home
Mrazík

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Co napsat? Už dávno klasika, která patří neodmyslitelně k vánočním, nebo novoročním svátkům. Nesmrtelné hlášky. Baba Jaga dabovaná úžasným panem Filipovským. Nastěnka, zalévající suchý pařez. Loupežníci a jejich klacky. Hlas Antonína Jedličky "Nastěnku chci za ženu...hahaha".
No prostě mě tahle pohádka vždy pobaví, neokouká se atakdále. A když si vzpomenu, jak jsem se jako dítěl bál Ivánkovy medvědí hlavy. "Dneska už se tomu směju."

2. února 2012
avatar uživatele
100 %

Mrazík

Mrazík, jeden z mála filmů jež se odtrhly z ruského SSSR a doputovaly do západnějších zemí. Samozřejmě, je to směs ruských pohádek, jež nám jsou předloženy uceleně v krásnou pohádku. Celosvětově známější vánoční pohádka snad ani neexistuje. Můj názor je ten, že pokud jde o poetičnost a výpravu filmu, hodnotím plným počtem.

17. května 2010
avatar uživatele
40 %

Silvestrovská klasika. Jako malá jsem se na to každý rok dívala a měla jsem Mrazíka opravdu ráda. Ale postupem času mě to začalo lést krkem. Přestává se mi líbit. Uznávám vtipy, které ve filmu jsou...staly se legendárními. V tuhle chvíli se mi Mrazík moc nelíbí.

9. ledna 2010
avatar uživatele
k1k1
...
90 %

Myslím, že Mrazík patří k Vánocům asi tak jako Popelka. Prostě taková Vánoční Klasika. Tady není co víc komentovat. 90% dobře?

5. ledna 2010
avatar uživatele
100 %

Mrázik

Mrázik je velmi stará rozprávka ktorá chodí vždy na Vianoce alebo iné sviatky ale vždy je dobrá pre celú rodinu.

29. prosince 2009

Jo jo, Mrazík, to je klasika, bez které se žádné Vánoce neobejdou. Je nesmrtelný- stále ho vysílají a nikdy neomrzí.

15. března 2009
avatar uživatele
100 %

Stále výborny...

Tento film si stačí pozrieť raz do roka v tej pravej vianočnej atmosfére a tento film ju urobí ešte lepším...
Vianoce bez Mrázika v televízii by nemali chýbať, aj keď to opakujú stále.
No určite nie som jediný, kto si to viac krát pozrie.
Výborná rozprávka, humoru dosť, lásky tiež, z rozprávok je proste u mňa Mrázik na 1.mieste.

9. ledna 2009

tuhle pohádku jsem měla dříve velmi ráda, ale když je v televizi každý rok, člověka může omrzet. Proto jsem se na ni podívala až letos, asi po 4 letech, a byla zase skvělá :-)

4. ledna 2009

Je pravda, že Mrazík patří k televizní Vánocům... Ale když Mrazíka vidíte už po třetí nebo po pátý (podle toho jak dlouho už je v televizi vysílán), koukání na ně vás už omrzí... Je to hezký film, vtipnej a skvělej svými hláškami...

3. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Tahle pohádka k Vánocům prostě patří. Má cenu se vůbec nějak dlouze rozepisovat? Snad jen, že tohle je hezký příběh o Mrazíkovi a o síle lásky mezi dvěma mladými lidmi.

2. ledna 2009

Jo tak na tuhle pohádku se vždycky ráda podívám. Asi si jí ani nedokážu bec silvestra představit.Ale náký chyby se tam taky najdou.Ale myslim si že tahle pohádka uspěje u každého:-)

31. prosince 2008

Tahle pohádka se mi fakt líbila... Ale postupem času se stala dost ohranou... Ale dobrej příběh, mám jí ráda pořád... :-)

30. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

Morozko

Moje hodně oblíbená pohádka, moc ráda se na ni dívám, Baba Jaga nemá chybu a Ivan je taky prostě fešák největší.:D:D

25. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

pohádka Mrazík

úžasná pohádka,na kterou se těším každý rok.Skvělý dabing,herecké obsazení,krásná zimní vánoční pohádka.Miluje ji naše celá rodina.Ani si nedokážu silvestra bez této pohádky představit.Věřím,že se bude nadále vysílat!!Kdyby byla natočená teď jako novinka,věřím že by to byl trhák...ve vešech multikinech apod. :-)dávám sto%

