home
Moonraker

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Corinne Clery

Tento příběh agenta 007 má spoustu akce a Bond musí odrazit mnoho útoků. Ale i tak děj postupně ztrácí tempo a film nezachrání ani výlet do vesmíru.

18. ledna 2014
avatar uživatele
40 %

Vesmír. Laser. Rakety.

Roger Moore není můj typ. Ani můj ročník - to ale platí i pro téměř všechna děvčata, na která používá svůj šarm a prochází mu to. Ano, celkově je Moonraker docela zábavný, vesmírné zbraně roztomilé… Počkat - od kdy se James Bond snaží být roztomilý?! Opravdu bude tenhle člověk hrát ještě ve třech filmech?

23. listopadu 2012
avatar uživatele
60 %

Luke Skywalker jako 007

Z počátku jsem si říkal, jak výborně je to natočené (žádný Guy Hamilton na postu režiséra = malé vítězství), bohužel se to zvrtlo. Špion, který mě miloval a Moonraker jako by se vraceli ke kořenům, James Bond už zase pije Martinni, zloduchové škodí ve stylu Blofelda... na druhou stranu mnohé opakování opakovaného. A akce je skutečně na svoji dobu (možná i na dnešní) více než zajímavá - na tu realistickou bitku v oblacích by si dnes bez počítačů nikdo netroufl a právě díky tomu, že dřív se muselo natočit vše poctivě "natvrdo", vypadá ta bitka tak dobře. Jenomže vzhlédnutí se ve Star Wars (trochu podivné v této sérii, ale je to skutečně tak) filmu podráží kolena a v mých očích také naprosto nelogické chování postav (kdyby mě chtěl jako dámu zabít nějaký Jaws, asi bych křičel o pomoc; možná bych jako agent nosil pistoli, a když střílím skoro po každém neškodném grázlíkovi, nebylo by od věci vytáhnout kvér na někoho, kdo má asi tisíckrát větší sílu?; jako „hlavní“ dosud neodhalený padouch bych se určitě neodhaloval tím, že bych se ihned po prvním setkání pokusil zabít tajného agenta, který nemá o ničem ani páru...).

26. listopadu 2011
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Bond in da Space mohl být daleko větší průšvih. Sympatický dědeček Moore to ale se svým (naprosto nebondovským) charismatem jaksi dotáhne do konce. Alespoň je tu Jaws - skvělá postava. Vesmírná přestřelka je svojí nevhodností (tím myslím nevhodností pro tuto sérii) až roztomilá.

4. září 2011
avatar uživatele
50 %

Moonraker

Když už jsem měl procitnout z té chvilkové filmové pauzy, tak proč ne rovnou s Bondovkou. I když tenhle díl byl diváky proklínán a kritikou zrovna tak, já pořád neztrácel naději. Sice mi přišlo riskantní poslat britského agenta do vesmíru, ale říkal jsem si, že když mi scény ve vesmíru nevadily třeba v "Žiješ jenom dvakrát", tak proč by mi měli vadit v tomto díle. Více méně jsem totiž vsázel hlavně na Mooreové charisma. Jenže ono to k mému překvapení opravdu bylo tak, jak to popisovali diváci. Lewis Gilbert nebyl špatný režisér. Jeho bondovka "Žiješ jenom dvakrát" je podle mého jedna z nejpovedenějších bondovek vůbec a "Špion, který mě miloval" taky byla jedna z těch lepších. "Moonraker" je ale propad o několik stupňů. Může za to hlavně scénárista Christopher Wood. Nejspíš oslepen slavou hvězdných válek se Wood rozhodl k velmi riskantnímu kroku a doplatil na to. "Moonraker" byla slušná bondovka, dokud se děj nepřesídlil do vesmíru a nezačalo se střílet laserovými pistolkami. To samé platí i pro tu westernovou vsuvku! V tuto chvíli začal být tento film úplně směšný a ztratil se v tom všechno pozitivní, co do téhle doby "Moonraker" mohl nabídnout. Záporák neměl to správné zlé charisma a to potvrzuje i fakt, že ho opět překonával Richard Kiel, který si zde znovu zahrál Jawse. Šlo vidět, že se tvůrci snaží být co nejvíce "bondovšti", takže bitku v benátkách nebo souboj s krokodýlem v Amazonii si užijete, ale to je tak asi všechno. Lois Chiles není bůhvíjak dobrá (a ani sympatická) bondgirl, takže ani na tuhle stranu Vás film nepobaví. Michael Lonsdale má perfektní image záporáka, ale chybí mu charisma a to je kámen úrazu. Roger Moore má čím dál tím více vrásek a stáří jde na něm čím dál tím více poznat. Svůj šarm však pořád má a i v choreografie soubojů zvládá docela hbitě, takže kromě vzhledu se na něm skoro nic nezměnilo. Jedním dechem: "Nedívím se, že tohle byla Lewisova poslední bondovka a už vůbec se nedivím, že byla poslední i pro Wooda! Tohle si Bond nezasloužil!" Pro mě stejná ostuda jako bondovka "V tajné službě Jejího Veličenstva" s Lazenbym. S rozdílem, že v tomto filmu za neúspěch mohou pouze tvůrci!

2. září 2010

007 pojedenácté (11.)

Když jsem tuto bondovku viděl poprvé, tak se mi líbila. S odstupem let jsem na ni jaksi zanevřel, ovšem když jsem ji zhlédl opět ('08), tak mě zaujala a troufám si tvrdit, že je jedna z těch nejlepších. Neustále se něco děje, často se střídá prostředí, jsou tu hezké herečky a Bond-girl a Roger Moore zde předvádí dokonalou uhlazenost a eleganci. Nezapomenutelná je scéna v sanitce, na lanovce, při startu Moonrakera, záporák Jews, samotný závěr a hlášky agenta 007 či "zápich" pana Q na samém konci :) Plán hlavního zloducha, jakoby inspirován Hitlerem (nová a dokonalá rasa, vyvolení jedinci). Povedená bondovka. (from Sandy Sanders alias Cheyene na csfd.cz)

1. srpna 2008
avatar uživatele
50 %

James ve hvězdách

Zatím jsem viděla dost Bondovek (už skoro všechny), ale nudí mě stále více a více. Není tu Sean Connery, ale ne tak šarmantní Roger Moore, Bondgirl stojí (oproti první Bondgirl) taky za prd. Akce? To u mě film filmem nedělá, tady je to navíc už přemrštěné až hanba - vesmír a rakety? Děkuji, ale takové filmy opravdu nejsou nic pro mě...

17. února 2008
avatar uživatele
20 %

V pořadí jedenáctá bondovka a zároveň trapas. Agent 007 se vydává na oběžnou dráhu Země a to je zoufalé. Dokud se drží na Zemi, je to slušná bondovka s několika výtečnými akcemi (souboj v muzeu skla, honička na gondolách). Jakmile se vydá ke hvězdám, stává se z toho blbost. Závěrečná bitva po vzoru Star Wars je směšná. Jediný kdo mě potěšil byl navrátivší se nezničitelný zabiják Jaws.

27. května 2006