NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Rat Race

Čím více filmů mám odkoukáno, tím více přicházím na jeden velmi podstatný problém ve světě Hollywoodu, a to na ten, že je nouze o kvalitní komedie! Tak velká nouze, že když jsem dostal chuť se na nějakou podívat, musel jsem zacouvat až do roku 2001 a zapnout tenhle film, který jsem ještě navíc ovšem už před několika roky viděl. Když jsem si ho však ani pořádně nepamatoval a navíc jsem se na něho chtěl podívat kvůli pár věcem, díky kterým film určitě zaujal každého diváka, nejen mě, tak proč taky ne? "Milionový závod" je ten druh komedie, u které můžete bez problému vypnout a jen sledovat. Je to však také ten druh komedie (a to je podstatnější informace), který umí splnit to, co má a dobře Vás pobaví. Jerry Zucker je minimálně schopný režisér, klterý to s velkými jmény umí. Umí točit i kvalitní filmy, když na to příjde, včetně komedií. I když je film vlastně remake pořád je, co se týče zápletky, dost originální. Scénárista Andy Breckman se totiž nebál fantazírovat a zasadil do filmu pár dost bláznivých scén, které ovšem filmu sluší, protože defakto je bláznivý i celý tenhle film. Scénky jsou povedené, fórky opravdu vtipné a to množství přešlapů či nepovedeností je opravdu malinké. Památné scény si tu určitě najdete a totéž platí i o postavách. Ani tenhle film se však nevyhnul tomu známemu efektu, kdy když je někde hodně hlavních postav, tak si každý divák zkrátka oblíbí někoho jiného a názory na film jsou poté většinou hodně rozdílné. Některé třeba nebavil Breckin Meyer s Amy Smart a mě zase tihle bavili a moc jsem nemusel dvojku Goldberg / Chapman. Ať už má ale kdokoli jakýkoli názor, určitě se velká většina diváků shodne na tom, že tenhle film je jistý nadprůměr ve svém žánru. Každý divák si najde svůj styl humoru, protože každý herec předvádí svůj komediální um jinak. Ano, také sdílím názor, že Rowan Atkinson je zde šíleně nevyužitý, ale to je taky jediná větší kastingová chyba, kterou na filmu vidím. Bavil mě Cleese jakožto bláznivý majitel kasína, bavila mě Amy Smart kdykoli kdy chytla nervy, bavil mě Lovitz vždycky když jeho postava znervozněla a bavil mě Vince Vieluf a jeho nateklý jazyk. Jistě tahle komedie má své trhliny (přílíš sentimentální závěr), ale ty jdou lehce přehlédnout, když uznáte filmu jeho zásluhy. Jedním dechem: "Vtipné, nápadité a jednoduché. Herci už pak jen zahráli tak, jak měli a nadprůměrná komedie je na světě. Konečně!" Dávám 70 %. P.S. Díky scéně v Barbie museu a cameu Kathy Bates vím, že si tohle hodnocení film opravdu zaslouží!

30. září 2010

RAT RACE

Tak Rowan A. nezklamal, ten dokázal zase udělat srandu...ale zbytek hlavních herců a situace s nima spojené? V některejch scénách až trapně nahráno...

16. února 2010
avatar uživatele
100 %

Tak komedie jako vyšitá. Se nedalo nesmát. Navíc s dobržým hereckým obsazením, bláznivými eskapádami a šílenou honičkou za penězmi. No prostě bomba!

16. února 2010
avatar uživatele
100 %

Velmi oblíbená komedie. Dobré hlášky, skvělí herci.Tato komedie je podle mě na prvním místě.Dávám sto procent

25. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Tolko akcie, vtipných scénok, a námet ako sa par ludi hrnie za výhrou no super film. Super výber hercov. Miestami boli síce scény ktroé by som najradšej vystrihol napr. ako vrtulníkom kruzi nad domom svojho frajera ale je to len detail.

7. června 2009

Sranda

Tenhle film jsem viděla hodně, opravdu hodně dávno. Čekala jsem nevýslovnou hloupost, která poslouží k veselí spíš svou hloupostí, ale pamatuji se, že jsem nakonec byla nadšená. Z většiny komedií podobných Miliónovému závodu si nepamatuji vůbec nic, takže už jen to, že si stále vzpomínám na hlášku "Měli jste si koupit veverku.", je dobrým důkazem toho, že mě film zaujal. Velmi dobře jsem se pobavila a z kina vyšla celé vysmátá. Takhle nějak by měla vypadat komedie, která opravdu rozesměje a neklade si žádné vyšší cíle. Velmi pěkné, ráda bych se podívala znova.