7. prosince 2008
avatar uživatele
70 %

Pohádka, bez které si Silvestra skoro neumím představit:) každopádně je to zajímavý pohled na ruskou kulturu :D ty zpívající holčičky, zmalovaná Marfuška... no prostě nádhera :D

29. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

Klasika

Tak na toto se můžu dívat klidně každé Vánoce. Je to už klasika no... Když si to člověk pustí v srpnu, tak má hned vánoční náladu. Je to vtipné, děj: no prostě pohádka. Dávám stovku...

24. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

Mrazík

Co dodat ? Vánoce bez Mrazíka, kdysi za totality, a vlastně ani dnes , to by nebylo ono. Nádherná podívaná. Jako děcku se mi líbili ty jejich zmalované obličeje, Nastěnka, jak miluje Ivánka. Prostě klasika, jak pro nás, starší, tak dnes i pro naše děti...

11. listopadu 2008
avatar uživatele
Irys
...
50 %

No jo, Mrazík

Bez téhle pohádky by televize na Silvestra prostě nevydrželi. Ze začátku to je dobré, prostě klasika, ale po chvíli je té klasiky až příliš...

26. října 2008
avatar uživatele
100 %

Klasika

Podle mě je Mrazík klasika a prostě už patří k vánočnímu času. Já se na něj vždy ráda podívám, i když už ho znám zpaměti. Na tu dobu je to hezká pohádka se zajímavým dějem.

6. července 2008
avatar uživatele
80 %

Mrazík

je jediná Ruská pohádka která se mi kdy líbila.Za ty dlouhé roky ji znám z paměti a přesto si bez ní nedokážu přestavit vánoce.Vánoce bez Mrazíka to by snad ani nešlo.Je to vninkající pohádka která díky hůmoru,vtipu a také hercům je stále oblíbená.Mrazík i když je z Ruska kde je zima dokáže po tolika letech pobavit,potěšit a také zahřát u srdce.

7. května 2008
avatar uživatele
80 %

Tento film je klasika. Podle mě se bude vysílat ještě dalších 20 let. Líbí sem mi na něm zábavný děj, herecké obsazení, dabing Baby Jagy a hudební doprovod. Jinak i zpracování Ivánka coby medvěda je na ten rok vydání, taky dost dobré. Je to prostě nesmrtelná pohádka. Nevím proč jí sice dávají každé Vánoce, ale už jsem si na ní tak zvykl, že si Vánoce bez tohoto fillmu nedovedu představit. Né, že bych se na ní pokaždé díval, ale když najdu v programu, že jí zase dávají, tak se pousměju a když mám dlouhou chvíli, tak se na ní schutí mrknu. Český národ tuto pohádku přijmul za vlastní a to je podle mě dobře, škoda jen, že si Rusové neváží svého výtvoru, kdyby totiž byli trochu mazanější dokázali by stímto filmem velké věci. Dávám 84%.

7. května 2008
avatar uživatele
10 %

ne, ne, ne... uznávám jak se u nás dokázal bravurně prosadit, jak některé hlášky zlidověly, že si dokázal vybojovat dobrý vysílací čas v televizi na Vánoce nebo kdy to dávají... přesto tenhle fil nemám ráda... skoro vůbec... tím jak ho už mám okoukaný... prostě ne, nelíbí, vůbec...

21. března 2008

pohádka

Mrazík, pohádka, která v našich končinách zlidověla především díky každoročnímu vysílání v televizi. Postavy typu Ivánek, Nastěnka, Marfuša zná skoro každý, mnohé hlášky ve filmu obsažené používáme i v běžné mluvě... Dá se říct, že se Mrazík u nás stal kultovní záležitostí. Samotné filmové zpracování (hlavně kamera) nevykazuje zas až tak velkou kvalitu, jediná zásadní věc, která drží tuhle pohádku nad vodou, je famózně povedený český dabing. Všichni dabéři podávají vskutku impozantní výkony, které v některých případech zachraňují scenáristicky sem tam ne zrovna povedené scény... Rozhodně nejlepší dabérský výkon zde předvádí František Filipovský coby Baba Jaga, tím pádem všechny scény s touto čarodějnicí řadím k nejlepším částem filmu... Mrazík je docela hezká, pohodová pohádka, kterou mi ale bohatě stačí zhlédnout jednou do roka.

