NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Robert De Niro

Neuvěřitelně zajímavý pohled do Jižní Ameriky roku 1750 na konflikt královských a církevních zájmů, kde fungující misie kazily obchod s otroky a zájmy starého kontinentu.

22. ledna 2012
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Jeden z těch filmů, co působí strašně nenápadně a během sledování nemáte žádný zvláštní pocit, nicméně čím víc se blíží konec, tím víc ve vás zůstane. A ani po shlédnutí pocity nevymizí. Kvalita k nezaplacení. Myšlenkově plný film, který ale nekřičí poselství. Nechá ho vyplynout. Ať poukazuje na sílu víry jednotlivce, zkaženost církve jako organizace nebo jen boj za lidská práva... nikdy to nedělá nuceně. Někdo si toho třeba ani nevšimne. Navíc úchvatné scenérie a hudba tomu ještě pomáhají.

3. června 2010
avatar uživatele
80 %

Skvělý film, čekajíc na zakoupení za ubohé kilo v levných knihách. Sám mám jen slova chvály a kritika by se snesla snad jen na délku filmu. Ač trvá dvě hodiny, je to málo a klidně by se to mohlo rozprostřít na mnohem větší plochu a rozvinout přerod De Nirovi postavy. Jinak je to nádhera od pomalé a skvělé režie, přes naprosto úžasnou hudbu mistra Moricconeho až po výkon De Nira, který exceluje a ani na malou chvíli nezaváhá. Dobře mu sekunduje Irons a snesitelný je i Neeson, který má jen malou roli. Konec filmu je pak opravdu drsný a dojemný.

6. září 2007