home
Monstrum

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
40 %

Tuším, že tenhle film musí být ukázkovým příkladem rozdílu mezi kinem a obrazovkou doma - bohužel jsem koukal na Netflixu, takže mé dojmy nejsou příliš pozitivní. Věřím totiž, že zvuk v Dolby Atmosu společně s velkým plátnem musel být úplně jiným zážitkem. Doma jsem si to prostě neužil - nejde ani o přehledné found footage typu REC, ani o atmosférické typu Blair Witch. Rozklepaná kamera je tady extrémně na škodu, protože třetinu filmu člověk nic nevidí. Do toho si přidejte idiotské a nesympatické postavy, zdlouhavý úvod a stupiditu celé podzápletky o záchraně Beth. Víceméně zbyde jen audiovizuální pastva, která v sále musí zážitek neskutečně umocnit, ale jinak to prostě nestačí. Nic moc, found footage tomuto rozhodně uškodilo. Btw, reklama na Nokia docela úsměvně bije do očí.

7. března 2018
avatar uživatele
60 %

Víceméně bych zhodnotil tento film jako zajímavý a vůbec ne špatný, nicméně na filmu mi vadilo pár věcí. 1) natáčení kamerou - jako nápad dobrý ale když se má člověk dívat hodinu a půl na roztřesenou kameru, doslova chaos v záběrech - je to fakt úmorné. Chápu, že to byl záměr aby to bylo jakože natočeno amatérsky a autenticky ale mě to už v polovině filmu lezlo na nervy a připadal jsem si jako když mám mořskou nemoc. 2) ten co to kameroval mě neskutečně prudil svými dialogy, což asi nebude problém herce jako spíš dabéra protože měla to být jako snaha o vystrašenost ale bylo cítit že je to hrané - nicméně toto se dá odrušit tím, že si to lze pustit asi v originále příp. s titulky. 3) Špatný konec - rozumím, že nic nevystihne tak tragičnost situace jako špatný konec ale v tomto případě mohl divák dostat nějakou odměnu na závěr případně zadostiučinění. 4) film se hodně zabýval přežitím obyč. lidí čímž jaksi opomněl trochu vysvětlovat. Co to bylo za netvora, co se dělo po kousnutí atd. Tady byly mezery, velké. 5) Tma. Klasický oblíbený efekt filmového průmyslu. V podstatě jsem nic pořádně neviděl, jen mám tzv. flashbacky ještě teď před očima. Já dávám 60%

4. června 2013
avatar uživatele
90 %

AMAZING

Cloverfield je jeden z mála filmov, ktorý vás pohltí zaujímavým príbehom, ktorý je celkom jednoduchý, ale spôsob, akým tvorcovia pristúpili k jeho prerozprávaniu, vás vtiahne doprostred deja. Počiatočné šialenstvo, ktoré prerastá v teror a desivú hrôzu, vás zaujme a vy budete v závere filmu ľutovať, že je už koniec. Kamera, neustála akcia a jednoduchý príbeh sú hlavnými atribútmi filmu. A ak máte kvalitné domáce kino, nebojte sa zosilniť zvuk, tento film to vyžaduje. Jednoducho, je to skvelý film.

27. února 2011
avatar uživatele
80 %

Film to bol perfektny, tie chyby ako napr prezitie padu vrtulnika sa dali prekusnut, pravdupovediac ani mi to vobec nevadilo ale predsa len chyba to je no skor ma najviac nastval blby koniec filmu. Snad blbsi koniec som este nikde v ziadnom filme nevidel. Zaciatok filmu by som najradsej o dost skratil pretoze po piatich minutach ziadneho diania to cloveka riadne nudi. Ale prekvapenie ked tu zrazu bum, vypadne elektrika to musim uznat bolo fakt dobre spravene. Herci, scenar, prostredie, napätie je na vybornú

23. prosince 2009
avatar uživatele
60 %

Mohlo to být lepší

Film měl zajímavý nápad, ale zpracování trochu zaostávalo. Při první půlhodině jsem se docela hodně kousal nudou a zcela vážně jsem uvažoval o tom, že to vypnu. Pak se ale naštěstí začalo něco dít.
Film je plný naprosto přepokládaných klišé - musíme ji jít zachránit atd. Nějak mi nesedí velikost Monstra... Na zemi rozhodně nevypadalo tak obrovské, aby dosáhlo až nahoru na helikoptéru, stejně jako nevím, jak mohli přežít pád helikoptéry...
Na druhou stranu se musí nechat super efekty - přece jen takový efekty jen kvůli natočení na ruční kameru jsou obdivuhodné... Viděl jsem hodně lepších filmů, ale taky dost horších... Rozhodně to bylo lepší než Záhada Blair Witch...

28. října 2009
avatar uživatele
70 %

K Mustru jsem se dostala po dlouhé době a nakonec jsem se na něj s chutí podívala. Je vilice zajímavé, že zrovna sci-fi katastrofický film se natáčený obyčejnou kamerou. Bylo to něco jiného a sledovala jsem film z úplně jiného úhlu. Všechno působilo velice reálně a přesvědčivě, k tomu ta normální kamera určitě byla super. Trošku mi to přípomínalo Godzillu. Velice potvora, řádící v New Yorku, ale tam podobnost končí. Žádná sranda, ani vtipy, tady to bylo drsné. Nevíc sice, kho napadlo udělat zrovna takovouhle příšeru, asi spojili pár zvířat dohromady, ale mělo to něco do sebe. Hlavně je dobře, že se všechno stane naprosto náhle a nečekaně. Nevíme okud to přišlo, ani jestli to podařilo zabít. Jenom sleduje neštěstné osudy našich hrdinů. Místy jsem byla opravdu vystrašená. Konec byl rychlý a hodně krutý, tak jak vojáci slibovali.