3. ledna 2008
avatar uživatele
70 %

Klasická rozprávka, ktorá strašne lezie na nervy, keď ju stále opakujú a ešte aj 2-krát cez Vianoce a vrchol je keď ju dajú ešte aj na Silvestra o polnoci...

1. ledna 2008
avatar uživatele
10 %

Nemám ráda tuhle rozparávku. Vubec nevím, co všichni maj a čekají na Vánoce až budou zas dávať Morozka...Znám i lepší vánoční rozprávky. Dávam 10% za medvěda.

31. prosince 2007
avatar uživatele
50 %

Opakování

Kdysi jsem měl tuhle pohádku hrozně rád, a o Silvestru jsem jsi nikdy nenechal ujít. Jenže všeho moc škodí a tahle pohádka se mi doslova přejedla. Hlavní postavy Nastěnky a Ivánky mi s odstupem času připadají neuvěřitelně otravné, Baba Jaga už mě nevystraší a doby, kdy mě Marfušino loupání ořechů bavilo, jsou taky pryč. Z nostalgie dávám 50%. Dnes už bych se nato nepodíval ani za nic.

31. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Když se dívám na Ivana, tak ho musím pochválit. jeho charakterová proměna z nafintěného mládence do čestného muže, to je na jedničku s hvězdičkou. Mrazík, klasika, která rok co rok nechybí na TV Nova. Vždyť je to téměř kultovní pohádka. Kdo by neznal miloučkou Nastěnku? Kdo by se nezasmál při pohledu na buráky louskající Marfušku? Ježibaba v dabingovém podání Filipovského je také naprosto kouzelné, takže vlastně ani nevím, proč se mi tato pohádka zprotivila a nemůžu jí už ani vidět. Ale co, dávám 60%

30. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Mrazíček

Jako že Rusáky nesnášim, tak tuhle pohádku mám moc ráda, znám jí nazpamět, no a znám snad všechny hlášky. Je to i skvěle nadabovaný, všechny ty postavy tam jsou úžasný - dědeček Mrazík, Nasťa, Ivan, Marfuša, Baba Jaga, loupežníci, no prostě bomba film :)

30. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

"Ivánku... " ...cink..

Bylo by podle mého osobního názoru pošetilé upírat procenta výtečné pohádce jen kvůli jakýmsi topograficko-historickým reminiscencím nebo faktu, že byla rok co rok v novoročním televizním programu. Nic z toho jí totiž na kvalitách neubírá. Co se týče programového rituálu, je to jako s Básníkama nebo se seriálem M.A.S.H. - zoufale ohrané a proto neatraktivní, ale jakmile si k tomu sednete, sedět už zůstanete, ne nadarmo se Mrazík do nabídky televizí vrátil. Jde stylem o nejklasičtější z klasických pohádek, třebaže ne tak zcela v našem kulturním duchu, přesto jí ve všem dokonale rozumíme. Nepostrádá kouzlo, vtip, lehkou nadsázku, atmosféru. Dokonce je možné říct, že i po tolika reprízách se u ní lze dobře bavit. Navíc je natočena způsobem, který nezastarává a mnohé hlášky, jak už zde kdosi podotknul, zlidověly napříč generacemi. -"Ivane, Ivane.. Ty palice dubová.."

7. listopadu 2007
avatar uživatele
70 %

Každoroční vánoční podívání, které jsem viděl několikrát, ale pokaždí jsem objevil něco nového - co dabing provedl. teď už se na pohádku nedívám. Bylo toho dosti, ale je faktem, že díky opakovíní zlidověly některé klasické hlášky. Hodnotím tak na 70%.

6. listopadu 2007
avatar uživatele
50 %

jo tahle pohádka je dobrá,ale jistá televizní stanice mi ji neustálým opakováním znechutila,takže-UŽ NIKDY!!! ji nechci vidět...:p, sorry no,ale jinak to je dobrý,tag dám aspoň to pade

23. července 2007
avatar uživatele
80 %

je ti teplo...?

