NÁZORY K FILMU

Protože k filmu jsem se dostala až po seriálu, nelíbí se mi a snad ani nemůže. Stejná jména postav a charaktery a přece úplně jiní. Některé scény mi připadají úplně zbytečné-jako např. fotbalový zápas.

21. října 2010
avatar uživatele
20 %

Celkem to jde, ale seriál je mnohem lepší. Myslím, že herecké obsazení není úplně nejlepší- ne všichni se ke svým postavám hodí.

10. května 2010
avatar uživatele
100 %

Neznalí pochopí, znalí budou souhla

Film je natočen podle knižní předlohy od Hookera, který sám přiznal, že nebyl nadšen z vyvedení seriálu. Jeho vize M*A*S*H*e je ponuřejší a humor je méně nadýchaný a čerstvý. Je mnohem vulgárnější, méně výchovný či motivační. Postavy kouří, jsou hrubé. Herci ze seriálu vnímají i skutečnost, že v průběhu let mohou ovlivňovat lidské názory a pohled na válku a ztráty či bolesti, které si sebou nese. Nelze srovnávat film a seriál jako takové, protože sám Hooker nebyl spokojený třeba s obsazením. Obzvláště v případě Hawkeyeho. Je to obojí jiného zrna ale oboje má své kouzlo.

11. února 2008
avatar uživatele
80 %

Film je určitě trochu jiný než serál. Fakt je škoda že ve filmu nehrají stejní herci jako v seriálu, protože si člověk zvykne na určité tváře a jejich projev. Celkově snad hodnotím tak na milých 80 procent.

1. listopadu 2007
avatar uživatele
70 %

Film vs. Seriál

Tak jako ostatní jsem viděl nejdříve seriál, až pak film. Nebyl zas tak špatnej, měl svůj příběh, který byl humorný, sice jsem si na některé věci nemohl zvyknout(Piersovo pískání) ale dá se na to podívat a říci, že to byla ztráta času, tak to se nikomu asi nestane. Nicméně musím přiznat, ale to tu vlastně píše každý, že seriál je ještě lepší.

12. dubna 2007
avatar uživatele
Atex
...
100 %

Cool

K tomuhle názoru mně nahecoval spíše ten názor co je řádek podemnou. To je vražda napsala, Medicopter, různé telenovely: to je hrůza! O tomhle filmu/seriálu že je hrůza jsem slyšel jen od pár lidí, buď to byli mentálně zaostalí jedinci nebo mladí, věčně namletí puberťáci bez budoucnosti. Tento film i seriály jsou naprosto skvělé, zdřejmně ale inteligentní humor z nejen lékařského prostředí některým jedincům nic neříká. Poklona :)))))

4. března 2007
avatar uživatele
10 %

Fůůůůůůůůj

Seriál se mi vůbec nelíbil a film byl snad ještě horší. Nevím, hodně lidí to chválí ale mně se to vůbec nelíbí. Prostě hrůza.

21. února 2007
avatar uživatele
70 %

seriál je jednoznačně lepší.Film je sice základ,ale rychle se na něj zapomene.I to obsazení myslím má seriál lepší,a možná víc humoru..

12. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Mobile Army Surgial Hospitle

Jakožto milovník seriálu považuji film za základ. Přišel sem na chuť tomu skvělému humoru a na seriál se dívám po každé, i když už znám většinu dílů nazpaměť. Film je sice dost dobrý, ale seriál ještě lepší. Stejný příklad mohu uvést u filmu a seriálu Hvězdná brána.

31. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Tento film jsem viděl až po shlédnutí seriálu MASH, který je pro mne modlou mezi seriály. Bohužel (nebo bohudík?) musím říci, že se mi seriál líbil víc, takže pokud by bylo pořadí shlédnutí opačné, hodnotil bych asi lépe. Nezvyk na herecké obsazení a celková statičnost snímku mě nějak "nešmakovala" a asi 100x více se mi líbil závěrečný "filmový" díl série než tento film, který i tak není až tak špatnou komedií se specifickým humorem, a byť je to film, který se stal předlohou k seriálu, má tu smůlu, že jej kvalita seriálu totálně převálcovala. Jedním slovem: ale jo

22. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Henry

Asi žádný film jsem neviděl tolikrát. Je škoda, že ve filmu nehrají stejní herci jako v seriálu M.A.S.H., ale i tak je film super. Člověk si musí zvyknout na speciální druh humoru, ale pak to stojí za to.

24. května 2006
avatar uživatele
90 %

M A S H

MASH. Kto kedy nevidel ani jednu časť tohto komediálneho seriálu, nemohol poznať čo je to pravá zábava. Osobne milujem tento film a seriál o to viac, že som ich videla aspoň 15-krát.

23. května 2006