home
Milenci a vrazi

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Pro mě teda velmi zajímavý snímek, který se čím dál tím víc v ději dostává úplně do jiného postavení, než tam, kde by ho diváci chtěli vidět - alespoň co se ztvárnění doby týče. Překvapuje svým postupem, až dává strašidelnou atmosféru, smutnou. Např ležící děda v posteli ve sklepě a jeho "zmrtvýchvstání" nabuzuje i s hudbou dojem hororu. Abych to zhodnotil - složitý snímek.

18. srpna 2009
avatar uživatele
50 %

Nuda

Tak tento film mě, krom hereckého obsazení, vůbec ničím neoslovil. Přišlo mi to jako velká ztráta času, koukat se jak se tvoří milenecké dvojice, které si to vzápětí někde rozdávají. Všechny procenta jsou jen a jen za herce...

11. července 2008
avatar uživatele
60 %

Milenci & vrazi

Tento film mě nijak zvlášť nezaujal. Dívala jsem se na něj sice s chutí, měl dobrej děj, chvilkama jsem se i smála. I když jsem knižní předlohu nečetla, někdy jsem ho hltala. Ale... i přes všechny tyhle klady měl film i některé zápory. Ovšem, jen málo filmů je nemá. 60% :)

6. dubna 2008
avatar uživatele
90 %

Kdo tento film pochopil, tak tomu se líbil. Je možné, že knížka byla lepší, alespoň to tak většinou bývá, já jí ale nečetla a tak říkák, že to bylo moc pěkný.

26. března 2007
avatar uživatele
30 %

Nevím proč, ale tento film mě téměř ničím nezaujal. Sice musím přiznat, že jsem knižní předlohu nikdy nečetla a také zčásti proto jsem v ději docela dost lítala. Občas se zde také vyskytly chvilkové pasáže, které byly schopny diváka unudit k smrti. Za plus tomuto filmu dávám jedině zajímavé a kontrastní herecké obsazení a také ateliéry, kde se film točil, ale na druhou stranu mě Milenci a vrazi spíše zklamali, než něčím překvapili, myslím si, že za zhlédnutí určitě stojí, ale otázkou je kolikrát.... Mně to stačilo jednou a víckrát o to snad ani nestojím...

26. března 2007
avatar uživatele
80 %

Tak je pravda, že jsem to vzala letem světen - přetáčela jsem, co jsem mohla. Ale na druhou stranu se mi pointa opravdu líbila. Na začátku jsem si myslela, že je to opět nějaká blbost z dob předkomunismu a že to bude jen opakovačka jiných filmů, ale nakonec to dopadlo přece jen trošku jinak. Dobrý zůstali dobrými, a ti špatní se i ve stáří představili jako svině. Prostě realistickej film Česka - je pravda, že tímhle způsobem sedí spoustu papalášů na svých křeslech. Opravdu pěknej filmeček.

7. ledna 2007
avatar uživatele
40 %

Divné

Tak opět, bohužel nebo možná spíše bohudík jsem nečetla předlohu, která by asi byla o dost lepší. Tohle se mi nelíbilo. Výběr herců? Oni jako jinak nejsou špatní, ale tak nějak dohromady mi to vůbec nesedělo. Děj? Takové o ničem. Film, který prostě znova rozhodně vidět nechci a pochybuju, že si na něj za pár měsíců vůbec vzpomenu...

17. prosince 2006
avatar uživatele
konz
...
0 %

...

Kde byl nějakej děj? Kde bylo neco aspoň trochu normalního? Ve filmu se stale opakovyli stejné pasáže---Sex-vraždy a sprosté nadavky, tak že film u mě moc nezapůsobyl

3. června 2006
avatar uživatele
50 %

děj?

Na tento film jsem ještě neslyšel kladný ohlas. Je tam spousta zajímavých postav, ale tak nějak vše vyšumí a "děj" mě nechytil ani trochu.

19. ledna 2006
avatar uživatele
Lee
...
50 %

Průměr

Knihu jsem nečetl a znám ji pouze jako informaci ze školní lavice. O to víc jsem byl na film zvědav. Ale upřímně řečeno to byl velice průměrný film. Mě osobně dělalo problém zkousnout atmosféru té doby a v ní zakomponovaný děj. Až na některé herecké výkony mě vlastně ničím nezaujal.

27. října 2005
avatar uživatele
40 %

Nesrovnatelne...

Knihu Milenci a vrazi jsem četla docela nedávno a přes dobu, která uplynula od jejího napsání jsem z ní byla nekriticky nadšená. Ten jazyk, ten násobený účinek, když se situace opakují. Takže jsem po ročním masírování reklamou šla s očekáváním do kina a ... úpěla jsem. Film je přecpany postavami a situacemi, obávám se, že kdo nezná předlohu, tak musí za chvíli rezignovat, protože i mě se ti lidé pletli. Obsazení skoro 40 letého Jiřího Langmajera do hlavní role Borka, kterému je tak 25, to byl úlet. Obdobně Románek, což měl být nezkažený hošík... Tady zvládnul stejný herec zestárnout asi o 25 let, a přesto to na něm nebylo vidět... A filmový jazyk se tomu literárnímu vyjádření nepřiblížil vůbec. a že by bylo socialistické Ústí takhle barevné a free? To není ani dneska... Prostě se to minulo... Připsání konce do doby 80 let jsem nepochopila vůbec. Ach jo...

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Líbilo

Mě se to moc líbilo. Každý herec dostal opravdu povedenou roli. Prostředí továrny Kotex a celá ta skutečnost jak to bylo kdysi...super.Já musím říci,že se to fakt povedlo!!!nelituju částky,kterou jsem dala za lístek do kina.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

úžasnej filmeček

tenhle film mám moc ráda... když sem ho viděla poprvý, vůbec sem ho nepochopila a nevěděla sem, jestli se mi má líbit nebo ne... po několikátém shlédnutí vím, že je super :) né, opravdu, jednoznačně se skutečně poved!

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

DOBRÝ, lepší průměr

Už téměř 20 roků si soukromě klasifikuju filmy podobně jako ve škole pohledem dost přísného profesora. Stupnice je následující: 1 - výborné, opravdu jen ty špičkové, 2 - velmi dobré, chci ještě jednou vidět, 3 - dobré, viděl jsem, víc už nemusím, 4 - dostatečné, vlastně dost špatné, vůbec jsem nemusel vidět, škoda času, 5 - nedostatečné, na propadnutí neboli propadák. ***** Tento film řadím mezi DOBRÉ české filmy, k lepšímu hodnocení mi na filmu cosi chybí. ****

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Průměr...

Musím přiznat, že první půlhodina pro mě byla utrpení a děj jsem začala registrovat až když se skutečně něco stalo. Nemám možnost zatím srovnat s knižní předlohou, ale pevně věřím, že ta bude o dost lepší. Jediné, co se mi maximálně líbilo, byla skvělá hudba.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Milenci a vrazi

Tento film byl ze začátku nudný a nezaživný, ale postupně se člověk i zasmál a podivil nad hereckým ztvárněním. Pa.

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

Blbost

Prestoze jde o film,ktery se odehrava v mem rodnem meste,tak me nicim film neprekvapil.Byl neuveritelne nudny a to dost snizuje jeho kvalitu.

Kdysi dávno