home
Most do země Terabithia

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Most do země Terabithia jsem nejen viděla, ale i četla. Myslím, že jde o zdařilou adaptaci. V celém filmu se skutečnost a fantazie tak dokonale prolíná, že nevíte, co je reálné a co už ne. Rozhodně to má ode mě palec nahoru :-)

4. ledna 2014
avatar uživatele
E Š
...
80 %

Tento príbeh mi príde len ako "dajme ďalšie fantasy, to teraz letí". No pri knihy, možno preto, že som poznala záver, som sa rozplakala, a film bol celkom milým spracovaním. Tak ok, 80% prežijem.

14. července 2013
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Čtrnáctiletý kluk (co maluje jako retardovaný osmiletý kluk a všichni s rozplývají nad tím, že je to umělec) trpí útlaky své buranské rodiny, ale pochopení najde u zásadně bohatší (tedy krásnější, chytřejší a hodnější) rodiny a jejich dcery. Je hezké, že se ten film pokouší komentovat nějaké existující sociální rozdíly, ale násilně vražené fantasy nutí tvůrce k zoufalým zkratkám. A nefunguje to. A ten konec je jen z nouze ctnost. Nevím, jak to funguje v knize, ale ve filmu je to jen nepřirozená změna zavánějící zoufalstvím. Zlatý Del Toro.

23. února 2013
avatar uživatele
90 %

AnnaSophia Robb

Tento film má vynikající příběh postavený na dětské fantazii. Děj střídá prostředí školních lavic s lesní fantazií a postupně vygraduje v silný emotivní závěr.

2. listopadu 2011
avatar uživatele
100 %

Čekala jsem nudný fantasy film bez nějakého nápadu, ale byl to opravdu krásný film. Super!

2. srpna 2010
avatar uživatele
100 %

Úžasné!

Když jsem si přečetla knížku, chtěla jsem vidět film a určitě mě nezklamal. Kniha je většinou lepší, ale tady si i film zaslouží pochvalu. Skvělý příběh, dobře zpracováno a úžasní herci. Smekám!

3. května 2010
avatar uživatele
100 %

Most do země Terabithia

Tento fim sa mi veľmi páčil. Bol plný priatelstva, fantázie, dôvery -všetkého čo spolu dokáže vytvoriť skvelý film.Konečne žiadny film ako Pán prstenov, žiadna kronika Spiderwikovcov ale úpnlne nový pohľad na svet vymyslených tvorov. Film Most do zěme Terabithia patrí odteraz medzi moje obľúbené a preto nie je pochýb, že ho odporúčam.

3. září 2009
avatar uživatele
90 %

Od tohoto filmu jsem očekával dlouhé nudné fantasy, takže mě nakonec mile překvapil.. Možná to bylo tím, že jsem čekal tříhodinovou bitvo o tajnou zemi, ale přišlo mi to krátké.. Určitě by se z takové povídky dalo vyždímat i více.. Jinak je to krásný film nejen pro děti, se smutným překvapením.. Měl jsem trošku potíže s hlavní hrdinkou, protože jsem měl stále před očima Fialku Garderóbovou z Karlíka a továrny na čokoládu, takže jsem čekal kdy zfialovatí a nafoukne se:-D
Jinak klobouk dolů před herci, dobrý výkon!

2. června 2009
avatar uživatele
80 %

....

Tak nějak jsem si myslela, že toto dílko bude něco podobného jako Letopisy Narnie. Bohužel není. Byla jsem z něj docela zklamaná. Očekávala jsem asi více onoho fantasy světa, a ono pořád nic... Ovšem pokud tento film nebudu srovnávat s Letopisy, tak jako takový není až tak špatný. Sice trošku smutně končí, ale co už..

9. dubna 2009
avatar uživatele
80 %

Moc hezkej film, ale dost smutnej :-(. Hrozně se mi líbí, jak si děcka vymyslí svůj vlastní svět plný kouzel a tajemství... dost dobrej film

16. března 2009
avatar uživatele
100 %

moc pěknej a citlivej film, akorát moc smutnej, mel skvelej pribeh a tak vsechno bylo super, davam stovku

15. března 2009
avatar uživatele
100 %

Jedno oko nezůstalo suché.