24. září 2009
avatar uživatele
90 %

Where is Gordon?

Po tom čo som sa dozvedel že je tento film točený na štýl Blair Witch som od toho veľa nečakal, no ešteže som si to kukol. Ono to bola celkom haluz.

PS: dajte im Hazmat Suit, do ruky páčidlo a máme celkom slušný Half-Life :)

8. června 2009
avatar uživatele
80 %

Co říct ?? Nevím, opravdu nevím !! Začnu vyjmenováním kladů : neznámé herecké tváře ( ty známe by výrazně ubraly na autentičnosti ), děj, který vás napne jako malé trenky ( u mě hned po Sunshine nejvíc napínavý film, který mě opravdu zničil po psychické stránce ), krátká stopáž, která nedává prostor k jakékoli nudě a samozřejmě styl natáčení alá "kameraman amatér". Na jednu stranu velké plus, na druhou stranu velké minus !! Důvod ?? Já se prostě s "tančící kamerou" nemůžu příšliš na film soustředit. Jenže v tomto případě naprosto chápu, že to bylo účelné a kamera kdyby se netřepala, tak to nebude takový "psychický nářez" a každopádně film nechytí "realistickou atmosféru". Zápory ?? Žádné významné !! Některým samozřejmě vadí, že nebyla odhalena pravá totožnost oné "příšerky", ale to vem čert !! Aspoň filmaři ponechali prostor fantazii diváka...A mě trochu ( ale jenom trochu ) vadí konec filmu. Bum bác, hromada kamení, zasypaná kamera, výkřiky "Miluji tě!", zatmívačka, konec a titulky...Byli se vším hodně rychle hotoví !! Verdikt : Nervy, psychiku a oči drásající podívaná, u které i otrlejší diváci trnou občas hrůzou, kousají si nehty na rukách nervozitou, zapomínají dýchat a na konci se stejně dovědí, že ani neví o čem film byl !! :o) Zajímavé pojetí je největším plusem !! Dávám 80%, srážím něco málo za "kameru ve větru", něco málo za konec nekonec a víc nemám srážet za co.

26. března 2009
avatar uživatele
70 %

Další příšera je na světě! Nechápu, proč pořád dokola omílají ten samý námět. Monstrum vtrhne do města a vše ničí. Připadá mi to jako zkopčenina Godzilly křížená s Alienem. Zkrátka nic nového pod sluncem. To je asi největší výtka. Pak ale nastupují pozitiva. Když si odmyslím všechny ty filmy, co jsem o katastrofách viděl, je to asi nejlepší kousek svého druhu. Ohromě netradiční dílo, které se nebojí ničeho. Má primitivní děj, ale to člověku při sledování vůbec nevadí. Možná je to i výhoda, protože může sledovat pouze jedno a to boj o záchranu holého života. Nevíte co to je, odkud to je, nevíte nic! To dělá film tak dobrým. Nikoho ještě nenapadlo divákovi film nevysvětlit a proto je to pro mne v tomto průlomové. Vžijete se do role všech hrdinů, prožíváte s nimi každou radost i strast. Pomalu za ně dýcháte a tohle nám umožnila báječná kamera! Další film, u kterého mě styl kamery nadchl. Zprvu amatérská práce se stává velmi autentickou a různé rychlé pohyby napomáhají atmosféře, jak už to ostatně bývá. Do nedávna jsem si myslel, že věci z ruční kamery nemají šanci na úspěch, ale tohle můj pohled kompletně změnilo. I absence hudby mi nevadila. Rovněž je dobře, že se zde vyskytovali neznámí herci. Kdybych to shrnul, tak je to na takových 60%. Naštěstí mě konec ujistil v tom, že tohle není v žádném případě nic obyčejného. Závěr většinu amerických filmů kazí, jelikož je většinou happy end, ale zde konečně použili něco odlišného. Nechci vám kazit radost a nebudu prozrazovat. Za konec tudíž přilepšuji a hned se to vyhoupne na kvalitních 75%. Kdo Monstrum neviděl, tak má co dohánět. Připravte se na věc, která i z největší napodobeniny dokáže vytěžit maximum.

11. března 2009
avatar uživatele
90 %

kritika

Pro mě jednoznačně lepší než Godzilla i záhada Blair Witch. Nevim, proč tu všichni píšou, že sou zklamaný, když jim to nikdo nevysvetlil. Ale to je právě styl J.J. Abramse. V tom má film své kouzlo. V tom, že celý film nevíme, co se to děje a vlastně se to ani nedozvíme. Ale docela mě zklamali s tím, že nakonec Monstrum ukázali. Ale já dávám 90 %.

1. března 2009
avatar uživatele
70 %

Film se mi líbil. Opravdu hodně jsem se bála, byl napínavý...až do okamžiku než se objevilo monstrum. Stejná chyba, jak u filmu I Am Legend...tam to byli strašně umělí zombíci, tady strašně umělé monstrum. Čapkův zmutovaný mlok by mě asi vyděsil víc...prostě v tu chvíli, kdy se "ukáže", pro mě film ztratil kouzlo. Není to až taková hrůza, ale mohlo to být fakt lepší. Hned na začátku mě dostala hlava Sochy svobody...bylo to těžce efektní a symbolické....takže až na to monstrum film stojí fakt za to.

