home
Mys hrůzy

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Všechny klady i zápory Scorseseho filmů na hromádce. Schématické a odhadnutelné vyprávění, oproti vybnikajícímu stupňování atmosféry a skvělému zvládnutí herců. Ďábelský De Niro vážně vzbuzuje hrůzu a "roztomile" (a záměrně) přehnané finále jen podporuje atmosféru filmu. Představa, že by člověka vážně sledoval všehoschopný stalker není moc příjemná. 80%/90%

18. května 2010
avatar uživatele
60 %

Cape Fear

Do třetice všeho dobrého s Martinem Scorsesem. Na tento film jsem narazil náhodou. Podle názvu a roku výroby to zprvu vypadalo na nějaký béčkový thriller se Seagalem. Při bližším zjištění jsem se už o film začínal zajímat více. Režisér Martin Scorsese mě zaujal jako první. Měl jsem s ním dosud zkušenost jen dvakrát. Z jeho staršího počinu "Počítání mrtvých" jsem byl nadšen, z novější "Skryté identity" už méně, ale pořád jsem měl tohoto pána zafixovaného v paměti, takže jsem neváhal a tento film si ihned pořídil. Proč taky ne, když film sklidil dvě nominace na Oskara a hlavní herecké duo "De Niro vs. Nolte" vypadalo taky zajímavě. I když mi stručný obsah filmu moc neřekl, usoudil jsem, že půjde spíše o thriller, který si bude pohrávat s psychikou diváka a jakmile jsem spatřil v úvodní scéně De Nira, hned jsem se potutelně usmál. On je na takové role ten pravý, ale to už mi potvrdila ta nominace na Oskara. Bohužel, tento film ztrácí na své kvalitě díky scénáři. Útěcha pro něj může být jen to, že takový problém má velké množství filmů stejného žánru. Zub času se na filmu podepsal a to ve všem, po vizuální stránce mi to ani tak nevadí, protože jde vidět, že Scorsese se snaží. Jenže film má zub času i na scénáři. Ačkoli je hlavní záporná postava napsaná skvěle, příběh už ne. Typický, gradující standart, který dnes už vidíme v každém thrilleru by mi ani tak nevadil, kdyby nebyl konec tak strašně moc natahovaný a scénáristé by se nesnažili za každou cenu vrazit do filmu tak hodně "nečekaných zvratů". Od Scorseseho jsem také čekal víc. Prostě si vybral špatný film. Tenhle thriller ovšem nepostrádá památné scény. Scéna v divadle je dialogově a herecky výborná a noční scéna v domě je zase výborně zvládnutelná režisérsky a kameramansky, protože je to asi nejvíce napínavá scéna filmu. Závěrečná scéna měla taky dobrý náběh, kdyby nebyla tak předvídatelná a až moc natažená. De Niro ale film zachraňuje. Je charismatický, ale přitom strašně agresivní a to se nevidí často. Nick Nolte hraje průměr a De Nirovi nesahá ani po paty. Osobně nechápu tu Oskarovou nominaci Juliette Lewis. Její výkon mi nepřišel nějak vynikající, spíše mi naopak byla většinou nesympatická. Jedním dechem: "Zcela průměrný thriller, který se u mě úplně minul účinkem. Možná proto, že lepších filmů, než je tento, které mě chvilkově či na pár dnů psychicky vydeptali už jsem pár viděl. Ovšem Scorsesemu jeho kvalitu zapřít nelze i když tohle je pro mě jeho nejslabší film. De Niro ale hraje opravdu výborně a celý film tak posílá na vyšší level!" De Niro zachránil film od průměru! Dávám 60 %.

10. ledna 2010
avatar uživatele
100 %

Jeden z najlepších filmou Roberta De Nira, ale čoby všetky jeho filmy sú dobre, ale čoby dobré ,fascinujúce.De Niro je jediny herec z ktorého mám pri pozeraní strach.

14. listopadu 2007
avatar uživatele
80 %

Výtečná záležitost od mistra Scorseseho. Dost mi to připomínalo stylem tvorbu Hitchcoca. Originál jsem neviděl, ale asi snad ani nemůže být lepší než tohle. Film má dobrá nápad a dobře se to celé sleduje. De Niro je prostě ďábel. Hrál jako o život a fyzicky tady na tom byl ještě líp než v Zuřícím býkovi. On umí zahrát zatraceně slizké padouchy, opravdu frajer. Nicka Nolteho nemám moc rád, ale tady mi nějak nevadil. Moc mi neseděla postava jeho ženy, ta mi přišla divně napsaná, ale co se dá dělat. Úplný závěr na lodi byl trochu nepřehlednej a občas jsem nevěděl co se děje, ale jinak skvělej film.

10. března 2007
avatar uživatele
70 %

Cape fear

Tenhle filmík nám leží mezi kazetami už aspoň pět let a já se na něj dívala až dneska. Na obalu kazety jsou výroky, jako že to je nejlepší thriller všech dob a podobně. No tento film mě bavil, ale zase za nejlepší thriller bych ho nepovažovala. Herecké výkony jsou skvělé, děj dobrý, se vzrušením a napětím sledujete, co bude dál... Film se teda docela povedl, ale na nej thriller to podle mě nestačí, pro mě tam nebylo tolik napětí, co bych si představovala...

9. července 2006