home
Mazaný Filip

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Nevím, jestli je to první česká parodie, ale rozhodně je povedená. Vystupuje zde trio z České sody, konkrétní hlášky a scény z Limonádového Joeo, vše do sebe geniálně zapadá. Hlášky, gagy, výtvarná scéna a samotný nápad jsou skvělé. Jediný, kdo mě překvapil, a absolutně mi do filmu nesedl, byl Pavel Liška se svým přitroublým mluvením. Zato ale třebas Milan Šteindler jako ředitel blázince a sám snad víc blázen, než ředitel, byl perfektní.

12. dubna 2011

Bravo Marhoul

Nejlepší česká parodie a jeden z našich nejlepších filmů vůbec :o) Tomáš Hanák byl perfektní volbou pro detektiva Philla Marloua a jeho doprovodné hlášky stojí za to. Film je také prošpikován drobnými vtipy absolutně s ním nesouvisejícími - jde například o cedulku za oknem automobilu hlavního hrdiny. Sledujte co je na ní napsáno a jak se její nápis v průběhu filmu neustále mění. Jinak všechny ostatní dějové vtipy jsou také prfektní. Nemou než chválit...

25. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Bezvadná česká parodie, která nemá chybu. Koho však nebaví jen sedět a poslouchat hlášky, tak ať si tento film raději nepouští.

16. července 2008
avatar uživatele
70 %

Pro mě osobně velmi nevyvážený film, co se týče humoru! Mnohokrát jsem se smál na celé kolo, často jsem si za tvůrce připadal trapně! Jinak hezká pocta niorovnkám a opravdu hvězdné obsazení. Trošku tahaly za uši a bodaly do očí přílišně absurdní postavy. Cibulková byla tak nějak divná!

9. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

takovouhle perfektní parodii sem teda nečekala,češi ukázali, že i my dokážeme něco takového natočit,Tomáš Hanák je skvělej,dále se mi líbili postavy,které hráli jirka Macháček a Milan Šteindler

28. října 2007
avatar uživatele
ozy
...
100 %

Skvělé

Z tohoto filmu jsem měl skvělý zážitek, který podtrhlo i vybavení kina, ve kterém jsem na něm byl -bylo to takové to kino s drřevěnými sedátky... no, každopádně to byl takový skvělý doplněk, který mu v moderních kinech určitě chyběl. Tato komedie nemá chybu a určitě proto nesmí chybět v mí filmotéce

28. října 2007
avatar uživatele
100 %

:-))))

Skvělej film na ktererj se určitě vždycky podívám znova. Překvapilo mě, jak zkombinovali chladnost a vtipnost Tomáše Hanáka a také jak dobře dosadili herce do svých rolí. Celej film sem se nepřestal smát a proto tomu také dávám 100%

26. října 2007
avatar uživatele
100 %

Teda, upřímně rečeno, zklamaly mě tyto názory s hodnocením kolem 60-70% protože dle mého názoru je to více než skvělá parodie u které jsem se nepřestával smát a stačí jen vzpomínka na nějakou scénu s Tomášem Hanákem a mám šibalský úsměv na tváři :-D, všichni herci tam předvedli svůj herecký um. Je škoda že tu není hodnocení 99%, nesedla mi tam pouze herečka Vilma Cibulková. Tu ale nemám nějak v lásce, jinak tenhle film nemá chybu. Doporučuji všem co mají typicky český smysl pro humor ;-).

27. srpna 2007
avatar uživatele
50 %

jiné

Po tom co mi kámoš říkal, že je to super film, jsem se na něho moc těšil. Zezačátku to bylo celkem zajímavé a nejlepší scéna z celého filmu v divadle, kde předvedl skvělý výkon křičící Dušek. Potom mně to přestalo bavit a tím pádem jsem se v ději trochu ztratil, takže celkem bodlo, že to Filip nakonec celé shrnul. Ale oceňuju to, že tvůrci natočili něco jiného než tradiční české filmy z prostředí ČR o rodinných vztazích atd...

23. července 2007
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Snaha byla... já to dokážu ocenit. Pokus o český film, jiný než rodinná komedie, dopadá většinou katatrofálně a tohle katastrofa není. Je pravda, že většina věcí je nedotažená, zoufale nucená a člověk se zasměje jen párkrát. Hlavně, že jsem se aspoň někdy bavil. Několik hlášek mi utkvělo a několk nápadů pobavilo. kdyby nešlo o český film, šel bych níž, ale takhle dám 60%/70% a poděkuji tvůrcům za to, že se pokusili natočit něco jiného.

