home
Max Payne

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
50 %

Pche

Původní Max Payne je klenot, který tvůrci buď nepochopili nebo ani nikdy nehráli. Filmový Max má sice v několika scénách podobný look, ale všechno ostatní chybí. Není to ta oslava devadesátek s cool akčním hrdinou, břitkým humorem, popkulturními narážkami, nestydatým násilím, halucinogenním šílenstvím, softpornem, překombinovaným příběhem plným konspiračních teorií, vykradeným Matrixem... Tohle je prostě nuda, kde se postavy první hodinu baví naprosto o ničem. Film budí dojem, že nosnou linkou příběhu jsou drogy (valkýry vypadají moc dobře) a morální poučení. Jenomže to je chyba, drahý pane scénáristo! Alespoň závěr stojí za něco nebo si to máme jen myslet? Půl hodinky se slibně buduje akční finále, které nepřichází a tvůrci neváhají fanouškům flusnout do tváře se slovy: "Co jste čekali? Directed by John 'Motherfu***r' Moore."

28. dubna 2013
avatar uživatele
80 %

černí andělé

Mám poslední dobou slabost pro Marka Wahlberga, proto jsem byl na tento film moc zvědavý. Působil zde jako dost naštvaný tvrďák. Zklamaný jsem nebyl. Film vypadá na první pohled jako mystery, ale není to tak. Byl jsem překvapený jaké bylo rozuzlení. Doporučuji.

26. srpna 2012
avatar uživatele
50 %

Neznat herní předlohu, asi bych se na film nepodíval a ani jinak by mne nezaujal.

Film celkem věrně odráží ponurou atmosféru hry i s efekty (třeba sněžení). Z mého pohledu trochu nudné, akce sem tam. Myslím, že druhé shlédnutí se konat nebude.

18. března 2012
avatar uživatele
50 %

I released finger from the triger!

Tento film jsem viděl už podruhé. Tentokrát jsem si ho pustil, jelikož jsem nedávno dohrál hru, a vychutnal jsem si ho o něco více. Přesto se nejedná o nic výjimečného. Některé scény jsou efektní, ale nenabudilo to patřičnou a potřebnou atmosféru. První dvě třetiny filmu se hlavně mluví a "vyšetřuje"... Hru mi to připomínalo hlavně v tom, že to navozuje pocit stejné tupé lineárnosti (což u her nevadí tolik!) Střílí se málo. Max jede málo na drogách. Za finále, kde se střílí hodně a zároveň Max jede hodně na drogách, přidávám 15%. Dívat se na to dá, ale nečekat žádný zázrak <(")

13. listopadu 2011
avatar uživatele
20 %

Jako fanoušek herní série jsem byl plný očekávání a film samotný jsem pak sledoval se zatajeným dechem. Bohužel mě však čekalo hlavně zklamání, silná atmosféra, kterou jsem očekával, byla nakonec veeelice mdlá, což je opravdu škoda, protože s dnešními možnostmi už není tak těžké mrazit záda, jak to bylo třeba v dobách Johna Carpentera. A taky hlavní hrdina mi vůbec neseděl, měl to být někdo daleko charismatičtější.

25. května 2011
avatar uživatele
50 %

Max Payne

Už by měli přestat natáčet filmy, které jsou podle počítačové předlohy. Začíná mě to nudit. No další akční podívaná na kterou se už v životě nepodívám. Ale tak mohlo být hůř.

1. prosince 2010
avatar uživatele
90 %

Velice povedený film, po vizuální stránce (halucinace) je úplně perfektní. Atmosféra je úžasně uvěřitelná a depresivní, přesně jak tomu bylo ve hře.

1. července 2010
avatar uživatele
80 %

Celkem slušnej akční kousek se zajímavou zápletkou. Místy mě to připadalo jako fantasy, ale to se nakonec vysvětlilo celkem dobře. Konec byl překvapivý - tedy odhalení padoucha. Hra je dobrá a film se podle ní povedl. Jen to, že jsem se místy ztracel kvůli těm haluškám, mě trochu štvalo. Místy to byla trochu nuda, ale jinak dobrý film.