27. února 2009
avatar uživatele
100 %

Ministersvo Obrany - Nekopírovat

J.J.Abrams mi začal být sympatický když uvedl seriál Lost, který jsem sledoval (i když byl překombinovaný jak cyp).A teď uvedl novou pecku Monstrum!I když film je jako celek hodně podabný filmu Godzilla tak sním maá společného méně než se na první pohled zdá.Jasně chodí tam velké monstrum, ale vyprávění celého filmu je tak nějak lepší a realistické a to hlavně kvůli ruční kameře (a to myslím doslova) a taky hereckým výkonům.Kamera je ruční a mě se líbilo že film nezačíná jako Godzilla (nevím jak se píše) že hned od první vteřiny na vás tvůrci začnou sypat efekty po biliardárch, ale na místo toho je začátek spíše jako klasický USA film o vztazích a podobných blbostí.
No prostě dávám 100%

26. února 2009
avatar uživatele
70 %

...

Tento film mě zaujal hlavně proto,že je točený kamerou...Ale chybí mi tu informace například jako:kde se toto monstrum vzalo proč tu je apod...Uznejme sami armáda mu dávala pěkně zabrat,ale je docela nereálný,že to s ním nic neudělalo...A nakonec jsem se stejně nedozvěděl jak to s tím monstrem vůbec dopadlo..Pěkný film,dobře vypadající,ale podle mě trochu nedomyšlený..

28. prosince 2008
avatar uživatele
60 %

ach jo, všechny podobné filmy jsou opravdu dobré jen do chvíle, než se v nich objeví ono důležité monstrum. Tenhle je, uznávám, o velký kousek lepší než průměr, ale i tak...

16. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Tento film natáčený jakoby ruční kamerou jako v Záhadě Blair Witch mě velice mile překvapil. Film obsahuje prvky monsterfilmu jako např. Goddzila a po audiovizuální stránce je naprosto úžasný. Scény vojáků střílejících v centru New Yorku a Létajících F-22 Raptor nad městem mělo své kouzlo hlavně v kině, kde plně vyzněly zvukové efekty. Jen jsem koukal s otevřenou pusou do závěrečných titulek. Fakt super.:o)

1. listopadu 2008
avatar uživatele
Atex
...
80 %

libilo

me se tenhle snimek moc libil, ikdyz priznejme si, todle by asi zadny smrtelnik nedokazal, natocit tenhle hruzostrasny najezd na lidstvo v takove mire, aby se z toho pozdeji dokazal udelat film :-) ale napad je to hezky, atmosfera super, napeti a strach az do sameho konce...

21. září 2008
avatar uživatele
70 %

Odette Yustman

Není to kvalitní film, ale díky tomu, že je celou dobu točený ruční kamerou z centra dění, tak je děj celkem napínavý a má spád. Je to lepší film než Den nezávislosti a konec se mi líbil.

13. září 2008
avatar uživatele
20 %

blbost

Nechtěl jsem být vulgárnější, ale je to tak. Měl jsem velké očekávání, že to bude něco, jako Emmerichovy filmy, Godzilla nebo Den nezávislosti. Ale tohle tomu nesahá ani po kotníky. Tohle byl možná zatím ten nejhorší katastrofický film, který jsem dosud viděl. Zlatý Roland Emmerich. A upřímně řečeno, ten konec jsem teda vůbec nepochopil. Za ty trikové scény dávám dvacku.

6. srpna 2008

nic moc

jako film na pozadí sexu docela dobrý.jinak zklamání na celé čáře.svůj název si to nezaslouží. technika natáčení mi nevadila, ale děj a efekty fakt slabota.škoda, že tu pokousanou holku schovali za clonu, docela ráda bych viděla, co se s ní stalo. aspoň by ta trocha střev ozváštnila tu nudu plnou očekávání, kdy už se stane konečně něco pořádnýho.
Pravidlo pro psaní názorů bod 4. se snad ani porušit nedá, ptž film žádnou pointu nemá.

22. července 2008
avatar uživatele
60 %

Ačkoli se mi Monstrum celkem líbilo, procenta dám neutrální, a to z jednoho prostého důvodu: podruhé už by mě nemělo čím překvapit a hlavně nebavilo. Když se povznesu nad to, že samotná myšlenka filmu je lehce labilní a nedokážu si představit, že bych běhal kolem gigantickýho vobejdy s ocasem delším než nákladní vlaky s kamerou v ruce, pak je ta divácká nevědomost celkem příjemně sžíravá a Reeves dokáže diváka nejednou přitlačit do sedačky. Atmosféra demolovaného NY je perfektní a triky v rámci rozpočtu neuvěřitelné. Na jedno shlédnutí jasně nejzábavnější survival monster příběh - navíc s koncem, který má koule.

13. července 2008

Půd sebezáchovy právě začíná

Začátek je lehká zívačka. Oslava je snímaná digitální kamerou a každý přítomný se normálně baví a užívá si večírek. Líbilo se mi, že vše působí velmi realisticky- tenhle miluje támhletu a ten má zase jiné problémy. Náhlý otřes a děsivé zvuky vyruší každého, kdo právě řeší, prožívá své osobní problémy. A tím se spouští lidský půd sebezáchovy. Ze záběrů kamery a paniky všude kolem, jsem často ucítil strach. Ulevilo se mi, že jsme doma na gauči! Lehce jsem se dokázal vžít do filmu. Ironicky a přitom chytře podaná mi přišla situace, kdy lidé v obchodu v televizi sledují, jak podivná věc všechno ničí a zabijí- pár ulic od nich. Dále se mi líbilo snímaní vojáků jak s neúspěchem bojují proti monstru a časté spekulace a názory o monstru. Co vlastně monstrum je ve filmu neobjasnili a mě to ani nevadí! Na druhou stranu je úžasné, co všechno kameraman stihl zaznamenat na kameru, někdy až s profesionálním klidem! Jinak nad dějem a koncem jsem nějak zvlášť neuvažoval. Film mě zaujal a nevšedně mi poskytl pohled na možný konec světa.

