľahkých komédií s dušou. A keďže tento film obsahuje aj fantasy myšlienku, je určite vhodný aj pre fanúškov sci-fi filmu.

22. listopadu 2011
avatar uživatele
100 %

Je to povedená komedie, není přeromantizovaná. Má spád, je zábavná a dobře zahraná. Nejzajímavější jsou asi části, kdy si hlavní postava užívá svůj den bez následků.

21. října 2010
avatar uživatele
100 %

Skvělá komedie a nápad taky. Opakující se den, by mohl být zajímavý.
Billa Murray moc nemusím, ale tady mi nevadil.

13. května 2010
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Příjemná komedie se skvělým nápadem a výborným obsazením. Témavyužité do posledního detailu. přitom jde v podstatě jen o další nápravu špatného člověka... jenže tahle je provedena dost vtipně, originálně a chytře, že to ani maličko nevadí. Je to vážně docela překvapivé. A to Murraye vážně nemusím! Tady se ale předvedl v tom nejlepším světle.

1. dubna 2010
avatar uživatele
100 %

I got you Bill...

Snad osmkrát jsem tenhle film viděla a tak nějak se k němu pořád musím vracet. Bill Murray exceluje, vlastně od Hromnic je jedním z mých nejoblíbenějších herců vůbec. Hromnice mají prostě TY scény, scény na které se těšíte a když přijdou, tak si říkáte: "Čekal jsem tohle? Asi, ale...stejně mě to vždycky dostane!" Scény s bezdomovcem vás najednou přepadnou, rozesmutní - Někdy lidé prostě umírají - Ne dnes.
Nejvíc se mi líbí scéna, kdy Bill běží chytit kluka padajícího ze stromu. Prý: Co se říká, nikdy nepoděkuješ. Tak zítra.-D
Paradoxem je, že když přišla na scénu Andie/Rita, tak už jsem chtěla aby zase odešla - nijak zvlášť nenadchla. Nicméně, ve stínu Billa Murraye by mnoho ženských hrdinek ani vyniknout nemohlo, nač taky, my jsme stejně všichni věděli, že to daj nakonec dohromady...

29. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Když jsem viděl tuhle „nadpřirozenou“ komedii prvně, nijak zvlášť mě neoslovila a nechápal jsem, proč je tak vychvalovaná, když jde o ukázkový příklad nevyužitého potenciálu. Od té doby uběhlo spoustu let a když jsem jí teď viděl zhruba pošesté, musím obrátit. Originální námět je nejen nesmírně zajímavý a nutí diváka myslet na „Co bych dělal já?“, ale je opravdu využit a vymačkán do poslední kapky. Skvělý Murray v jedné z posledních rolí jeho „staré“ kariéri, než se vrátil na výsluní jako přemýšlivý postarší bohém, předvádí uvěřitelný přerod postavy z nafoukané primadony, přes zoufalou trosku až po napraveného dobráka. Andie McDowell hraje svou klasickou nevýraznou a rozhodně nijak femmefatalózní oduševnělou romantickou hrdinku alá Zelená karta. Naštěstí ačkoli je vztah těchto dvou hrdinů hlavní kostrou příběhu, nemá ve filmu moc prostoru. Mnohem zábavnější jsou eskapády člověka, kterému se stále dokola opakuje tentýž den, on zažívá stále stejné situace, ale trochu jinak a postupně ztrácí zábrany. Prostřední část filmu je jasně nejvtipnější, nicméně humor je zde spíše jen úsměvný než výbušný. 8/10

9. ledna 2008
avatar uživatele
Lafi
...
90 %

Hromnice

Tak tohle je to nejlepší s Billem Murrayem!! Kdo to neviděl, neví, co je to skvělá a zároveň inteligentní komedie. Naprosto neuvěřitelná zápletka, vystavěná na neustále se opakujícím dni, dává tvůrcům, potažmo i hlavnímu představiteli možnost rozehrát desítky situací, které by v takovémto případě mohly nastat. Některé z nich dovádějí až do krajnosti, jiné jen naťuknou, každopádně ale fantasticky pobaví.

21. října 2007
avatar uživatele
80 %

Ze začátku to byla trochu nuda, ale pak jak se mu začal opakovat ten den, tak to byla docela legrace.

30. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Groundhog Day

Jo to si dokážu předastavit. Každý den úplně stejný, ale přece jiný. Doufám sice, že by to nebylo v zimě,ale to jsou jen mé sny. Teď k filmu. Film je pohodová komedie. Kde Murray zase ukazuje, že patří do škatulky "komedie" a to ještě vrzlé. Skvělý film u kterého se člověk pořádně zasměje až od plic.

14. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Velmi pěkný film s úžasným nápadem. Viděla jsem ho sice již před delší dobou, ale to hlavní si pamatuju. Jen je škoda, že ho nedávají v televizi častěji.

2. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Velmi dobrá, oddechová komedie, skvělý scénár, dobré obsazení, prostě sranda jak má být. Někdy by nebylo špatné, kdyby to tak fungovalo i v normálním životě. :-)

18. dubna 2007
avatar uživatele
70 %

Bill Murray

O filmu jsem ani nevěděla do té doby, než jsme se na něj dívali ve škole. A místo učení je dobrý každý film:-). Ne, tenhle nezávisle na tom, byl fajn. Bill Murray, s ním jsem viděla všehovšudy dva tři filmy, takže jsem ho doteď ani nijak neregistrovala. Ale svůj part, kde byl pořád na scéně, zvládl dobře. Je to takový sympaťák. A Andie McDowell je taky fajn. A vůbec, během celého filmu jsem se poměrně dobře bavila, až mě to překvapilo. Není to rozhodně žádný zázračný film, kde musíte přemýšlet a zkrátka se vám vryje pod kůži, ale je to pohodička, takže proč ne?

18. února 2007
avatar uživatele
100 %

Výborný...

Pekný film, ktorý za to stojí. Určite doporučujem. Vtipné spracovanie o tom, čo by sa mohlo stať, keby sa dni stále opakovali... :-) Videla som ho už niekoľkokrát a vôbec ma neomrzel-určite si ho rada pozriem znova. A ešte pekná pesnička na konci. :)Hodnotím jedine 100%.

13. ledna 2007
avatar uživatele
60 %

Takovej průměr...

Nejlepší z celýho filmu byl bobr... to byla role ke nezaplacení.. i když myšlenka filmu nebyla špatná, to se musí nechat. Bil byl vtipnej jako obvykle a jeho hrůzostrašný nápady byly taky vtipný. No dá se na to podívat jednou, víckrát už to za moc nestojí.

31. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Tak tenhle film je moc povedený...neobvyklý...dobré herecké obsazení...newim, co víc napsat...super!!!! :-)

26. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Bill Murray

Bill Murray mě i v tomto filmu hodně bavil a je to taková jeho one man show, se spoustou vydařených vtipů, které nabízí stále se opakující den.

22. října 2006
avatar uživatele
100 %

Dobrá oddechová komedie. Opravdu je zajímavé sledovat jak to vše dopadne. Já bych si někdy přál, aby to co bylo použito ve filmu jako hlavní nápad šlo uskutečnit někdy i v reálném životě. Ale na druhou stranu by se to mohlo také zvrtnout jako v tomto filmu, takže raději si to nebudu přivolávat. Je lepší, když je to jen fantazie tvůrců.

3. října 2006
avatar uživatele
90 %

Tenhle film se mi vážně líbil, je inteligentní a vtipný, člověk se u toho zasměji i trochu zamyslí. Takže shlédnutí rozhodně doporučuju.

3. října 2006
avatar uživatele
90 %

Na hromnice více Murraye ...

Velice povedený film na zajímavé téma. Hodně sem se u něj pobavil. Určitě patří mezi vydařené americké komedie.

31. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Časová smyčka

Tenhle film mě docela dost pobavil, zvláště opakované pokusy o sebevraždu. Má to jednu výhodu - už ví, co se snámi děje po smrti;-)) Po dokoukání tohoto filmu jsem strávila drahný čas meditací nad tím, že by vůbec nebylo špatné si vybrané dny zopakovat. Určitě bych si zopákla pár nevydařených písemek:-) Námět je originální, herecky dobře obsazen (hlavně svišť). Zakončení trochu nudné, nevyjasněné. Nicméně nemohu nedoporučit.

20. dubna 2006

zajímavé

Opravdu zajímavý námět filmu. Myslím, že by byla někdy opravdu sranda, zažít některé dny ještě jednou. Bohužel si dodnes nepamatuji, co musel hlavní hrdina udělat, aby se to zastavilo....

4. března 2006
avatar uživatele
50 %

Mně se naopak nezdál moc vtipný, ty opakovaný scény jak se jí furt pokouší zbalit mě připadaly strašně nudný. Tenhle film ve mně naprosto nic nezanechal, jen projel a ani se nezastavil.

3. března 2006

..

Dobrá komedie, Bill Murray je prostě klasa. Příběh a děj jsou souvislý a velice překvapivý. Hodně jsem se u toho nasmál. Je to prostě taková dobrá oddechovka.

3. března 2006
avatar uživatele
100 %

Jupi

Vynikajúca komédia so skvelým Billpm Murrayom.Tento film ma najviac zaujal preto jak sa snažil vždycky zabit a nikdy mu to nevyšlo.

3. března 2006

Skvele

Bill Murray má všetky filmy skvelé a teraz to nie je inak. Tento film je romantický a zároveň sú tam komedálne prvky a vtipné hlášky.

3. března 2006