No prostě klasika... co se dá dodat víc??? O Mrazíkovi ví prostě všichni všechno. Je to prastará pohádka, na svou dobu dobře udělaná, roztomilá, ale přece jenom... něják mi nechybí. Už je to ohraný. Možná si dám na několik let pauzu a pak to skouknu znova, ale teď fakt ne.

17. července 2007
avatar uživatele
20 %

Noo

Jako malou jsem měla tuhle pohádku ráda. Ťeď se mi zdá ale otřesná. Nejnudnější, nezáživná...prostě ztráta času.

26. dubna 2007
avatar uživatele
60 %

Dříve se mě Mrazík moc líbil, ale je to pohádka, která se hodně rychle okouká a pak hodně, ale hodně dlouho nic. Neviděla jsem ho už asi 4 roky a zetím na tom nehodlám nic měnit.

18. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Morozko

Jméno jak nějakej nanuk, výzor jak dnešní děda mráz, super vymoženosti rozprávkového sveta (budzogáně-jak bumerangy, jézdíci prase jak autíčko na dálkové ovládání, chaloupka na slepačí nožičce jako nějaké operační centrum s centrální věží...) co víc člověk může dodat. Pionýrem jsem chvíli byl tak už jenom TO, že byla doba kdy se nám TO líbilo, protože nic jiného nebylo tutíž muselo. A když mám říct vzpomínky na dobu nebylo všechno jen špatné... Mnoho hezkých vzpomínek, člověk si vybere vždy jen TO, co chce...

14. března 2007
avatar uživatele
80 %

No, je to hrozně ohraný, co si budem povídat. Ale stejně se na to musím každej rok dívat znova. Je to fakt sranda. Dabing je úplně úžasnej, hlavně baba Jaga - Filipovský. Samozřejmě, film má svoje plusy i mínusy, ale je to už skoro klasika. Dobrých 80%.

9. března 2007
avatar uživatele
psml
...
10 %

JINÁ DOBA

Komunistické vysílání ČST,pondělky dopoledne bez vysílání,večer Bratislavské pondělky....do té doby patří Mrazík.Opět jsme u toho.Někdo přišel na to,že to bude"klasika",a je to.Nevím,spoustu názorů na této stránce mě utvrzuje v tom,že už asi bylo dost Mrazíka.Ale buďme spokojeni.Dokud to nebude jako trhák v sobotu od osmi,není film tak škodlivý.No uznejte,kdo se letos na něj díval.

11. února 2007
avatar uživatele
20 %

Tahle pohádka je, už tak ohraná, že se na to nedá dívat. Každej ji jistě vyděl nespočetně krát, a tak se není čemu divyt.

30. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

klasika z ruska

Tomuto filmu nelze nic vytknout. Jenom ten dabing - to je základní kámen úrazu. Nemyslím dědu Mrazíka ani Marfušu... Ale ta Nastěnka - to je jako by ji dabovalo 3leté dítě - pisklavý hlas mě asi jednou přivede do hrobu ====)))))

22. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Vecna klasika

Dlouho jsem Mrazika nesnasela, jelikoz, znate to, kazdy rok a porad dokola, ale od te doby, co jsem presidlila do zahranici a do krajin beze snehu, mi nejak chybi, takze kazde Vanoce na ni opet zase koukam....Je to pohadka pro decka, ale uzivaji si ji i dospeli...Chtela bych se o ni podelit i s jinymi, ale nejak jsem narazila: opravdu nevim, ale Mrazik existuje jen v ruske, ceske a slovenske verzi??? Marne ho hledam v jazyce anglickem....

19. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

To je proste nezapomenutelny film a i když sem ho nekolik let nevidel, je to klasika---ikdyz je na Vánoce (a byval vzdycky tak) vzdy pousten.
Dobrá-:)

14. ledna 2007
avatar uživatele
10 %

Mrazík je ten nejhorší film, co jsem kdy viděla. Jsem na něj už alergická. Nechápu, jak na něj někdo může koukat. Je sice pravda, že nevím, co by Nova na Silvestra dávala, ale změna je život. Tenhle "film"( tak to snad ani nemůžu nazvat), mi přijde jako hodně špatnej vtip. Jakýso pokus o natočení filmu. Mrazík je nechutná ruská pohádka, která se už dávno musela lidem okoukat, ale naše televize to ještě nepochopily

14. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Bez Mrazíka by vánoce nebyly Vánocemi, je to prostě film, který k nim patří. Ač ho všichni známe pozpátku, snad nikdy se neokouká.