10. července 2008
avatar uživatele
100 %

Skvele

Ked sa pozriem, co sa toci v dnesnej dobe za filmy, je mi zle, pretoze to uz 80% je len americky trapas, "komedie", akcne filmy s dejom 5 rocneho decka atd... A ludia to kukaju. Filmy ako Spiderman, X man a neviem co vsetko pozna kazdy, ale filmy sposobu Crash, Babel pozna 20 ludi. Kazdopadne sposob natacania a spracovania Cloverfieldu (Monstrum) bol vyborny, lebo ludi nezatazuje vysvetlovanim povodu a druhu prisery, ziadnym prezidentom ani tupou vyskumnickou ktora zachrani svet. Konecne nieco, co si clovek uzije.

4. července 2008
avatar uživatele
70 %

No nevim..

Asi se to hodné lidí libilo ale mě to příšlo takový ne dvakrat zajimavy prostě utíkaji a nechapu proč tam jsou nejaky mini přísery?? asi dochazel scenař tak si tochu sňupli a hodili tam uplně nelogicky takovou zapletku aby kdýž teda budou utíkat ať se něco dejě.. Hmm dobry no ale prijde mi ze tich šňup zapletek pokazilo už moc filmú..

3. července 2008
avatar uživatele
10 %

uvodny rozluckovy vecierok sa tiahne aspon tri krat dlhsie ako je pripustne, zaber kde pada hlava sochy slobody na ulicu je najzazivnejsi moment celeho filmu, prisera neurcitych tvarov je trochu smiesna navyse sa do konca filmu nedozvieme co vlastne robi v new yorku. celkovo dost o nicom film, sposob akym je natoceny (digitalna kamera nahodneho zucastneneho) v konecnom dosledku posobi ako chaby pokus urobit z osuchaneho klise nieco originalne. originalne to sice je, ale viac to naserie a znechuti...kedze kameraman nikdy nezabudne svojim nastrojom poriadne zatriast. navyse je asi blb, ked bol schopny zdokumentovat si este aj vlastnu smrt ...

21. června 2008
avatar uživatele
100 %

Není co dodat

Tento film se mi líbil od začátku až do konce. Líbilo se mi temný prostředí a klasický "lekačky". Já osobně mam hodně rád film Godzila a tento film mi ho hodně připomíná. Tušil jsem o čem ten film zhruba je, ale během celýho filmu jsem nemohl vnímat nic jiného než film samotný. Jasných 100%

18. června 2008
avatar uživatele
Meky
...
80 %

Velmi slušný film, s realistickou kamerou, která vždycky filmu přidá. Jen mě štvalo to chvění té kamery, hlavně na začátku sem si na to neuměl zvyknout. Jinak spousta velkolepých scén se skvělým zvukem a a velmi zajímavým monstrem. Herci naprosto neznámí ale asi lepší než kdyby do toho obsadili nějaké hvězdy. Trailer mě féééést zaujal, a film rozhodně nezklamal...

17. června 2008
avatar uživatele
30 %

zklamání

po prolistování předchozích komentářů mám pocit, že jsem jedna z mála, koho film zklamal.
možná jsem si to způsobila sama, když jsem od něj opravdu hodně očekávala, ale měla jsem co dělat, abych se dodívala.
pro mě jednoznačně zklamání roku :-(

16. června 2008
avatar uživatele
60 %

Od tohohle filmu jsem čekal teda rozhodně mnohem více. Bylo to jako na způsob filmu Godzilla, ale samozřejmě trochu strašidelnější. Hrozně mi vadil způsob natáčení filmu, jasně, více jsme to prožívali, ale mně to vadilo, stejně jako že jsme se vůbec nedozvěděli o co tam jde - děj byl hrozně komplikovaný a zmatený a ani jsme tu příšeru pořádně neviděli. No, do kina bych na to určitě nešel, ale jinak to zas tak špatný nebylo.

7. června 2008

Tak tenhle filmík jsem shlédla hlavně kvůli tomu, že je od J.J.Ambrahamse...A musím uznat, že je to vážně super film. Jak už někteří podotkli, opravdu se chvílemi může člověk třást strachy, i když to nebyl můj případ...Ale to není podstatné. A nápad s tím, že to bude celé točené jako domácí video je úžasný...Fakt bomba. Ale musím tomu bohužel vyknout konec....Byl takovej...jak to říct...prostě zvláštní! :( Ale jinak opravdu super film...A to nemam filmy tohoto druhu ráda...Teda spíš, neměla jsem:D:D:D:D

6. června 2008
avatar uživatele
100 %

Dost dobrý

Myslel sem jaká to nebude blvost ale mně se to dost líbilo hlavně podoba a stvárnění toho Cloverfielda dost dobrý a jak utíkaj tim metrem dost dobrá atmosféra prostě dost dobrý ale teda ten konec čekal sem trochu slavnější konec. Ale stejně mě se to fakt líilo aš teda na docela zdlouhavej začátek.