Nemohu souhlasit s názorem uživatelky uisaL, pravděpodobně jsem viděl uplně jiný film.Tohle dílko je kvalitativně úplně někde jinde než Letopisy Narnie, a to není jen můj názor.Pro mne jeden z nejlepších filmů, který si najde místo v mém TOP,ale zároveň ten nejsmutnější ,smekám před G.Csupou a dávám zasloužených 100%.

30. ledna 2009
avatar uživatele
20 %

Od tvůrců Letopisy Narnie??? Hurá!!!!! Konečně něco nového!!! To je to, co jsem si myslela, když tento film vyšel. Vzala jsem kámošku a šly jsme do kina. A co z toho??? Ztráta času!!!! A škoda peněz!!! Nikdy v životě jsem si nemyslela, že uvidím něco, tak hrozného. Mám rada fantasy a ráda fantazíruju, ae toto nebylo dle mého gusta. Je mi líto, ae nějak se vám to páni producenti nepovedlo

29. ledna 2009
avatar uživatele
80 %

Provaz

Typická fantasy to není. Tohle je skutečný propojení reality s fantazií. K prožití fantastických věcí tady není potřeba kouzelný starý skříně či něčeho podobnýho. Vždyť stačí třeba právě les, zavřít oči a... To, jak dopadne Leslie je strašně smutný, ale umocňuje to zážitek z celýho filmu.

24. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Temný rytíř? NE!Terabithia

Tak tenhle snímek je opravdu nádherný..
Nikdy se mi nestalo aby mě film natolik obměkčil abych měl v očích slzy nebo dokonce brečel.Tohle je poprvé, celou druhou polovinu filmu jsem probrečel, až jsem na to ani neviděl a film jsem byl nucet si jí pustit opakovaně a musím říct že je o opravdu velmi silný příběh.
Někdo zde psal, že očekával více z žánru sci-fi a pak odcházel zklamaný,ano ja také očekával něco jiného, ale zklamaný určitě nejsem, ba naopak.
Někdo čekal děti bojující proti všemožným sktřetům a skřítkům, ale tohle dílo nabízí zcela něco jiného a s mnohem hlubším významem,který ne každý dokáže ocenit zvlášť menší děti nebo suchaři.:)
Jaké je ztratit svého kamaráda? Toho nejlepšího a zároveň toho jediného, toho kdo s vámi sdílí vaši fantazii a rozumí vaším snům a touhám.
Stačilo se však jedno sobecné zaváhání a zrada a vše je pryč.. to vše vám skvělý Gabor Csupa v tomhle snímku velmi emocionálně interpretuje...
Vlastně on to hlavní hrdina nemá vůbec lehké - šikana ve škole,(ač zcela zbytečná a pro mě nepochopitelná), poněkud chladné chování otce k jedinému synovi nebo tragická ztráta kamarádky,tohle vše se mi zarylo hluboko v duši a za to jsem vděčný.
Velmi dobrá je i hudba, která je ve filmu použita, dokonale umocňuje zážitek s filmu.I soundtrack je jeden z nejlepších za poslední dobu.
Tenhle film určitě stojí za opakované shlédnutí, a jsem strašně rád, že se s filmu nevyklubala žádná pohádka pro děti, z které bych si nic neodnesl.

Dávám 120% a hodnotím tenhle film jako jeden z nejlepších co jsem v životě viděl a v tomhle případě i procítil.

A nezapomeňte :Just close your eyes and keep your mind wide open !

