home
Mechanik

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Aitana Sánchez-Gijón

Je to dobrý mysteriózní thriller s tajemným dějem a výborným Christianem Balem. Jen škoda, že děj nemá větší spád.

17. března 2014
avatar uživatele
3ged
...
80 %

El Maquinista

Ze začátku sem moc netušil o co přesně de. Když sem začal konečně trochu chápat, tak sem v tom měl zase hroznej guláš, ale nakonec se to všechno brilantně vyjasnilo. Klasická zápletka je doprovázena skvěle do filmu vsazenou hudbou, která spolu s Baleovou postavou (obdivuju jeho odhodlání pro tuhle roli) dokáže navodit u diváka přesně ten správný pocit, o čemž u mě svědčí i to pouhé doplňování šibenice, když sem měl na mysli přesně ta písmena, která Bale doplňoval. Už se těšim, až se podívám na nějaký podobný film ;)

1. března 2011
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Tenhle thriller je stejně chytrý, jak je Bale dobrý herec. To znamená v mezích. A tváří se mnohem důležitěji, než je. Sama pointa je dost laciná a kdyby nebyla tak dobře pojata, dost bych se jí vysmál. Nakonec těch 70% dám, i když jen s odřenýma ušima.

23. prosince 2010
avatar uživatele
70 %

El Maquinista

To, že španělé jsou dobří na thrillery a horrory jsem už dávno věděl. Přesvědčilo mě "Rec" a potažmo i "Sirotčinec", který už mě ovšem tak moc nezaujal. Jak ale bude vypadat film o kterém se říká, že je španělské výroby jenom proto, že se celý natáčel právě v téhle zemi a ani režisér, ani scénárista a dokonce ani hlavní herec nejsou původem ze Španělska, na to jsem byl vážně zvědavý. Přesto tohle nebyl hlavní důvod mého rozhodnutí se na film podívat. Hlavní důvod byl Christian Bale a jeho pověstné a hlavně nezdravé vžití se do hlavní postavy. Film byl na to, že to byl vlastně režisérský debut, hodně dobře hodnocen a já jsem se chtěl podívat jestli si jméno Brad Anderson zaslouží do budoucna mou pozornost. Výsledek je takový, že ano. Anderson vážně umí vytvořit napjaté až nervydrásající scény. Několikrát Vám přeběhne mráz po zádech a já osobně už jsem dlouho nezažil, abych se takhle obával další scény, ale zároveň jí chtěl mít rychle zasebou, protože jsem byl zvědavý jak se film bude dále vyvíjet. Je potřeba uznat, že Andersonovi hodně usnadnil práci scénárista Scott Kosar, od kterého je tohle jednoznačně nejlepší scénář, jaký kdy napsal. Námět láká, příběh graduje a režisérské umění Andersona vytváří tu pravou atmosféru. Vše vypadá skvěle až na to, že film neskutečně pomalu ubíhá. Snad za to můžou příliš velké mezery mezi jednotlivými zásadními scénami, které vždycky posunou děj dále. Sledujete pátrání hlavní postavy, ale opravdu zajímavé Vám příjdou jen některé věci z těch mnoha, které za dobu trvání filmu vyplynou napovrch. To jediné, co film podstatně hodně sráží je ale nakonec právě jeho zakončení. Ne, že by zrovna tady Anderson či Bale něco zkazili, ale scénárista Kosar mě docela zklamal. Použil totiž pro zakončení filmu to nejobyčejnější a nejpředvídatelnější vysvětlení jaké mohl. Jasně, beru na vědomí to, že v roce 2004 ještě tohohle diváci nebyli přesyceni, ale na začátku roku 2010 už jsou a tak film utrpěl nějvětší úraz až teď, na divácích, kteří film ještě neviděli právě díky zubu času. Christian Bale se k roli zachoval až neskutečně realisticky a za to ho chválím, protože se stačilo kouknout na něj a už jste věděli, jak se nejspíš jeho postava cítí. Že umí hrát podobné schizofreniky a pomatence dokázal už ve filmu "Americké psycho" a zde svoje "nadání" jen potvrdil. Jediný, kdo mě zde poté jako jediný zaujal byl John Sharian, který zde naháněl hrůzu i přesto, že nikomu vlastně viditelně neublížil. Jako jediný záporák ve filmu (jestli se dá takhle o jeho postavě mluvit), tak nezklamal. Jedním dechem: "Společně se za pomoci kvalitní Andersonovi režie a hodně realistického výkonu Balea snažíte dojít ke konci za pomoci hodně dobře vymyšlených stop. Na konci ale zjistíte, že scénárista Kosar zklamal a že celá ta cesta byla vlastně na nic." Tohle je dobrý, ale špatně ukončený thriller. 70 % kvůli Balea.