27. května 2008
avatar uživatele
80 %

Hodnocení: 4 z 5 (****)

O tajuplném projektu Cloverfield se toho před premiérou na internetových diskuzích probralo víc než dost a i když mi sci-fi říká hodně, o toto dění jsem se vůbec nezajímal. Vesměs pozitivně naladěným recenzím a komentářům diváků se člověk už ale těžko ubrání, a tak jsem se tedy na ten zázrak podíval. Tedy přiznám se, že asi žádný film mi neutekl tak rychle jako právě Monstrum. Překvapivě vůbec ne nudné úvodní minuty, kdy se ocitáme na rozlučkové oslavě a blíže poznáváme hlavní aktéry příběhu, jsou předzvěstí té slibované adrenalinové smršti, co následuje. Snímat příšeru devastující New York po celou dobu ruční kamerou a navíc vyděšenými smrtelníky byl vskutku geniální nápad. Srovnávání se Záhadou Blair Witch, filmem natočeným na stejný způsob, je zcela na místě, a asi hned nedokážu s jistotou říci, u kterého z těch dvou se mi napětím hůře dýchalo. A já vám můžu garantovat, že v takové scéně z temných zákoutí podzemní dráhy se budete někteří třást strachy! Spokojenost je vážně vysoká, jen ta stopáž mohla být klidně o pár minutek delší. Monstrum také lze přirovnat k Emmerichově Godzille, pětkrát dražšímu filmu, který však teď vedle této novinky vypadá jako laciný trik.

20. května 2008
avatar uživatele
80 %

Zas je tu něco jiného. Začátek sice nic moc, ale to vem čert. Opravdu z filmu máte pocit, že ve městě ta příšera a příšerky byly.

4. května 2008
avatar uživatele
zolo
...
70 %

No aby som pravdu povedal čakal som od tohoto filmu trocha viacej, ale ušlo to. Dejovo to bolo spracovane celkom dobre a hlavne ta zápletka počas tej party,a le nechcem písať spoilery. Myslím si, že toto bol prvý film zobrazený z prvej osoby, čo určite stalo za to, ale koniec filmu sa mi nepáčil.

3. května 2008
avatar uživatele
90 %

Cloverfield

Člověk, který o filmu Cloverfield četl jen v přehledu filmů, či v minirecenzi měl rozhodně menší požitek než ten, který se o tento projekt zajímal víc a dychtil po něm, což byl můj případ.Hledání tváře zrůdy,jak to skončí,kdo přežije...Stejně, i když jsem toho spoustu věděl už před prvním shlédnutím, přišel jsem do sálu natěšenej jak děcko na Vánoce...Sedděl,prvních 15 minut se uškleboval se slovy:To je ono? A pak to na mě dosedlo-geniální atmosféra FP filmu,herci, které neznáte a zčásti doufáte, že to jsou opravdu obyčejní obyvatelé Manhattanu, které uchvátila nějaká zrůda.Od začátku do konce čekáte, co se před vámi objeví a i když jde o prostý příběh zachraňování milované dívky, úrůběh není tak jednoduchý, jak čekáte a konec také není předpokládaný...I když:)...Chválím herce za originalitu-na rozdíl od Blair Witch, kde všeho všudy hraje asi 8 postav, zde odhaduju herce na stovky až tisíce, kteří se musí chovat autenticky...Avšak kreatura až moc přehnaná...Jasně, člověk jde do kina na pořádný horor, aby viděl hnusnou příšeru,která požírá lidi, ale něco se 4 rukama a pomalu nezastavitelý tvor, to je ožná trochu moc...A onečně jsem zjistil, co filmu dodává autenticitu, i když jsem si toho všiml už i u Potomků lidí-když vypustíte hudbu,dodáte mnohem více dojmu...A tady ten film má dojmu a charisma na rozdávání...A pozor-možná bude pokračování:)

3. května 2008
avatar uživatele
Kovo
...
90 %

vydrz 15 minut!!!

Tak ked som zacal pozerat tento film, hovoril som si ze to asi nezvladnem. ani som to nezvladol. po 15 minutach som ho vypol. Potom pri veceri som si to len tak znovu pustil a cuduj sa svete, vyklulo sa z toho super film. Vsetko vypadalo tak realne a compact camera tomu dala pohľad 1. osoby. takze pod chvilou mate pocit, ze ste sucastou filmu. Za kameru asi oskara nedostane, ale film to bol teda naozaj super. vrelo odporucam.

2. května 2008
avatar uživatele
90 %

Je super zjistit, že po tak velkém internetovém humbuku okolo tohoto projektu člověk dostane dostatečnou pecku. A že to teda pecka byla. No Abrahams s Reevesem vědí, co na nás platí a s touhle "Blair Witch Godzilou" mi skoro vypálili bulvy. Ten začátek na tý oslavě je docela dlouha nuda, ale beru to jako takovej rozjezd, aby si mohl člověk zvyknout na tu rozklepanou kameru. No a když už monstrum konečně zaútočí, tak se to celé změní ve strhující napínavou podívanou se smrtícím tempem. Poté už jsem se opravdu ani na chvilku nenudila a na některé pasáže jsem koukala s otevřenou pusou. Pohledy na monstrum byly dávkovány tak akorát, abych byla vždycky dostatečně vyšokovaná. Prostě hodně milé překvapení. Kéž by každý film, o kterém se hodně mluví, dopadnul takhle dobře.

6. dubna 2008
avatar uživatele
pier
...
60 %

Monstrum

Druhá Godzila?...Ani náhodou, takhle mrazivou, dechberoucí podívanou jsem opravdu dlouho neviděl...Po technické, trikové ani herecké stránce nelze nic vytknout...Samotné monstrum bylo takové zvláštní kdyby ho natáčeli obyčejnou kamerou a bylo tam vidět víc, tak by to nemělo takový efekt...Vytkl bych dvě věci, první věc: docela mě zklamalo že se divák veze jen na vlně napětí a akce, ale vysvětlení kde se to vzalo a proč to útočí to tam prostě chybí...A na to navazuje moje druhá výtka, ten konec, konec byl opravdu velkolepý ale já tyhle otevřený konce nemám rád :)...člověk si může domyslet jak to celé dopadlo, ale já se nemůžu ubránit celkovému zklamání že jsem se vůbec nic nedozvěděl...