12. ledna 2009

Příběh ověnčený medailemi

Tento film vznikl podle dětské knížky Katherine Patersonové. Ta se nechala inspirovat skutečným příběhem svého syna a před deseti lety sklidila cenu H. Ch. Andersena. Na začátku převažoval americký ráz, který postupně polevoval, taky jsem se dlouho nemohla vyrovnat s dabingem. Naštěstí později, když se film začal odvracet od předpokládaného fantasy žánru, se děj rozvinul v dojímavý příběh dětí, které nejsou oblíbené, přesto jsou schopné žít. Dokážou si vytvořit svět, kde se stanou vládci, kde není nic nemožného. Postavy se vyvíjí a když si již myslíme, že Jess pochopil Lesliiny sny, nastává zlom. Častá verze zrada a trest se objeví i zde. Jess Leslii sobecky zradí a ona přijde nešťastnou náhodou o život. Divák sleduje film do posledního okamžiku a doufá, že se všechno změní, že se někde Leslie objeví, ale marně. Proti Terabithii, kde je Jess panovníkem, v reálném životě nedokáže zvrátit osud své kamarádky a již nikdy se s ní nesetká. Druhá část mě dohnala k slzám a kdyby tento příběh končil jakkoliv jinak, nejspíš bych ho tak vysoce neohodnotila. jenže on se vymykal všem průměrným fantasy filmům a knihám, že není možné dát mu méně než 100%.

11. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Moc pěknej film, zatím asi nejsmutnější co jsem viděl.
Méně jak 100% si tenhle snímek vážně nezaslouží.

11. ledna 2009
avatar uživatele
3d!t
...
100 %

Terabithia

Popravdě, myslela jsem si, že proniknou do nějaké ztracené zázračné země, kde se budou potýkat s zvířaty, netvory, atd. Ale že to bude jejich vymyšlený svět v jejich představách, jsem nečekala. A už vůbec jsem nečekala, že Leslie zemře. Ale jinak film to je pěkný, ale taky smutný.

7. ledna 2009
avatar uživatele
50 %

Myslela jsem, že tento film bude něco úplně jiného. Že se děti ocitnou v nějakém světě, kde budou bojovat se zlem jak je ve většině takovýchto filmů, ale jak říkám, tohle bylo něco úplně jiného a bohužel mě to tím i zklamalo. Já mám ráda fantasy filmy a to se o tomhle říci nedá.

22. prosince 2008
avatar uživatele
80 %

Terabithia

Popravdě jsem od toho čekala co jiného. Čekala jsem klacké fantasy, kdy malé děti najdou tajný vchod do jiné dimenze a tam se budou schovávat před realitou. Nečekala jsem že ten svět bude v jejich hlavě. Taky jsem nečekala, že tam Leslie zemře. V tomto filmu, jako v jedom z mála se nedá předvídat jat to skončí nebo jak se příběh samotný bude vyvíjet. Je zvláštní, ale představovala jsem něco jiného.

15. listopadu 2008
avatar uživatele
e.kd
...
100 %

To není fantasy!

Toto opravdu není fantasy ve smyslu, že děti projdou místo skříní přes most a v jiném světě je přivítá faun. Už dlouho mě žádný film nepřinutil slzet!!!

13. července 2008
avatar uživatele
90 %

Opravdu dojemný příběh o dětech, které jsou zvláštní, dalo by se říct až výjimeční, a proto to nemají ve škole (ono navíc, když tam chodí takoví vypatlanci, co se holce posmívají za to, že ji táta bije - to jsem fakt nedokázala pochopit), ale ani v životě jednoduché. Pak se není čemu divit, že utíkají z ošklivé reality do svého smyšleného a kouzelného světa. A ten konec byl opravdu nádherný, málem mi i slzička ukápla:).

1. července 2008
avatar uživatele
100 %

Fantázia

Pridávam, že film nemá byť ani fantazy ako bola Narnia ale film o dvoch detskách, ktoré to mali ťažké.
Keď si predstavím čo si všetko ja navymýšlam za svety to by ste sa divili. Ale nie dávam tomuto filmu 100%, pretože to bolo výborné. Všetko čo sa tam odohralo sa môže stať hocikomu a hocikto si vymysli svoj svet aby sa tam ukryl pred problémami, ktoré má. Trochu ma zarmútil koniec.(ja by som si ho pozmenil) Inač, keby sme na to nešli ani zo školy tak ten film nidky neuvidím lebo som si myslel, že to bude blbosť pre deti.
A ešte ak film hodnotíte podla toho aký má dej tak ste na zlej ceste. Nemôžu zato, že tak skočnila aj kniha podľa ktorej je to nakrútené.