29. ledna 2010
avatar uživatele
0 %

Videl som ja už niekedy väčšiu kravinu? Asi ne. Keby tam nehral v hlavnej ulohe zrovna tento herec tak pochybujem ci by som si to vobec pozrel

27. ledna 2010
avatar uživatele
Meky
...
70 %

****

Obecně většina režijních debutů končí tragédií. Režisér Anderson je ovšem výjimkou! Je pravda, že mu hodně pomohl scénář, který je velmi slušný! Mechanik je thriller s místy až děsivě ponurou atmosférou a díky převážně tmavým a studeným barvám působí na diváka skutečně negativně! Hudba také dotváří rozladěný a zmatený dojem z celého průběhu tohoto mysteriózního thrilleru! Pořádnou "šichtu" si zde musel prakticky sám oddřít Christian Bale! Mnohokrát mě nechal na pochybách díky svým výkonům, ale tady před ním smekám! Hraje naprosto uvěřitelně, přirozeně a to hlavně díky svému vzezření! Jeho tělo je nechutné, stejně tak je nechutně dobrý jeho výkon! Zatím nejlepší role i výkon v jaké jsem jej mohl vidět! Co se týče scénáře, tak je hodně mysteriózní a snadno matoucí! Drží si status nepředvídatelnosti až do samotného konce a to je jen a jen dobře! Závěr? To, že mě tento thriller příliš neupoutal neznamená, že je špatný! Určitě je zajímavý a dobře natočený, takže není na škodu jej vidět! Slabších...

14. listopadu 2009
avatar uživatele
70 %

batman to neni ...

abych se přiznal dival sem se nato jen kuli Christian Bale protože mam rad batmana, jako batman je supr.. ale tenhle film sam boužel strašne rychle odhalil a pak sem cekal jakou blbost udělá... trochu mi příjde že je takovych filmu hodně jako Tajemne okno atd...ale stejne me konec mě mirně překvapil (čekal sem sebevraždu) ale neni to film na kterej bych se musel divat znova.. ješte mě dost zarazilo jak byl Bale tak nechutně hubenej.. klobouk dolu že dokazal takhle zhubnout a znova nabrat vahu a svalstvo...

29. června 2009
avatar uživatele
60 %

The Mechanist?

Mechanik? No nevím, co má s tímto filmem společného tenhle název, ale taky nevím, jestli jsem to vůbec správně pochopil. Spíš bych řekl, že ne, protože mi to skoro vůbec nedávalo smysl. Žánr se mi hodně zamlouval, ale že by to byl zrovna thriller? To teda rozhodně ne. A mysteriózní? To asi tak z půlky, protože děj měl sice souvislost, ale mysteriózní mi tu nepřišlo skoro nic. Žádná vražda, žádný vyšetřování, pátrání... Nic. Ani nevím, o jakou tu vlastně nemoc šlo. Jestli to byla skřížená amnézie se schyzofrenií, nebo tak něco, ale film povídal o člověku, který to neměl v hlavě zrovna v pořádnku. Jsem upřímě moc šťastný, že film není pouze americký, ale z velké části taky španělský, protože kdyby byl jenom americkej, nestál byl za nic. Narozdíl od těch předchozích filmů, co jsem poslední dobou viděl, mi film utíkal hodně pomalu. Děj mě vůbec nepřitahoval, nedokázal jsem se do toho vůbec vžít, než jsem dokoukal film trvající hodinu a půl, bylo už o další hodinu později od té doby, co jsem film spustil. Nejspíš tu ani o zábavu nešlo. Ani nevím, proč jsem se na film koukal. Už vůbec to nebylo kvůli Christianu Balovi. Ale ten mě příjemně překvapil. Narozdíl od ostatních jeho rolí, už tu nebyl ten děsnej namakanej frajírek, ale tentokrát právě naopak. Je vidět, že Španělé mají na roli herce úplně jiný vkus. Z něj jsem byl tentokrát vážně nadšený. Bohužel, to byla asi jediná viditelná postava. Konec filmu jsem nepochopil už vůbec. Jasně, že tam bylo na konci všechno svým způsobem vysvětleno, ale já to zkrátka nepochopil, ani co byl ten jeho schyzofrenickej chlápek zač, nebo co. I kdybych to pochopil, nedal bych filmu víc než 70%. Dvěmi větami : Film vypadá na první pohled plný krve nebo brutality, ale nenechte se vnějším pohledem zmást. Důležitá je duše a vnitřek filmu, která v mnoha ohledech nemůže zklamat.

