home
Memento

NÁZORY K FILMU

zajimavé

film se mi velmi líbil...ale není to takové, že si z toho sednu na zadek a říkám si, že je fakt super....celé to táhne výborný výkon Guye Pearce a Carrie Anne Moss...děj odehrávající se celý pozpátku je super nápad...celý film tak člověk přemýšlí, jak to teda je??? je to ten pravý John G. nebo ne??? a kdo je tedy ten hodný a kdo zlý????

28. dubna 2017
avatar uživatele
100 %

Myslím, že jsem právě zažil nejlepší filmový zážitek svýho života :) Zbožňuju ten pocit, kdy mě film vede svým příběhem a já se naučeně už snažím hledat nedostatky, chyby a naivnosti, k čemuž mě vychovaly všechny ty americký číčoviny a pak mě zradí. Naprosto se odloučí od mé již předem vytvořené osnovy a začne mě čímdál víc uchvacovat. Člověk pak jen nehybně sedí zařezanej do židle jak tanga do zadku a s bradou až na zemi a nechá se vodit za nos, skoro až pomalu hypnotizovat a je mu fuk, že tomu totálně propadl. Takový film pak zanechá v člověku ještě několikadenní štronzo a ve volných chvílích nad tím uvažuje. Víc takovejch! Nechápu, jak mezi filmy jako je tohle můžou lidi řadit Never back down, Avengers, Batmana a podobný srance. Neporovnatelný :) za mě sto procent :D Fakt doporučuju ;)

4. prosince 2012
avatar uživatele
90 %

Skvělé

Zpřeházený děj, který nutí diváka k přemýšlení. Skvěle natočené s výborným hereckým výkonem a hlavní zápletkou. Náročná podívaná, která ovšem stojí za to!

23. srpna 2012
avatar uživatele
80 %

Memento

V době, kdy vzniklo Memento, rozhodně nebyl Nolan zavedenou značkou tak, jako jí je teď. Už ale u tohoto filmu bylo jasné, že v tom chlápkovi něco dříme. Memento je totiž z naratologického hlediska zajímavý a neobvyklý film plný hříček (i když zdaleka ne první svého druhu), budete si u něho lámat hlavu a na konci budete mít potřebu podívat se znovu, protože si nebudete jisti, zda jste pochopili všechno. A myslím, že pochopit všechno je těžké, ba skoro nemožné. Ta touha vracet se, přemýšlet, vrtat se v tom, to je prostě geniální tah. Originální film se skvělými herci ale dle mého nemá jediný výklad, takže si mozkové závity můžete namáhat donekonečna.

13. srpna 2011
avatar uživatele
70 %

Zaujímavé ale moc ma to neohúrilo. Spomienky a prítomnosť sa dali lahko pochopiť ale celkovú skladačku som nepochopil. Dokonca by ma zaujímalo čo sa stalo z ostatnými postavami no nie tým štýlom ako býva na konci filmov zvykom že ten robí a býva tam a ten zasa inde a pod. ale vsunúť to do deju.

17. května 2011
avatar uživatele
90 %

Chtělo to zase několikanásobné (ne vždy dokončené) zhlédnutí, ale nakonec je to tam. Po čerstvém dojmu musím hodnotit vysoko. Memento je u mě, stejně jako většina Nolanových filmů (Krom přešlapu jménem Insomnie a neviděného Pronásledování) filmem, který je po vícero zhlédnutích schopen dozrát do prvotně těžko odhadnutelných kvalit. Je jedno, jestli je to zabedněností z mé strany, důležité je, že k Nolanovkám si nakonec tu chuť a čas zase najdu a jsem ochotný změnit názor. A to je pro mě do určité míry ukazatelem kvality. I když mě Memento nikdy naplno nestrhlo, je to mistrovský kousek trvalých kvalit, jehož způsob vyprávění pokaždé zavaří mozkové buňky a vzbudí další otázky a myšlenky. A právě zpětné vyprávění nakonec geniálně koresponduje s postižením hlavního hrdiny. I divák má problém skládat skládanku pozpátku a nakonec se může dopustit mnoha chyb. Jako já. Memento je pro filmového fandu opakovatelným ryzím potěšením, ve kterém bratři Nolanové zakládají odnož osobitých inteligentních filmů, jejichž hodnota je v době produkcí "krásně zabalených nic" snadno ocenitelná a do očí bijící. Obzvlášť bez konkurence a ještě ke všemu v době, kdy už to i ten Nolan zvládne zabalit do skvělého hávu, který nejprve každého oslní audiovizuální smrští a teprve během dalších zhlédnutí nechá vykrystalizovat obsah se vším všudy. Jen tak dál.