23. června 2008
avatar uživatele
100 %

Most do země Terabithia...

Svět dětské fantazie nezná mezí a je velký dar potkat někoho, kdo tuto fantazii sdílí… Své o tom jistě ví Jess (Josh Hutcherson), který potkal přítele na celý život (jak doufal)… Je to nádherné dílo, které v člověku probouzí smíšené pocity- strach z okolí, lásku k rodině, nebo bolest, která zasáhne vždy tehdy, kdy bychom to nejmíň čekali… Je nádherné, jak režisér Gabor Csupo pojal toto kouzelné dílo podle úspěšného bestselleru Katherine Patersonové, a předvedl ho světu jako pohádkový příběh… I svět jménem Therabithia, vytvořil tým Weta digital. neskutečně úchvatně a jednotlivé postavy, jenž se jakoby tvoří v dětské mysli dvou hlavních představenců, byli okouzlující. Je to jedinečné dílo, které dokonale přemítá dnešní svět, plný násilí a nenávisti a převážně cestu, kterou k sobě postavy hledají… Ke všemu ta krásná a chytlavá hudba na hodinách hudebky s krásnou učitelkou (Zooey Deschanel), dodává celému filmu něžnou atmosféru. Když Leslie (AnnaSophia Robb)zemřela, nečekala jsem tak nádherný konec, kterým se Most do země Terabithia liší od ostatních příběhů a tím se i řadí na první místo v tom, jak rozbrečet a nadchnout diváka!!

22. června 2008
avatar uživatele
90 %

Moc hezké, moc smutné

Čekal jsem fantasy pohádku, ale pro děti to asi není. Velmi se povedlo prolínání reálného a fantastického světa a děj se nedá předvídat. Hlavní zvrat ve filmu je moc smutný, ale to dělá tento film lepším než jsou ostatní. U mě 90%.

22. května 2008
avatar uživatele
80 %

Film mě docela překvapil. Čekal jsem, že to bude další americká pohádka, která se celá bude odehrávat ve snovém světě, to jsem se ale zmíli. Film pojednával o šikaně a o dětské představivosti. Trochu mi sice vadilo, že ve filmu bylo málo scén z Terabithie, ale i tak se tento film velmi povedl. Rozhodně doporučuji.

16. května 2008
avatar uživatele
100 %

No myslel som si, ze to bude len ukazka efektov ale fakt ma prekvapil. Je to fakt velmi hodnotny film aj ked nie celkom pre male deti ako som si povodne myslel.

9. května 2008
avatar uživatele
90 %

Před tím, než jsem se na film podívala, jsem si přečetla knížku, podle které je film natočený. Bylo to tak mnohem lepší. Podle traileru očekáváte fantasy film, ale to je vedlejší. V popředí je nádherné přátelství dvou dětí, které hledají útočiště ve vlastní fantasii. Vymyšlená dobrodružství a hledání sebe sama... Herci se dokázali dobře vtělit do svých rolí, uvěřila jsem jim všechno. Asi proto jsem na konci neudržela slzy, když Leslie umřela. Je to vlastně i smutný, velice smutný příběh.

24. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Nádhera!

Tenhle film mě fakt uchvátil, první film u kterýho jsem se rozbrečel! Fakt, je to divný, ale jo. Nečekal jsem od něj nic moc, ale jak jsem se dozvěděl, že tam hraje můj oblíbenej herec, neváhal jsem ani chvilku! A řeknu vám - líp to dopadnout nemohlo! Něco, co mi v uších bije ještě teď, je bohužel nadabování Joshe Hutchersona. Sice neznám dabérovo jméno, ale vždyť on daboval už dávno dospěláky a teď dabuje dvanáctiletýho kluka? Ten hlas tam vůbec nesedí, ale po nějakém čase to nebudete vnímat. Hlavně díky skvělým hereckým výkonům.

16. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Film byl moc hezkej, akorát sem si myslela, že je to pohádka. Bohužel není. Ten konec mě překvapil asi jako všechny co to viděli a bylo mi to líto. Ale jinak si myslím že je to další z hezkejch fantasy filmů.

