home
Muž bez tváře

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Super

Tenhle film předčil všechna moje očekávání a musím říct, že víc než příjemně mě překvapil. Mel Gibson byl naprosto úžasný. Film byl plný dojemných scén, plný emocí a citů. Byl zde pohled na to, jak dokáže člověk žít s handicapem a postižením a jak se dokáže dítě trápit, když si z něj pořád někdo dělá srandu. Konec byl excelentní a ne takový ten happyend. Určitě doporučuji. Je to opravdu krásný snímek.

10. prosince 2008

Je to nádherný film plný problémů provázejících život malého chlapce. Film je tak dojemný až je to úžasný, v každém dokáže vyvolat slzy. Nekončí až tak smutně ale myslela jsem si, že to dopadne lépe. Konec mě dorazil nejvíce, bylo to něco krásného. Mel obsadil roli plnou emocí a žití s krutou pravdou, být odsuzované všemi lidmi je něco hrozného a když konečně má přítele zase mu ho vezmou. Nepopsatelně krásný film :)

1. srpna 2008
avatar uživatele
70 %

no fakt v poho

Ako tento film bol ako sa ludia spravaju k inym ludom kt maju nejaku vadu. Ja som bol spokojny s reziou tohto filmu. Hlavne by ma zaujimalo jak to tan Mel stihal secko naraz. Ale bolo to v pohode.

24. března 2007
avatar uživatele
70 %

Když jsem tento film před několika lety viděla poprvé, zcela mě ohromil. Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek, který mě uchvátil ať už svým tématem či smutným koncem. Ale roky plynou a lidé se mění. Po dalším zhlédnutí Muže bez tváře jsem byla dost překvapená, protože tento film nebyl zas tak perfektní, jak jsem si kdysi myslela, je především založen na emocích, které v divácích vyvolávají především pohledy na znetvořeného muže, jeho psychické stavy či vcelku dojemný vztah mezi ním a mladším chlapcem.

12. března 2007

Muž bez tváře

Asi nejlepší film, co Mel Gibson režíroval. Film má dobrou atmosféru, je trochu smutný, trochu šťastný. Gibson si tady zahrál bývalého učitele, který má po autonehodě zjizvenou tvář. Hodně jsem mu jeho roli věřil a troufám si říct, že je to i jeho nejlepší film, ve kterém hrál.

2. února 2007
avatar uživatele
80 %

Režijní prvotina Mela Gibsona. Je vidět, že není jen skvělý herec, ale též zdatný režisér, což potvrdil následně o dva roky později Statečným srdcem a o jedenáct let později Umučením Krista. Je to skvěle vystavěný komorní příběh a zároveň smutné drama o zrození pevného přátelství problémového pubertálního kluka a znetvořeného zatrpklého člověka. Melu Gibsonovi coby zrůdě zdatně sekunduje tehdy čtrnáctiletý Nick Stahl (ten, který je později zachraňován Terminátorem ve Vzpouře strojů).

4. července 2006