4. dubna 2008

Povětšinou katastrofické filmy vážně nevyhledávám a abych řekl pravdu ani je moc nemám rád, ale vždy mě zhruba jeden z deseti upoutá,zalíbí, a tím pozdvihne můj zájem o tento žánr!Jako příklad bych uvedl například Armageddon který byl vážně stylový!Ale zpátky k monstrum!Tento snímek byl snad prvním katastrofickým filmem na který jsem se velmi těšil a to hlavně díky velice průkopnické ruční kameře která měla slibovat totální vtáhnutí do hutné atmosféry snímku a ještě více přiblížit boj o holé přežití!Dalším aspektem na který jsem byl vyloženě zvědavý byl fakt, že ač je to katastrofický film na který je povětšinou potřeba balík peněz tady si režísér vystačil s tak skromnou "sumičkou"!Nicméně samotný film mě bohužel trošičku zklamal.!:(A je mi to velice líto, protože potenciál měl tento snímek obrovský!A to to začalo tak slibně...když jsem shlédl první zmatený záchvěv kamery a záběr na mrakodrap který se řítí k zemi mi naskočila husí kuže a okamžitě jsem zbystřel!Pak přilítla na ulici hlava sochy svobody a já říkám "mno tak to bude hustý"!Jenže pak začalo tempo filmu hodně upadat a ač to po celou dobu asi na oko vypadá, že tempo a atmosféra snímku se stupňují opak byl dle mého pravdou!Nicméně abych Monstrumu nekřivdil vyskytují se zde scény které jsou extrémně autentické a nahánějí o to víc hrůzu - typický příklad bylo přeměnění kamery na noční vidění a záběr na hnusný pavouky na stropě po čemž následovala naprosto extrémně hustá bitka s těmito příšerami, takže to to musím pochválit, ale těchto vypjatých okamžiků tam prostě mělo být víc.Hlavně místo toho občasného zmateného suchého pobíhání po ulicích Manhattanu které má být rádoby akční a strhující...ehm...nebylo...alspoň na mě to tak nepůsobilo!Nicméně co zase musím bezezbytku pochválit byla ta odporná a hrůzu nahánějící obrovská nestvůra(monstrum) od které jsem možná, ale čekal nějaké to větší zařvání či jekot který by také navodil větší napětí!Co, ale musím s čistým svědomím bezezbytku pochválit byl konec který se mi narozdíl od Piera velice zamlouval, protože jediné co by mě na filmu totálně naštvalo by byl klišovitý konec který se vážně nekonal takže za to jdou procenta určitě nahoru!Takže závěrem jsem zklamaný "něco" tomu prostě chybělo, ale čas na nudu mít vážně nebudete už jen kvůli délce filmu která je zhruba 80 min.Výjmečně dávám mezi 65 %

4. dubna 2008
avatar uživatele
70 %

Obří cosi

Je to opice? Další King Kong hledající Jane? Ale má to ocas, dlouhý, mohutný a hřebenovitý. Snad dinosaurus přichází v úvahu. Zřejmě měl Jurský park den otevřených dveří, protože jiná možnost vysvětlující zjevení monstra musí být daleko více mysteriózní a prachem new-yorských trosek zahalená. Snad ani slovem Monstrum bych film nepojmenovávala z příčiny předvídatelnosti. Zejména z důvodu, že za dobrých 20 minut trvání se ve snímku žádná příšera neobjeví. No nebylo by to napínavější zjišťovat spolu s hrdiny filmu, co nebo kdo útočí na jejich půvabné betonové betonové městečko? Ale když už ta milá oblúdka vkročí do příběhu, zatřese lidskými charaktery více jak zimnice. I když vám bude běhat mráz po zádech, trošku zalitujete, že roztřesená ruční kamera nepřiblíží a tedy i nezdetailní utrhlou hlavu sochy Svobody (když už ji někdo urazí hlavu, chci si ji pěkně zblízka prohlédnout), milé zabijácké pavoučky či trosku mrakodrapů. Napětí nás pronásleduje snad v každém záběru, vyjma párty, avšak oko kamery je nevyzpytatelné a pronásleduje chvíli toho, chvíli onoho, a to i přes chaotické houpání kamery zavěšené na krku dokumentátora. Jako spektrum emocí a zážitků působí záběry uceleně a dokonale. Poslední námitku vznesu ke snědé hnědovlasé herečce, která tvoří se třemi dalšími kamarády ústřední čtveřici postav. Její dramatické cítění bylo velmi nevěrohodné a fádní, že ve mně zbuzovala soucit na bodě 0. Vůbec nevyjadřovala pocity jako smutek, když její přítel se stal obětí monstra) a strachu. Všichni herci byli neokoukaní a to bylo filmu jedině ku prospěchu.

1. dubna 2008
avatar uživatele
90 %

Cloverfield

Film se mi líbil jak zpracováním tak i efekty..Děj trochu pokulhával ale myslím si že až film uvidíte v kině nebude přemýšlet nad tím jesi je to či ono logické..Hodnotím jako jeden z nejlepších filmů které sem viděl

31. března 2008
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Forma vítězí nad obsahem... I když je film jen o skupině stupidních Američanů, kteří přeze všechnu logiku chtějí zachránit svou přítelkyni, tak je to provedeno tak "dokonale", že to film katapultuje do hvězných výšin... Film my nezkazí ani česká distribuce, která se podle mě film pokouší co nejvíc pokazit (jak jinak to pochopit, když u filmu, ve kterém jde o to, že nevíte o co de změníte jméno na MONSTRUM a tím vlastně totálně zničíte americkou kampaň, která zakládala na tajemnu). Rozhodně doporučuju....
I když jak jsem právě zjistil, Cloverfield značně ztrácí, když ho nevidíte na plátně....