1. dubna 2008
avatar uživatele
70 %

myslim, ze v tomto filme nebolo az tolko fantazie ako sa o nom zo vsetkych stran hrnulo.skor to bol pohlad z detskych oci, ako sa snazia uniknut pred relanym zivotom. na fantasticky film, az prilis moc nedobry koniec hlavnej hrdinky.skor ukazal, ako je aj pre deti realny svet kruty.

20. března 2008
avatar uživatele
90 %

Špatný to nebylo

Film byl dobrej jen mi přišlo blbý, že na konci zemřela Leslie. Vim že když se ten film točil tak že Jessemu (Josh Hutcherson) bylo 14 let a Leslii (AnnaSophia Robb) bylo 13 let - Nevim proč to dabovali Filip Švarc a Lucie Vondráčková kterym je ja nevim kolik. Lucii sem ještě zvládl ale Švarc se na to fakt nehodil. Ale výkony hlavních dětských hrdinů velmi oceňuji. Taky sem si myslel že je to něco jako Narnie ale zjistil sem že je to o né moc oblíbených dětech kteří se zkamárádí. Ty "příšery" nebyly zas tak přesvědčivý, přestože byly digitálně zpracovaný. Jenom ten konec mě fakt dostal. I když je to spíš trochu dětinská pohádka pro děti, film velmi uznávám, kvůli emocionálnímu ději a docela fajn soundtracku. Dávám filmu 85%.

17. března 2008
avatar uživatele
100 %

Veľmi pekný film, patrí medzi moje najobľúbenejšie... Škoda, že zomrela, ale nemôže všetko končiť: A žili šťastne, kým nepomreli... Ale aj tak, koniec sa mi moc nepáčil a bolo to dosť smutné, keď stále ju spomínali...

3. ledna 2008
avatar uživatele
50 %

CCC

Film byl dobrej,líbyli se mi efekty,českej dabing mě překvapil.Dal bych tomuhle filmu 80%,kdyby nezemřela ta holkakterá si ten svět vytvořila s tým týpkem.To strhává u mě vysokých 25%,tudiž tomu dávám 55%.Jinak fajn.

15. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Dobře zpracované fantazy, herci i prostředí bylo vybráno dobře. Hlavně hudba skvěle dokreslovala atmosféru. Jenom ten českej dabing byl hnusnej.

26. října 2007
avatar uživatele
80 %

EXTRAORDINÉRNÍ

Tento film je velmi povedené fantasy, které se musí vidět od začátku do konce. Prostředí i herci byli, co si já myslím, vybráni dobře. A hlavní děj ... přece každý má to svoje imaginární království. Prostě, čistě a jednoduše EXTRAORDINÉRNÍ.

21. října 2007

Tak sem si pobrečel...

Nic smutnějšího jsem dosud neviděl. Film byl úžasně zpracovaný a obyvatelé T. mě docela vyvedli z míry. Celý děj byl velmi nepředvídatelný, což je u mě záruka sto procent bodů.

19. října 2007
avatar uživatele
10 %

Tak tohle podle mě není nic jiného než jeden hodně velký úlet... Hlavně na začátku jsem si nebyla jistá, jestli je to skutečně film pro děti - ta školní šikana byla odporná. Všechno mi přišlo takové vyumělkované, nechutné a kýčovité. Místy to bylo takové...no úplně divné. Fantasy miluju, ale ne takhle. Prostě úlet...

28. září 2007
avatar uživatele
80 %

Můžete to být i vy

K tomuto filmu jsem se dostala celkem náhodou (jiný film, na který jsem se chtěla dívat se sekal). Původně jsem se na Terabithiu nechtěla dívat: také jsem si myslela, že to bude druhá Narnie. Musím ale říct, že si tento film na nic nehraje. Necpe vám čarodějnou školu, ani bájného lva. Ukáže svým divákům to, co můžou zažít i oni, bezohledu na věk, pohlaví a vzhled. Každý může utéct ze všedního dne do svojí Terabithie, každý může být králem. Samozřejmě s trochou fantazie. Filmy většinou hrají na city diváka až úplně na konci, u Terabithie je to skoro 30 minut před koncem. Takže lze zařadit mezi filmy, u kterých těch 30 minut budete mít slzy na krajíčku. Stojí za podívání, pokud tedy nejste úplný suchar a dokážete ocenit prvky dětské fantazie, kterou vám režisér v Mostu do země Terabithia servíruje.

