home
Mrtvá a živá

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Rebecca

Mrtvá a živá, to je tak trochu jiný Hitchcock, přesto v tomto filmu ale pravé hitchcockovské stopy můžeme nalézt. Nemyslím, že je to Hitchcockův slabší kousek, jak je tenhle snímek leckdy nazýván. V první půli je umně budováno napětí, mladá paní de Winterová je těžce zkoušena okolnostmi, což se povedlo docela dobře vyjádřit. Temná atmosféra vydrží až do konce, i když je pravda, že postupem času atmosféra slábne. Postava služebné je jako stvořená na analýzu - její vztah k Rebecce dle mého dojmu nebyl čistě přátelský. Ale skoro bych se vsadila, že tímhle už se někdo zabýval. Co říci více. Zdařilý film, kvalitní podívaná s dobrými hereckými výkony. Mě Hitchcock nezklamal.

25. září 2011
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Strašně nedotažené. Motivace postav jsou přehnané, většina linií je uprostřed utnuta a začnou se řešit jiné. Hitchcock z toho určitě dělá působivou podívanou, takže jsem těch 70% málem dal, ale ten konec to pokazil úplně.

10. dubna 2011
avatar uživatele
70 %

Rebecca

Skvělé Hitchcockovo dílo. Černobílé provedení tady nijak nepřekáží. Opět na mě zapůsobila velmi stísňující atmosféra. Líbí se mi herecké výkony Laurence Oliviera i Joan Fontaine. A námět čerpaný od Daphne du Maurier je zajímavý. Mrtvá milovaná první manželka asi není nic příjemného pro manželku novou i bez takového vyhrocení jako zde.

24. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Jedná se o zdařilou adaptaci výborné knížky od Daphne du Maurier. Film se poměrně věrně drží jak jednotlivých scén (některé ovšem bylo pochopitelně nutné vypustit, zkrátit, či jinak upravit), tak dialogů. Sice kvůli své černobílosti nedokáže napodobit "barevnost" předlohy, přesto však skvěle zachycuje napjatou atmosféru a vztah mezi hlavními hrdiny příběhu, manželi de Winterovými, k čemuž značnou měrou přispívají dobré herecké výkony.

27. září 2008