22. března 2010
avatar uživatele
80 %

No, obecně vzato se tenhle film asi moc nelíbil. Já to beru a sem s tím smířen, ale nic to nemění na tom, že já osobně jsem s filmem velmi spokojen a to i jako sklaní fanda obou PC her s Maxem v hl. roli. Herecky obsazeno to je báječně, aspoň mě se všichni významnější představitelé zamlouvali. Zpracování je též báječné - mluvím hlavně o vizuálu a atmosféře, přičemž nejlepší jsou asi scény s Valkýrama, jejichž pojetí a zakomponování do chladné reality je asi to nej na celém filmu! Hudba je na úrovni a soundtrack si vždy rád poslechnu. Nejbolavějším místem filmu je podle mě scénář, který ale není vysloveně špatný, o5 né pro mě osobně. Autoři se zřejmě záměrně vyhli přílišné spojitosti s hrou a zvolili si svůj styl, který okořenili fanouškům známými jmény, pojmy, a různými vychytávkami z her, které se ve filmu posléze objeví. U většiny fandů Max propadl hlavně kvůli ději, malé absence zpomalených scén atd., ale mě se to přesto líbí takové, jaké to je - je to prostě jiný Max Payne, ale stále Max Payne a upřímně sem možná raději, že to je jinačí, než kdyby se autoři snažili film s hrami co nejvíce sblížit! Pro mě krásných 80%!

21. března 2010
avatar uživatele
40 %

Pokus o něco

Na tento film jsem se podíval jen proto, že zde hlavního hrdinu ztrávnil M. Wahlberg. Počítačovou hru jsem taky kdysi hrál a tak jsem byl celkem v obraze a věděl oč jde a jak to dopadne. Jenže výsledný efekt byl jiný. Temné prostředí sice zaručovalo napínavou akci, ale příběh je trochu jiný. Zpomalování času ve filmu prakticky není, jako tomu bylo u hry. Film je o malý kousek lepší než Hitman, ale rozhodně to není film, který by mi léta utkvěl v paměti. Proto 40%

4. ledna 2010
avatar uživatele
50 %

Další slátanina podle bezchybné hry. Tenhle film mě sklamal podobně jako Hitman. Přestože je to šílenost tak má nad Hitmanem dvě velká plus. Tak první plus je určitě atmosféra, která se mi hodně líbila. Druhé plus je Mark Wahlberg, který je rozhodně lepší než Tymothy Olyphant. Jinak nuda, nuda, nuda.

21. září 2009

Max Payne

Podľa mojho názoru bol tento film dobrý. Len ma troška sklamalo to, že film mal s hrou veľmi málo spoločného a bol tam nedostatok akcie. Ale keďže som fanúšikom Maxa Payna tak to hodnotím na tých 85%.

28. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Odjakživa jsem měla slabost pro filmy podle komixu a počítačových her, ale ještě nikdy mne žádná z adaptací nenadchla takk, jako právě Max Payne, který naprosto předčil veškerá má očekávání. Stejně tak, jako mne John Moore velmi mile překvapil již se Satan přichází, překvapil mne i tentokrát. Max Payne jednoduše nenechá vydechnout.

2. srpna 2009
avatar uživatele
40 %

Max Payne is BACK!

Ne že by tu někdy byl. Musím přehodnotit své hodnocení! Takže nebudu zbytečně dlouho kafrat stejnak ty dlouhé komentáře nikdo nečte:-) Takže jako samostatný film 65%, ale jako film podle hry 40%! Sorry Maxi snad si napravíš reputaci Paynem 3 (hra), ale na film máš ještě čas! Už teď se bojím jak dopadne zfilmování Bioshocku!