10. prosince 2008

Mechanik je vynikající drama kterému absolutně nic nechybí.Jeho asi nejsilnější stránkou je atmosféra která je temná, ponurá a ještě jí navíc výborně doplňuje depresivní muzika.Tudíž když si tyto fakta sečtete je to snímek který určitě stojí za shlédnutí.Navíc má k nepoznání změněného Christiana Bala který předvedl asi nejlepší výkon který jsem od něj viděl.Přesto jsem při jeho sledování neměl pocit, že by mě nějak celkově strh což se zlomilo až v samotném závěru kdy nám byla odhalena skutečná podstata všeho dění ve filmu což mělo za následek okamžitou husí kůži a superlativy na adresu scénáristů.Opravdu velice silný zážitek a dokonalé stvárnění jedné z lidských vlastností kterou bych nerad prozrazoval.

15. června 2008
avatar uživatele
pier
...
80 %

Mechanik

Nechutně hubený ale nechutně přesvědčivý výkon Christiana Bale…Až mrazivě dobrý dokáže být film, ve kterém však hlavnímu hrdinovi dobře jistě nebylo, na tenhle film jsem se podíval spíše ze zvědavosti a teď můžu říct,ze je to jeden z nejlepších nekomerčních filmu z poslední doby se skvělou pointou…Brad Anderson zaslouží velkou pochvalu, stejně tak jako obraz - atmosféra je fascinující…Scénář je hodně komplikovaný a divím se, že se do toho tvůrci dali…Christian Bale je naprosto výborný herec, i zde prezentoval své skvělé herecké schopnosti a odhodlání (jeho váhu ve filmu mu nicméně nezávidím)… Filmem se line pochmurná atmosféra…Příběh filmu je skvěle propracovaný a inteligentní…Občas jsem se vlastně ztrácel, ale konec vše důstojně napraví… Myšlenka, se kterou film přišel, je naprosto uchvacující, bohužel to tak ve skutečnosti moc nefunguje…Ještě teď mám z toho depresivní pocity, jen co na to pomyslím...

12. června 2008
avatar uživatele
90 %

Tak tohle je docela síla, vynikající psychodrama. Výborně napsané, zrežírované a taky zahrané, Christian Bale je tu skvělej, opravdu se do postavy Reznika vložil psychicky i fyzicky. Co do vizáže je tu občas k nepoznání. Stále jsem byla napnutá, jestli je Reznik obětí komplotu nebo jen vlastní paranoie. Jinak opět film, na který se ráda podívám znovu, nejen kvůli zážitku, ale abych si ho vychutnala se všemi souvislostmi.

25. května 2008
avatar uživatele
90 %

Jo, nakonec dobrý, akorát mi to dost připomínalo Tajemný okno a tajenka na papírku mě napadla už když se tam objevilo první písmeno. Jinak ale nemám co vytknout, obdivuju a zároveň nechápu, jak někdo pro roli může takhle zhubnout, řekla bych, že se málem vyhladověl k smrti. Zajímavý, doporučuju k vidění.

5. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Výborná záležitost. Až do konce nebylo moc jasný, co se tam vlastně děje. Neustálý napětí a nejistota.

4. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Film je celkem zajímavej a depresivní a velkej podíl na tom má Christian Bale. Šel z něj sice strach jak byl vychrtlej, ale byl výbornej.

21. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Hmmm,pěnej thriller. Jakmile se něco vysvětlilo,hned se objevila nová podivná okolnost. Moc se mi tenhle filmek líbil.

31. května 2007