15. května 2011
avatar uživatele
90 %

Bratři Nolanové opět dokázali, že umí točit skvělé a hlavně nezapomenutelné filmy, které divákovi po skončení vrtají ještě dlouho hlavou. V Mementu zvolili poněkud zvláštní, ale dost neokoukaný způsob od výprávění a mě osobně dokázali udržet v napětí od začátku do konce (nebo od konce do začátku?). V podstatě jsem se od filmu nedokázal odtrhnout, prootže jsem se musel plně soustředit na děj, který je vyprávěn ve dvou liniích. To dokázali Nolanové dokonale. Když k tomu přidám výborné výkony představitelů hlavních postav a skvělou hudbu, je o nezapomenutelný filmový zážitek postaráno. Ale určitě to bude chtít se na film ještě jednou nebo dvakrát podívat.

19. února 2011
avatar uživatele
100 %

Musím říci, že tento film mi naprosto vyhovoval. Byl jsem skutečně vtáhnut do děje. Nemyslím si, že konec byl úplně zmateční. Ale na to si každý udělá názor sám.
Co se mi líbilo velmi bylo mnoho indicií v celém ději, které mnohé napovídaly. Proto jsem za hrdinou od začátku úplně nestál. Všimne si jich při prvním shlédnutí jen pozorný divák. Ale vrhají na děj hned jiné světlo. Zkuste se třeba několikrát podívat na černobílou scénu v blázinci po tom co zemře Samuellovi žena a koukejte jen na Sammuela v koho se nám na okamžik změní. Takových věcí v ději je mnohem více a nejen proto film jistě rád uvidím i vícekrát než zatím jen jednou..

25. listopadu 2010
avatar uživatele
90 %

Carrie-Anne Moss

Je to strhující thriller, který opravdu stojí za to. Od první do poslední minuty je to napínavá podívaná, hlavně díky bravurní zápletce a zpřeházenému ději.

9. srpna 2010
avatar uživatele
90 %

Poslední dobou mám za sebou docela dost složitých filmů a tenhle rozhodně patří mezi ty náročnější z nich. To ovšem neznamená, že bych se přestal dívat, protože to nechápu v prvním okamžiku, sice jsem chvíli na začátku (i na konci) musel přemýšlet, jak to je, ale časem se všechno odkryje a už se to dá sledovat bez sebemenších problémů. Celý film jsem stál za hlavním hrdinou v podání Guye Pearce, protože jsem mu upřímně fandil, aby dostal toho "nechuťáka", co mu provedl to, co mu bylo provedeno :). Ve vedlejších rolích se mi líbila C. A. Moss, ale i herec který ztvárnil Teddyho (Teď si nevzpomenu na jeho jméno, kruci!), protože díky jejich hraní člověk až do konce nevěděl, na čem je. No ale k tomu konci... Jak už jsem řekl, fandil jsem hlavnímu hrdinovi a proto mě konec tolik překvapil. Ani nedokážu pořádně říci, jestli kladně, nebo záporně. Co k tomu říct víc? Radši už nic, snad jenom to, že se mi tento film velice líbil a že jsem se ujistil, že pořád existuje film, který mě hodně překvapí. Dávám 90% místo 100, kvůli trochu zmatečnímu konci. :)

29. července 2010
avatar uživatele
90 %

Na přemýšlení vynikající film, člověk se lehce ztrácí v ději, navíc pořád zapomíná, že děj jde pozpátku. I když se hned na začátku filmu dozvíte, jak děj končí, přece se díváte do konce, abyste zjistili co k tomu vedlo. Je to složité, sice pár věcí mi nesedí - když zapomíná velmi rychle, jen co se například Natalie otočí v autě a on už si nepamatuje předchozí scénu - má nějakým způsobem zakódované, že si má vše fotit a tetovat - to nezapomene nikdy, přitom podle logiky věci by za chvíli nevěděl, proč má potetované tělo, proč má u sebe fotky. Notně by se musel přeci točit v kruhu. Ale pokud pomineme tohle - aby přesto film měl smysl být natočen, jistě by stálo za to film rozstříhat a scény si pustit v chronologickém pořadí. Myslím, že by to bylo navýsost zajímavé. každopádně celkový dojem z filmu je - nezapomenutelný.