4. července 2009
avatar uživatele
90 %

Dobré pokoukání

Co jsem si četl názory pode mnou, tak jsem si myslel, že se bude jednat o naprostý propadák. Není tomu ovšem tak. Film se mi líbil. Neříkám, že je to nějaký trhák, ale za zkouknutí to stojí. Kdo hru nehrál (a že Vás podle přiznání není zrovna málo) ať se radši zdrží hlasování, pokud neví oč ve hře šlo. Neříkám, že byl film do puntíku stejný jako hra - to nebyl. Ale jinak byl OK.

19. června 2009
avatar uživatele
10 %

Ach jo...

Abych pravdu řekl - hru neznám a nikdy jsem ji ani nehrál a ani mi o ní nikdo neříkal (samozřejmě jsem věděl, že něco takovýho je), takže nemůžu soudit jestli se to podobá nebo ne. Ale jako film u mě Max Payne úplně pohořel. Děj je strašně předvídatelný a ohleděný. Mark Wahlberg jako herec se mi tam sice hodil, ale i když mám rád akční filmy - toto nebyl akční film ani nic tomu podobné. To bylo strohé a pouhé masakrování Maxem Paynem. Atmosféra bylo o něco lepší a hudba se mi trochu líbila, ale na celkovém dojmu to moc nedodalo. Prostě mi přijde, že to byly promrhaný prachy.

16. června 2009
avatar uživatele
0 %

Max Payne vo filme na plnej čiare pohorel. Kam sa film hrabe na hru. Film ma vôbec nezaujal ani v najmenšom. Mark Wahlberg sa do role Maxa Payna vôbec nehodil.

1. června 2009
avatar uživatele
40 %

Film podle počítačové hry je pro mě, typického pařiče, docela slušná nabídka a když jste tu hru hráli, máte velké iluze a jen se těšíte, jak typickou chůzi plnou střelby a sbírání nábojů proměnit v celovečerní trhák. Já jsem Maxe Payna na PC nehrál, je mi jasné, jak to může vypadat, ale film mi přišel totálně bez duše. Žádné prvky, které by spojovaly něco s hrou, jsem zde nenašel. Tedy jednu, ale to je snad každému jasné, že film se neobejde bez velmi neobvyklé střelby a masakru. Jestli měla hra námět o pomstě kvůli zastřelené rodině, tak proti tomu nic nenamítám, ale mně se zdá, že postavě nechali pouze charakter a pistoli v ruce. To mi na filmu vadilo asi nejvíc. Hrozné a nesmyslné byly scény se zpomalenou střelbou. Jsem si vědom, že těchto scén zde bylo jen pár, ale pořád mi to ukrádá na originalitě a jen si to spojují s Matrixem. A co ten příběh. Kdo by to byl řekl, šlo zase a jenom o pomstu. Malé prvky krimi s vyhledáváním pachatele mě spíše rozčilovaly, protože zde stejně o nic nešlo. Dále si musím postěžovat o neobvykle tuhém kořínku hlavní postavy. Valkýra, zdánlivě originální to součást filmu, jenom kopírovala Purpurové řeky. Na pokraji smrti se hrdina nadopoval, získal neobvyklou sílu a pak už to šlo z kopce. To právě přišly na řadu sci-fi prvky. Co jsem z toho měl a co si mám o tom myslet? Vždyť jacísi temní andělé tu ještě nebyli, proč toho nevyužít? Tyto anomálie zde zabraly dohromady asi jednu minutu. Doufal jsem, že si je prohlédnu zblízka, a ono prd. Užívat jsme si mohli akorát létajících stínů a vteřinové okamžiky, kde se svět, pod vlivem drog postavy, změnil na peklo, ale to je zase nápad Constantinův. Filmy, jež mají na obalu chlápka s neustále stejným pohledem na tváři, který se navíc dívá někam jinam než přímo na vás, většinou mluví za vše. Jít na tenhle vývar do kina by byla osudová chyba, protože film je úplně o ničem, nemá ani primární délku, jediné, co vás zaujme, jsou vizuální efekty, které tvoří asi jednu setinu filmu.

