home
Mumie

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
80 %

Príjemná oddychovka na sobotný večer.
Človek nemusí priveľmi rozmyšľať, aby pochopil deju, zároveň sa nad ním aj zasmeje.
Hoci, keď som ho videla ako dieťa, mala som ešte nejaký čas nočné mory.

6. dubna 2012
avatar uživatele
90 %

Dobré herecké obsazení, docela sranda -což jsem ani moc nečekala, hodně akce, napětí a docela jsem se i bála, se přiznám. Hodně mě baví i druhý díl, který je možná i o trochu lepší než první.

4. srpna 2011

Hodně drsný horor. Nechybí mu napětí, je dost akční. Jen to love story zase. To v hororu snad být nemusí.

21. října 2010
avatar uživatele
100 %

Další z filmů, které mohu vidět pořád dokola a neomrzí mi to. A může za to i dobré herecké obsazení.

17. září 2010
avatar uživatele
90 %

Dobrý film. Ti kostlivci byly silní v tom že se vždy dokázali přiblížim až k zádům a když se oběť otočila,bylo už pozdě. Přepracování filmu je taky skvěle jako i efekty. Mně se to líbilo

8. srpna 2010
avatar uživatele
80 %

Celkem dobrý film. Ale mumie není můj šálek čaje Oživování mrtvých,zombie,kletby a ochránci...mě zrovna moc nebere. Přesto uznávám, že si dali záležet a propracovali ho do detailů.

12. května 2010
avatar uživatele
100 %

Povedený film, povedený děj, výnborný záporák a krasné efekty. Mě se tenhle film získal a nemohu na něj říct křivého slova. Místy vtipné hlášky tomu jen dodali šmrnc a exotické prostředí Egypta, ten správný spád. Navíc, že se to odehrává před 2. světovou válkou je jen dalším plusem.

21. listopadu 2009
avatar uživatele
100 %

Mummy I

Parádička, nečekal jsem takovou pecku (((; Super, hlavně Rachel se mi moc líbila a asi TO byl film který ji pasoval totálně na míru a taky ji právem dostal nahoru mezi hvězdy (; Do kina jsem na TO nestihl jít a lituji, protože efekty se tady fakt vybouřili-vydařili. Na takový propracovaný film, kde humor střídá akce a napětí je potřeba skutečně lepší médium než obyčejné dvd.

15. října 2009

Jednodušší a přímočařejší scénář u filmu takové stopáže abyste pohledali, ale těch nápadů a vtípků na každém kroku! A když je potřeba, režisér dokáže vykouzlit i slušnou hororovou atmosféru (Američan bez brýlí potácející se kobkami – hutná atmosféra, která je opravdu velmi věrohodná, i když na tu se tady tolik nehraje, přestože by se evidentně hrát mohlo. Přišlo mi zajímavé, že i přes neúčast mumie v první půlce až třičtvrtěhodince jsem se výborně bavil (hlavně díky zábavným postavám) a že Rachel Weisz, která je zde „jakoby“ jenom na ozdobu, předvádí charakteristické a precizní herectví. Na konci se to zvrhlo v zábavnou akční řezničinu, tedy „konec skrývání a jde se na věc“, pěkně „po americku“, jak to mám rád. A mimochodem, všichni víme, že bez Brendana Frasera by Mumie nebyla Mumií.

16. července 2009
avatar uživatele
90 %

Tento film se mi líbil převelice, byl první ze série historických filmů. Bylo to ftipný, ale zároveň i trochu strašidelný. Nechutný bylo, jak ty scarabeové lezli ven jeho neúplnou tváří brr

25. června 2009
avatar uživatele
70 %

Nazvat Mumii hororem mi přijde poněkud přehnané. Zaprvé, kdyby se opravdu jednalo o horor v pravém slova smyslu, tak JÁ se na něj rozhodně dívat nebudu, a zadruhé, myslím, že u Mumie se bojí dětí maximálně do 10 let věku a mívají v noci hororové sny. Dle mého názoru se jedná spíše o "egyptskou pohádku", kde nechybí spousta mumií, pár dobře načasovaných "lekaček", dobří herci, poslouchatelný soundtrack, humor a krásné prostředí Egypta. Když opomenu fakt, že existuje Mumie se vrací a Hrob dračího císaře, tak můžu s klidem říci: "Ano, je to dobrý film!" Opět něco ve stylu "lovci pokladů" a tím i zajímavější. Samozřejmě, nemůžu ho řadit mezi ony "hutné filmy", které vás psychicky vyčerpají a vyflusnou, nemůžete na ně zapomenout, v noci se vám o nich zdá, při představě, že brzy vyjdou na DVD se vám potí ruky a podobně. Osobně bych Mumii zařadila mezi "oddechovky do každého počasí". Rozhodně, kdybych měla na výběr mezi Pravou blondýnkou, Nocí v muzeu a Mumií, tak je Mumie oním vítězem a to už mluví za vše. Brendan Fraser v roli hlavního hrdiny stojí za podívanou. Není zrovna hercem do vážných rolí, je spíš komik a to mě na něm baví. Sluší mu to jak v Mumii, tak v Cestě do středu Země a i v Králi džungle ( kdysi můj nej. film na zasmání ). Hraje nejen výrazem, ale i tělem a jeho hlášky a místy i černý humor jsou rozhodně příjemným zpestřením. Rachel Weisz je v dnešní době "Paní herečka", je sympatická, hraje dobře a umí udělat i legraci. Ruku na srdce, bez ní byl třetí díl nemastný neslaný a něco mu chybělo...Navíc se mi na ní líbí, že neplní stránky kdejakých bulvárů a svým způsobem je nenápadná. Hlavní záporák v podání Arnolda Voslooa jedním slovem nezapomenutelný. Občas se stává, že po shlédnutí filmu, si nedovedete představit, že by tu a tu roli měl hrát někdo jiný, Arnold je toho živým důkazem. A ani v nejhorším snu si nedovedu na jeho místě představit někoho jiného. A tak bych mohla pokračovat do aleluja, ale už nikdo tolik výrazný ve filmu nebyl, takže není třeba dále rozpitvávat. Jenže přesto a navzdory všemu si film 100% rozhodně nezaslouží. Jednak za to, že některé scény na mě působily jako točené z rychlíku a na chvilku je stopnout, tak snad uvidíme i zpocená čela herců. Navíc v jistých momentech na mě pokukoval kýč. Občas škrobené dialogy bez hlavy a paty a konec, který už jasně naznačil, že druhý díl bude i kdybychom nechtěli. Já si myslím, že další pokračování filmu výrazně uškodila. Ale to je asi věc názoru...Dávám 70%, ale to neznamená, že by snad Mumie pro mě nebyla jistým způsobem kultovní film.

