home
Město Ember

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Abych pravdu řekl, u tohoto filmu jsem se bavil víc jak u leckterého akčního titulu se super herci. Hlavní hrdinové jsou fakt dobří (na teanegery) a ikony jako Bill Murray nebo Tim Robbins dělají filmu dobrý základ. Úsměvná mi přišla ta podobnost s dnešní politickou scénou a vůbec to chování vrchnosti vůči lidu. Myšlenka filmu byla solidní ale bohužel už ne tak rozvinutá a svůj potenciál prodala vcelku lehce. V příběhu je určitá nelogičnost a nedostatky. Závěr bych si dovedl představit trochu epičtější. Některé scény jsou přitažené za vlasy ale celkově hodnotím film jako vysoce slušný, zajímavý a zábavný. Hudba vynikající. Za mě 90%.

20. června 2013
avatar uživatele
100 %

Trošku nezvyčajné fantasy na moje pomery, ja by som to zaradil skorej do sci-fi, ale určite veľmi príjemné na pozeranie. Konečne dá sa povedať žiadne násilie ani zbytočné prelievanie filmovej krvi. Veľmi sa mi tento film zapáčil a skončil medzi mojími obľúbenými. Doporučujem.

11. listopadu 2011
avatar uživatele
60 %

Taková pohádka. Čekal jsem trochu víc. Nazval bych to "dětským příběhem". Mohlo to býr lepší, kdyby to bylo vážněji pojato, ale na druhou stranu je to rodinný film, tak se to dalo čekat. Svým způsobem je to kouzelmný příběh z daleké budpucnosti. Byl dobře natočen i vymyšlen, ale jinak pohádka.

13. února 2010
avatar uživatele
50 %

Město Ember mělo velký potenciál, aby se stalo dobrým fantasy filmem pro děti i mládež. Většina věcí je tam udělaná vělice dobře a ikdyž za mák nevěřím tomu, že zrovna takhle by se zrekustrovalo město pro budoucí přežití lidstva, vypadá to jako spíš městečko ze začátku minulého století, ale dali si zabrat s kulisami, kostými, rozpadlostí a zchátralostí. Bohužel, stouspu věcí bylo naprosto nedotažených a neobjasněných. Nevíme, kde jsme: Proč jsou podzemní zvířata tak velká? Jestli se dostanou ven i ostatní obyvatelé? A proč byla cesta ven vytvořená tak nebezpečně? Je to sice pro děti, ale myslím, že i ty by si časem pokládali takového otázky, prootže ve filmu jim je nikdo nevysvětlil.

11. února 2010
avatar uživatele
30 %

Filmu není na první pohled cokoli vytknout. Provedení je skvělé, děj spěje směle kupředu a neměl by být problém udělit Městu Ember vysoké hodnocení. Jenže něco je špatně. Kromě základní myšlenky zasadit děj filmu do města v podzemí se nedá o originalitě moc mluvit. Vše, čím postavy procházejí je naprosto účelové a i když šlo o mé prémiové zhlédnutí, měl jsem neustále pocit, že jsem film už někdy viděl a jakoby bych byl vždy pár minut před filmovými hrdiny... Podobná sterilita jako u děje panuje i mezi charaktery postav, hudební složkou a dialogy. Navíc si tvůrci ukousli moc velké sousto a během 90 minut se prostě nedá popsat město, seznámit se s hlavními postavami, přejít k samotné zápletce a náležitě ji zpracovat až do konce. Mnohokrát to logicky zaskřípe, mnohokrát okolnosti a jednání působí tak neuvěřitelně strojeně, že se divák cítí uražen. [SPOILER]Když se pronásledovaní hrdinové ukryjí v nějaké jeskyni, prohodí "Jak se odsud vlastně dostaneme?" načež hned v zápětí naleznou dopravní prostředek jednoho z rodičů, který jej zde ukryl a díky kterému se dostanou téměř až k cíli své mise, zůstává z toho člověku rozum stát. Podotýkám, že takový moment není jen jeden.[KONEC SPOILERU]Když to vezmu kolem a kolem, tento film vznikl jen proto, že fantasy jsou momentálně v módě a vydělávají dost peněz. Režisér Kenan jel od začátku do konce podle univerzální šablony a od osvědčené linie se snad ani neodchýlil. Škoda. Jeho škoda.

27. prosince 2009
avatar uživatele
40 %

Porovnání

Při jednom dlouhém zimím večeru jsme si pustily s kamarády 2012 která nás nadchla. Jako další katostrofický film jsme si vybraly práve ,,Město Ember". Začátek byl ale moc zdlouhavý a teprve v polovině filmu jsme zjistily co je zač ten generátor. Film byl napínavý ale hádaly jsme se o tom divném ,,krtečkovi". Celkově byl film docela napínavý ale nedoporučil bych ho.

25. prosince 2009
avatar uživatele
60 %

City of Ember není ani nijak úžasný, ale ani nijak špatný film. Myšlenka natočit film o osudu podzemního světa, kde žijí lidé proto, že svět na povrchu se řítí ke zkáze a jedině podzemní město je naděje na záchranu, je víc než dobrá. Jenže pak už je film zajetý ve "známých kolejích" - dvě děti se snaží zjistit, jestli existuje nějaký jiný svět než jen ten podzemní, ve kterém žijí!! Samozřejmě nesmí chybět nějaký ten záporák a tentokrát je to dokonce sám starosta města ( v podání Billa Murraye ), který se děti snaží zastavit. A jak už to tak bývá, tak se nakonec hlavním hrdinům přeci jen podaří z města najít cestu ven a to co objeví, tak na to se každý už podívejte sám :o) !! Film vás ze židle asi nenadzvedne, ale ani neurazí a neunudí. Délka filmu je příznivá, povedená je i hudba doprovázející různé záběry, obsazení hlavních hrdinů taky hodnotím kladně a celkově můžu říct, že špatný film to není a k odpočinku je jako určený. Dávám zasloužených 60% :o)

16. ledna 2009