22. února 2009
avatar uživatele
90 %

Rowan Atkinson

Ten mě v tomto filmu bavil asi nejvíc, ale jinak byl tenhle film jedna velká sranda - např. Hitlerovo auto, měli jste si koupit veverku apod. Ale konec mě docela zklamal... Tudíž devadesát...

4. února 2009
avatar uživatele
100 %

Tento film jsem viděl už hodněkrát a vždycky mě pobavil. Hlavně ta scéna jak padají do toho vrakoviště a těma cedulema "měli jste si koupit veverku!" A ještě jak ty dvě vylezou z toho raketovýho auta:D Fakt super!

29. října 2008
avatar uživatele
70 %

Povedené...

..., ale víckrát než poprvé mě to už nebavilo. Ale i za ty 2 hodiny zábavy to stálo. Potešil mě hlavně Rowan Atkinskon, Mr. Bean se zkrátka hodí všude (kromě filmu Prázdniny Mr. Beana)

14. června 2008
avatar uživatele
80 %

Celkom podarená komédia. Čakal som, že to bude priemerný až podpriemerný film, ale som rád, že som sa mýlil.

11. listopadu 2007
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Film jsem si prostě užil. Nic víc a nic míň než to. Je tu několik povedených a originálních scén, vtipná atmosféra a dobří herci. Někdy holt nejsou potřeba promyšlené scénáře a dokonalá režie. Tohle je jeden z těch případů, kdy si jde užít i naprostou blbost.

17. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Hlavně první půlka je skvělá. Herecké obsazení je úžasné, ale celý film zpestřuje především Rowan Atkinson.

2. srpna 2007
avatar uživatele
50 %

Nápad fajn, herecké osazenstvo naprosto skvostné, přesto potenciál tohoto dílka vyšuměl někam do ztracena. Nejspíš především proto, že některé postavy jsou o dost méně zábavné než ostatní. Kraluje výtečný Rowan Atkinson a na paty mu šlape Cuba Gooding jr., na druhé straně pak stojí především Breckin Meyer a Amy Smart. Přesto je to celkem ucházející jízda z bodu A do bodu B.

3. června 2007
avatar uživatele
70 %

Docela povedený...

Dle mého názoru je to vcelku povedená komedie, možná místy trošku přitažená za vlasy. Některé vtípky jsou super, jiné mi zase přijdou trochu trapné. Rowan Atkinson i ostatní herci samozřejmě nezklamali, ostatně herci byla jedna z nejsilnějších složek filmu. Až na ten (pro mě) hnusně americký konec je to taková oddychovka za pěkných 70%.

26. dubna 2007
avatar uživatele
konz
...
80 %

...

Dost vtipná komedie, u které sem se málem roztrhal smíchy. Sice byly nějaké ty scény dost ujeté, ale sranda byla.

16. dubna 2007
avatar uživatele
Sedo
...
100 %

Na začiatku tohoto filmu by som nikdy nepovedal aká to bude skvelá komédia. Najskôr to pôsobilo tak obyčajne, ale potom sa začali vo filme objavovať úplne šialené momenty, ktorým sa nevyrovnajú ani momenty s tých najlepších paródií. Naviac tieto momenty prichádzali zväčša úplne nečakane, takže som veľmi často vybuchoval smiechom. Ak tento film ešte niekto nevidel, tak veľmi odporúčam.

16. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Milionový závod

Tohle je naprosto báječná komedie, u které sem se smichý potrhal tak jak tomu u žádné jiné nebylo. Jinak nvm co k tomu dodat, ani sem tam nepostřehl nějaké chyby. Prostě to bylo opravdu povedené!

20. března 2007
avatar uživatele
100 %

=)

Všechny filmy, ve kterých hraje Rowan Atkinson jsou prostě super. Je sqělej - je s nim sranda a navíc v tomto filmu hraje skoro hlavní roli:-)

22. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Tento film je zajímavý. Dobře tam udělali jak všichni toužýí po penězí. Je to mega komedie. Moc se mi to líbilo=))

22. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Noo...myslela jsem že to bude největší kravina světa...ale docela mě to překvapilo. Bylo to zábavné... A Atkinson je fakt třída, to se mu musí nechat...!

22. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

další nej komedie ve které hraje Rowan Atkinson a další komedie,která se mu povedla.Děj úžasný,zápletka v tom že každý se snaží dostat do cíle aby vyhrál ty pohádkový peníze a nakonec u něj rowan usne,to mě pobavilo,a najednou se tam objeí celá smečka závodníku a nakonec to rozdají chudým dětem.ideání komedie

2. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Nej. komedie

Je to nejlepší komedie co jsem kdy viděla. Spousta gagů, srandy a fórků. A navíc tam hraje Seth Green a spousta jiných skvělých herců. Je to boží sranda. Nejlepší na světě. Sranda a bláznivost. Souhlasím s Blanche.

1. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Miluji komedie, a protože toto je komedie, jak má být, tak mě to taky hodně baví. Celé je to zpracované tak, aby to bylo zábavné (jako každá komedie), ale v tmto případě mi to připadá trošku unavující...

16. listopadu 2006
avatar uživatele
70 %

No

Tak žádný kvalitní film to není, prostě jen taková bláznivina, která bůhví jak nepobaví ale ani neurazí... Ve filmu bylo pár momentů kdy jsem se opravdu pobavila ale když se ohlédnu tak mi celý film příjde opravdu trochu moc ztřeštěný... Nevím... Ale koukat se na to dalo...proč ne :)

24. září 2006
avatar uživatele
70 %

...

Bláznivá komedie ale herecké výkony silně podprůměrné..prostě mě to nějak neoslovilo ale i semtam sem se pousmál...prostě jako dá se to zkouknout, ale kvalitu nehledejte

31. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

...

Tak tahle blaznivá komedie mě vždycky dostane....je vidět co jsou lidé udělat pro peníze.....fakt tohle je jedna z mala komedií, která se mi opravdu dost libí...herecké obsazení, namět, hudba apod....dávam tomu plnej počet

6. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Hlavní je zvítězit!

Bláznivě trhlá komediální honička, která nám ukázala, že R. Atkinson není jenom pan Fazolka. Zvláštním způsobem se dají dohromady, a ještě zvláštněji se rozejdou o žádný závod předstíraje nezájem. Od té doby se film rozjíždí a skvěle sleduje osudy všech hráčů. Ten závěr s R. Atkinsonem, když usne ve stoje je trochu trhlý, ale celkem film dobrý. Také skvěle zvolena hudba.

27. července 2006
avatar uživatele
80 %

Takový odpočívací film. Několik úplně odlišných lidí má stejný cíl a každý se k němu dostává po svém. Spousta situací, možná až jednoduchých a (možná díky jednoduchosti) vtipných. Až to poběží zase v televizi asi se budu dívat, DVD ale shánět nejspíš nebudu.

20. června 2006
avatar uživatele
60 %

Šílená komedie,jejíž zápletka je docela poutavá a zajímavá,popisující lidi jak zvířata a jiné jako zhýralé zbohatlíky...Sranda a bláznivost...

19. června 2006
avatar uživatele
80 %

Rat race

Název de facto mluví za vše ;-) Ale bláznivá komedia plná absurdních scén, která po náročném dni zaručeně odzbrojí každého. Na relaxaci jako dělaná ;-)

19. června 2006

Slušná komedie!!

Wou.. tak teda, viděla jsem to asi 10x a stále se nemůžu vynasmát na těch fórkách!! R. Atkinson a další herci jsou super!! A jak už jsem to naťukla... tento film je postavený na humoru, a takovéhle filmy jako je tento mám ráda! Takže dávám 90%

25. května 2006
avatar uživatele
70 %

no ze začátku jsem to sledovala, byla jsem na zvědavá, ale potom tom mě to přestávalo bavit....zajímavý námět, dobří herci, ale ještě to chtělo něco...

18. května 2006
avatar uživatele
70 %

Námět filmu je rozhodně zajímavý a ze začátku mě dost bavil, ale teď už se na to nedívám tak často. Jde vidět, že tvůrci hodně věcí hnali až do extrému a ne vždycky se mi to líbilo. Na druhou stranz byl dobrý konec, a že se rozhodli dát peníze na charitu.

23. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

První vyhrává

Výborný film se spoustou detailů. V originále se sice jmenuje trošku jinak ale nevadí. Kdo říká, že se nebavil, pěkně lže:) Dobré zpracování a je to jak se říká "jedna velká blbost" ale pro odreagování je to ideální. Rowan se zase jednou vytáhl a společně s Whoopi jsou nepřekonatelní. Na 70% perfektní výkon..

23. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Doporučuju zkouknout. Skvělá komedie, smála jsem se od začátku do konce. Hlavně díky Cubimu Goodingovi. Je to ohromnej bavič.

16. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Poprvé jsem Milionový závod viděla na intru a chlámala jsem se jak praštěná. R. Atkinson to zahrál skvěle a film měl alespoň nějaký děj.

6. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Paráda

Miliónový závod jsem viděla asi před měsícem a okamžitě se stal mým nejoblíbenějším filmem. Skvělé obsazení, skvělý děj, super nezapomenutlený hlášky, skvělé zakončení. Prostě bomba:)

26. února 2006

Jojojo tuhle komedii,když jsem viděl prvě,tak jsem se řezal od začátku do konce.Ale myslím si,jednou a dost.Protože po druhé už to ztrácí většinu zajímavosti.