23. května 2009
avatar uživatele
100 %

Kedysi davno ked som videl prvykrat tento film tak som bol este hodne mlady a bral som ho za dost ostry horor. Dnes to beriem s nadhladom a vacsim zaujatim. Su hlasky pri ktorých sa clovek dokáže od srdca zasmiat.

17. května 2009
avatar uživatele
100 %

Super film!!!!! Brendan Fraser, Rachel Weisz i John Hannah byli úžasný!!!!! Super hlášky, takže jsem se většinu filmu válela smíchy!!!!!

13. února 2009
avatar uživatele
TerP
...
80 %

Pobavení...

Je to příjemná podívaná s očekáváním velkého napětí, které po částech přichází. Nemůžu hodnotit jinak, protože já jsem u tohodle filmu spokojená byla, tak se stalo.

6. února 2009
avatar uživatele
100 %

Správný akčňák

Takhle má akční film vypadat. Nemá obsahovat tunu krve (i když ani to není na škodu), ale být vtipný. A vtipů je v Mumii dost a dost. Skutečně jeden z nelepších filmů vůbec.

5. prosince 2008

Mumie je sice považována za dobrodružný/akční film, ale stejně se mi líbí i jemný humor prezentovaný B. Fraserem a R. Weisz, a také přitroublý postoj Jonathanna. Jinak rovněž i povedený děj, ale stále si tento film budu spojovat s akčně - komediálním žánrem. 90 %

5. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

Povedená výprava do Egypta

Chytrá knihovnice s nešikovnýma rukama a ukecaným bratrem se spolu se skorooběšeným svaloušem vydají hledat bájné město a narazí na mumii, která jim parádně prožene faldy :-D Kupa akce, kupa srandy, velmi dobré obsazení, z něhož bych nejvíce vyzdvihla právě představitele mumie, charasmatického Arnolda Vosloo, a vtipálka Johna Hannaha. Dnes už se musím jen usmívat, když si vzpomenu na mé dávné noční můry, že mě přepadne mumie :-) Oddychovka, parádní, vtipná, akční, tak se mi to líbí

15. listopadu 2008
avatar uživatele
80 %

Film se mi velmi líbil. Především díky skvělému neokoukanému námětu, strhujícímu ději a faktem, že se to celé odehrávalo v okolí egyptských památek. Také mě velmi bavily akční scény s mumií a vtipné hlášky, které opravdu stály za to.

12. srpna 2008
avatar uživatele
60 %

Mumie (1999)

Protože mám dobrodružné filmy ráda tak jsem zkoukla i Mumii.Musím ale říct že je to o něco málo lepší než průměr.Myslím že film je dost odfláknutý a hodně uspěchaný.Ale výsledek není zase až tak zlý jak bych čekala a to zejména díky hercům,jen ti mají zásluhu na tom že film je docela koukatelný.Brendan Fraser,Rachel Weisz a John Hannah jsou tím světlejším bodem na tomto průměrném filmu,jejich role se mi líbily zejména pak John Hannah mě pobavil.To je tak vše co se dá najít na tomto filmu.

10. června 2008
avatar uživatele
70 %

Mumii jsem měla celkem ráda . Jelikož mě zajímá Egypt, tak jsem to jen uvítala.....Ale zase...film, který vám nic nedá..Je to zase filmeček jen na pobavení a těch je tu poslední dobou vážně velký počet....Jako obvykle v amerických akčních romantických komedií tu nechybí Pan Krásnědrsný, Paní Křehkokrásnomilá a Pan Cvok......Je to celekm podařený film, ale ráda bych už taky zavařila svoje mozkové závity nad něčím složitějším......