19. července 2007
avatar uživatele
80 %

Nebylo to celé zas tak třeskutě úžasné, jak jsem čekala, ale svoje vtipné momenty to bezesporu mělo. Pavel Liška byl roztomilý a Tomáš Hanák si zase jednou střihl pořádného šviháka. Jediný, kdo mi moc nesedl, byla Vilma Cibulková. Ačkoliv je to výborná herečka a jistě se snažila obstát co nejlépe, viděla jsem ji už v lepších rolích.

9. července 2007

mazaný tomáš hanák

Jsem rád, že jsem tento film zhlédnul. Jinak bych se ochudil o pořádný filmový zážitek... Novodobé české filmy nemám rád. Jednou z mála výjimek je Mazaný Filip. Na české poměry je to totiž film netradiční - ať už úžasným vizuálním zpracováním nebo samotnou postavou P. Marlowea. Ta je bezchybně zahrána bombastickým Tomášem Hanákem, jehož grimasy vás zaručeně rozesmějí. Na atraktivitě filmu přidávají i proklatě suché (a proklatě vtipné) hlášky hlavního hrdiny. Ono celkové herecké obsazení je hodně kvalitní (sešli se zde nejlepší herci, jaké naše země může nabídnout). Vypíchnul bych Viktora Preisse a Milana Šteindlera. Preiss je v roli barmana vskutku okouzlující. Svým výkonem potvrzuje, že je to jeden z nejlepších českých herců. A Milan Šteindler? Ten vám na dlouhou dobu uvízne v paměti. Pro roli praštěného psychiatra se snad už narodil... Mazaný Filip je jedním z nejlepších českých filmů posledních let. Rozhodně doporučuji.

7. května 2007
avatar uživatele
70 %

Osazení

Zajímavá parodie, doplněná o velmi vkusný hudební doprovod. Nebýt kvalitního hereckého osazení (výborná hlavní role Tomáše Hanáka a úžasný Pavel Liška), nestál by film za nic. Takhle se z něj stává skvělý kousek pro odreagování. Jednoduchý, suchý a vysoce vyspělý humor pobaví snad každého.

1. května 2007
avatar uživatele
70 %

Vcelku povedená Gangsterka

Divadlo Sklep mám rád a jeho televizní inscenace (těch málo co jsem viděl), stály za to. A tak jsem se opravdu těšil na tento film. No, musím přiznat, že celkový dojem teď z něj zrovna dobrý nemám. Co se týče prostředí a provedení, tak bylo dobré. Spousta známých tváří film jen zlepšila, jejich herecké výkony byly, jak jinak, excelentní. Co se týče děje filmu, tak byl místy zajímavý, ale bohužel spíše většinou nudný a zbytečně zdlouhavý. Písnička policistů byla hodně zdařilá, a tak v půlce filmu oživila a zvýšila mou náladu. Co bylo opravdu dokonalé, tak to byly dialogy a především hlášky a přirovnání hlavního hrdiny Philipa. Takže pro příště snad jen zjednodušit děj a nedělat ho tak zbytečně komplikovaný a zdlouhavý.

17. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Nejlepší česká parodie pro náročného diváka. Povedený sklepácký projekt s úžasně zahranou hlavní rolí Tomášem Hanákem.

3. března 2007
avatar uživatele
80 %

stojí za to

Je to jedna z nejlepších novodobých českých komedií. Těším se až ji znova uvidím. Úžasný hlášky a scény při kterých se člověk musí smát a zakomponování nových počítačových moderních efektů nemá chybu.