3. května 2010
avatar uživatele
90 %

Memento jsem si nechal na takové specifické číslo 555, samozřejmě proto, že ho všichni vychvalují, a že je chvalně známý tím, že je velmi zmatený. Po tom, co jsem si prožil v trilogii M. Pythona a vůbec po všech těch filmech, které jsem poslední dobou viděl, jsem se prostě musel podívat na něco složitějšího. Byl jsem velmi sebejistý, když jsem si myslel, že budu všemu rozumět, ale naštěstí se to na konci nějak zmáklo. Hned na začátku jsem si musel zvyknout na velmi neobvyklý způsob vyprávění děje. Kdo kdy viděl scénu, která nějak prostě skončí, pak naskočí další, která absolutně na tu předchozí nenavazuje? Nejspíš pár výjimek existuje, jako třeba 21 gramů, ale film má velmi jednoduchou pointu, která je ovšem vyprávěna složitě. Zkrátka na ty scény vyprávěné pozpátku jsem si zvykl, ale asi v půlce filmu, tedy i v půlce, kdyby byl film vyprávěn normálně, už musela naskočit logika a do té doby jsem si myslel, že mám všechno v malíku. Stejně vám nakonec vyjde, že celý film je jen o pomstě, ale to se v žádném případě nemůže filmu zazlívat. Pomsta je už chabé téma a zde by byla také, nebýt nemoci hlavního hrdiny. Když vám řeknu, že si nic nepamatuje, pocit se vám nezlepší, protože to už tady taky milionkrát bylo. Třeba v Agentu bez minulosti, ale choroba, která hrdinovi sužovala život, mi udělala okamžitě úplně jiný pohled na film a díky tomu je taky velmi originální. Je velmi pozoruhodné pozorovat muže, který zapomene na všechno, co se stalo před pěti minutami a proto je film také velmi nepředvídatelný a nemůžu si dovolovat shledávat ho přímočarým. G. Pearce jsem viděl naposled ve Stroji času, takže jsem mu zrovna nevěřil, ale s rolí si pohrál mistrovsky a přesvědčivost byla tentokrát jeho velmi silnou stránkou. Zkrátka originální příběh dělá dobré herce. C. A. Moss a a J. Pantaliano po Matrixu opět spolu... Vedle hlavní hrdiny, na kterého jsme se dívali pořád, skvělé vedlejší postavy. Hodně lidí mi říká, že konec je ze všeho nejzmatenější i mě díky Teddyho výpovědi udělal problém, nicméně ke spokojenosti mi stačí to, co jsem si ze všeho odvodil a myslím, že ne mylně.

30. května 2009
avatar uživatele
90 %

tleskám...

Potřeboval jsem nějaké drama, thriller, cokoli z vážnějšího soudku a řeknu vám, líp si vybrat asi nešlo. Absolutně všude, na čsfd, imdb samo i na kfilmu je hodnocení vysoko nad 80% a tak je jasné, že film určitě splní má očekávání. Já, když se chci podívat na film, tak si dopředu nezjišťuji děj, takže nevšední pojetí pozpátku na mě zanechalo obrovský dojem. Muselo být strašně těžké to ukočírovat a tak, sláva režisérovi. Christopher Nolan si mě získává čím dál tím více. Rozhodně dokazuje, že patří mezi nejpřednější režisérská esa. A dokonce Memento je podle knížky jeho bratra, oba musí být přinejmenším geniální. Chci se vyhnout tomu, jak všichni píšou, že se musí přemýšlet, že nemůžete sledovat jenom napůl. Je to rozhodně pravda, mě ale zaujaly spíše krásné záběry a (ne)jasné scény. Prolínání černobílé a barevné se krásně snoubí. Příběh je doslova rozedrán na malinkaté části, na vás je, poskládat si fakta po svém, přesně jak píše vjera. Na takový film se píše těžko názor, navíc, když snad už všechno bylo řečeno. Při psaní se nevyhnu opičení, jinak by totiž názor postrádal smysl. Po všech stánkách je to dílo takřka dokonalé a výjimečné. Strhující podání mě nenechalo klidným a nějaké menší přestávky při sledování nepřicházeli v úvahu. Memento mě dokázalo přikovat k sedačce, tak jako kdysi Temný rytíř, jak jinak než dílo Nolana. Velmi se mi taky líbila hudba, která krásně dokreslovala atmosféru zmatení. Souhrnem: Během sledování jsem měl malé problémy s porozuměním, ale za nedlouho se do toho tak vžijete, že vás děj obklopí a vy se vcítíte do hlavního představitele a řešíte věci s ním. Všechno směřovala k velkolepému konci, kde si příběh slije a vyjasní. Mě to ale trochu nemile překvapilo. Čekal jsem tedy něco víc šokujícího. Každopádně bych řekl, že u jednoho zkouknutí nezůstane. Tedy úplným závěrem: Když si vybavím Pulp Fiction a Memento hned mi naskočí to, že pravé já se neukáže napoprvé, možná ani napodruhé. Vy máte za úkol zjistit, jak až daleko zajdete, abyste odhalili pravou podstatu a všechny různé detaily. I přes zjevnou výjimečnost 100% dát nechci, slušných 90% avšak naprosto zaslouženě. 100% dám, až to celé kompletně pochopím, takhle vlastně hodnotím 3/4 filmu, jelikož ty jediné chápu.