9. června 2008
avatar uživatele
90 %

Mumie je opět film, na který se nedá zapomenout, protože z mé strany představuje jeden z prvních dobrodružných filmů, co jsem viděl. Na oživlou mrtvolu se zkrátka nedá zapomenout ani dnes, kdy mě už daleko více než efekty zajímá příběh. A ani po deseti letech neztrácí film svou účinnost, protože je skvělou kombinací žánrů, která zajišťuje perfektní zábavu. V první řadě je určitě jedním z největších plusů fakt, že se vše točí okolo starověkého Egypta. Ten celý působí velmi impozantně a tajemně, nemluvě o celé řadě jejich bohů a rituálech. Příběh se určitě může rovnat se spousty jinými úspěšnými filmy. Má velmi vysoko nasazenou laťku, protože nás nenudí pouze jednou zápletkou a přímočarým příběhem. Ať chci nebo ne, musím přiznat, že příběh, ač je spíš komediální, nejede přímočaře po běžícím pásu a fakt, že mumie sama se objeví až po notné době, je pro mě další významnou útěchou. Příběh má velmi působivou legendu ještě posilující egyptský element, s následující zajímavou válečnou scénou. Následuje další vtipná a událostí plná půlhodina, kde dospějeme k zápletce. Sice se nevyvarujeme akčních scén, ale v tomto případě je to jedině dobře, protože tím se ještě více prohlubuje další zápletka v pozadí. A Hamunaptra, město mrtvých, představuje další škálu skvělých a tajemných scén. Ovšem největší mi dělá radost právě fakt, že se bez mumie obejde film celou hodinu, čímž se můžeme pořád na co těšit, a když Imhotep vylezl ze svého sarkofágu, splnila se veškerá očekávání z hlediska vizuálních i zvukových efektů, co se týká i staroegyptštiny. Myslím, že většině diváků by nestačil člověk zabalený v kuse látky… Díky Bohu právě za dobrodružnou komedii, protože Mumie zde není jen na okrasu, ale také představuje živoucího netvora, což s sebou přináší spoustu akčních scén. No, a jádro pudla je v tom, že se nedočkáme žádných trapně brutálních scén. Imhotepova síle tkví akorát v obrovské síle, která není znázorněna v trhání lidských končetin. Přináší nám zcela originální nápady. No, příběh od začátku s Imhotepem už není tak skvělý. Od této chvíle, co známe všechny záměry, se odbočí akorát v podobě vtipných scén. Například Jonathan, nebo Beni (s úžasným hlasem F. Švarce) jsou komiky č1. A ostatní obsazení je také perfektní. Od R. Weisz po B. Frasera, jen je mi právě jeho trochu líto, že se startem tohoto filmu jsem ho neviděl v seriózním filmu. Mumie je souhra snad všech dobrých vlastností, co může film mít, takže směle do něj.

7. května 2008
avatar uživatele
100 %

Srdeční záležitost

Můj oblíbený film. Obsazení hlavních rolí super Brendan Fraser jako Rick, Rachel Weisz jako Evy a Arnold Vosloo jako Imothep se mi moc líbili. Hlášky jsou opravdu povedené a vůbec to není hororové. Spíš akční. Doporučuji.

8. března 2008
avatar uživatele
100 %

Brendan Fraser a Rachel Weisz=dost dobrá kombinace,akce,dobrodružství,vtip,hezká mumie:P,Oded Fehr,mooc sympatičtí herci

20. ledna 2008
avatar uživatele
70 %

je to klasický oddychový film s určitým stupněm napětí, trochou humoru, docela střízlivou zápletkou, výkony herců jsou tak lehce nadprůměrné. Hodnocení taky lehce nadprůměrné.

7. listopadu 2007
avatar uživatele
70 %

Archeologie s dynamitem

Upřímně řečeno, čekal jsem všelicos. Vyloupnul se z toho docela příjemný dobrodružný film á la Indiana Jones v novém generačním pojetí. Nevím proč, jsem vysazený na pištící žravé brouky, těmi by mi filmaři dojmy z filmů kazit neměli, ale co naplat, holt piraňovitý scarabeus v mamutí kolonii se v temných chodbách vyhladověn jaksi vyskytl.. Po filmu jsem se shodl, že nejvíc lidsky na nás paradoxně zapůsobila postava záporáka velekněze Imhotepa, kněz toho jména mimochodem skutečně žil - byl stavitelem první stupňovité pyramidy faraona 4. dynastie Džosera v Sakkáře, ostatní hrdinové byli dost schématičtí, ovšem v tomto druhu filmu to snad ani jinak nejde. Docela jsem se pobavil, k tomuto čistě odpočinkovému snímku bez jakýchkoliv vyšších ambicí nemám jiných námitek.

7. listopadu 2007
avatar uživatele
90 %

Líbí, líbí, líbí! Efekty paráda, herci skvělý, smích nechyběl. Imnotep byl k sežrání, já bych proti němu tak nezbrojila, chudák malej. A co teprve dvojka s Anach-Sun-Amun (fakt nevím, jak se ta mrcha píše) ...to už jsem jinde. Připadá mi to takový jiný, trošku vybočující z řady "dnešních" filmů. Egypt je originál, nesnaží se to o žádného druhýho Indianu Jonesa, z čehož mám radost a ... prostě na to mileráda budu koukat zas.

4. listopadu 2007
avatar uživatele
Lafi
...
90 %

Mummy

Spíš než akční film bych to viděl spíše na komedii. Rachel Weisz je fakt kočka a s Brandonem Fraserem se skvěle doplňujou. Nadprůměrnej filmeček!!

2. listopadu 2007
avatar uživatele
60 %

Kdyby to tak nepřeháněli s těma rádoby realistickýma zombiema a efektama vůbec, tak by to bylo parádní, ale tak...no děj byl v pohodě, ale těch honiček a "akcí" tam na můj vkus bylo až moc. I když oproti dvojce to bylo ještě v pohodě.