11. ledna 2007

jako pohádka je to dobrý film ale už ohrkaný protože ho každá televize puští každé vánoce a proto kdyby neměli tyto pohádky tak nevím co by na vánoce pouštěli

11. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Mrazíček

"Je ti teplo děvče?" ...no jo..Mrazík je prostě klasika, bez které by vánoce nebyly vánoce. Ivánek a Nastěnka, ti stojí za shlédnutí.

5. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Mrázik

Tak toto je jedna z mojich najobľúbenejších rozprávok, bez ktorej by som si ani nevedela predstaviť Vianoce aj keď si myslím, že slovenský dabing je oveľa lepší ako český:)

4. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

...

Tohle se snad ani nedá popsat...na to si musí každej udělat názor sám.....Jen já si prostě bez tohohle filmi nedokážu Vánoce představit!! Dokonalá klasika.....a nejvíc miluju tu scénu "Nastěnku chci za ženu"!!!!!!! super!!!!!!

1. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Každej rok se na ni o Vánocích podívám znovu. Můžu jí vidět pořád a pořád. Je pravda, že ruský filmy nemám moc v oblibě, ale na Mrazíka se těším každý rok. Už jen ten nápad dědy Mráze, Nastěnky a Marfušy - jo mezi náma Marfuše byla nejlepší herecká postava, její louskání oříšků bylo výborný. Moc pěkná pohádka pro celou rodinu.

31. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

mírně ohraný...ale dobrý

Sice už trochu ohraná, ale pořád klasická pohádka na Vánoce. Neznám nikoho, kdo by neznal skvělé hlášky z filmů, jsou nezapomenutelné stejně jako celý film. A český dabing je taky super, hlavně František Filipovský a jeho baba Jaga

31. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Typická ruská pohádka

Tuto pohádku, udělanou ruským způsobem mám ráda, ale posledních pár let mi uplně leze krkem, když ji vidím každý rok. Ostatní svělé filmy opakují jednou za pět ale a tuto pohádku každý rok! Kdyby to neopakovali, tak po tom doslova slintám, ale takhle...

29. prosince 2006
avatar uživatele
konz
...
80 %

...

Pohádka, kterou už jsem "žral" jako malej. A po tolika letech co si vidim zase mi připadá strašně srandovní. Ale hodně se mi líbi ty říkanky co tam každej říka.

29. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Děda Mráz

Taková ruská pohádka dávaná nám za vzor. Kdysi jsem ji měla hodně ráda, ale dneska si nemůžu pomoct a připadá mi prostě taková jiná. Ne špatná, ale celkově jiná a většina českých pohádek je prostě milejších a kouzelnějších. Ale Nasťa, Marfuša, Ivan - kdo by je neznal? A to je možná právě ta chyba. Ta pohádka je vysílána tak často, až mi to pomalu ale jistě začíná lézt krkem. Ale což, pořád je to fajn. Dívat už se na to jen tak nebudu, viděla jsem to hodněkrát, spíš budu jen vzpomínat.

26. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Pohádka kterou ráda uvidím kdykoliv a nejraděj si jí zopakuji klasicky o vánočních prázdninách at je to po kolikáte chce...Prstě a jednoduše se mi líbí...

19. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

...

Je to typicka ruska pohadka, kterou asi kazdej videl uz nejmin milionkrat,protoze ji davaj kazdej rok na silvestra. moc ten film nemusim ale sou v nem dobry hlasky:Da taky dobre zmalovany herci:))

17. prosince 2006
avatar uživatele
10 %

Pod stůl s tim

Jak já tenhle film nesnášim. Je to ruské, Rusko nemám ráda, Ivan, jeden náfuka a nesmělá Nástěnka, vlastně Nastěnka....Každej rok znovu a znovu, každé Vánoce. Tohle je už vážně moc!!! Proč se kolem toho dělá tolik povyku, proč si starší generace nemohou nechat Mrazíka ujít, asi ještě taková morální povinnost, stereotyp z dávných let. Teď je ale jiná doba a já opěvovat ruské bohatýry nehodlám!