31. srpna 2007
avatar uživatele
60 %

Tam za vodou

Na radu kamaráda, sic pod upozorněním, že je to nejsmutnější film, jenž dosud viděl, jsem stiskla tlačítko play. Ano, podstoupila jsem to riziko, že se mi rozmaže řasenka a budu potřebovat celé balení papírových kapesníčků. Já vím, jsem tak odvážná :) Tento rodinný film začíná lehce těžkopádně, oproti tomu druhá polovina filmu je plná dobrodružství a akce. Slovo akce berte s rezervou. Výtvarné pojetí připomíná imaginaci z Hledání země nezemě, ale zde se jí nedostalo naplnění. Přestože bojové scény jsou svižné a rychlé, nepřátelé království T. se v tom bleskovém útočném tempu nemají šanci dostatečně ukázat svým divákům. Herecký výkon Leslie působil živě a přesvědčivě, zato její kamarád Jess nebyl obdařen rozeným talentem herectví. Výjimkou se staly závěrečné scény, kde se mladý herec vcítil do role truchlícího chlapce. I přesto vše mi neukápla slza, neměla jsem rozmazaný obličej. Snad to není důkaz mé bezcitnosti… ale jen reklamy na waterproof řasenku.

28. července 2007
avatar uživatele
80 %

Silný příběh

Musím říct, že jsem měl vůči filmu, dříve než jsem ho shlédnul, předsudky, která se nakonec ukázali jako mylné. Film má silný příběh o "vyvrhelech společnosti" kteří se stanou dobrými přáteli. Zdůrazňuje krásu dětské fantazie. Herecké výkony obou hlavních dětských představitelů jsou opravdu pozoruhodné, film ve mě nechal zvláštní dojem, určitě stojí za shlédnutí.

14. července 2007
avatar uživatele
LOST
...
80 %

Most do země Terabithia

Na tento film jsem se moc netěšil. O to větší ale bylo překvapení když jsem film shlídnul. Co mě vůbec nelákalo byl trailer, nebyl vůbec špatnej, ale když jsem se dozvěděl, že je to film od tvůrců Letopisů Narnie a ono to vypadalo jak Letopisy Narnie tak jsem myslel, že to dobrý film opravdu nebude. Problémem je, že se tento film nazývá žánrem fantasy (stejně jako Narnie), ale o to v Terabithii vůbec nejde. Nejni to žánr fantasy, je to spíš rodinný film. Tento film se navíc v lese nazvaném Terabithia moc neodehrává a jestli jsou hlavní hrdinové v Terabithii 15 minut z celého filmu tak to ještě docela přeháním. Tohle však s Narnií nemá nic společného, Narnie byla totiž špatný film (pro mě maximálně 40 %) a tohle je jak jsem už psal úplně něco jinýho. Co se od Narnie hodně v tomto filmu zlepšilo jsou herci, ani jsem nedoufal, že dětský herci by byli až tak dobrý a že jsou jen dva a né čtyři jak v Narnii tak to vůbec nevadí. Dalším pozitivním bodem je scénář kde není nouze o překvapení. Triky však moc neokouzlí, nejsou špatný, ale všechny jsme je už viděli v traileru takže jich opravdu moc není. Hudba ujde, ale trošičku za Narniou v tomto zaostává, ale to je asi tak všechno v čem je horší. Terabithia je navíc hodně smutná od ostatních rodinných filmů a u tohoto nevím jestli je to dobře nebo špatně, protože na konci filmu mě hlavní hrdinky bylo docela líto. Jinak se jedná o perfektní film a pro mě jedno ze zatím největších překvapení roku 2007. A i když by se mělo jednat o film pro děti tak to vůbec není pravda, v klidu se na něj mohou dívat i dospělí.