12. října 2007

Dobrej film, poprvý jsem ho viděla, když mi bylo nějakejch 10-11 a byla jsem z toho posraná strachy! Dost dobře navozená atmosféra, rozhodně lepší než dvojka! Je to super film, ale určitě nepatří mezi njelepší, takže nedam celejch 100%!

22. září 2007
avatar uživatele
90 %

Skvělá dobrodružná jízda s vynikajícím humorem a zajímavou zápletkou. Výborní byli taky herci, hudba a především triky.

12. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Film je skvelý,dobrý a perfektný.A dá sa pozerať aj milion-krát.Nemohol som od toho filmu odtrhnúť oči.

26. července 2007
avatar uživatele
80 %

Mumie

Kdyžjsem viděla poprvé Mumie tak sem se na to nemohla dívat protože sem se bála a nemohla kvůli tomu spát.
O rok později sem se odhodlala a koukla sem se na to a byla to docela sranda a to co mi předtím přišlo strašidelné mi ted přišlo legrační a docela se mi to líbilo.

20. července 2007
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Dobrý film. Je tam dost akce humoru, které se prolínají, ale při tom si nepřekáží. Navíc docela dobré triky a skvělé prostředí. Tenhle film mě neomrzí, přestože jde v podstatě o naprostý nesmysl. je vidět, že i nesmysly můžou být dobré.

8. července 2007
avatar uživatele
70 %

Jo docela dobrý film.Spojená akce ,humor a napětí .Nejvíce se mi líbila postava trochu na začátku rozpadlého Imhotepa , hajzlíka Beniho a taky milého a hlavně nebojácného Johnatana.

6. července 2007
avatar uživatele
100 %

Prvně můj příběh - vzpomínám si na rok 2000, kdy mi bylo asi deset let. Rodiče tento film vypůjčili ve videopůjčovně a ještě si pamatuji, jak jsem se strašně bál těch brouků, Skarabeů. Ale akční scény se mi tak vryly do paměti, že jsem si moc přál vidět tento film znovu. A tak se nedávno, když Mumie vyšla na DVD, také stalo. Mumie má spoustu vtipů (nejlepší je stejně Jonathan), ale také zábavné akční scény a mírně hororová atmosféra rozhodně není na škodu. Nesmím to vidět mockrát za sebou, ale za nějaký čas se rád podívám a vždycky se náramně pobavím!

1. července 2007

jo

Jo, dobrej film. Určitě je lepší než dvojka a nudit se u něj opravdu nedá. Teda ne že bych měla ráda ty mumie, ale humorné to opravdu je :D

11. května 2007
avatar uživatele
100 %

Pěkný a napínavý film plný dobrých hlášek a hezkého prostředí Egypta. Z postav mě nejvíc zaujala postava hajzlíka Benniho, který měnil strany častěji než ponožky.

6. května 2007
avatar uživatele
Elik
...
40 %

znovu klasika...

tenhle film ujde - na svou dopbu, ale jinak , když se koukneme na dnešní trh s filmy, kdyby ho natočil někdo teď, moc na něm nejspíš nevydělá...

22. dubna 2007
avatar uživatele
Irys
...
100 %

prostě bomba

Úplně skvělý film...jeden z těch filmů který si můžu pustit v jednu ráno a stejně u něj neusnu a ještě se zasměju, ikdyž to vidím už po několikáté....

21. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Dobrý, dobrodružný, možno trošku škaredý, keď tam z nich cucajú dušu, ale inak celkom do pohody. Kamoška je zamilovaná do Imhotepa ( Arnold Vosloo). Mne sa nepáči....

21. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

tento film se mi hodně líbil hlavně díky memu, ale málo obsazovanému herci Brendnu Fraserovi. Nenechte si ujít tento prej akční a dobrodružný film, ale já bych řek komedii

21. dubna 2007
avatar uživatele
kopy
...
90 %

Výborné

Je to perfektní film. Dobře udělaný příbeh, založený na zajímavém mýtu o Straceném městě a faraonově sluhovy Imothepu. Líbí se mi herecké obsazení a další. No prostě paráda.

20. dubna 2007
avatar uživatele
40 %

No blbost. Co k tomu vůbec psát. Prostě film, který se hodí pustit jen kvůli tomu, aby v televizi něco svítilo a číst si při tom noviny nebo spát. Pohled ještě trochu udrží Rachel Weisz a trocha humoru, ale jinak teda skoro nic.

20. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Mno, tenhle film jsem viděla asi popáté, je to super komedie, Brendan Fraser je fakt vtipný. Četla jsem i knihu. Jak obvykle doporučuji-kdo se chce podívat na film, kde chce vypnout, chce se zasmát, nechce u filmu přemýšlet, je to přesně pro něj...

20. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Kazdy kto si chce oddychnut pri strhujucom dobrodruzstve z Egypta je na spravnej adrese. Pridavam sa k nadsencom tohto filmu a dufam, ze treti diel nenecha na seba dlho cakat....

19. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Mumie je skvělý film, u kterého jsem se v žádném případě nenudila. Rachel Weisz a Brendan Fraser podali celkem solidní výkony. Námět je hodně dobrý a celkem i originální.

14. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Tenhle film jsem jeden čas uplně žrala. Ale i teď se na něj dost ráda podívám. Je super,vtipnej,dobrodružnej,napínavej...

2. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Mumie

Mumie úžasný film moc mě bavil a strašně se mi líbyl krásná hudba prostě to tady chybělo a herci přesto že tam není žádný můj oblíbený herec tak super jsou tito herci.

