home
My děti ze stanice Zoo

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Natja Brunckhorst

Je to hodně drsný pohled mezi mladistvé berlínské feťáky do jejich světa drog, žebrání, krádeží a prostituce. Film zaujme i znechutí...

7. listopadu 2011
avatar uživatele
Meky
...
70 %

****

Další z řady sugestivních filmů, motajících se kolem drog, nesoucí pořád jedno a to samé poselství - drogy jsou špatné, neberte je! Všechny tyto filmy bývají extrémně reálné a odhalují to, co by si jiné filmy nedovolily. My děti ze stanice Zoo neútočí pouze na drogy, ale nakousává i témata s nimi úzce spjatá, jako je prostituce, homosexualita, alkoholismus atd... Příběh zachycuje život ve "špinavém" městě Berlín, začátkem 90-tých let. Tam někde začíná svoji neblahou zkušenost také mladá dívka, která se už v brzkém věku dostane na tenký led drog a pomalými krůčky sledujeme přeměnu slušné a vyrovnané dívky na znetvořenou lidskou trosku. Chtíč se přeměňuje na závislost a fatální následky na sebe nenechají dlouho čekat. Snímek se nebojí ukázat syrové, ovšem nechutné záběry, při kterých se doslova zvedá žaludek. Právě tím si snaží podmanit diváka a říct mu: Od toho ruce pryč, člověče!! Celý svět narkomanů je zde zobrazen v celé své "kráse" a je izolován od normálního světa, protože jinak by se to ani natočit nedalo. Herci ne-herci hodně přidávají na autentičnosti, což vytváří opravdu pohlcující atmosféru, ale i přesto mohla být stopáž přece jen o něco kratší. Závěr? Šokující svědectví o Berlíně před 30-ti lety, kdy toto město zaplavilo tisíce narkomanů!

1. května 2010
avatar uživatele
50 %

Průměrný snímek dokonale zamaskovaný atmosférou, působí na každého tak zvláštně,..úžasně ale sám o sobě mi přišel takový-prázdný. Pro každého, kdo přečetl knižní předlohu, nový zážitek, ale každý si u knížky vytvoří svůj obraz, a myslím si že někde v podvědomí nám naše dílo zničí ten film. Přišel mi takový nedodělaný, jakoby skončil v půlce.

13. února 2010
avatar uživatele
50 %

četla sem knižku a musím říct že my film dal konečně představu jak to mohlo asi vypadat. Očekávala sem sice víc ale i tak se mi film moc líbil.

8. září 2009
avatar uživatele
80 %

Lepší je kniha

Nejdříve jsem četla knížku a pak jsem se až podívala na film(v nemčině,protože češtinu jsem nikde nesehnala).Musím říct,že film je pěkně zpracovaný,docela dobře si to umím představit,jak to všechno asi vypadalo,ale na druhou stranu tam chyběly některé věci,co byly v knize.

9. července 2009
avatar uživatele
100 %

Moc působivý film, myslím že velmi poučný, jak může člověk spadnout až na úplné dno. Ti co berou drogy by se na tohle asi opravdu měli podívat, možná je to neodradí ale třeba se líp smíří se svým osudem, který asi růžový nikdy nebude. Tenhle film jim to vryje do mysli dokonale

7. června 2009
avatar uživatele
90 %

Zoo

Hmmm, šílené. Jeden z mála filmů, které nejsou o ničem, jak tomu v u něm. kinematografie je. Sic starší, ale pořád působivý snímek, který se snaží zachytit člověka v bahně, ovšem nic nepřekoná vaši fantazii, když čtete knihu, která je dle mého mínění lepší.

26. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

Mladičká dívenka

Tak tento film mě opravdu dostal, je pravda, knižní zpracovnání je lepší, ale film se mi do paměti zapsal lépe. Knížka mi přilša pro narkomany více odrazující, zatímco film je také takto natočen, ale kdybych váhala, zda-li to někdy vyzkoušet a viděla film, klidně bych to zkusila, protože film mě moc poučný nepřipadal. - Přesto, nádherně natočené a knížka úžasně zpracovaná!

24. ledna 2009

Knížka je lepší, tak jako u většiny filmů co jsou podle knížky..ale jsem ráda i za film. Je to moc zajímavej příběh a navíc podle pravdy. Je dost filmů na téma drogy a tenhle podle mě ještě s Requiem za sen patří k těm nejlepším.

1. ledna 2009
avatar uživatele
70 %

Ve filmu mně chybělo mnoho věcí. Docela mě zarazilo, že tam vůbec nebylo o jejím pobytu v léčebně a o všem co se stalo okolo toho. Abych pravdu řekla, tak kdybych si nepřečetla knížku, moc bych film asi nepochopila, v knize je totiž popsáno, co všechno Christiane prožívala, podrobněji. Jinak byl film zajímavě zpracovaný. Ale knížka je pro mě holt knížka.

11. října 2007
avatar uživatele
80 %

knížka se mi zdá lepší

je pravda, že tam chybí ten vztah s její matkou... jinak to je celkem zajímavej film, kterej přesně (až na závěr) popisuje knížku... a mně osobně se knížka líbila víc...

28. února 2007
avatar uživatele
100 %

5ka: jen sem chtěla říct že Christiane pořád žije a dokonce má syna. to jen tak na okraj:)...jinak musím říct že sem film ještě neviděla, ale chystám se. ale knížku sem četla a doopravdy sem hltala jednu stránku za druhou a už při vědomí že to co se tam píše se skutečně stalo mně běhal mráz po zádech. Z filmu sem viděla zatím jenom ukázky tak sem fakt zvědavá.

3. února 2007
avatar uživatele
90 %

film názorně ukazuje na nebezpečí drog a všeho, co s tím souvisí. Ke konci už se děj motá jen kolem jednoho, ale rozhodně mi tam chybí nějaké konfrontace s matkou - jsou tam dost prázdná místa. Ale knihu sem necetl, tak nevím.

10. listopadu 2006
avatar uživatele
5ka
...
100 %

No tento film sa mi páčil, a odporúčam ho pozrieť všektým v rámci prevencie proti drogám.. :) Najprv som videla film, a až potom som si prečítala knihu, ale neľutujem.. Obe boli totálne super. Inak viete ze Christina si za peniaze, ktoré jej prišli z predaja knihy kúpila fet? To znamena, že je ešte stále závisla, ale už asi zomrela... (to ja len tak na okraj) :)

30. října 2006
avatar uživatele
70 %

tenhle film se mi dost líbil, protože je opravdu reálný - popisuje skutečné události. líbí se mi to, že je tam přesně vidět například i jak si tam šlehaj, což ve většině filmů vidět není. ale vadí mi, že film končí v okamžiku, kdy je christiane na odvykání u své babičky. ve filmu tudíž chybí to nejzajímavější z knihy. i když děj filmu se knize téměř ve všem shoduje, tak ten konec, tam podle mě neměl chybět. lidé, kteří knihu nečetli rozhodně o moc přijdou, ale film se jim asi bude líbit nebo líbil. kdybych nečetla knihu, tak dám rozhodně víc procent, ale protože vím co tam chybí dávám sedmdesát.

15. září 2006