home
Muži v říji

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
40 %

Zaujímavý príbeh a tak nevyužitý. Kvalita zvuku otrasná hlavne čo sa týka prehovorov ludí na pódiu. Ozývalo sa to tam a nebolo nič rozumieť. Kvalita filmu celkovo zlá, dalo by sa to o dosť lepšie využiť ale šancu už filmári prepásli. Pár známych hercov tu síce hralo no situáciu nezachránilo. Jediná vtipná scéna ktorá ma aj trochu prebudila bola s tým bavorákom na železničnom priecestí. Chvíľu napínavé aj keď sa asi dalo čakať čo nastane no nakoniec to dobre dopadlo. Myslím že keby nechali zrolovať to auto vlakom tak rozpočet by sa trochu navýšil. Auto už síce takú hodnotu nemá ale na tom vlaku by bolo o niečo viac. Na tejto jedinej scéne chválim kameru aj spracovanie.

24. dubna 2011
avatar uživatele
100 %

Muži v říji

česká trošku taková netypická komedie o malé vesničce s velkým turnajem ale s velice působivými hosty no ješte menšími lidmi s obyčejnými problémi jaxe na pravou vesničku patří... celkem v pohodě dialogy...

15. září 2010
avatar uživatele
60 %

Markéta Stehlíková

Film se snaží o poetický a zábavný příběh o současných problémech Mouřínova, ale nijak zvlášť mě nezaujal a většina vtipů prostě nevyzní nebo zapadne. Ale obraz současné situace v ČR vystihnout dokázal.

16. srpna 2010
avatar uživatele
70 %

Já jsem byl s filmem prozatím spokojen, možná právě proto, že jsem čekal mnohem větší nudu. Celý film se sice nese v poklidném duchu, bez nějakého většího dramatu, ale celkově se, zatím myslím, film povedl. Ale musím uznat, že scény s premiérem byly to nejlepší, co mohl film nabídnout. Hodně taky film připomíná Svatbu na bitevním poli.

6. července 2010
avatar uživatele
40 %

Ani nevím, co mě to napadlo, ale šel jsem na předpremiéru(!). V televizi tento film hodně vyzdvihovali a dopředu mu slibovali úspěch v soutěži Český lev… Proč tedy nezajít? Protože, když si dáte do spojení nové české filmy a kvalitu, ty slova si protiřečí, až by člověk brečel! A tak špatně být nemuselo… jen se v plné kráse ukázala nezkušenost, troufám si prohlásit, že nejspíše režiséra, Roberta Sedláčka. Protože jsem měl neustále pocit, jak sleduju jenom kupu scén jdoucí po sobě. Některé tam byly navíc. Některé byly dopředu předvídatelné. A tím vtipným, když konečně utrousí nějakou hlášku, se hrozně šetří. Leč pár hlodů nemá chybu a jen tak tak, zachraňují minimální úroveň komedie. Avšak vůbec nechápu, jak si mohli dovolit, cpát tam drama, navíc s takovou okatostí. Proboha! To mělo znamenat sakra co? Udělat z jedné manželky nějakou psychicky labilní nebo na ten způsob… Vtipné repliky měla jako jedna z mála vydařená, tak proč jí hned shazovat např. tou hovadinou s gaučem? Na druhou stranu skvěle vystihli situaci v Čechách. Pouze při návštěvě premiéra jsem se slušně bavil. Ta politická nadřazenost a veškeré manýry kolem, s tím mohou být spokojeni. Dal jsem si slib, že herce nechám na pokoji, lhát se totiž nemá, nadprůměrně hrál podle mě akorát pan premiér Bareš. Jen na okraj, považuji za nutnost sdělit následující, Jirka Lábus coby první muž na plakátu, pobyl tak 5 minut, ty co se na něj těšili, jako já, mají smůlu. A jako mínus bych ještě připomněl až moc dominantní hudbu. Takových 10 minut ticho a nejedno spustí, hodně zostra. Prostě mi to nevyhovovalo. Jakožto další, z mnou dopředu opomíjených dílek od český filmařů, si Muži v říji, můžou o Českém lvu nechat zdát. Nu což, Železný Zekon spolu s Ilonou Csákováu si udělali reklamu. Jeden netradiční sport se zviditelnil. A to vše za 25 kč v letním kině, no nekupte to. Cena krásně odpovídá výsledku. V konkurenci ostatních českých filmů celkem dobré, jen světově hluboký podprůměr, ostatně, nic jiného se čekat nedalo. Druhá, Vesničko má středisková, asi nikdy nepřijde.

20. srpna 2009