27. března 2008
avatar uživatele
100 %

VRCHOL

tento film osobne povazuji za vrchol kinematografie, i kdyz...nebyt zbusobu natoceni skrze kameru z pohledu ucastnika byl by to asi dalsi klasicky godzila/jursky park film. Kamera vas uplne beznadejne zatahne do deje filmu, ze si obcas pripadate ze ste primo v deni :)
Snad jedine velke minus, dost me zklamala scena temer ke konci kdy ta priserka nakousne typka co to celou dobu toci....

17. února 2008
avatar uživatele
90 %

Bojím...

Očekával jsem hlavně postapokaliptický svět. Místo toho se mi dostal takový FPS film s neuvěřitelnou dávkou hororu. Bohužel jsem v noci spal klidně...:-)

17. února 2008
avatar uživatele
90 %

No, prostě téměř dechberoucí podívaná, na kterou se vyplatí zajít do kina. Už jen kvůli té atmosféře a skvělým zvukům, při kterých může občas pěkně zamrazit v zádech. Já vůbec nečekal, že tam s takovým rozpočtem bude až tolik úchvatné akce, čekal jsem něco skromnějšího, kdy se partička lidí s kamerou jen schovává a občas zpozoruje příšeru z dálky. Ne, oni byli přímo uprostřed bitevní vřavy a chaosu. Přímo to odkazuje na 11. září. Už jen ten pád mrakodrapu a utíkající lidé před vlnou prachu a sutě. No a samotná příšera byla také super. Vypadala opravdu hrozivě, což jsem také nečekal. Překvapivě velmi povedený film. Jen mě trochu nudil ten začátek, než se začalo něco dít, ale tak dá se to. Také jsem se trochu bál kamery. Myslel jsem, že se bude třást tak, že neuvidím vůbec nic, ale naprosto super. Kamera být lepší asi nemohla a udělala velkou část skvělého filmového zážitku. Je to celkem krátký film, ale to nevadí. Takhle se člověk po rozjezdu filmu nenudí ani na chvilku.

16. února 2008
avatar uživatele
100 %

Kdo neviděl nepochopí

Páni! Naprosto úchvatná podívaná. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych sledoval bez dechu celej film až do úplnýho konce. Je to naprosto něco jinýho než všechny ostatní filmy, tady máte opravdu pocit, že jste součástí celýho dění. Tenhle biják si prostě nikdo nemůže nechat ujít!

4. února 2008
avatar uživatele
80 %

Vlastně je to Blair Witch,Godzilla a Vetřelec v jednom,což ovšem neznamená,že to není chytlavé,velmi atmosferické a celkově povedené.Nedostatek originality vynahrazuje nekompromisní drsnost a fakt,že se Monstru po stránce výtvarné,technické a hudební opravdu nedá nic vytknout.Všichni fanoušci hororů a katastrofických filmů si každopádně přijdou na své.

1. února 2008
avatar uživatele
Arms
...
100 %

Budete se bát, ale nevědíc čeho...

Budu stručný a výstižný jako vždy.
Je to neprosto originální film nově podaný. Něco, co jsem ještě neviděl a náramě se to povedlo. Už jen proto, že v rámci možností je to velice reálné, a tak po dlouhé době dávám 100%.

30. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

J. J. Abrams nezklamal...

Jméno producenta, scénáristy a režiséra J. J. Abramse je v poslední době zárukou vcelku slušné kvality a hlavně originality. Ovšem pozor, pokud jste zmlsaní z "Lost", "Alias", "Mission: Impossible III" nebo "Armageddon", tak na tento film ani nechoďte. Buďto ho nepochopíte nebo vás zklame (viz některé předešlé názory). Jediné co mají tyto tituly společné je jméno producenta J. J. Abramse a v tom jakákoliv jiná podobnost končí. Tento film není založen na originálním ději. Téma amatérské kamery je vzato z "Blair Witch Project". Pustošení Manhattanu a zásah armády to je zase "Godzilla". A v neposlední řadě dějová linie (pokud se tomu tak dá říci) - hlavní hrdina se přes veškeré nebezpečí vrací do příšerou zničeného epicentra, na rozdíl od ostatních, kteří odtam houfně utíkají, aby zachránil blízkou osobu, která tam uvízla - co vám to připomíná? No samozřejmě "Den poté (2004)". Takže kvalita nijak objevná, ovšem tady nastupuje Abramsova originalita. Prvních cca 15 minut je vlažných, obyčejných, ale je to pouze ticho před adrenalinovou bouří, která nastane záhy. Poté se stáváte součástí děje, stejně jako hlavní hrdinové nechápete vůbec nic a jenom utíkáte zpočátku před něčím co vidíte jenom v náznacích, abyste později "to" viděli v celé své kráse, ale stejně nezjistili odkud se "to" vzalo a co se s tím nakonec stalo. Všude se ozývá křik, pláč, nervy drásající podivné kvílení a střelba. Cítíte úzkost, beznaděj a strach. Vidíte destrukci New Yorku (teď mě napadají podobné záběry při zničení "newyorských dvojčat" v roce 2001). O to tady jde, vyvolat v divákovi pocit, že je vše reálné. Zpočátku mi trochu vadila roztřepenost kamery (v okamžicích, kdy amatérský kameraman utíká, snaží se zaostřovat a otáčet kamerou do míst, kde se "to" pohybuje), ale není problém si zvyknout. V jednu chvíli jsem dokonce natahoval krk, abych viděl třeba víc doprava nebo doleva za kameru, ale stejně jako hlavní hrdinové jsem prostě neviděl nic, jenom paniku, křik a destruktivní zvuky. Zvlášť strašidelná scéna je ta, kterou zažijí hlavní hrdinové v tmavém tunelu metra, když se přesouvají z jedné stanice do druhé. To se připravte, to je pěkné psycho. Není ovšem jediná, ale rozhodně divoká. Jak jsem shora říkal, mimo prvních vlažných cca 15 minut se zbytek děje nezadržitelně řítí do destruktivního finále a není čas si ani oddechnout. Dalším plusem filmu jsou v zásadě dvě věci: Za prvé - neuvidíte žádnou známou filmovou hvězdu, která by vás zbytečně rozptylovala. Za druhé - konečně další film, který nekončí stupidním americkým happy endem. A to rozhodně nic neprozrazuji, protože jste to samé věděli i na začátku filmu "Blair Witch Project", tedy, že vidíte jediný dochovaný záznam události, který byl později nalezen. Připravte se na skutečný adrenalinový zážitek a stojí to opravdu za to.