1. února 2007
avatar uživatele
dris
...
100 %

Parádní

Mazaný Filip se dost odlišuje od ostatních českých filmů, to je první věc, která na něm byla sympatická, humor druhá věc Mazaný Filip je nabitý perfektními hláškami, no a poslední věc herecké obsázení, to bylo opravdu úchvatné Hanák, Liška, Šteindler, Čtvrtníček, Macháček hlavně tito herci mě ve filmu bavily, potom taky nemůžu opomenout kulisy, které byli taky perfektní, hudba, kamera. Ano film měl slabé chvilky, ale těch bylo po čertech málo! Mazaný Filip je perfektní čeká komedie, kterou doporučuji všem, a dávám jí 100%

11. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Fajn děj, ale působilo to na mě dojmem,že se tvůrci snažili, aby byl film po všech stránkách dokonalý-prostě to bylo takový trochu křečovitý...
Ta křečovitost ovšem zcela mizí pod skvělými výkony herců(Holubová,Macháček,Hanák atd.), a taky spoustě nejrůznějších vtípků- při natáčení toho filmu,jak tam jeden chlapík propadne tou namalovanou kulisou, v hospodě a určitě bych toho našla víc...
Škoda, že nejde dát třeba 98%, ale zaokrouhlím to, a dám plný počet:)

7. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Tenhle film jsem chytla nečekaně a jsem tomu vážně ráda,protože tak jsem se tak dlouho nepobavila.A jelikož to je film lehce pochopitalný tak mi ani nevadí,že jsem to nechytla hned od začátku...

21. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

!!!!

tento film se mi opravdu moc libil...dlouho jsem se u českeho filmu nezasmala...a Jirka Machaček jako vždy nezklamal....a hlavně v tomto filmu si musite vsimat detailu nebo se na to podivat vickrat až potom se vam vse da dohromady!

9. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Nikterak úchvatný, ale velmi svěží film, který mi vnesl úsměv na tvář. Kdybych ho měl popsat, tak použiju slova jako jsou břitký humor, groteska, humoreska nebo komix. Tím vším pro mě Mazaný Filip byl. Opět tu nejde o příběh, ale spíš postavy (nevím proč, ale asi jako u Sin City), které jsou některé obzvláště vypečené, viz Charlie Brown v Liškově podání, který mě položil na lopatky nebo vtipně a mazaně lišácky okouzlující Philip Marlowe ztvárněný Tomášem Hanákem.

10. listopadu 2006

Nebudete se nudit ani chvilku, úžasná parodie, skvělé hlášky od začátku do konce. Tomáše Hanáka obdivuju zejména pro zachování zcela chladné tváře ve všech scénách, ani koutek nezacukal a já se válela smíchy pod křeslem...

3. září 2006
avatar uživatele
90 %

Mazaný režisér

Václav Marhoul tedy skutečně vědel do čeho jde. Absolutně vynikající komedií a parodií, která se snad někdy může zdýt přehnaná, trapná a nudná, ovšem navazuje na to, jak to skutečně ve 30. letech chodilo. Rozhodně nezavrhujte tento snímek, stojí za zhlédnutí. A myslím, že nikdo by se do role Filipa nehodil tak, jako právě Tomáš Hanák.

25. července 2006
avatar uživatele
80 %

mazaný filip

*myslím,že tohle je jedna z nejlepších českých parodií.výborný snímek se skvělým hereckým obsazením a ještě lepšíma dialogama..sranda od začátku do konce..

20. července 2006
avatar uživatele
100 %

Hustý ...

... nic jinýho se na tenhle film říct nedá. Sou tam skvělý hlášky a ještě se mi moc líbilo jak dvojroli dvojčat Brown/Smith zahrál Pavel Liška.

27. června 2006
avatar uživatele
70 %

Tomáš Hanák

Ve stylu starých amerických detektivek se odvíjí příběh komedie s ohromnou spoustou skvělých českých herců, ale jen s průměrným dějem.

13. června 2006
avatar uživatele
100 %

filip

Tak tahle parodie je fakty skvěla, vřele doporučuju ji zhlídnout pže se u toho hafo moc nasmějete a hlavně ty jeho přirovnání to je skrátka bomba film

13. června 2006
avatar uživatele
50 %

Slabota

Docela chápu, co chtěl tímto filmem tvůrce říct, ale někdy to trochu přehání a zachází do trpnosti. Dějově by se z toho taky dalo vymáčknout víc.pozitivně hodnotím poměrně zdařilé efekty a taky skvělé obsazení.

12. června 2006
avatar uživatele
40 %

Mazaný Filip

Několikrát jsem viděla Film o filmu Mazaný Filip a očekávala jsem úplně něco jinýho, než co jsem viděla. Na film jsem se upřímně docela těšila, ale nakonec z toho vylezla pitomina. Mělo to bezduchý děj a podařilo se jim dobře zparodovat jen opravdu pár filmů. Ani dobré obsazení nepodařilo film vyšvihnout na lepší úroveň.