6. května 2009
avatar uživatele
80 %

Memento

Zase jednou film u kterého se musí přemýšlet. Ale mě to nevadí, já mám dokonce takové snímky v oblibě a tenhle mi nemohl ujít. To, co mě k filmu přitáhlo byla režie Chrostophera Nolana, jehož filmy se mi hodně líbily, a to všechny! Je to vážně pan režisér a navíc, když jsem se dozvěděl, že se film vypráví pozpátku nemohl jsem se dočkat jak to Nolan provedl. Sice se budu opičit po ostatních, ale je to i můj názor, že do jisté chvíle máte ve filmu jasno a máte pocit, že víte co bude pokračovat a jak by to mělo teoreticky zkončit a teď čekáte jestli budete mít pravdu nebo ne. A od druhé poloviny se dozvídáte, že je to všechno úplně jinak a začínáte se v tom pomalu ale jistě ztrácet. Musím teda říct, že ten zmatek Vám v hlavě dělají i střihové skoky, kterými je film naplněn. Ne, že zapomenete co se stalo, ale že si ten příběh hůř poskládáte. Já se přiznám, že jsem teda nepřišel na to, jestli se to Leonardovi podařilo nebo ne a ani jsem nepřišel na to, kdo to byl / je. Ale určitě nebudu jediný. Ať už je to jakkoliv Christopher Nolan nezklamal a připisuje si u mě další režii filmu za jedna. :D Guy Pierce, kterého jako herce moc neznám svou roli zahrál dobře, ten jeho zmatený výraz pokaždé když se "probudil" byl uvěřitelný a teda aspoň mně byl sympatický. Carrie-Anne Moss, kterou znám jenom z Matrixu, zahrála svou roli velice dobře a to jsem usoudil z toho, jak zahrála svojí postavu. Nejenže popletla hlavu hlavní postavě, ale i mně a svůj úkol splnila. Joea Pantoliana, kterého znám hlavně z Mizerů, jsem si jako postavu Teddyho oblíbil, protože na mě působil hodně sympaticky, něvěděl jsem na kterou stranu hraje a navíc byl takovou komediální vložkou filmu, což já vždycky cením. Jak bych to podal jedním dechem? "Máte IQ 155? Podívejte se na film a možná konec pochopíte a i kdyby ne, určitě si vychutnáte dobrou režii, scénář, střih a velice kvalitní herecké výkony." Neboť jsem ale nepřišel na to, kdo to byl a to mě trošku štve, dávám 80 %. "Christopher Nolan is my god." :D

10. února 2009
avatar uživatele
joda
...
90 %

Zamotané

Memento jsem chtěla vidět už dávno, až jsem na něj před týdnem narazila v Levných knihách a koupila si ho. Musela jsem na něj koukat na dvakrát, ale ne z důvodu, že by mě to nebavilo, pouze z nedostatku času, a tak jsem si ho dnes vychutnala. Tenhle typ filmů se mi opravdu líbí. Asi tak do půli filmu jsem si říkala, jak tomu všemu rozumím a všechno do sebe zapadalo, ale jakmile se to začalo rozuzlovat, byla jsem docela ztracená. Guye Pearce jsem do nedávna neznala, Carrie-Anne Moss znám akorát tak z Matrixu a Čokolády a zbytek herců pro mě byl zcela neznámý. Pearce se své role zhostil výborně, byl mi sympatický, dále jsem musela zkonstatovat, že ženské umí být pěkné mrchy. Celkově se mi film líbil, ke konci jsem byla napnutá. Myslím, že by byl kvalitní i v klasickém sledu událostí, ale takhle to bylo bezesporu lepší, měla jsem pocit, jako by divák byl Leonardem - ani on ani divák neví, co bylo předtím. Musím se ještě jednou podívat, abych si to pořádně urovnala, takže prozatím 90%.

18. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Nolan ví moc dobře jak udělat dobrý film. I když už zůstane navždy hlavně režisérem vzkříšeného Batmana, tak svůj zatím nejlepší éru má už za sebou. Memento je totiž dokonalý thriller, který bez váhání překonává nedodělaného Batmana začíná i mírně překombinovaného Temného rytíře.

15. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Film, se kterým si režisér opravdu pohrál. Určitě není jednoduché točit něco pozpátku. U tohoto filmu je opravdu důležité dávat dobrý pozor, jinak se v něm nejspíše ztratíte. Já sama, už jsem po několika úsecích měla problém vzpomenout si, jak to vlastně bylo na začátku, nebo na konci? Na filmu se mi líbí, že když si myslíte, že něco bylo tak, nebo onak, později zjistíte, že to bylo úplně jinak, než jste si poprvé tipovali. Taky si nikdo nemůže stěžovat, že už dopředu jasně odhadne co se stane, protože to prostě nejde. Herecké výkony se mi taky líbily. Určitě vám to doporučuji.

19. srpna 2008
avatar uživatele
Meky
...
80 %

Drsně, složitě, zamotaný příběh, který se postupně divákovi skládá...Děj byl krásně propracovaný a konec překvapivy, což se ale dalo u takovéhoto způsobu natočení předpokládat....Ale musím říct, že jsem měl občas "hluchá" místa, čili sem se nudil, což je špatné, něco musím strhnout za to...