13. března 2009
avatar uživatele
90 %

---Max Payne---

Čekal jsem něco víc, přece jenom bullet time mohlo být víc, ale že film nemá být jako hra je větší realita. Efekty se mi moc líbily, pěkný bylo i rozpracování, ale příběh je o ničem, dobré obsazení. Atmosféra, hudba, prostředí a herci na jedničku. Taky bych uvítal kdyby se Max a Mona do sebe zamilovali, aspoň to mohli zanechat. Kdyby jste si ten film představili, jako že to neni Max Payne, tak vám hned připadá lepší.---------85%

7. března 2009
avatar uživatele
300
...
80 %

týjo... ?ŘÍKÁTE SI? (já jo)

Tak pro začátek bych chtěl říct,že tento film je originální a geniální.Pro ochranu tohoto snímku před těmi kterým se nelíbil-protože čekali že to bude jako hra musím napsat:"!JOHN MOORE udělal film o Maxi Payneovi a neměl na mysly že převede hru na plátna!" Proto ho udělal svým způsobem.Mnozí věří že režisér těžil nápady ze Sin City,ale mě to tak nepřipadá.Bullettime je tu pojat velmi originálně,stejně jako ostatní triky a pochmurná atmosféra která by se dala krájet.Nádherná Mila Kunis a Olga Kurylenko ale i skvělí drsňák Mark Wahlberk tento film přivedli k dokonalosti.Ten film je dokonalej a eště něco víc...

2. března 2009
avatar uživatele
0 %

NE

Doneslo se mi že to je průměrný film, ale chtěl sem ho vidět, páč sem Maxe s oblibou hrál. Po 10 minutách sem už koukal kudy nejblíž k východu. Něco tak děsnýho sem už dlouho neviděl. Vždyt Max je o akci, napětí, smrti a překvapivém rozzuzlení. Tenhle film neměl ani jedno. Pan scénarista si asi pouze přečetl o čem je Payne a nějak to sesmolil. No a režisér? Pohřbil zbytek. Tento snímek byl mým největším filmovým zklamáním. Proč to točite podle něčeho, když si to stejně natočíte jinak? Vývojáře hry musej omejvat.

30. ledna 2009
avatar uživatele
40 %

Hodnocení: 2 z 5 (**)

Další zfilmování slavné počítačové hry je na světě a opět překvapivě přináší spousty rozpaků. Pomalu začínám na tenhle pochybný žánr rezignovat, protože se ještě snad žádné herní zadaptování nedokázalo přehoupnout byť jen přes průměrné hodnocení. A to jsem přitom jisté naděje do filmu dával, když jsem v hereckém obsazení poprvé spatřil jméno Marka Wahlberga. Ten si s postavou Maxe ještě poradit dokázal, což se ovšem nedá říci o zbytku jeho hereckých kolegů. Co tady třeba dělal nevýrazný Amaury Nolasco v opravdu přihlouplé roli Lupina, to jsem do teď nepochopil. A co se týče Olgy Kurylenko, tak si myslím, že někdy zkrátka nestačí mít proklatě dobrou sexy image, aby se člověk tak vehementně cpal do filmů. Akce ve filmu je také dost nevyrovnaná. Poslední ucházející třetině podkopávají nohy ty bezbřehé první dvě, kdy se na scéně skutečně skoro nic neděje. Vizuální stránka už ale tolik neurazí, kombinace nočního New Yorku s padajícím sněhem vypadá docela fajn. To ale bohužel na lepší hodnocení nestačí. Max Payne si asi zasloužil lepšího režiséra, než kterým je John Moore.

16. ledna 2009
avatar uživatele
70 %

Olga Kurylenko

Je to pestrý sci-fi thriller s kriminální zápletkou, kde je ukázáno co zabíjí, ale zůstane to přesto dlouho tajemné.