26. února 2006
avatar uživatele
80 %

Sranda

Tohle je srandovní komedie, herci hrajou dobře, zasmějete se, docela good nápad, prostě dobrý film zastupující žánr, kde se dá udělat hoooodně kýčovitých filmů, ale tenhle film mezi něj rozhodně nepatří.

23. února 2006
avatar uživatele
100 %

Fakt naprosto bombová komedie..hrozně se mi líbila...Film měl velice pěkné herecké obsazení a některé scény jsou k nezapomenutí..

21. února 2006
avatar uživatele
90 %

:-)

Super komedie, npři které jsem se smál od začátku až do konce. Ty boháči jsou tam fakt ujetý, koukněte na to :-)

8. února 2006

Filmeček

bez valného děje a dějové linie, ale je to komedie a člověk se u toho zasměje. Skoda že Rowan neměl větší roli. Bylo by to určitě lepší.

23. ledna 2006
avatar uživatele
60 %

jojojo_

Tohle je prostě komedie ...je to vcelku vtipny ale stačí to vidět jednou a dost.Jsem rád že to někdo natočil, protože se z to ho můžu ponaučit.Film je to vtipnej ale chycenej za hlavu......

13. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Výborná komedie

Tuto komedii bych zařadit mezi ty lepší. Nejvíce se mi líbil výkon R. Atkinsona s jeho výraznou hláškou: "It is the race." (Je to závod). Tenhle film jsem už viděl 4x a vřele ho doporučuji.

12. ledna 2006
avatar uživatele
70 %

Jo

Milionový závod jsem viděla několikrát a ještě se na to někdy podívám. Pár scén tam přímo miluju (veverky jsou bezkonkurenční, ale je jich tam víc).

11. ledna 2006
avatar uživatele
60 %

Teda...

... koukám, že Milionový závod všichni odsuzujete, ale tak si říkám proč? Vždyť to je slušná komedie s fajn obsazením. Rowan Atkinson se mi tam náramně vyjímal a vtipy typu "měli jste si koupit veverku" mi přivodily pár záchvatů smíchu. Sice ta hlavní myšlenka jaksi pokulhává, ale ono nejde ani tak o celistvost děje, jako o vtipnost jednotlivých situací. Já se bavil. Nijak závratně, ale bavil.

8. ledna 2006
avatar uživatele
50 %

=I

Námět skvělý, zpracování už ale pokulhává. Nejvíc mě mrzela absolutně nevýrazná postava R. Atkinsona, protože i díky němu mě film zlákal.

7. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

...

super zábava.. .u některejch scén se směju až se za břicho popadám... .nejlepší je asi scéna s hitler-mobilem a s veverkvou pomstou :)

7. ledna 2006
avatar uživatele
60 %

No,film to není špatný,je vtipný,má dobré scény a docela dobré herce.Má ale také špatné scény a nějaké ty "trapárny"...
Někomu se ude líbit,někomu ne,ale to poznáte sami když se na něj podíváte

6. ledna 2006
avatar uživatele
40 %

Blbost

To je blbost uplně totální horší film sem už dlouho neviděl, je tak trapnej až z toho bolej oči.Moc nikomu nedoporučuji.

5. ledna 2006
avatar uživatele
Matt
...
80 %

Bláznivéé

Fakt blázniva komedia. Super obsadenie, originalný napad zo závodom a plno zabavných hlášok a scén. Dávam 80%

4. ledna 2006
avatar uživatele
60 %

Ujde ale mohlo by to bejt lepší

Chvílema to ujde,ale na to že v tom hraje Mr. Bean tak jsem od toho čekala víc. Jednou a dost ;). Film má celkem pěknej konec.

4. ledna 2006
avatar uživatele
40 %

?

No že by mě tenhle film něják nadchl, se teda opravdu říct nedá. Kdybych ho neviděla...nezhynula bych!!!

4. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

DVA MILIONY!!

Skvely velice originalni namet! Film byl pro mne opravdu milym prekvapenim, hrozna sranda. No, az na nektery sceny, u kterych se sranda prehoupla v peknou traparnu, ale jinak fajn film, fakt!

3. ledna 2006

Mno tak teda nevim podle mě je tenhle film nic moc. Těhle filmů už se natočilo docela dost a tenhle nepatří k těm lepším.

3. ledna 2006

ulítlý

No, je fakt, že to byla docela sranda, i když jsem se občas divila, na co to vlastně koukám. Myslím, že scénář byl docela zajímavý....

3. ledna 2006
avatar uživatele
60 %

Žádná sláva

No nijak moc jsem se při sledování nebavil! Dosti často ve filmech používané téma! V celém filmu mě zaujala dvě místa: kupte si veverku a projev pro veterány!

3. ledna 2006