22. července 2008
avatar uživatele
pier
...
90 %

Memento

Dokonale zamotaný příběh, který se diváku pomalu rozmotává, a vy si říkáte jak je to vše jednoduché, na druhou stranu čím víc se dostáváte do obrazu tím víc se zase ztrácíte s hlavním hrdinou…Na tento příběh se musí člověk pekelně soustředit, jinak se v příběhu téměř nenávratně ztratí…Tohle donutí přemýšlet snad každého, protože to pak už nemá cenu na to koukat…Scénář byl skvělý a měl pointu, ne jako jiné scénáře, které jsou o ničem…Příběh, který se odehrává od konce k začátku se podařilo podat hodně kvalitně, přesto, že se to odehrává opačně, v žádné minutě filmu to nepostrádá napětí a nenechá to diváka vydechnout…Jisté je jen to, že během prvního zhlédnutí budete pravděpodobně beznadějně tápat a s největší pravděpodobností vám to ani po strhujícím závěru plně nedocvakne…To tápání totiž bude zatraceně zábavné a vám to ve výsledku stejně nedá než se na film podívat znovu...a znovu...Přidejte si k tomu výtečného Guye Pearce v hlavní roli, báječně nevypočitatelnou Carrie-Anne Moss, pár nezapomenutelných vtípků a máte ryze dokonalý výsledek…Jeden z nejoriginálnější a nejlépe zpracovaných thrillerů všech dob…Na druhou stranu, jste-li z těch, kteří mermomocí chtějí mít u filmů jasno, pak raději ruce pryč.

6. července 2008

Od Mementa jsem čekal jednu věc a to, že mi totálně zamotá hlavu a já na něj budu myslet ještě dlouho po jeho shlédnutí a to se jednoznačně potvrdilo!Tento film je vážně originalita sama o sobě(jak již řekla Shaofutzer).Všechno je zde vyprávěné úplně opačně než jsme zvyklí u jakéhokoliv jiného snímku.Celý příběh je vyprávěn od konce a jednotlivé scény samozřejmě také.Vše tudíž můžeme rozdělit vždy na dvě části v první časti scény si řeknete „cože?“ a v druhé zase „aha“!Každičký záběr navazuje na druhý a každý střípek se spojuje v jedno velké zrcadlo jenže tím háčkem je právě to, že je vše vyprávěno pozpátku.A možná právě to dělá tento snímek jedinečným a absolutně ho odlišuje od ostatních.Zároveň se mi také líbilo, že vše bylo srozumitelné(když dáváte velký pozor) až na konec – spíše na začátek na který nemáte šanci dohlédnout.A celý film vás tudíž v podstatě Christopher Nolan tahá za nos ikdyž si myslíte, že tu pravou podstatou která je ze snímku naprosto jasná a to, že se jen jeden chlápek který má ovšem hendykep v tom, že nemá krátkodobou paměť snaží nalézt vraha své zavražděné ženy, ovšem chyba lávky!Ale na to si musíte přijít sami.V tomto snímku kromě tedy střihu, originálního scénáře a pevné režie Christopher Nolan excelovala dále kamera a herecký výkon Guye Pearce který byl více než přesvědčivý a jeho dezorientovaný výraz při každém jeho probuzení byl dechberoucí.Jediné co bych tomuto filmu ze svého hlediska mohl vytknul je to, že v některých chvílích nedokáže dostatečně strhnout a já se dokonce i nudil, ale to bude asi jen můj případ.!Závěrem bych, ale řekl, že je to vážně nevšední zážitek který si ještě určitě zopakuji.

5. května 2008
avatar uživatele
100 %

Jen málokody se člověku poštěstí vidět tak originální film jako je Memento. Někdo by možná mohl namítat, že to netradiční zpracování vlastně jen zakrývá trochu banální příběh,
ale právě o tom filmy jsou,ne?Pokud někdo dokáže přeměnit klasický příběh o pomstě v něco tak zatraceně neotřelého, považuji ho za skutečného umělce.Memento doceníte víceméně až při druhém nebo dalším shlédnutí, neboť teprve potom vám dojde jak neskutečně logicky to do sebe všechno zapadá.Rozhodně to není film na sobotní odpoledne,který budete pro ukrácení dlouhé chvíle sledovat při žehlení.Pokud mu nebudete věnovat maximální pozornost, asi vás bavit nebude,protože se v něm po chvíli ztratíte. Čím soustředěněji budete sledovat, tím lepší zážitek vám Memento poskytne,to mi věřte.Znovu jsem se utvrdila v tom, že Christopher Nolan netočí špatné filmy a navíc si je umí famózně obsadit.Guy Pearce je totiž pro roli chlápka bez krátkodobých vzpomínek jednoznačně tou nejlepší volbou, a je docela škoda, že po Mementu už nic moc zajímavého nenatočil.Napínavé, odvážné, bezchybné, nechápu, že to nedostalo Oskara.

17. března 2008
avatar uživatele
100 %

woow

Podle mě je Memento jeden z nejlepších filmů vůbec a určitě nejlepší film tohoto žánru...ta promyšlenost! ta skvělá myšlenka! ta zamotanost! ta překvapení! ten zatajený dech! to čekání kdy se to konečně vyřeší! to fňukání že už je konec:) ! prostě bomba...

4. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Tak tenhle film byl tak zamotanej, že jsem se na něj musela dívat ještě jednou. Ale na druhou stranu se mi moc líbil. Musím říct, že se na něm opravdu vyblbli. Takových filmů nemám nikdy dost.

27. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Best Film Ever

Memento je najlepsi film, aky som kedy videl, jedna z najlepsich kamier, najlepsi strih, perfektny scenar a perfektna rezia. Je to bombova myslienka filmu, a perfektne sa herec stotoznil s hlavnym hrdinom.Ked Pozerate ten film, vyvolava vo vas dojem presne hl. hrdinu :"Kde som to? Sak to uz vo filme predsa bolo! Je dobry abo zly?" Po skonceni filmu, som si to musle pozriet este raz, a este raz. Je to proste totalna pecka, krasny film, a pravdepodobne najlepsi, aky som kedy videl - originalny a kreativny

24. listopadu 2007

Zapnout mozek teď!;-)

Chceš to vidět ještě jednou. No ták, nestyď se, vím, že to tak je. Někde kdesi v hloubi tvojí duše se ti tahle myšlenka usadila a nemůžeš s tím nic dělat. Nejsilnější je, vždycky když film skončí. Nejradši bys "přetočil kazetu" (pozn. uvozovky pro zaryté Dívídíčkáře:) a dal si repete hned teď. Máš prostě pocit, že ti začíná docházet, jak to všechno bylo, ale chybí ti propojení. Jsem na tom stejně. Navíc Memento byl jeden z prvních filmů na přeskáčku, které jsem viděla. Skoro bych si troufla říct, že úplně první. Proto na mě udělal takový dojem. Nutí člověka k přemýšlení. Nemluvím jen o tom, že si každý potřebuje v hlavě srovnat dějovou linii, napadají mě i jiné myšlenky. Je vůbec možné, aby někdo s takovou memory-poruchou žil? Žil "normální život"? Jaké to asi je, když se každý den budit se a znovu a znovu stát tváří v tvář skutečnosti, že ti zabili a znásilnili ženu? Jaké to je, když jediné na co si stěží vzpomeneš je, že se musíš za každou cenu pomstít smrtí člověka? Myslím, že vtípky typu - je skvělé každý den potkávat nové lidi, nejsou na místě. O tom film rozhodně není. Občas se něčemu zasměješ, ale nezapomínej, že se díváš na psychologický film. Takový žánr asi neexistuje, ale nazvala bych Memento komorním tragipsychem.

23. listopadu 2007
avatar uživatele
90 %

Na film se budu muset koukat ještě jednou, jelikož mi dokonale zamotal hlavu. Stříhání musela bejt legrace.

10. listopadu 2007
avatar uživatele
80 %

Myslím si, že jde o opravdu kvalitní a originální film. Dokonale promyšlený. Přesto mně moc nesedl. Nevím čím to je - takovéto filmy se mně většinou líbí. Vážně se omlouvám všem příznivcům, ale připadne mně tak trošku nemastný, neslaný. Přesto dávám 80%.

22. října 2007
avatar uživatele
100 %

originalita

Na úvod hned řeknu, že je to jeden z nejlepších a taky na pochopení nejtěžších filmů co jsem kdy viděl. Musel jsem se na něj podívat dvakrát (určitě to není koncové číslo) a ani teď si nejsem stoprocentně jistý, jestli ho chápu správně. Originalita je vždycky super, takže ten děj pozadu mě nadchl. Čím dál více se mi začínají líbit filmy, kde nehraje zase tak moc slavných osobností, ale které mají opravdu skvělý děj. Jasných 100%, za ten super nápad klidně i 105

28. září 2007
avatar uživatele
100 %

Memento

Na tohle se nedá vůbec dívat ... jednou ...TO se musí minimálně sledovat no nevím kolikrát, ale hodnékrát! Tenhle film dá zabrat podle mně každému... sledovat co se stalo a co ještě ne a co se stane vlastně když se TO už stalo předtím, nevím, ale s tímhle se fakt raději zabývat nebudu... heheheh... O tomhle jsem slyšel z každé strany že je TO dobré... nemyslím si... JE TO vynikající!!! a snad ani není nutno připomínat, že jsem poprvé neměl pocit ze zaškatulkované Carrie-Ann, že patří jenom do určité nejmenovsané 3-logie a nikam jinam...Tahle role jí hodně slušela, i když moc slušná v ní nebyla... Chyběla mi tam ale ta scéna, záběr na ten zločin jak se TO vlastně všechno stalo-více detailů, nebo celý průběh té akce, aby se využila hérečka, která hrála jeho manželku... No a některé dost podstatné věci nechali na diváka, takže vlastně v tomhle díle si může ( každý co je dost neobvyklé ) vytvořit vlastní scénář co a jak vlastně mohlo se stát,,,