26. prosince 2008
avatar uživatele
70 %

I AM MAX PAYNE

Nepamätám si už o čom presne bola hra Max Payne, pretože som ju už dlho nehral, ale toto to určite nebolo. Keď však nato pozerám tak sa im vydarilo aspoň prostredie toho temného New Yorku. Avšak namiesto sľubovanej akcie som miestami ani nevedel o čom tam vlastne točia. Nechcem nikomu kto to ešte nevidel kaziť radosť, ale tento film sa mal podobať na film Sejmi je všechny. Tých prestreliek tam bolo v skutku málo a nepresvedčil ani Max v Bersek módu na konci. Ostáva nám len dúfať že tento slabý odvar bude niečo ako predjedlo na ďalšie (dúfam že akčnejšie) pokračovanie.

15. prosince 2008

Sklamanie

Max Payna som presiel asi 5x, Max Payne2 4x, a musim povedat ze film je jeden z najvacsich omylov poslednych 5 rokov. TAKTO pokazit film dokaze snad len Joel Schumacher. Bez urazky, ale atmosfera hry bola 157x filmovejsia ako samotny film. Cakal som OMNOHO viac. Mark Wahlberg bol fajn , ale tak debilny scenar sa vidi malokedy. Z hry si tvorcovia zobrali len mena a jednu jedinu bullet-time scenu, nic viac! Keby som o Max Payne hre nevedel, dam tejto hovadine tak 60%. Ale kedze som obrovsky fanusik hry, musim filmu dat 30%. Sorry, ale toto je hanba...

2. prosince 2008
avatar uživatele
40 %

tak toto bolo drsne..drsne sklamanie..pier ty mi snad citas myslienky:)presne na toho seagala som myslel pocas filmu:)alebo este by sa mi tam hodil vin diesel:)dalej u mna ubralo par percent mnoho serialovych hviezdiciek co sa tam objavilo.akoby neboli iny herci,nesedeli mi tam.nehnal som do pozerania tohto filmu a uz viem aj preco. zapletka uplne priehladna az priesvitna,hodina filmu prakticky o nicom,vsetko sa vyriesilo za 15 minut.mozno keby sa tvorcovia nevenovali viac zaverecnym titulkom ako filmu,tak by to stalo za viac.podobna tema bola tusim v purpurovych riekach,ale tam bolo aspon viac napatia.no sklamanie.

17. listopadu 2008
avatar uživatele
90 %

Nádhera

Poslední dobou se s názory veřejnosti vůbec neshoduji. Stejně jako herní Fallout 3 (který obdržel hráčskou komunitou mizerné ohlasy) se mi Max Payne ve filmu neskutečně líbil. Nechápu, co se na tom lidem nelíbí a je mi to jedno. Max se povedl a víc jsem si od filmu nemohl přát. Po skvělém Hitmanovi se další moje oblíbená série dostává na špici mých top 10.

16. listopadu 2008
avatar uživatele
40 %

Původně jsem se nechtěl nechat ovlivnit tím, že jsem oba dva herní díly propařil snad stokrát, ale srdci se nedá poručit. John Moore doslova utopil všechen potenciál, který zvrhle sympatický detektiv nabízel. Ano, sice dokázal vystihnout depresivní atmosféru a vizuálně stylizovat Maxe Payne přesně tak, jak si zaslouží, ale co dál? Nečekal jsem zrovna akční inferno, ale z ultimátní střílečky udělat matnou detektivku, ve keré se víc žvaní než střílí a fuckuje? Zakomponování Valkýr oproti trailerovému zděšení velmi dobré, ale to je tak se skvělým Wahlbergem a dvěmi sexy černovlásky všechno. Tohle si nezasloužil ani jeden ze sympaťáků Payne/Wahlberg.

14. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

Je fakt, že filmů podle počítačových her je v poslední době dost, ale bohužel...i Max Payne zůstal za očekáváním a snad si později...vzpomenu aspoň jako na skvělou hru.

13. listopadu 2008
avatar uživatele
70 %

Musíte se na to koukat jinak

Max Payne byla skvělá hra opravdu výtěčná. Jejímy klady byl příběh a hlavně Zpomalování času.
Zpomalování času se povedlo tvůrcům celkem dobře importavat i do filmu, ale to bylo společně s celkem dobrým grafickým spracováním tak jediné co se mně na filmu líbilo. Opravdu Filmů podle her je docela dost ale jen málo je dobrých a kvalitních.
Ale vím že podle her film skoro nejde natočit. tak se na film koukám jinýma očima. Musíte ten film brát trochu s nadhledem, alespoň za pár let, až tenhle film někde vyhrabete, vzpomenete si jak byl Max Payne skvělá hra.

11. listopadu 2008
avatar uživatele
30 %

Tohle má být Max Payne?

Tenhle film měl s Maxem Paynem společné snad jen jméno. Strašně jsem se u filmu nudil a toužebně očekával závěrečné titulky. Max Payne je skvělá hra, hrál jsem jí už několikrát a pořád se jí nemůžu nabažit. Možná právě proto mě film moc nenadchl. Tahle hra je perfektně zfilmovatelná, ale jak nám tvůrci ukázali, asi tak zfilmovatelná nebude. Špatný scénář, ve filmu se víc kecá než střílí, kde byly ztěžejní postavy Alfred Woden, Vladimir Lem atd.? Dávám 30% jen proto, že je to Max Payne.

9. listopadu 2008
avatar uživatele
90 %

Z filmu jsem byla trošku na rozpacích. Přesně jsem nevěděla co si o něm mám myslet. Hodně se mi tam líbil Mark Wahlberg a efekty byli taky slušné, ale sem tam mi nebyl uplně jasný děj. Nevěděla jsem co přesně nám chce režisér zdělit. No po druhém zhlédnutí jsem to docela pochopila. Nakonec se mi film i líbil a Wahlberg byl opravdu úžasný. Většina z vás se na film dívá podle hry a to je to samé jako když já se na nějaký podívám až po přečtení knížky. Nikdy to není ono a natočit dobrý film podle hry je hodně těžký úkol. Dívala jsem se na to jako na normální akční film a toho jsem se dočkala takže nemám co vyčítat:) Hru jsem sice nehrála, ale uvažuju o tom že si ji seženu.

3. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

Mě se to taky líbilo někomu se to sice líbit nemusí, ale já a kámoš sme z filmu teda nadčení. Možná by tam mohlo být víc akce a Mona by mohla dostat víc prostoru a taky trochu víc toho Bullet-timu by neuškodilo:)Jo a skvělej soundtrack na Maxe jako ušitej.

2. listopadu 2008
avatar uživatele
20 %

Tak to vidím já...

Hloupé, nudné, dlouhé. Naprosto bez nápadu. Film má možná dobrou atmosféru, ale stupidní děj bez jakéhokoliv nového nápadu nebo náznaku originality a neuvěřitelně pitomí herci (až na hlavního hrdinu) film kazí, kde jen můžou. Film je bez akce a pořád tam mluví postavy, které se nikdo ani neobtěžuje představit. Film Hitman, který má podobné problémy, obhajuju, ale tohle je vážně ostuda. Film, který má jediný účel - ukrást vám 100 minut vašeho života. Nedopřejte mu to. 20% Dávám za valkýry, které jsou opravdu jediné, díky čemu můžete říct, že ste se nedívali do otevřeného okna, ale na plátno.

1. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

Super

Náhodou já jsem naopak velmi nadšen. Právě jsem přišel z kina a tento film se mi velice líbil. Zatím nejlepší film podle herní předlohy co jem měl možnost shlédnout. Mile Kunis to neskutečně seklo! Na to že tam nehrál skoro žádný známější herec, to zahráli skvěle. Já se tedy bavil po celou dobu co to hrálo a po titulkách byl maličkej bonusek stínící pravděpodobné pokračování. Už se těším:)

1. listopadu 2008
avatar uživatele
pier
...
40 %

Max Payne

Hru jsem nikdy nehrál, a na film jsem se podíval jen proto, že mám rád Marka Wahlberga…Z trailerů to slibovalo temnou dávku napětí, podobnou Temnému rytíři, bohužel jsem naletěl…Nebýt toho že se film jmenuje Max Payne a že je tato postava dost oblíbená u „pařmenů“, mohlo se to jmenovat „Mstitel“ a hlavní roli mohl ztvárnit Stevan Segal…Co nezklamalo, je vizuální prezentace… Ta je po celou dobu na vysoké úrovni a navozuje žádoucí atmosféru, temné uličky do toho prudce sněží, a v pozadí vidíte siluetu jedné z postav…Bohužel o scénáři se to už říci nedá je chatrný a slabý, nedovoluje prostředí vyniknout jinak, než pouze jako příjemný doplněk ...Mark Wahlberg je jako titulní postava více než snesitelný, což je jedním z pozitiv snímku…Zpomalení času které je tolik známé ze hry se ve filmu objeví pouze jednou a to až na samém závěru filmy, producenti si mysleli že celý film bude asi gradovat do tohoto okamžiku, spletli se…

30. října 2008
avatar uživatele
80 %

Shrnutí

Tak jsem byl dneska na premiéře a mám smíšené pocity.
Je pravda, že film je hodně osekaný od děje ve hře, ale to jistě souvisí s tím, že celý děj hry by se do filmu nevešel. To by musel trvat bezmála 3 hodiny, aby tam vše bylo. S tím souvisí i eliminování některých postav. Ale chyběly některé fakt důležité - aspoň ve hře byly důležité - Alfred Woden, Vinnie Gogniti a jeho vtipné prupovídky, Vladimir Lem atd.
Ale jinak to byvelmi dobrý film, aspoň pro mě, jako nepříliš náročného diváka. A navíc, hra je pro mě opravdu velice oblíbenou, tudíž už měl film nějaké ty body navíc:D Ale musím fakt říct, že to bylo, podotýkám že pro mě, dost dobré. Nejsem příliš náročný a tak mě stačilo, že jsem věděl aspoň trochu víc souvislostí, než někteří lidé v kině. Mimochodem, bylo tam asi pouze kolem 30 lidí, což mě celkem zklamalo :-( Na premiéru tak malý počet?!?!
A nakonech bych chtěl vyzvednout taky některé chyby, které jsou, pro hráče hry, bijící do očí.
Začnu menšími chybami: droga Valkýra měla modrou barvu a podávala se perorálně :-D (ve hře měla samozřejmě zelenou a asi si jí feťáci píchali, což jsem rozpoznal podle pohozených stříkaček v těch feťáckých doupatech atd.)
Dále Michelle Payne měla černé vlasy. (ve hře má, jak jsem se přesvědčil z komiksu vlasy blonďaté.)
A dále trošku větší chyby.
Natasha Sax zde vystupovala jako ruska, sestra Mony Sax. .... Na žádné takové jméno si ale ze hry nevzpomínám, jediná sestra Mony Sax tam byla Lisa Punchinello - Sax.
A o Bravurovi ani nemluvím :-D

A dále se tu probírálo před filmem téma těch andělů. Pochopil jsem to z filmu tak, že i ve hře prakticky tito andělé byli, ale vy jako Max jste je neviděli, protože je viděli jen feťáci pod Véčkem. Stejně tak je to i ve filmu - feťák tam říká They're comin' a má halucinace, že vidí právě černého démona Valkýru, ale Max nevidí nic.

Toť mé shrnutí!!! :1:
Celkově bych tomu dal slušných 80 %.

30. října 2008