home
Město ztracených dětí

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Barvy. Děti. Sny.

Prapodivný stylizovaný svět, ve kterém se odehrává dojemný příběh s bizarními zákruty, si mě získal. Hrátky s barvami sice připomínají pozdější Amélii, ale atmosféra Města ztracených dětí je mnohem melancholičtější a půsbí víc jako sen než jako zidealizovaná realita. Krásná pohádka-nepohádka.

24. února 2013

Baštík

Když jsem si tento film kupovala, tak jsem si naivně myslela, že ten jedinečný fantastický a pohádkový svět popisovaný na obálce DVD, který mě má okouzlit, bude něco ve stylu Tolkiena, Narnie nebo něco na ten způsob. Po prvních 20 minutách filmu, jsem se chytala za hlavu, co jsem si to pustila za pakárnu. Všechno bylo podivné, zelené, ukřičené, nepřirozené, k tomu ještě mlaskající a krkající chlapeček s příhodným jménem Baštík. Ten se stal na závěr mým favoritem, protože uzavřít film krknutím, to se jen tak leckterému režisérovi nepoštěstí. Jen když si vybavím další postavy filmu - kloni; mluvící mozek; člověk, který se pohybuje jen pod vodou; muž, který není schopen snít; postavy s podivným okem unášející děti; dvě starší dámy dvojčata, která se neustále navzájem doplňují a komentují...každopádně sestava, která by mě ani ve snu nenapadla. Ale jak film plynul, začaly se mi některé části nebo nápady zamlouvat. Rozhodně je to film, který nemá obdobu. Jediná věc, která mi vadila - kameru bych uvítala tak ještě minimálně o půl metru dál než byla. Pocit, že sledujete film pořád jakoby v záklonu, se mi moc nezamlouval. Přesto, že byl pro mě film spíše nestravitelný a střelený, spoustou věcí mne zaujal a pobavil. A pan Angelo Badalamenti si s hudbou rozhodně pečlivě pohrál.

5. srpna 2009
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Zajímavý námět a místy i zajímavé zpracování. Na mě to ale působí zbytečně přestylizovaně a to víc než je nutné. Film je proto dost těžce stravitelný, a to jen kvli režisérově rozmaru. Přehrávání herců (pravděpodobně záměrné) je pro mě docela nesnesitelné a hlavně klony jsem po pár minutách nesnášel. Je to sice zajímavý film, který má něco do sebe, ale celkově na pře působil dost překombinovaně a zbytečně složitě.

25. prosince 2008

uff

Asi jsem vážně divný, ale mě se tenhle film líbí a to ani pořádně nevím proč. Bizardnost, napsal v tagu jeden člověk přede mnou a musím říci, že to tenhle film skvěle popisuje. Podivnatá podivnost. Ale skvělá...

12. září 2007