2. dubna 2007
avatar uživatele
Kara
...
100 %

No bezvadnej film. Ty hlášky nemaj chybu:-D a je to i občas strašidelný, ale jen maličko:-) a právě ty mumie tomu dodávaj šmrns. Super děj, super obsazení-100%

9. března 2007
avatar uživatele
100 %

Mumie

Tak tenhle film je suuupr. miluju Egypt, teda jeho historii... Pyramidy, sfingy, mastaby - to je moje.... a tak se mi tenhle film moc líbil. a nejen kvůli ději. I obsazení stálo za to. Dávám sto pro!

8. března 2007
avatar uživatele
100 %

Když jsem ho viděla poprvé (bylo mi asi šest) tak jsem se bála, ale pak jsem si zvykla a dívám se na něj když mám volnou chvíli a náladu. Strašně moc se mi líbí jak se Rick a Evelyn seznámí a dají dohromady. Skvělý děj.

7. března 2007
avatar uživatele
100 %

supernýýý filmík, nenormálne efekty, príbeh a hlavne obsadenie...superne zahrané...a veru je sa na čo pozerať! treba pozreť odporúčam

22. února 2007
avatar uživatele
100 %

Bezváááá

Uplně mega bezvadnej film, Krásný obsazení sexy zloduchy( i ty hodný) prýma hlášky,prostě všechno bezva, tenhle film je fakt bezva

22. února 2007
avatar uživatele
100 %

DObrý

film se mi moc líbil.Mají tam super hlásky ,obsazení,námet a no proste to je jeden z tech co se mi nejvic líbi.

1. února 2007
avatar uživatele
80 %

Dalo se

Film je celkem v pohodě. Zajímavý příběh, slušné obsazení a dobré efekty no chvílemi se mi zdáli hodně přehnané. Člověk se ani nemá kdy nadechnout. Hlavní hrdinové pořád před něčím utíkají, obětují se a řvou po sobě takže dobrý zážitek z filmu se postupně vytrácí. Avšak co se mi líbilo byt právě humor který z části zlehčoval některé vypěté situace. Taktéž se mi moc líbil herecký výkon krásné Rachel Weisz. Proto 80%

22. ledna 2007

Komédia

Je to komédia na ktorú sa môžem pozerať dookola a neustále sa budem na nej smiať. Má to napínavý a komický dej. Hlášky sú velmi vtipné. Herecké obsadenie nemá chybu.

7. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

na tenhle historický film mám názor pozitivní,protože je plný akce a napětí,zápletek s oživením a pak následným zabitím mumie.fakt fantastický film.

2. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Další dobrý film. Inhotep je skvělá postava a celou dobu jsem mu fandila, i když mi bylo jasné, že dobro vyhraje nad zlem. Fakt se mi ten film líbil, možná i proto, že historie starověku mě docela zajímá.

27. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Staroegyptský historický film > I love it. Jednudoše tohle se mi líbí i když je to pojatý spíš jako rodina komedie než skvělym dějem nabitej akčák. I tak ten film prostě můžu.

15. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Jen tak...

Taková pohádka na dobrou noc. Ale jinak zajímavý film. Nechápu lidi, kteří se při něm bojí, ale já mám co říkat, když pohádku považuju za psychologický drama =D Prostě zajímavý film, který se myslím nikdy neokouká.

11. října 2006
avatar uživatele
90 %

Smrt je teprve začátek

Tohle je jeden z mých oblíbených filmů. Taková oddychovka, kde se párkrát leknete, když ji vidíte poprvé. Film je bezesporu pojat dobře, historické pojetí - no, snaha byla, neokoukané herecké tváře a neobvyklé prostředí mají na úspěchu filmu jistě také svůj podíl. To vše plus děj tvoří Mumii poněkud neobvyklou, takže jí nehrozí, že zapadne bez vzpomínek, a pokud ano, tak jen proto, aby se opět se slávou vynořila.

24. září 2006
avatar uživatele
100 %

Kdopak se to budí?

První díl semi moc líbí. Je to taková dobrodružná komedie a horor dohromady, takže se člověk nenudí ani minutu. Ale po nějáké době to člověka přeci jen přestane bavit. Takže spíš takový oddechový film na víkendový večer. Ale mám ho rád !

22. září 2006
avatar uživatele
100 %

Mě se osobně líbí více 2 díl. Tady v tomto případě tedy rozhodně neplatí, že dvojky jsou horší! Ale i jednička je supera dvojka bez jedničky je zase o ničem. Pěkný film.

15. září 2006
avatar uživatele
90 %

Mumie

Mě se tenhle film líbí, i když uznávám, že se raději kouknu na jeho pokračování než na první díl.
Každopádně myslím, že stojí za to ho vidět. :-)
Dávám 90%

12. září 2006
avatar uživatele
70 %

Tenhle film nepatří k nejlepším ale ani ne k nejhorším. Takovej ten lepší střed. Kdyby to dávali v tv tak na to číhnu, ale že bych si to třeba sama pustila na DVD, to asi ne...

10. září 2006
avatar uživatele
90 %

je to dobrej film s napětím, bojem a hlavně s dobrodružstvím. mě se tenhle film docela líbí, klidně se na něj kouknu znova. :)

4. září 2006
avatar uživatele
100 %

..

No co dodat....super příběh,herecký výkon,hlášky,obsazení.....ráda se na ten film podívám i po 101.....vždy se nasměju

3. září 2006
avatar uživatele
100 %

Super komedie. Četla jsem i knihu a film ji věrně kopíruje:) Výborné hlášky, tajemné prostředí Egypta, skvělé herecké výkony, pěkný příběh. Některé komedie se časem okoukají, což podle mě případ Mumie není.

25. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Kouzelné

Vždycky jsem milovala příběhy s podobnou tématikou. Hledání ztracených civilizací, pokladů, hrobek...Ale tenhle film, ten ty všechny naprosto setřel!!!!!!!!!! At´už to bylo samotným dějem, fascinujícími efekty, podmanivou hudbou, spoustou příšer nebo výborně vytvořenou ústřední dvojicí B. Fraser a R. Weisz, film byl prostě úchvatný. K tomu to střídání minulosti a přítomnosti.......wow! Film prostě patří k mým nej.....No a aby jsme nezapomněli na dvojku, tak ta byla kupodivu stejně skvělá, což mě překvapilo. Na tohle téma je zkrátka stále co tvořit, tak šup šup do toho!

16. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Mumie

Dá se říct, že je to pohodovej film na sobotní večer. Skvělý hlášky, obsazení i děj filmu! Prostě tenhle film miluju!!! A kdo ne...? :-)

6. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Mumy go on!

Dobrý snímek zasazený do skvělého prostředí. Triky, digitální kouzla...absolutně okouzlující. Prolínání starého a dnešního Egypta. Film se mi líbil i dějově, unesení Evelyn, zrádce a nalezení lásky. B. Fraser v roli tvrďáka se dobře předvedl.

27. července 2006
avatar uživatele
100 %

.....

tenhle díl byl dobrej. Jelikož v tomhle díle nebyl můj oblíbený Alex . Mám jěště jednu oblíbenou postavu a tou je Jonathan.

10. července 2006
avatar uživatele
100 %

Vtipné

Mohu se jen přidat k mnoha hodnocením přede mnou. Jde opravdu o povedený a vtipný film, který člověka zaujme a navíc ještě i pobaví.

11. června 2006
avatar uživatele
80 %

Sašenka

Je to dobrej film ale moc morbidní a to je to co na měm ocením pokaždé když ho vidím tak se bojím aš hamba ale vyděla jsem ho fak hodněkrát!!!

10. června 2006
avatar uživatele
konz
...
100 %

Mumie

Film už jsem viděl dávno, ale pořád si ho pouštím. Vynikající humor, banda blaznivejch a vražednejch mumií a štastnej konec se mi hodně líbylo jako napad to byl výbornej. A samotné spracování vynikající!

10. června 2006
avatar uživatele
80 %

Mumie

Viděla jsem Mumii snad už desetkrát a klidně se na ní podívám znovu, protože je to jeden z mála filmů, na který se dá koukat dokola. Přijde mi to jako pohádka o probuzené mumii, která chce zničit lidstvo. Ve filmu nechybí vtipné hlášky ani situace a triky jsou taky moc povedené.

5. června 2006
avatar uživatele
100 %

...

Jooo!Tak tohle jsem sice viděla už několikrát,a musím říct že se mi pořád líbí.Film je to hezky výpravnej.Jsou tam pěkný masky a líbí se mi jak je to ke konci jakoby komedie.obsazení hezců se mi taky líbilo,tak proč nedát 100?

4. června 2006
avatar uživatele
80 %

Patricia Velasquez

Film má spoustu zajímavých momentů, které se mi líbily, ale celkově jsem si film užil spíš díky kostýmům, kulisám a trikům, než nějakému napětí z příběhu.

3. června 2006
avatar uživatele
80 %

MuMie

Líbilo se mi to,tohle je ideální filmeček pro celou rodinku.Pověsti,pyramidy,nepřátelská mumie...jo...dobrý.Akorát to může malé děti trošičku vyděsit, ale s tím už se musí počítat.

30. května 2006
avatar uživatele
100 %

Super!!! NApětí, historie, láska, tajemno, vtip...Všechno v jednom filmu a namíchané v tom správném poměru. Co víc si člověk může pro příjemně strávenou dvouhodinku přát.

28. května 2006
avatar uživatele
90 %

Film mě baví ať se na něj dívám kdykoliv a mám pocit,že mě nikdy nemůže omrzet...Ani na chvíli se nenudím.Je to k zasmání,strachu,trochu napínavé a dohromady úplně bombastické...

27. května 2006
avatar uživatele
90 %

..

Tak Mumie se mi moc líbila.. Vlastně mumiák, do toho jsem se doslova a do písmene zamilovala:) takže jsem vůbec nefandila Brendanu Fraserovi.. Moc hezký a stále vtipný film, i když při některých scénách s mumií a těmi brouky se mi přece jenom zvedal žaludek..

7. května 2006
avatar uživatele
100 %

Tento film je velmi pěkny a všem bych ho vřele doporučila.Ma krasnou krajinu,dobré herce,efekty,děj a hlavně je to mezi komedii a strachem...i když je to nějaky rok stary tak se na to rada podivam znovu...

30. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Skvělý film, který se rozhodně nemá za nic stydět. Úžasné trvotní scény ze Starovékého Egypta, mumie možná vypydala trošku legračně a uměle, ale to se dá předejít. Dost dobré byly scény na konci, když se Město mrtvých bortilo. Taky se mi moc líbila hudba, ta dodávala filmu takový dobrodružný nádech.

24. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Neotřelá parodie

Originální neotřelá parodie. Skvělý humor, skvělé hlášky, skvělí herci. Krásné prostředí a výborná zápletka. Co z toho plyne? Skvělý film:) Ano něco jako Mumie náš svět potřeboval:D

22. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Film byl zcela něco nového a originálního. Úplně mě dostali první scény s vyobrazením starověkého Egypta. Kruté, ale působivé bylo, jakým způsoběm Mumie vraždila. Konec byl pro mě stejný, jako u všech amerických filmů, ale velmi se mi líbil.

12. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Skvěle natočený film o velkolepém Egyptě. Skvělý děj a i optimální délka. Tento film mám ráda. Je v něm napětí, láska i humor. Je to film, na který se ráda dívám.

6. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Film se mi líbil hlavně díky tomu, že si nehrál na nějakou megaakčňárnu a vše bral s nadhledem a s humorem. Skvělé!

6. dubna 2006
avatar uživatele
10 %

Tak to bol ešte väčší prepadák ako jednotka. Zbytočne vyhodené peniaze na ten film, mohli radšej natočiť niečo iné. A keď unikali vzducholoďou pred tou stenou z vody, to bolo fakt trápne. Načo to tam vôbec dali?

13. března 2006
avatar uživatele
100 %

Tak tohle byl fakt dost dobrej film. Velice mě to zaujalo. Herecké výkony byly také velice obdivuhodné.

28. února 2006
avatar uživatele
80 %

Fajné

Hodně dobrý film, no snaží se být historický, ale jde tu spíše o tu akci, nemyslíte? Líbil se mi, je zajímavý, dobře natočený, dobří herci, hezké scény a prostředí. Prostě dobře odvedená práce!

25. února 2006
avatar uživatele
100 %

Mumie

Celkem mě ten film zaujal.Děj je sice předvídatelný, ale jinak určitě zajímavý, herecké výkony jsou podle mě výborné a kromě toho hlášky a vtipy byly vtipné (čehož si já vážím u takových filmů nejvíce).

10. února 2006

Zajímavé

zpracování námětu o mumiích.:-) herecké výkony jsou velmi slušné a přesvědčivé. Efekty jsou taky dobře zpracované, akorát je trochu slabší příběh. Ale i tak se film řadí ke kvalitním kouskům.

23. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Pekne zpracovani filmu se urcite ceni, navic dobra zapletka, prubeh deje, herci, nechybi vtipy.. Film na mne zapusobil docela dobrym dojmem, fakt! Akorat se nemuzu rozhodnout mezi 80-90%..?

7. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

:)

Docela hustá černá komedie s hororovým nádechem. S obsazením i efektama jsem spokojená. Když jsem to viděla poprvý celkem sem se bála.

4. ledna 2006
avatar uživatele
4dd4
...
100 %

Úžasný

Tak tohle je naprosto skvělý film. Je vtipný,, ma dobrou zapletku a je skvěle natočený. Prostě naprosto úžasný film.

31. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Líbí se mi to

Tak tenhle film znám už téměř nazpamět, protože bylo období kdy jsem se na něj dívala každý druhý týden :) ale pořád ho mám ráda, i když už rozhodně ne jak před tím. Jediný co nechápu je, proč jsem fandila už od začátku Imothepovi :) V něčem mi byl sympatičtější než hlavní hrdina... Kdoví proč :D

26. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Skvělý oddechový film. Moc dobré vtípky a efekty nejsou taky vůbec špatný. Rozhodně lepší než první díl. Uvolněné a svěží s roztomilou Rachel Weisz ("Já jsem totiž knihovnice!).

3. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Múmia trochu inak

Tí, ktorí sú ako ja fanúšikmi hororových príbehov a aj histórie určite prekvapila úroveň spracovania tohto príbehu. Aj keď niektoré časti filmu, najmä tie z egyptskej minulosti mali pár drobných chybičiek, nevadí. Je to proste skvelý film, ktorý sa oplatí pozrieť viackrát.

8. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Mumie ze třicátých byla

strašidelná. Karloffa se prostě musíte bát. Tahle Mumie je zábavná - prostě je čemu se zasmát. Laciné a očekávané hrůzy vás nevyděsí, i když ze začátku při lekačce v archivu nadskočilo půl kina (i já, přiznám to), za kvalitní určitě označím hudbu a triky, a ostatně proč nepřidat i herecké výkony. Celkově mi z toho vychází velice vtipné béčko hodné času, který u něj zabijete.

31. října 2005
avatar uživatele
80 %

Slušný

Tenhle fim má skvélé obsazení, děj, hudbu, takže až na pár přehnaných scén dávám 80 procent, ale nemusím to vidět vícekrát než jednou, škoda......:)

30. října 2005
avatar uživatele
100 %

Dobrý film

Tak tenhle film je opravdu parádní, skvělý příběh, dobře obsazení herci a taky na svou dobu senzační vizuální efekty. Film, ve kterém nechybí prvky hororu, humoru, akce a dobrodružství je opravdu skvělým snímkem a i když ho vidíte po desáté pořád se u něho budete smát a bát zároveň.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Mumie?

Tak nevím, ale zdá se mi, že s klasickou černobílou Mumií to mělo pramálo společného. Vytratila se dost ta tajemná a až strašidelná atmosféra, která je však více než dvojnásobně vyvážena skvělým grafickým zpracováním. Úplně jsem si zamiloval ty malé broučky, Scarabeové byly prostě senzační. To co předváděli herci bylo ted občas trochu přehnané, ale v normě. Co bych ale filmu asi vytkl nejvíc je prostě... nevím jak to nazvat, ale asi.. vliv Hollywoodu. Proč jen to ti Američané musí tak dramatizovat i tam kde to není třeba? Tak za to nějaké to minus no... .