28. ledna 2008

Čekal jsem víc...

Jako fanouška seriálu Lost mě tento film docela zklamal. Čekal jsem od toho něco víc. Nějaký zlomový zvrat a nečekané okamžiky. Ale na druhou stranu musím pochválit realistickou kameru, díky které jsem byl pořád vtahován do děje. Když od toho moc nečekáte, budete spokojeni. Když ale očekáváte něco tak úžasného jako je Lost, budete zklamaní...

27. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Cloverfield

Při shlédnutí recenzí a trailerů jsem byl dost natěšen na originální film s ohromnou zrůdou...Z kina jsem odcházel s mrazením v zádech.Abrahams využil nápadu s ruční kamerou a amatérským videem naprosto geniálně a výsledkem je strhující film s brutálním střihem scén,reálnými postavami,které jsou z dění v ulicích New Yorku stejně vyděšeni jako vy v kinosále...Monstrum možná trochu přehnané,ale chová se víc než přesvědčivě, stejně tak malé zrůdičky, které vypouští...Mám ještě 2 protichůdné výtky-nevím, jak to s Monstrem dopadlo, ale zároveň jsem rád, že je tam konec vynechaný a my si můžeme jen domyslet co se poté dělo...

26. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Clover.i.ld

Jediný důvod proč filmu nedám za 100 je, že mi nepředal nějakou myšlenku nad kterou bych přemýšlel ještě po filmu. Avšak to jakým způsobem je film natočen je naprosto geniální. V některých chvílích sem skutečně byl na plátně a běhal z herci.Silná atmosféra,v kinosále několikrát nastalo hrobové ticho,ani popkorn nezašustil(což je co říct).Opravdu brilantně natočený film.

26. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Cloverfield

Někomu to může přijít, jako kombinace Blair Witch Project a Godzilla, ale J.J.Abrams se pouze inspiroval nápady z těchto filmů. Navíc věřim, že toto dílo Abramse vydá za víc, než oba zmiňované filmy dohromady. Vkládám v to takovou důvěru především, protože znám Lost - a to mluví za vše. Už jenom samotný trailer mě plně zaujal, což ne vždy na lidi zafunguje. Film se mi opravdu moc líbil, líbil se mi i ten nepředvídatelný konec. Prostě Abrams chtěl očividně všechno originální. 1/2 filmu, po scénu s metrem, neměla chybu. Jinak k tomu konci-velá halda lidí teď žvaní o tom, že bude pokračování a bla bla... znáte lidskou logiku. Já si ale rozhodně myslim, že pokračování nebude. Spoustě lidí totiž nedochází hlavní význam toho filmu. Stěžují si, že se nezjistilo, jak to s monstrem dopadne, a že to mělo otevřený konec atd... další histerické stížnosti. Ale jde o to, že film na nás má působit opravdu jako videonahrávka, kde je vidět jen to, co kamera zachytí. Diváky se to snažilo pohltit do děje-což se povedlo. Ale lidi, jestli jste si mysleli, že si na konci filmu někdo vezme kameru, přijde k hlavnímu generálovi a ten mu do kamery řekne, že monstrum zabili a další rozuzlení..., tak to jste si vybrali špatný film. Mě vůbec nevadí, jaký to mělo konec, je celá halda filmů, kde nám nemusí být všechno naservírováno pod nos, a tohle je jeden z nich, a opravdu povedený.

(SPOILER) Abych se vyjádřil naplno, tak to sem musím připsat. Pro mě naprosto spontánní a skličující byl osud Marlene. Popravdě jsem doufal, že se ve filmu dostane dál, ale beztak herecký výkon Lizz Caplan byl nadprůměrný. A když Lil nastupovala jako jediná do helikoptéry, myslel jsem, že to bude ona, kdo je další na seznamu úmrtí-ta scéna tak samovolně působila. Ale právě to se mi ve filmu moc líbilo-Lil se vlastně zachránila, a prostě zmizí z dohledu kamery, a nikdo už neví, kam ji helikoptéra převezla. Dále konec filmu bych hned tak nezavrhnul, je to něco originálního, a aspoň vidíme, že existují i filmy, kde prostě mohou zemřít i ti poslední. Neměnil bych to.

23. ledna 2008