15. září 2007
avatar uživatele
90 %

Téměř dokonalý film, který doslova uchvátí brilatním scénářem a stylem, jakým je příběh vystavěn. V ději jsem se příjemně ztrácel a intenzivně jsem uvažoval co přijde, ale bylo to beznadějné. Doslova šokující konec mi téměř vyrazil dech. Přestože moment překvapení po prvním shlédnutí film opustí, rozhodně je na co se dívat. Guy Pearce je v hlavní roli dost přesvědčivý a je škoda, že nedostává tolik šancí, jak potvrdit své herecké kvality. Joe Pantoliano byl také velmi dobrý, jen ta Carrie-Anne Mossová mě stále přesvědčuje, jakým nedostatkem talentu, šarmu a sexappealu oplývá.

6. září 2007
avatar uživatele
90 %

tohlej en tak nepotkáte

Tenhle film mne neskutečně ohromil. Byla tam skvělá myšlenka jít po zpátku. Akorát mi tam moc neseděl hl. hrdina, tam bych vybrala jiného herce, nicméně chválim herecké výkony a obdivuju režiséra.
Jen tak dál :)

15. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

vynikající

Když sem poprvé viděl Memento trvalo mi dost dlouho než sem si uvědomil jak je sestříhán. Na tomhle filmu se projevila snaha filmařů vžít se doživota hlavní postavy. Sto procent.

1. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Hodne tažký film na pochopení, i ja po jeho shlednutí, jsem na pár minut vypadla a davala vse do jedný linie, abych pochopila dej celeho filmu, kde začína, kde končí a co je mezi tym........Supr napad takhle natočiť film!

7. června 2007
avatar uživatele
90 %

Memento

Na ten film jsem se koukla jen ze zvědavosti vůbec jsem ho neznala a když jsem se někoho ptala jaký by asi mohl být nikdo nevěděl o čem to mluvím, ale udělala jsem dobře, jelikož tenhle film je fakt dobrý. Už jen ta myšlenka něco takového udělat...to nenapadne každého. A kupodivu jsem to i pochopila, tenhle film je totiž děsně těžce zpracován, musíte být pozorní. A ten kdo je tak si to vychutná, dost dobrý film.

26. května 2007
avatar uživatele
100 %

Geniální myšlenka

Film, ve kterém se prolínají dva děje - jeden vysvětluje minulost a druhý navíc jde pozpátku. Zezačátku do sebe vše zapadá, hlavní hrdina prostě chce zabít vraha své manželky. Postupně však zjišťujeme, jak to skutečně bylo a až na samém konci se dozvídáme krutou a děsivou pravdu. Rozuzlení filmu na konci je vcelku složité na divákovu mysl; kdo ji však pochopí, vychutná si onu geniální myšlenku celého filmu. Jestli by nějaký film měl získat Oscar za scénář, pak právě tento.

4. března 2007
avatar uživatele
80 %

Myslím, že není moc filmů, které Vás přilákají jenom námětem. Vždy se buď už jen kvůli režisérovi nebo hercům podíváme. Memento má ale opravdu úžasný námět a zajímavou ,,pozpátečnost" děje, která Vás naprosto ztrhne. Jediné, co mi trochu vadilo, byla taková...strnulá atmosféra, kde se hudba objevovala jen minimálně. Ať už bude bavit nebo ne, rozhodně Vás bude zajímat, jak to ,,dopadne".

3. března 2007
avatar uživatele
100 %

Jafix, tak tohle je hoooodně zajímavý snímeček. Geniání nápad se ztrátou paměti, ještě lepší ztvárnění a úplně nejlepší dějové zvraty a časové posuny "vysvětlující" jednotlivé souvislosti. Naprosto strhující podívaná ... jedním slovem: geniální

22. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Zmatek

Jinak než zmatek se můj názor na film nedá popsat.Film jsem zatím viděl jen jednou a mám z něj takovej guláš v hlavě že vlastně nevím nic.Když se nad tím zamyslím,to je asi ten dojem co chtěl režisér u diváka vyvolat,udělat v hlavě diváka takovej guláš jako má člověk,kterej se ráno probudí a ví jen to že má někoho zabít,ale proč???doporučuji a už teď se teším na další promítání...
Jinak skvělý výkony herců,skvělej nápad s vyprávěním děje od konce k začátku,kdy čekáte že se dozvíte jak to bylo...a nakonec zjistíte že nic nevíte...prostě paráda.Rozhodně to není film rpo lidi ,který neudrží pozornost celej film.90% jen pro to že jsem naštvanej že nevím jak to bylo :o)

17. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Originální

Velice originální a zajímavý film. Zezačátku jsem ocenil plynutí děje pozpátku, ale byl jsem přesvědčen, že tím originalita a zajímavost končí a že se v poklidu dostanu na začátek. To jsem se ale krutě mýlil. Začalo docházet k překvapivým zvratům až jsem se začal ztrácet. To ale bylo v kontextu děje filmu a myšlení hlavního hrdiny vlastně správné! Až druhý den ráno jsem si to tak nějak všechno srovnal v hlavě jak to všechno asi bylo. Aspoň si to myslím. Před časem jsem v TV viděl pořad o tomto druhu onemocnění a pro ty nemocné a jejich blízké to musí být opravdu velmi psychicky náročné...

5. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Tak tenhle film řadím mezi mé top oblíbené filmy. Viděla jsem jej několikrát, protože mi některé souvislosti při předchozím shlédnutí unikly. Nápad se zpracováním pozpátku je originální, tohle jsem ve filmu viděla poprvé. Konec (začátek:)) mě velice překvapil. Výběr i výkon herců super.Fakt doporuřuji všem, kteří mají netradiční filmy rádi.

5. srpna 2006
avatar uživatele
kovi
...
90 %

Neskutone originálny príbeh, prevratné spracovanie a prekvapivý záver. Takýto zážitok neponúkne žiadny iný film. Osobne sa mi však zdala réžia taká nemastná, neslaná...do dokonalosti tam (asi) niečo chýbalo.

24. července 2006
avatar uživatele
80 %

Pro pomalejší jedince asi nesrozumitelné a nic neříkající. Pravda, chce to vidět víckrát, ale jinak je ve změti zdánlivě nesouvislých věcí krásný a logický příběh

26. června 2006
avatar uživatele
90 %

Zahajuje filmy tohoto typu

Nevím, zda byl tím převratem právě film Memento, nebo zda jsem já viděla toto dílo jako první z filmů tohoto typu... každopádně pro mě bude vždycky Memento tvůrcem přeházených dějových linií a ztrát paměti, které přivolávají nebezpečí. Napětí, chvilková antilogika, výborné nápady. Podle mého velmi chytrý filmeček!

17. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Převrat

Tenhle film jsem viděla nedávno a musím říct že mě fakt zaujal.Je originální jak je vše pozpátku,až do konce zajímavý.A herecký obsazení taky dobrý,takže dávam hodně!

5. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Zajímavé, netradiční

Zajímavý filmeček, na kterém si střihaři vyhráli... zpočátku se asi budete ztrácet ale časem se v ději rychle najdete a uvidíte, jak vám jednotlivé části skládanky budou pasovat do sebe. Vtipné, neokoukané a místy brutální dílko s překvapivým koncem.

9. února 2006
avatar uživatele
100 %

Zaujimave

Celom zaujimavy film s velmi dobrou zapletkou a dejovou liniou.Aj ked je preavda ze spociatku som tomu filmu moc nechapal

3. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Memento

Tak je fakt, že tenhle film jsem si musela zkouknout dvakrát, abych si to srovnala v hlavě. Nápad s otočenym příběhej je neotřelej a dokonalej.

13. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

WOW!

Christopher Nolan je magor, šílenec a génius!!! Tenhle film opravdu JE převratný a určitě nenechá nikoho z vás chladným. Pro mne to ovšem nebyla taková pecka, proto se držím jen 90 %. Možná kvůli Guy pearcovi, který ač je dobrý, není zas takový můj oblíbenec, nebo Joe Pantolianovi, který mi od dob Martixu pořádně leze na nervy... Nutno ale vidět, stojí to za to.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

waw

pri sledovaní filmu, som bol dosť často zmetený alebo prekvapený, ale o to pravdepodobne šlo takže musím zagratulovať. Je to skvelí film.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Máte sloní paměť?

Vyprávění pozadu to bal převrat už za to dávám maximum.
A ještě to mělo silný příběh a pointu...a rozhodně jsem se nenudila

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Pecka

Tak toto bola taká pecka, že som sa z toho istý čas musel spamatávať.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Super

Výborný film. Sice mi chvilku trvalo, než jsem pochopila, že je pozpátku, tím víc jsem byla napnutá, jak to vlastně začalo..

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

špica

Moc dobře natočenej film se zajímavým příběhem . Akorát mi trvalo trošku dýl než jsem to pochopila ale je to dobrý

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Memento

Velmi zajímavě natočený a hlavně sestříhaný film.
Příběh je tak dobře natočený,že i když uvidíte film víckrát,tak si pořád nebudete jisti tím jak to vlastně ve skutečnosti bylo.Vsugeroval si to všechno náš hrdina sám a nebo se to tak doopravdy stalo?
Výborný film.Všem radím,aby ho shlédli.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Hurááá

Je půlhodina po půlnoci a já dokoukal další film. A nebyl to jen tak ledajaký film. Je to po dlouhé době opět něco extra, čemu můžu dát 100. Sice jsem čekal, že se na konci děj rozuzlí, ale takto mi alespoň nedá na chvíli usnout a budu přemýšlet, jak by to vlastně mohlo být. I teď , když píšu tento názor, se mi v hlavě honí spousta možných konců, tada vlastně začátků:)

Kdysi dávno