home
Medvěd

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Youk

Film má nádherné záběry přírody, které spolu se zajímavým příběhem, ze života medvědů, vytvoří velmi příjemnou podívanou.

12. června 2013
avatar uživatele
80 %

Medvěd

Film o zvířátkách, to je skoro zaručený úspěch, pokud to ovšem není infantilní až debilní či moc americké. Z francouzského snímku Medvěd naštěstí dýchá láska k přírodě i zvířatům, což se na výsledku projevilo. Možná škoda, že je to dojemné více na začátku než na konci, trochu mi chybělo nějaké grandiózní a slzopudné finále, ale i tak jsem si tento příjemný film užila. Mědvědi byli skvělí, my jsme se trochu poučili, trochu zapřemýšleli o vztahu člověka a přírody a všichni jsou spokojení.

24. dubna 2013
avatar uživatele
Meky
...
90 %

*****

No co mám k tomuto krásnému dílku dodat? Vše už je napsáno... Dojemný příběh dvou meďochů, zasazený do překrásných hor v Kanadě... ta příroda a nespoutanost je na tom to nejsilnější, navíc tady je prostředí zobrazeno opravdu v širokém rozsahu a některé záběry mi doslova braly dech! Vše je tak dokonalé, prostě realitě se nevyrovná nic! Můžete jít ve kterémkoli záběru do detailu a nelze si na nic stěžovat... Ve většině podobných dobrodružných filmů je to tak, že ti špatní jsou zvířata, ale tady je to naopak a nedokážu si představit nikoho, kdo by nefandil tomu malému, roztomilému medíkovi, který když spustil ty svoje "skřeky", tak jste se do něj museli zamilovat. Konec s pumou je pak už jen třešničkou na dortu celé této úžasné scenérie... Skutečně, vzájemná úcta člověka ke zvířeti (a vůbec k celé přirodě) musí fungovat a tento film ji dokonale propaguje... Mám výtku jen k jediné věci, která mi trošku kazila celkový vynikající dojem, a to třemi záběry (méďovy sny), které byly umělé a úplně zbytečné! Efekty v těchto letech (1988) nebyly zrovna na vysoké úrovni a tak si to tvůrci mohli odpustit... Jinak to ale určitě stojí za shlédnutí, dávám silnějších...

3. března 2009
avatar uživatele
100 %

Medvědi

Nádherný film s ještě nádhernější krajinou a přírodními scenériemi. Úžasný příběh o tom jak se postupně rozvíjí velké přátelství mezi dvěma meďochy. OVšem nejkrásnější na tom je, že tento film má napomoci tomu aby medvědi už nebyli zabíjeni a jejich přirozené přírodní prostředí nesmělo být ničeno.

15. července 2008

Miluju tenhle film. Celou dobu div že nebrečím (a taky bych brečel, jenže chlapi tohle nedělaj), a konec je absolutně super. Doufám, že to budou co nejdříve dávat v televizi...

25. října 2007
avatar uživatele
100 %

Krásny príbeh, púšťali nám ho každý deň v škôlke (asi aby sa z nás nestali poľovníci...). Teraz to mám doma na DVD, ale zatiaľ som to nepozerala... Ale aj tak si to pamätám a odporúčam každému.

7. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Největší vzrušení není zabíjet, ale

Když člověk vidí film tohoto typu a srovná ho s těmi, většinou bezmyšlenkovitými, vysokorozpočtovými trháky, kde se vše dělá pomocí počítačových triků, nutí ho to přemýšlet o hodnotách, které tyto filmy zobrazují a které předkládají divákovi. Tento film si zaslouží stovku a mělo by ho vidět hodně lidí, aby stejně jako lovec ve filmu získali respekt a ohled vůči přírodě a jejím obyvatelům. Na filmu je vidět dobře odvedená práce filmového štábu a medvědů.

31. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

tohle když sem viděl prvně, tak mě to tak zaujalo. Film beze slov a přece tak působivý a dojemný, že člověk to prostě vidět musí.

25. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Dokonalé

Film je opravdu nádherný. Akorát na začátku velice smutný. Když jsem ho viděla v desíti letech, brečela jsem u něj jako želva. Ale na začátek se rychle zapomene a ostatní scény nemají chybu.

5. května 2006
avatar uživatele
100 %

Nádhera

Jako malinká jsem u toho nemohla neplakat, to prostě nešlo.. a teď už jsem docela veliká:) a ten konec prostě nejde vydržet.. a nejde. Kouzelný a nezapomenutelný film.

21. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Dojímavé!

Tohle je tak krásnej filmeček! Tak strašně dojemnej! Jeden z mála, kde jsou hlavní hrdinové přímo živá zvířata! Natáčení muselo být dosti složité, mají můj obdiv!

10. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

gumídci mééďovééé

Úchvatný snímek, který by si měl pustit každý lovec předtím, než něco živého zastřelí. Medvěd Bart je prostě skvělý - ve filmu opravdu naháněl strach:)

28. října 2005
avatar uživatele
100 %

Nádhera:)

Nádherný a smutný filmeček, u kterého se rozbrečeli téměř všichni moji kamarádi, včetně kluků... Bezvadný děj, zpracování,... Co k tomu dodat?! Snad jen 100 procent!:)

26. října 2005
avatar uživatele
100 %

Krása

Krásný, dojemný film. Je málo filmů o zvířatech, každý je většinou velkým svátkem a Medvědi jen dokazují, že by jich mělo být mnohem více. Nemám co dodat. U tohohle snímku si dokonce i ráda bez zastydění popláču.

25. října 2005