home
Mission: Impossible - Ghost Protocol

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Rudá mise...

Velmi zdařile natočené špionážní dobrodružství bez viditelného CGI (i moskevská mise vypadá hodně realisticky) a bez špatně naklíčovaných scén, ze kterých by dýchalo zelené pozadí na sto honů. Bohužel, mnozí filmoví fanoušci namlsaní z epických akčních scén v Avataru, Transformers či Avengers, plně nedocení konzervativní formu jako ze staré školy, kde prim v akčních scénách hrají kaskadéři (nebo Tom Cruise) a nikoliv počítače. Navíc má film výbornou atmosféru, která vrcholí misí v Dubaji. Závěrečná část již ztrácí dech a poslední dodatky filmu jsou již zcela zbytečné. Samozřejmě by mohlo být také více Joshe Hollowaye a méně reklam na Apple. Ale to už bychom chtěli asi moc.

4. června 2012
avatar uživatele
90 %

Paula Patton

Je to výborný akční thriller v tradičním stylu Mission Impossible, se spoustou efektních scén a zajímavých zápletek.

13. května 2012
avatar uživatele
70 %

Čtyřka není špatná, ale děj je více než jedno velké hi-tech klišé. Kouzlo prvního Mission Impossible je definitivně pryč. Postava Pegga spíše otravuje, než baví a zápletka s jaderným útokem na USA také originalitou moc neoplývá. Každopádně na filmově bídnou poslední dobu slušný špionážní akčňák. 65%

9. května 2012
avatar uživatele
90 %

Konečne štvorka. Chcel som si pozrieť prvých 10 minút s tým, že pôjdem hneď spať ale tak ma to upútalo, že sa to pretiahlo do tretej hodiny rannej. Jednoznačne vtipné, najlepšie scény v Kremli (falošná chodba), najvyššej budove sveta, resp. celkovo v Dubaji. Stále sa bolo na čo pozerať. Čo sa nedalo prehliadnuť bolo, že tam bolo zopár pekných reklám na BMW :)

6. dubna 2012
avatar uživatele
80 %

Akční filmy mají v poslední době hodně co dělat, aby se uplatnily, a skutečně málokdy se jim to podaří, ovšem Mission Impossible, jak se ukázalo, nikdy nezklame. Je to už hodně dlouho, co jsem naposledy viděl nějaký z předchozích tří dílů, nicméně kdyby skvělý třetí díl nikdy nevznikl a čtvrté pokračování by navazovalo na úděsnou dvojku, byl bych nyní po tomto zážitku snad v sedmém nebi, protože jestli mi dneska něco opravdu zlepšilo náladu, byl to právě Ghost Protocol. Ačkoliv jsem byl ohledně jeho úspěchu poněkud skeptický, těm 7,7 na IMDb se nedalo říct ne. A čtyřka skutečně dostála svému slovu. I když šlo o záchranu světa, přece pořád záleželo na tom, jak se k ní dopracujeme, což se zde zvládlo na jedničku. Nový příběh vyslyšel dokonce i má nejniternější očekávání. Tak především ukázal, že představivost ještě nevyprchala, a že se stále někdo dokáže vytáhnout se spoustou nových originálních nápadů. Scénář je tak skvěle napsaný, že všem těm extrémním situacím, s využitím nevídaných nových serepetiček, divák doopravdy věří. Stejně tak nefalšované je kupodivu i napětí a humor. Už dlouho jsem nezažil, abych byl na jedné straně úplně přikován k židli a na druhé se upřímně dokázal zasmát. Je k nevíře, že se Cruise ještě neohrál, a že mu to s novou posádkou tak bezvadně klapalo. A to nemluvím jenom o spoluhráčích. Zdálo se mi, že všichni herci zde dostali podíl šitý jak na míru. Nebyl tu jen Cruise. Vážně jsem zde doopravdy viděl Pegga, Rennera i Pattonovou. A Nyqvist? Dá se říct, že přímo vysněný padouch, který z případu nedělal osobní záležitost, zdržel se lidských štítů z hrdinových kruhů, většiny klišovitých padoušských manýrů, dokázal překvapit a především konal, než kecal. Ghost Protocol je skvělou akcí, humorem i překvapením nabytý celek, který nezapomněl ani na konexe z předchozích dílů. Když se člověk zamyslí, film vlastně vynechal spoustu klasických motivů a nahradil je zcela novými. Dokonce se obešel i bez masek, a přesto uspěl.

17. března 2012
avatar uživatele
80 %

Nová atrakce...nejvyšší budova svět

Akce je dost.Děj opět špionážně zajímavý a napínavý a na rozdíl od předchozích dílů tento pobral i trochu více hlášek a vtipů.Jediné,co bych vytknul je občasné chování Simona Pegga,myslím si,že některé věci,které dělal,by asi takový vycvičený agent nedělal.Ale to vytýkám spíše pro ty,kteří se na tyto kraviny zaměřují.Ti,kteří to budou brát jako legraci(mezi něž patřím převážně já) se alespoň sem tam pobaví.

30. prosince 2011
avatar uživatele
70 %

Čtyřka M:I není špatný film, o tom není sporu, přesto by si zasloužila více péče. Jak z hlediska scénáře (logické chybky zamrzí), námětu (další jaderný útok), tak mnohdy i z hlediska akčních scén. Skoro každý adrenalinem napumpovaný úkol (proniknout do Kremlu, lézt po nejvyšší budově světa atp.) je založen na hi-tech věcičkách z říše snů. Jistě mi tedy dáte za pravdu, že se na plátno hned dívá lépe, když má hlavní hrdina na rukách blikající rukavice, co se přisají na sklo, nebo jiná postava levituje ve vzduchu díky mašince na bázi magnetu. Proto je škoda, že zrovna jedna z mála scén, která je skoupá na vymoženosti tohoto druhu, silně pokulhává. Situace je o to smutnější, že se jednalo zrovna o finální vygradování. Honění kufříku v garáži zkrátka výsledný efekt sráží na kolena. Přesto jsem s výsledkem spokojený. Díky M:I jsem si připomněl staré dobré bondovky s Piercem Brosnanem v čele. Pobavil jsem se u Peggových hlášek a jsem rovněž rád za příběhový posun v sérii, jež jde na triko Jeremy Rennerovi. Jako zaběhnutý standard pak počítám začlenění České republiky do filmových lokací. V tomto případě navíc ještě pozvednuté výskytem Pavla Kříže.

27. prosince 2011
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Moc dlouhé, moc nepřekvapivé, moc usazené. Slušný špionážní film jak ze staré školy, ale toť vše. Od Birda jsem přece jenom očekával něco víc než akční jednohubku.

24. prosince 2011