12. prosince 2006
avatar uživatele
10 %

fuj

je to sice pohádka ale mě se to nelíbilo ani kdýž jsem byla malá. všichni tam vypadaj hak v maskách a ty písničky ty jsou taky dost děsivý.ne tuhle pohádku nesnášim

30. října 2006
avatar uživatele
90 %

Od knih k Mrazíkovi

Jako malá copatá blondýnka jsem dostala velikou červenou knížku plnou ruských pohádek... A milovala jsem je, tenkrát jsem se naučila sama číst a přelouskávala jsem je stále dokola... Byli tam různí careviči a zlatovlasé carevny a spousta morálních ponaučení... No a je tedy logické, že mi i Mrazík byl a je blízký. Je tedy pravdou, že když dnes běží Mrazík o Vánocích v TV, přepínám, protože snad žádná jiná pohádka (až na Tři oříšky pro Popelku) u nás není natolik ohraná. Často si pěji melodie z Mrazíka, myslím, že 90% scénáře znám nazpaměť a při každém ořechu, který rozlouskávám si vzpomenu na Marfušu a při každém ranním kokrhání (že ho hodně slyším :) na Nasťu a zpřáteleného kohoutka... Když vezmeme v úvahu ruskou kulturu, tato nestárnoucí klasika skoro nemá chybu.

14. října 2006
avatar uživatele
100 %

Nastěnku chci za ženu

Tak určitě nejsem sám kdo tuto pohádku viděl několikrát. I když je děj naprosto průhledně známý, člověk prostě musí vidět a slyšet čas od času známé hlášky přímo z originálu. Je to možná už taková úchylka. A nemohu dát nic méně nežli sto procent, to by ode mne nebylo pěkné ohodnotit to jinak, když mi to přinášelo po mnoho let tolik zábavných okamžiků.

13. října 2006

KLASIKA

Jak uvádím v titulku, MRAZÍK je prostě klasika. Je pravdou, že se 20. let říkalo, že musí opakovat 1.díl, protože nemůžou najít ten druhý.... Myslím, že je to tzv. neutrální pohádka, která i dnešní přetechnizované děti zaujme. A to i přes to, že i zde lze najít několik chybiček ...

18. září 2006
avatar uživatele
100 %

... :-)

Myslím, že psát na tuhle pohádku názor, je docela zbytečné vzhledem k tomu, jak známá a oblíbená je. Každý z nás by jistě řekl KLASIKA. A ona je to moc povedená klasika! Jedna z nejlepších pohádek, jejíž hlášky kolují všude kde se dá a nikdy se vám neokouká, protože kdo by se nerad díval na komickou ježibabu, našamponovaného Ivánka, nevinnou Nastěnku a ořechožravou Marfušu, při nebezpečné honbě na ženicha?

16. srpna 2006
avatar uživatele
lsk
...
90 %

Musím len zopakovať to čo bolo písané predo mnou, proste vianočná, rozprávková, nezabudnutelná klasika na ktorú sa vždy, keď môžem rád pozriem.

4. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Tak nějak si bez Mrazíka nedokážu Silvestr představit, je to fakt klasika. Není nic lepšího, než se vrátit z procházky a s cukrovím na talířku se pustit do sledování Mrazíka.

23. května 2006
avatar uživatele
100 %

Mrazík je prostě klasika

Je až neuvěřitelné, že mě tato pohádka pořád baví a to už ji znám opravdu nazpaměť a stejně se na ni opět rád podívám.

19. května 2006
avatar uživatele
100 %

..

Tak to je srdeční záležitost tohleto.. kdo neviděl mrazíka, jako by ani nebyl.. Znám ho z velmi raného dětství a okouzluje mě pořád.. František Filipovský jako baba Jaga nejde přejít beze zmínky.. Už mlčim, už mlčim..:))

7. května 2006
avatar uživatele
80 %

Tihle ruskou pohádku snad viděl každý alespoň jednou. Já nejsem vyjímkou, jako malá jsem ji měla moc ráda, teď se na ni podívám jen vyjímečně. Teď se mi zdá až moc jednoduchá a Nastěnka moc sladká a naivní. Po trikové stránce, na tehdejší dobu, je to super.

24. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Tak je to taková silvestrovská klasika, na kterou se dá podívat vždycky. Moc pěkná pohádka a hlášky jsou také super.

15. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Na tuto pohádku jsem se mrkl po cca 15-ti letech a musím potvrdit, že je to jedna z nejkrásnějších pohádek. Přece jenom něco ti Sověti dokázali - nesmrtelnou pohádkovou legendu. Byť je určitě každému v podvědomí Mrazík zakousnut jako totalitní "povinná" pohádka, a proto má k tomuto dílu psychologický odpor, já tvrdím, že tento je nutné překonat a na tuto skvělou pohádku se mrknout, protože to stojí za to. Co stojí za to - je vynikající!

10. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Co by to bylo za Silvestr bez Mrazíka...to by snad ani nešlo a tahle pohádka je prostě naprosti dokonalá...je nezapomenutelná nejen po vizuální stránce, ale také díky skvělému českému dabingu:)

26. února 2006
avatar uživatele
80 %

Tato pohádka by byla daleko lepší kdyby jí nedávali každej rok..Je to už moc ohrané..jinak se mi celkem líbí..když se kouknu na jiné ruské pohádky..

21. února 2006
avatar uživatele
90 %

Medvěd

Na této pohádce vyrostlo několik generací a kolikrát jsem ji viděl si netroufnu ani tipnout. Ale pamatuju se, že když jsem ji viděl poprvé, tak mi přišla až strašidelná...Baba Jaga a její čáry, loupežníci, macecha, jak dědeček hříbeček nasadil chudákovi Ivánkovi medvědí hlavu...ale přešlo to=)

18. ledna 2006
avatar uživatele
60 %

Je to klasika. Film, který viděl snad každý. Ale ty blbý dialogy typu: "Nastěnko". "Ivánku". Ty sou fakt příšerný. Hodně se mi tu líbila Marfuša. Skvělá postava. Divné, ale pěkné a milé.

13. ledna 2006
avatar uživatele
10 %

ach jo

já tuhle pohádku vůbec nemámrád,hraje se pořád každým rokem pořád dokola a už mi leze na nervy,už bych se na to nemohl ani podívat leze mi na nervy!!!!!!!!!!!!

7. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

No jo

Tak tohle je prostě klasická vánoční pohádka, která se líbí skoro každému... Ale já už jí tak moc nemusím páč ji mám už dost okoukanou... Ale prostě Mrazík je Mrazík...to se musí nechat

29. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Vánoce bez Mrazíka?

Nemyslitelné! Naprostá klasika, která má mezi Vánočními pohádkami své místo! Sleduji Mrazíka každý rok a tak nějak k těm Vánočním svátkům patří!

24. listopadu 2005

Nevim čím to je, asi tim že tenhle film dávaj každej rok ve stejnou dobu v televizi, ale už mi pomalu začíná lizt na nervy. Já prostě nemám rád ruský filmy dávám pouhých 60%.

20. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Stare ale dobre

Stara dobra klasika mojho detstva ktora nemohla chybat na silvestra alebo na Vianoce.Velmi pekny film nato ze je rusky

13. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Je ti teplo?

Mě osobně vůbec nevadí, když ho dávaj každej rok. Svým způsobem už patří k vánocům jako kapr a salát. Je prostě nesmrtelnej. A kdybych měla psát nějaký hlášky, tak bych ho tam klidně mohla převyprávět celýho. I když se někomu nelíbí, určitý hlášky používá prostě každej a kdo řiká, že ne, tak kecá.

13. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Prostě Mrazík!

Mrazík je perfektní pohádka! Kdysi jsem ho znala celého nazpaměť, ale teď už se mi vybavují jen útržky. Napsala jsem je do hlášek, ale po několika měsících mi byly smazány, takže je tam budu muset opět napsat (snad už tam zůstanou). ;)

12. listopadu 2005
avatar uživatele
Matt
...
50 %

Klasika

Mrazík je klasika, ktorá sa mne nikdy až tak moc nepačila.
Niektoré hlášy sú sice celkom podarené, ale viac ako 50% si to podla mna nezaslúži.

6. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

podla

mna perfektna rozpravka, s perfektnymi hlaskami a neskutocnymi postavami. Dobri su dobri az privelmi, zli su zli tiez absolutne :-) Marfuska ideeee...
Rusi vedeli nakrucat perfektne rozpravky, toto je tiez jeden z dokazov....