30. června 2007
avatar uživatele
100 %

Nejsem moc na pohádky ani na fantasy, ale tenhle film mě vážně vzal. Kdo si chce trochu zabrečet, tak ať se na tento film určitě podívá.

17. června 2007
avatar uživatele
90 %

Super

Vidím že tenhle film dostal hodně kladné ohlasy a protože se mi líbil taky a protože chvály není nikdy dost tak se taky přidám. Film jsem viděl teprve nedávno a tak se již slyšel že to neni spin-off na Narnii. To co jsem ale viděl mě docela udivilo. Myslím že celkově špatný náhled na film byl zapříčiněn Trailery kde v Traileru bylo 75% fantasy a ve filmu tak max 10% proto myslím, že film přišel o dost divíků kteří nemají rádi "fantasmagorie". Vždyť je to vydařený rodiný film s nádechcem fantazie pro všechny kdo mají velkou představivost a nebojí se mít "mysl široce otevřenou"...

16. května 2007
avatar uživatele
90 %

Bridge to Terabithia

Konečně nějaký film, který mě překvapil. WoW myslela jsem si, že to bude taková ta normální pohádka, ono to sice byla, ale nebyla normální. Což se musí přece ocenit. Jsem nadšená z toho konce a myslím, že je to "dobrý konec".

8. května 2007
avatar uživatele
Opal
...
90 %

Když jsem si před dvěma lety přečetla knížku, tak jsem se do ní automaticky zamilovala, a moc jsem se těšila na film. Film mě opravdu potěšil, protože až na dabing jsem s ním byla naprosto spokojená.

28. dubna 2007
avatar uživatele
Elik
...
30 %

nic moc..

Nejsem sice žádný kritik, ale tenhle film me opravdui zklamal, mylsim, ze v trailerech lidem daval moc velke nadeje a ocekavani bylo na nic, fiml se mi nelibil, protoze byl trosku jako smichanice nejakych seriálu, nebylo docileno vyvrcholni deje a konec byl opravdu uspechany a ne moc pekny...i když zase když už sae našli ve filmu nějaké efekty, tak to stálo za to....

16. dubna 2007
avatar uživatele
Anil
...
100 %

Bohužel smutný konec

Když jsem na film šla, čekala jsem něco jako Letopisy Narnie ( také je to od stejných tvůrců ), ale film mě překvapil. Myslím, že takováto představivost je neuvěřitelná. Bylo to krásně provedené, ale trošičku se mi nelíbil konec. Rozhodně byl nečekaný, ale taky hrozně moc smutný. Dávám 100%, ale příště prosim něco veselejšího :-)

13. dubna 2007
avatar uživatele
ILU
...
100 %

Tohle, je pro me nejlepsi film co jsem videl, nikdy jsem neveril v existenci lepsiho filmu nez je Gump. Úžasnej film, kterej me úplně dostal.
Dávám 120% ať je dole napsany cokoliv. Tenhle film si jisto jisťe zaslouží.

10. dubna 2007
avatar uživatele
raz
...
100 %

no to je krasny tohleto

JO ,tak tenhel film se hodne se hodne vyjima mezi tema filmama,ktery sem videl v posledni dobe...oproi teda flmum jako ej je novej Hannibal...Alpha dog..a nebo treba taky Daja Vu...ktery sou bezpochyby taky super...je tohle uplne jiny...pribeh me uplne prekvapil..necekal jsem ze to bude takovy....me se to hodne libilo....bylo to dost smutny trosku sem byl zklamanej ze to s tou hokou dopadlo takhle...ale jinak pecka film na kterej jen tak nezapomenu...doporucuju a davam 100%

2. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Most do dětské fantazie

Dětský svět fantazie nabízí hromadu možností a "realit", do kterých se utíkají schovat před nepřízní světa kolem nich. Terabithia je přesně jednou z nich, kam utíkají dva noví přátelé a spolužáci ze třídy - Jess a Leslie. Jess je samotář, který rád a hlavně dobře kreslí. Leslie je nová, sympatická dívka, které se posměch dostane díky absenci televizoru. Oba jsou "třídní vyvrhelové". Tohle pouto nakonec přeroste v přátelství při "objevování" Terabithie - fantazie Leslie a kreslířské nadání Jesse dají vyniknout novým bytostem a postavám. Bridge to Terabithia mne mile překvapil, potěšil, dojal a taky trochu rozplakal. Dobré herecké výkony hlavních dětských představitelů, jakási dějová linka a hlavně jakýsi "moralizovaný" podtext, který nepůsobí natolik kýčovitě a je spíš jasnou dedukcí chování postav hlavních i vedlejších. Otázkou proč je spíš poněkud chladný vztah otce k jedinému synu [Jess] a Jessův odstup od ostatních spolužáků. V konečném hodnocení mohu jen vyzdvihnout výsledný dojem z tohoto filmu. Takže tak!

31. března 2007

...

Bez pochyby nejkrásnější film, který jsem v poslední době viděl, přidal tomu ještě fakt, že jsem si ten film celý představoval úplně jinak, bylo to dost překvapení. Hlavně ke konci když se vše krásné obrátilo k opaku. V té chvíli mi od očí vjely slzy a nebyl jsem v sále zdaleka sám....

31. března 2007
avatar uživatele
100 %

Smutné, ale krásné

Souhlasím. Bylo to neuvěřitelně smutné a kruté. Zároveň kouzelné a krásné. Když se film pomalu dostával k oné "tragické" části, skoro jsem brečela jak želva. Pár připomínek bych měla, ale na hlas Jesse jsem si během 95ti minut zvykla. Kdo má rád upřímné filmečky, které chytí za srdce, vřele doporučuji.

28. března 2007
avatar uživatele
90 %

Hezké...

Po skončení filmu jsem měla smíšené pocity. Vadil mi dabing, Jess měl opravdu hlas, který k němu neseděl, moc dospělý. Taky jsem čekala víc fantasy, a jak jsem zvyklá na happy endy, tak mě tohle docela dostalo, bylo to smutný. Po celý zbytek dne jsem nad tím přemýšlela a vymýšlela vlastní konce... Happyendovatější. No ale zaujalo mě to.

26. března 2007

huhue

Moc pěkný film šokovalo mně ale to ,že se to natáčelo víc ve škole než v lese a ještě hlas jesse byl moc dospělý jinak moc pěkný film

24. března 2007
avatar uživatele
Prut
...
100 %

Good

Dost dobrý film, ale mohlo tam být více scén z Terabithie , nemuselo to být tak smutné a mohlo by to mít i nějaké pokračování.

24. března 2007
avatar uživatele
70 %

Terabithia

Velikým problémem je, že se o Most do země Terabithia píše jako o fantasy filmu. Když k tomu přidáte ještě, že je to od tvůrců Narnie a pár fotek s fantaskním světem, čekáte podobný výlet jako v Narnii. Most do země Terabithia je ale "pouze" rodinný film s fantasy prvky, které si hrdinové představují. Toto rodinné drama je ale citlivě, trochu nadneseně natočené, že vám nakonec nai nebude vadit, že celý ten fantaskní výlet se na plátně odehrává dohromady asi 10-15 minut...

18. března 2007
avatar uživatele
100 %

:)

podla mna dobry film ... ked som na neho isla som myslela ze to bude nieco take ako narnia... bol to uzasny film ....... len skoda ze toho chlapca daboval dospely vyznelo to trochu divne .... ten zvrat na konci skoro som sa rozplakala alee hodnotim ako pekny film stoji za pozretie

16. března 2007

Úžasný fantasy zážitek

Slogan filmu mluví jasně . . . posaďte sedo kina a nechte se unést. Já to udělal taky tak, a stálo to za to!
Trochu mi to přpomíná moje vlastní filmy . . .

16. března 2007
avatar uživatele
100 %

podla mojho nazoru je to velmi dobry film ale ten zvrat na konci to bola pecka. este raz by som si ho pozrel. ale skoda ze Terabithiu ukazovali len niekedy

23. února 2007