12. června 2006
avatar uživatele
gt23
...
100 %

Prostě skvělý český film...perfektní hlášky a skvělé výkony herců v čele s Hanákem a jeho kolegy.Je to fakt skvělá komedie.

12. dubna 2006
avatar uživatele
50 %

Právě jsem se dokoukala na tenhle film.Ani mě nepotěšil a ani nezklamal.Skvělé hlášky a herecké obsazení.Jiří Machaček předvedl zase skvělej výkon.

17. února 2006
avatar uživatele
40 %

Jediné co stojí v tomhle filmu zato je obsazení. Hlavně Liška, který je jako vždy perfektní, a Hanák, ten je vtipný i u špatně napsaného fóru. Jinak jsem se spíš válel smíchy s toho jaká je to blbost, než s toho jak jsou tam dobré vtipy.

23. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Jo hustý

Mě se tento film líbil jsou tam někdy hodně vtipný scénky a dobrý parodie a obsazení je taky super co dodat zasmál jsem se hodně

30. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Bomba ;)

Přijdde mi to jako dost slušná a vtipná parodie na všechny ty známí detektivy jako Holmes atd. Ale chce to vidět víckrát, aby si člověk zapamatoval ty hlášky.

29. prosince 2005
avatar uživatele
40 %

nüdné...

...a zdlouhavé. Tyto dvě slova naprosto vystihují tento film. Vtipy tam jsou dobré, ale mnou nedocenene, protoze vzdycky prijdou po velice dlouhe a nudne pasazi a to uz padam skoro do spanku a smat se mi moc nechce. Myslim, ze ta nudnost filmu je jen diky Hanakovi, jelikoz ve filmu mluvi dlooooouzzzze a pooommmaluuu!!!

21. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

to nechápu jak takovej dobrej film může mít hodnocení 50%.hrozně moc dobrá parodie,a taky vtipná.Tomáš hanák je tam fakt sexy,a Pavla Lišku taky miluju

28. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Tak

Myslim že je to dost dobrej film!!!! Je to dobrá parodie na takový ty drsňáky ,kteří ví co se stane a jsou vždy připraveni!!!! Moc povedený

19. listopadu 2005
avatar uživatele
70 %

Skvěle

Myslím, že tento film je nedoceněný. Patří rozhodně do toho lepšího, co česká kinematografie v posledních letech nabídla. Je to sice už nějakej ten pátek, co jsem ho viděl v kině, ale musím říct, že mi zůstal v srdci. Film je plný nepopsatelných hlášek a některé scény jsou tak stupidní až jsou geniální.

10. listopadu 2005
avatar uživatele
50 %

Gooood

Když jsem viděla film o filmu byla jsem nadšená a moc jsem se na něj těšila. Ale film jako takovej mě trochu zklamal. Najdou se tam dobrý hlášky. Jinak nic moc

21. října 2005
avatar uživatele
30 %

Co to bylo?

Asi něco jako česká parodie na Phila Marlowa. A to dost nepovedená. Nic proti panu Hanákovi, ale jeho výkon kazí celý film. Hlášky, které hlavní hrdina cedí na každém kroku jsou v jeho podání trapné a vyznívají do ztracena. Dál výprava asi taky nestála za moc, protože kulisy jsou vidět na každém rohu a to nejen v Hollywoodu. Když si pomyslím, že jsem na to chtěl jít do kina. Ještě, že jsem chudý student a neměl jsem peníze, protože jinak by mi bylo peněz nesmírně líto.

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

Těžkopádné..

Film se příliš vleče a humor v něm je velice těžkopádný, chybí mu správný spád. To co funguje skvěle na divadle, skvělé a absurdní výjevy, tak ve filmu se toto nepodařilo. Z hlediska fimu bych řekla - nedotažený scénář.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Mazánek

Koukam, ze jsem mezi vami jedina, komu se film libil. Videla jsem ho asi 2x a mrzi me, ze jsem ho nestihla v kine. Mam tenhle druh humoru rada a dekuji tvurcum filmu.-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Mně se líbilo!