3. listopadu 2005
avatar uživatele
50 %

Klasika:)

Klasická pohádka, kterou musí znát každý, přesto mi nepřijde nijak zvlášť povedená. Neurazí-nenadchne... Dávám 50procent:/

30. října 2005
avatar uživatele
100 %

super pohadka

umite si predstavit vanoce bez mrazika?Ja ne!Tahle pohadka me uplne okouzlila hlavne diky hlavni hrdince Nastence.nejvic se mi libi scena,jak tam syn rika:Nastenku chci za zenu,hahaha.

29. října 2005
avatar uživatele
100 %

Prííma pohádka =)

Jaj...nádherná pohádka kterou zná opravdu každý...Každý Vánoce se na ni dívám. Též si je nedovedu představit stejně jako Horda5! =) Nejvíc mě ale dostal muzikál na kterým jsem byla. Byl úžasnej, nezapomenutelný. Stálo to za to, tak jestli někde budou ještě tohle hrát tak vám radím ať neleníte a jdete se kouknout. Fakt to stojí za to. A moc téhle pohádce fandím ;-)

29. října 2005
avatar uživatele
100 %

Russia

Tak touhle klasikou se Rusáci prostě překonali . . . Já osobně si neumim představit vánoce bez Mrazíka . . . Tuto pohádku prostě žeru . . !?!?!

28. října 2005
avatar uživatele
100 %

Mrazík

Před naší, za naší... Tohle je opravdu povedená pohádka. A ještě o to je lepší, že je ruská, protože kam se hrabou jiné ruské pohádky. Mrazík má dobré obsazení a ty písničky jsou prostě nezapomenutelný:))

26. října 2005
avatar uživatele
0 %

Mrazíka naprosto...

...nesnáším. Tohle není pohádka, ale něco co snad ani nemá žánr. Je to strašný a nechutný kýč, který se mi zhnusil už jako malému capartovi. Zlaté české pohádky!

26. října 2005
avatar uživatele
90 %

Ačkoliv z čistě...

...profesionálního hlediska je Mrazík jedním z největších braků jaké znám, stejně má, zřejmě díky ruskému vlivu během dětství, místo v mém žebříčku oblíbených..

26. října 2005
avatar uživatele
Morx
...
20 %

Mrazíkovi se bohužel nepodařilo, ani v mém ranném dětství získat si moji oblibu. Tato pohádka se mi nikdy moc nelíbila a neměl jsem ji v lásce. Ani neví proč, přišla mi už jako malému hloupá a nudná a prostě se mi nelíbila...

25. října 2005
avatar uživatele
50 %

mrazík

klasika mezi pohádkama.. nemůžu o ní říct, že by byla špatná, ale.. viděla jsem ji dvakrát, třikrát.. a znovu si ji nejspíš nepustím..

25. října 2005
avatar uživatele
90 %

Klasika

Ráda tady v názorech trochu pozdvihnu procenta. Mrazík je klasika, pohádka, která pro mne má pořád co objevovat, je dokonale vymyšlená a hlavně skvěle natočená - kdykoli se ocitnu v nějakém podobném lesíku jako "medvěd Ivan" u jezírka, kde se poprvé uviděl, nemohu si na film nevzpomenout. Ne že bych jej urputně musela vidět každý rok, ale vždycky se na něj ráda podívám. Devadesát procent - protože je to sice klasika, ale ne až tak velká jako třeba Pyšná princezna. Jinak myslím, že to, jestli se někomu líbí, nebo nikoliv, možná záleží na tom, jestli má rád ruské pohádky celkově. Já jsem je hltala, proto nemám žádný problém - narozdíl od mnoha, zdá se.

25. října 2005
avatar uživatele
100 %

...

no já neivm jeslti k tomuhle filmu může člověk ještě něco dodat.. .v televizi to jede i dva krát ročně, každej to zná nazpaměť.. .prostě klasika :)

25. října 2005
avatar uživatele
100 %

:)

tuhle pohádku mám strašně ráda a vždy se na ni ráda dívám jak říká a řekne mnoho lidí je to prostě klasika kterou musí znát snad každý člověk a každé dítě :))

25. října 2005