NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Marvin's Room

Leo v roli blázna (((; na začátku jsem hned pochopil, že TO bude zajímavé, a i když film je skoro tragické drama, určitě nejedná scéna vyvolá úsměv (((; Každý člověk při smrtelné nemoci prohodnocuje svůj život a snad každý se na základě toho mění,,, tady je výjimka, že se mění okolí a hlavně lidi do sebe vstupují až s překvapivým účinkem. Smrtelná není ani tak nemoc, jako přístup k životu a když člověk pečuje o nemocného (nebo o někoho komu je o moc hůř) sám mnohokrát zapomíná na svoje trápení a tím se taky nepoddává svému soužení... Doctor plus jeho asistent jsou docela dobrá dvojka, hlavne asistentova profesionalita a hlášky dávají pocit, že každý může být ve svém oboru někdy "jinej". Člověk hledá dobré věci v sobě a zlé v jiných, málokdy ale dosáhne tolik radosti když přístup obrátí...

15. května 2009
avatar uživatele
60 %

Leonardo DiCaprio

Zajímavé a díky té opravdu výběrové rodince, je to i zábavné drama o neobviklých rodinných problémech. Ale děj jako takový je až moc přímočarý a bez nápadu.

14. července 2008
avatar uživatele
60 %

Také mi přišlo, že film toho tolik nesděluje. Vlastně to nemělo konec, což věřím, že byl záměr, ale nějak mě to nepřišlo vhodné. Rozřešení si máte asi najít sami. Já si třeba myslím, že se vzteklý DiCaprio změnit nemohl.

12. července 2008
avatar uživatele
60 %

Těžko uvěřit, že film, kterému dominují neuvěřitelná herecká jména může být tak nudný, prostý, natočen bez jakéhokoli nápadu a s pointou tak zřejmou a nepřekvapivou. Ano, Diane Keaton, Meryl Streep, Robert De Niro i mladý Dicaprio jsou depresivním způsobem výborní. Lapálie starší sestry s nemocným otcem a tetou však Zaks trestuhodně provařil a podobně, ale alespoň o kategorii a půl lépe je na tom disfunkční vztah rodiny mladší sestry. Mezi Keaton a Streepovou to moc nejiskřilo, ale herečky s takovými zkušenostmi si dokáží poradit i s velkými blamážemi. Pro mě film zachraňuje doktor De Niro a jeho asistent, jinak zklamání na celé čáře.

11. května 2008

Mno tak na tenhle film jsem se koukla jenom kvůli Leonardu DiCapriovi, ale musim říct, že jsem ráda, že jsem se na něj dívala a že se na něj ještě můžu kouknout. Je fakt dobrej a hlavně má dobrej děj.....

19. dubna 2008
avatar uživatele
70 %

Marvin's Room

Film nemůžu vynechat z jednoho prostého důvodu. Meryl Streep. A když v něm navíc hraje i další má oblíbenkyně - Diane Keaton, potom není co řešit. Ústřední problém je mi docela blízký, takže se s hrdinkami docela ztotožňuji. Líbí se mi, že ač se jedná o citlivé drama o vztazích v rodině, o jejích členech, kteří musí řešit spoustu zapeklitých situací, zároveň se člověk i zasměje. A ne nějak ironicky, ale opravdově, protože tvůrci dokázali nějaké scény udělat opravdu komické. Obě ústřední herečky podaly tradičné skvělé výkony. Meryl s cigaretou a celou jako nějakou jako poběhlici odvedle v ošuntělých hadrech jsem si doslova užívala. Ostatní herci mi nevadili, náhodou film hezky doplnili, abv to byla ta správná rodinka. Docela se mi to líbilo, zaujalo mě to. Sice se mnou necloumaly zase až tak velké emoce (jedno z kritérií velkého hodnocení u mě), ale i přesto to bylo fajn.

31. července 2007

Marvinův pokoj

Film asi osloví každého, kdo už v životě řešil podobný problém - starost o starší. Film nabízí dva pohledy na věc, jeden jako nechtěnou povinnost a druhý jako čistou lásku. Výkony herců jsou dobré a když se díváte na Ruth, tak ani nevíte jestli se máte smát nebo ji litovat. Na filmu se mi jen nelíbí, že ho vlastně dělá zvláštní postava Hanka, která nemá s hlavní pointou filmu moc společného. Méně DiCapria by tomuto filmu nevadilo.

15. června 2007