A to velmi! Čekala jsem od filmu pseudoněco, rádobyvtipný film, kterému to nakonec nevyšlo. Naopak. JE VTIPNÝ! A pokud si myslíte opak, možná vám nesedí sklepácký humor.... Co třeba "Ta když stojí ve srpše, má suchý nohy?" To je přece fór, který se jen tak nevidí a hlavně neslyší! Hanák je sexy, ať hraje cokoli - a pokud je to navíc postava takového šviháka, neznám lepší kombinaci. Vilma Cibulková je na postavu svůdné femme fatale taky jako stvořená - protože ona taková prostě je. Díky, Václave Marhoule, že jsi to konečně odhalil! I ostatní herci byli super - u výstupu Milana Šteindelra v sanatoriu se nelze nesmát. mazaný Filip mě prostě hodně příjemně překvapil a myslím že na české poměry je to unikátní film. Především svým zpracováním. Ač natočen kompletně ve studiu, má úžasné výtvarno a atmosféru. Odhoďte předsudky a koukněte na to!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

DOBRÝ, pouze průměrný

Už téměř 20 roků si soukromě klasifikuju filmy podobně jako ve škole pohledem dost přísného profesora. Stupnice je následující: 1 - výborné, opravdu jen ty špičkové, 2 - velmi dobré, chci ještě jednou vidět, 3 - dobré, viděl jsem, víc už nemusím, 4 - dostatečné, vlastně dost špatné, vůbec jsem nemusel vidět, škoda času, 5 - nedostatečné, na propadnutí neboli propadák.
***** Hodnocený film ode mne dostává klasifikaci DOBRÁ, řadím ho mezi PRŮMĚRNÉ, po shlédnutí jsem byl zklamán, asi jsem očekával víc nebo něco jiného, asi právě proto, že mám sklepákky rád. Už ho podruhé vidět nemusím. *****

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

???

z počátku jsem litovala,že jsem si koupila lístek..ale pak jsem se zklidnila.není to film pro všechny...někdo prostě tento styl filmu nebude chápat...ale...já prostě žeru Hanáka.A Vilma se taky povedla!!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Parodie sama na sebe :)

Stylem humoru připomíná Limonádovýho Joea !! Průměrná komedie, je vyvážena mnoha odkazy na slavné filmy, skvělé herecké výkony (ve kterém českém filmu z poseldních let, hrálo tolik dobrých herců ?) a hudba ke které není co dodat.... Film dostupný i pro nenáročné diváky, kteří neznají divadlo SKLEP - ten je v několika záběrech hodně připomínán...

Kdysi dávno
avatar uživatele
0 %

Propadák

Takové obsazení českých herců a takovej propadák. Vydržel jsem se na to dívat 45 minut a pak jsem to musel vypnout!!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Hodně moc dobrý

tak tenhle film se fakt poved. Výborný obsazení, skvělý herecký výkony, dobrý vtípky, prostě klasa. Mam rád tehle tip filmů.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

:)

tento film se mi líbí jednak v něm hraje tomáš hanák ale i proto že je to opravdu Vtipný film s velkým V je v něm spousta dobrých hlášek

Kdysi dávno
avatar uživatele
10 %

:-(

Tak to mi nějak nesedlo, Hanák a jeho hlas je jako hudba pro mé uši, ale i přesto mi to přišlo hrozně hloupě protáhlé a takově dost jeté, nedokoukala jsem to....... bohudík pro mě, bohužel třeba pro Vás.....

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Pěkný

Celkem povedený film,který rozhodně nepostrádá humor,ať v podání divadla Sklep,nebo Pavla Lišky.Líbil se mi,proto dávám devadesát%

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Jednoduché,

ale vtipné. Nejdřív to asi budete brát jako trapné vtipy a hlášky, ale když si na vtip trochu zvyknete a vidíte, že nic lepšího stejně nedostanete, zvyknete si a docela se i zasmějete. Nic od filmu nečekejte a možná budete příjemně překvapeni.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

...

Přestože jsem tenhle film objevila v databázi 100 nejhorších filmů, mně se ten film líbil. Rozhodně jsem se zasmála a některé hlášky doma používáme stále. Možná, že to není nijak skvělý film, ale mně se rozhodně líbil a hlavně jsem se pobavila!!=)

Kdysi dávno
avatar uživatele
20 %

hm

sem tam dobra hlaska.inac nuda nuda nuda...labe..mozno ako divadelna hra to je fajn, ako film dost omyl

Kdysi dávno