home
Muž z oceli

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Považoval som tento film za jeden s tých v ktorom je další super hrdina tipu x-man, spiderman, iron man... proste nuda ale bol som milo prekvapený bolo to niečo iné film bol pre mňa zaujímaví dobre spracovaný príbeh mu dodal niečo čo predošlým supermanom chýbalo.

24. listopadu 2013
avatar uživatele
90 %

Jeden z těch lepších remakeu stare klasiky.
Piuvodní trologie je nejlůepší, ten předtím byl o ničem ... ale tenhle ten ěml svoje kouzlo, svuj spad a hlavně vyborne zpracovaní. některe věci si sice upravily dle sveho, ale to nebylo ani moc na škodu

5. listopadu 2013
avatar uživatele
80 %

Superman

Supermany jsem viděla skoro všechny, možná úplně všechny. Tento film jsem si zařadila do škatulky typický letní blockbuster a klasický 80procentní film. Kvalitní vizuál, akce, sympatické postavy, ale ne bezduchost. Muž z oceli na mě naopak působil vcelku vyspělě. Navíc má spád, nenudil mě. U filmů tohoto druhu také snadněji odpouštím patos, klišé a další nedostatky. Muž z oceli měl bavit. A mě bavil. Starším Supermanům ostudu rozhodně nedělá.

23. října 2013
avatar uživatele
90 %

Další z filmů, kde se velkoměsto obrátí v prach. Ale na tuto stránku se raději podívám z jiného úhlu. Efekty byly opravdu dobré. Bohužel příběh sám o sobě tak moc ne. Na začátku jsem se trochu ztrácela v cestovaní minulost, přítomnost. Co mě však skutečně zaujalo bylo to, že jde o první verzi Supermana, kterou jsem viděla, kde se dozvídáme něco o víc o Kryptonu, dokonce na něm i příběh začíná. Dále bych vytkla temnost celého snímku. Nevěřím, že by si film nenašel diváky, kdyby se v něm objevilo trochu více optimismu.

9. srpna 2013
avatar uživatele
100 %

SuperSuperman

V každém bodu souhlasím s uživatelem nicneznam :) Myslíš že můžeš vyhrožovat mé matce? bylo nejlepší..
Na recenzi od xxmartinxx se ani nedívejte, pokud chcete objektivní pohled na film.

10. července 2013
avatar uživatele
70 %

Začiatok fajn, vsuvky z detstva krásne dopĺňali dej ale druhá polovica, keď mal už dej graduvať tak ma to nudilo, súboje oničom iba ak o tom ako toho zničiť čo najviac. Mal som veľké očakávania ale nakoniec to bolo veľké sklamanie.

9. července 2013
avatar uživatele
80 %

Jelikož nejsem komiksový fanda (pořád to zdůrazňuju a furt se na to koukám) nedokážu to nějak mistrně zhodnotit, nicméně mohu to zhodnotit očima amatérského diváka. Takže, výprava a zpracování obstojné, efekty slušné, příběh docela dobrý. Herecky slabší. Hl. hrdinka Amy Adams nebyla dle mého názoru moc dobrá volba. Děj ač neustále v akci byl chvílemi nudný a stereotypní. Třeba Avengers považuji za mnohem lepší. Já 80%

27. června 2013
avatar uživatele
100 %

nečekané

Viděno na plátně v Cinema City.
Napíšu to stručně a krátce - super akční řežba, výborně zpracované i zahrané, perfektní zvuk, hudba a triky. Kal-El je navíc vážně fešák. Byla jsem velmi příjemně překvapená, že se jim nový Superman tak povedl. Tleskám.

25. června 2013
avatar uživatele
100 %

Když jsem četl, že Muž z oceli dokázal někoho dojmout k slzám, aby pak ještě doma se zaslzeným pohledem psal komentář, nevěřil jsem. Když recenzent psal recenzi rozklepanými prsty, bral jsem to jako hypeácké přehánění někoho, kdo ten film viděl dřív než většina tuzemské populace a chce si trochu zapřehánět. Věřil jsem tomu, že uvidím slušný film, který se mně bude llíbit a nebude dělat přílišnou ostudu starým Supermanům, ale nevěřil jsem, že mě pohltí až tak moc. Pak jsem si sedl do kina a po pár minutách zadržoval slzy, abych vůbec viděl na plátno. Říkal jsem si co to kruci je. To jsem taková měkota? Přitom ten film na city nijak netlačí. Vše přicházelo zcela spontánně. Asi tedy chápete, že tohle píšu jako fanoušek Supermana, který s těmi filmy vyrostl, pro kterého je událost, když vidí muže s Eskem na hrudi, jak letí vstříc nebi, aby se pak s kamerovou natáčkou prolétl stratosférou se Zemí v pozadí. Chápu, že hodně lidí to tak mít nebude a film podle toho budou hodnotit. I jako nefanoušek si ale přijdete na své, jelikož tohle je kus poctivé filmařiny, kterou by si i Donner dal dvakrát a Abrams s tvůrci většiny Marveláckých hrdinů by si dělali poznámky v první řadě. Man of steel je vzrušující, akční, skvěle odvyprávěný a neskutečně pohodový velkofilm, u kterého si nepřijdete trapně, nepřijde vám, že ždímá emoce (přestože by mohl a já bych z filmu nic neměl), je to film vážný a jen vzácně nabídne vtípek, o to víc ale působí. Jelikož tady jde hergot o celý svět a Snyder tvoří Superhrdinu ze všech nejikoničtějšího. Tady není místo na hlášky, kterými Superman shazuje sebe sama a dělá si ze svých schopností prdel. Když prošpikuje kamion kládama, zasmějeme se, ale odráží se v tom Supermanova frustrace na tomto světě, do kterého nepatří. Se schopnostmi, které ho omezují. Přístup k tomuto Superhrdinovi by se měl vepsat do učebnic filmu. Od Watchmen nejlepší Snyderův film a nejsilnější zážitek od dob povstání Temného rytíře. Bravo a doufám, že dvojka nebude rychlokvaška, ale náležitě hutný film. Lex corp už se chystá. 100% od fanouška, 80 - 90% od milovníka kvalitního blockbusteru. PS: ti co říkají, že man of steel má nějakou monstrózní a přehnanou akci, tak přehánějí. Sice se občas zbortí evakuovaný mrakodrap, ale těch už jsme viděli. Síla Man of steel je někde jinde a slabiny aby člověk pohledal. Podruhé jsem si navíc všiml příjemné pocty Christopheru Reeveovi. (poté jsem zjistil, že nejsem sám) Když letí Muž z oceli ve světelném paprsku směrem ke Světovému motoru, vidíte obličej Reevea :) Nejsilnější momenty filmu - Kal El opouští Krypton, vrtná plošina, představení obleku, ty se opovažuješ vyhrožovat mé matce, poslední flashback, Clark Kent jede do zaměstnání na kole. Nejlepší úsměv - Amy Adams odstupuje na druhé vyzvání od Muže z oceli, nejvtipnější část - nápis ALERT u docházejícího toneru v tiskárně po scéně informování o mimozemské návštěvě a sundání bezpilotního špionážního letounu.

20. června 2013