Kdysi dávno
avatar uživatele
20 %

strašný

Klasická americká kravina... hroznej film který mě vůbec nenadchl...strašidla a vtip... to nejde dohromady a hlavně ne s tak strašnými herci...vůbec se mi to nelíbilo a to že je to všude jako kultovní film, mi přijde jako ironie...

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

pekne

mne sa ten film celkom pacil, aj ked sa velmi nedrzal historickych skutocnosti, ale efekty boli pekne a ftipne, moze byt

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Mumie je super!!!

Mumie je prostě super akční sci-fi horurek se skvěleými efekty, triky, ftipem a romantikou!!Brendan Fraser a Rachel Weisz odvedly dobrou práci.Super děj, akce, souboje atd..

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Nejlepší film o MUMII

Skvělé téma a scénař. Digitální triky jsou použity pouze tak hodně,jak jsou potřeba. Skvělá scénická hudba. Skvělý herci. Prvky romantiky, humoru a skvělu film o mumii je tu. Tento film doporučuj nejenom proto že patří k mým nejoblíbenějším,ale také proto že je to opravdu velká podívaná.

Kdysi dávno
avatar uživatele
Morx
...
30 %

Prostě žranice

Prostě typická žranice. Těch pár procent, co si to u mě získalo bylo zajímavým spojením humoru s pokusem o horor.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

ach jo

tak je to blbost ale najde se to v tom pár scének k zasmátí i když je to fakt blbost ale aspoň to dobře hrají

Kdysi dávno
avatar uživatele

...
50 %

Začátek

Vcelku dobrý film, ale ten začátek je nepřekonatelný. Jinak se na to dalo vcelku dívat, ale ne víc než dvakrát, možná třikrát.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Mumie

Nazvala bych to Egypt po americku, Nevim nevim, film jsem viděla ráda kvůli efektům, ale perla kinematografie to skutečně není.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

mumie

tak tenhle film mam moc ráda-mohla bych na něj koukat furt :-) líbí se mi že se tam furt něco děje...ale bejt majitelem knihovny,tak vim koho tam nezaměstnam :-) to domino z "knihovniček" na začátku mě fakt dostalo :-))

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

::????::::

Tento film se mi líbil,protože filmy s mumiemi mám moc ráda.........i když v některých scénách to bylo trochu děsivé............a možná tomu filmu dodal trochu šmrncu Brendan Fraser.....:-):-):-):-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Super

Hrozně moc se mi líbil tento film!! Mám hrozně moc rád takovéto filmy!! Má to perfektní děj, perfektní triky a dobré herce! Dokonce se u tohoto filmu člověk i zasměje :-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Nech žije Stephen Sommers

Po zhliadnutí Múmie som konečne pochopil, aké filmy ma naozaj bavia. Sommers to dokázal. Celý príbeh je dôkladne premyslený, dej je super a neni to len nejaké béčko o múmii. Vynikajúce vizuálne efekty, Goldsmithova orchestrálka a perfektne odvedená práca hercov ako Brendan Fraser, Rachel Weisz, Arnold Vosloo alebo Oded Fehr. Tí majú na filme najvačšiu zásluhu a to tým ako svoje postavy dokázali zahrať. Dúfam, že Stephen bude mať ešte veľa takýchto nápadov a filmov. Skvelé!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

...

mumie je dobře udělaná letní oddychovka, má všechno co by měla mít - vtip, napětí, romantiku, honbu za pokladem a všechno to funguje:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

jo

jo opravdu dobrá komedie zábava, akce a plno dalších věcí to je prostě senza!! ale pořád se mi více líbí 2

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Komedie

Kdybych to měl hodnotit z pohledu hororu či akce, tak bych musel dát tak 10-20%, ale jako komedie je to dobrý film. Pěkné hlášky a vůbec je to v celku dobrý film na odreagování :-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Horor??

Spíš komedie. Ale dost dobrá komedie. Strašidelný mi tam nepříjde naprosto nic. Ale to mě neodadilo od toho abych se nato podívala víckrát.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

...

Dobrodružný a na poprvé snad i zajímavý film.. stačí vidět jednou, určitě nebudete litovat těch pár minut života, které s ním ztratíte.. Zkrátka - nepotěší, nezklame.. :)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

L--o--o

já prostě miluju starověký Egypt, takže i kdyby film stál za nic, stejně by mi to bylo jedno!!! Rick se mi fakt líbil a knihovnice byla fakt roztomilá.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

:)

Takovy odlehceny horor se spoustou vtipnych gagu.Jeden z tech lepsich dobrodruznych filmu ze starovekeho egypta.

Kdysi dávno
avatar uživatele
hani
...
90 %

oooooooohh!

Takový úspěch jsem nečekala. Myslím, že nejsem jediná kdo je víc než spokojenej. Všem doporučuju!!!!!!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

paraaada

ja som sa poriadne narehotal na tomto filme..velmi dobre som sa zabavil..skvele..doporucujem...dobrodruzstvo skoro ako s Indim

Kdysi dávno
avatar uživatele
weri
...
80 %

docela povedený...

Tenhle film je skvělý, když ho vidíte poprvé a nic moc od něj nečekáte. Ale když se potom po závěrečných titulcích zamyslíte, příjdete na to, že to tak skvělý zase nebylo. Herecký výkony průměrný, nelíbily se mi pokusy o "humor" a film je docela dlouhý, místy zdlouhavý a nudný.

Kdysi dávno