home
Modrý samet

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Tentokrát slabší

Opět mnoho divokých teorií kolem tohoto filmu. I když film na první pohled nevypadá složitě, ruku na srdce, kdo přesně poznal, co je ve filmu sen a co ne (ano, i tady je prej mnoho snů a halucinací)? Lynch si s námi neúnavně hraje a pro jeho díla typickými protiklady představuje pošahaný svět ze své hlavy. A i když to všechno opět vypadá technicky perfektně, celkově pocity nejsou tak intenzivní (nebo intenzivně rozpačité) jako z pozdějších snímků.

16. ledna 2013
avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Nezajímavý pokus Davida Lynche najít Davida Lynche. To, co pro mě dělá jeho filmy zajímavé, tu ještě není, naopak to, co jim nedovoluje si mě naprosto získat, už ano.

8. října 2011
avatar uživatele
100 %

Láska na první shlédnutí

Když to vidíte ve 12 letech pozdě v noci v televizi, se starým nekvalitním dabingem, valíte oči, nechápete o co tam jde, ale jste fascinováni, třesete se napětím a zvědavostí, nepokrytě fandíte hlavní hrdince a záporákovi přejete jen to nejhorší, nemůže vás takový zážitek neovlivnit. Díky, Davide.

27. října 2007

Bohužel mi byli všichni hlavní hrdinové dost nesympatičtí, tudíž u mě snímek hodně klesl. Jakmile Jeffrey našel ucho, myslela jsem si, že je o zábavu a napětí postaráno. Ale chyba. Následovala nuda, zpestřená nějakýma úchylárnama. Ty absolutně nezajímavé rozhovory Jeffryho a jeho blonďaté holky.... Prostě jeden z filmů, u kterého jsem se přemáhala, abych ho nevypla.

3. července 2007
avatar uživatele
100 %

Nemám slov...

Jeden z nejlepších Lynchových filmů... vlastně jeden z nejlepších filmů vůbec...
Dokonalá atmosféra, fantastická zápletka a bezchybné obsazení, ať už se jedná o oceněného Dennise Hoppera nebo o Isabelu Rosselliny nebo o Kylea a další! Modrý samet je jeden z mála Davidových filmů, kde lze vše téměř bez problémů chápat, je méně složitější, ale to mu neubírá na přitažlivosti. Neopdpustil si drásavou hudbu a jeho typické scény (při jízdě autem na silnici, či pohled na ukazovatele za přítomnosti depresivních tónin...)
Nezbývá mi než zatleskat velkému umělci a skvěle odvedeným výkonům všem spolupracujícím na filmu. Dávám 100%, protože nenacházím snad jedinou chybu...

19. října 2006
avatar uživatele
kovi
...
90 %

Lynchov najosobitnejší film. A je nutné spomenúť, že ide o veľmi podarené krimi. Typická, temná atmosféra, hŕba divných postáv, všadeprítomné napätie a nedočkavosť po rozlúsknutí prípadu. Skvelé!

26. července 2006